Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Koristan savet

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
Avatar korisnika
jaksa
Poruka: 195
Član foruma od: nedelja, 18. okt. 2009. u 18:41h

Koristan savet

Poruka od jaksa » subota, 23. jan. 2010. u 22:38h

Ovo mi se desilo na yugu a moze da pomogne svima koji pale na plin zimi ujutru.Evo ovako pre neki dan sam ostao bez benzina i onda sam morao da upalim na plin,na kraju je bila gurka .
Sutra ujutro cale iso negde i bilo -5,a nije mogao da upali i uzeo flasu vrele vode i polio preko isparivaca,upalio je odma.
DOHC inside!!!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Koristan savet

Poruka od darko darko » subota, 23. jan. 2010. u 23:19h

Ujutru nosim lonac vrele vode na bos pompu mozda pali i kod dizela

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Koristan savet

Poruka od Dragomir » nedelja, 24. jan. 2010. u 00:52h

Mozda nikada se nezna
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Koristan savet

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 25. jan. 2010. u 17:48h

Meni je coupe palio na pola ključa u malom minusu na plin bez problema, ali sam morao prvih dva minuta da držim gas na nekih 2500 obrtaja, a kasnije malo da spustim, pošto je sauh automatski a ako bi mi se ugasio u ta prva dva minuta posle nema Boga da se upali ponovo. lol
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Koristan savet

Poruka od sierra 20i » ponedeljak, 25. jan. 2010. u 17:51h

upali al ga verglas na prazno odnosno na neutralnoj poziciji(bez gasa i benzina)mozda mi necete verovati ali nece da upali zato sto presisa ! To mi je krv pilo na sierri dok nisam provalio u cemu je fora :)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Koristan savet

Poruka od van » utorak, 26. jan. 2010. u 22:07h

Po debelom minusu treba dobar antifriz da bude u sistemu , i kada se upali auto , nema dodavanja gasa , moze samo blago cisto da ler gas bude oko 1500 prm . Malo jace dodavanje gasa , i ledi se isparivac . Ja sam palio taunusa , na plin i na -10 . Autu je bio iskljucen automatski saugh . Sa saughom nije hteo da upali na plin .

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Koristan savet

Poruka od sierra 20i » utorak, 26. jan. 2010. u 22:11h

ja sam iz tog razloga skinuo klapnicu sauga tako da sada zadivljujuce dobro pali po ovoj hladnoci na gas

Avatar korisnika
Necke
Poruka: 224
Član foruma od: ponedeljak, 19. okt. 2009. u 11:49h
Lokacija: Mladenovac

Re: Koristan savet

Poruka od Necke » utorak, 26. jan. 2010. u 22:36h

meni taunus bez sauha nece da upali na plin,i to sa sauhom pali na prvo verglanje bez problema. sto mi je malo cudno sinoc sam ga upalio bez problema...

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Koristan savet

Poruka od Dusan64 » utorak, 26. jan. 2010. u 22:57h

Meni nije hteo da upali prekljuce.. Verglao sam jedno 5min bukvalno i nije bilo sanse.. Nije pomogla ni vruca voda po isparivacu.. Znaci isparivac nije zaledio.. A posto sam pokusavao i na plin i na benzin,posle kada sam pokusao da ga upalim nije hteo opet zato sto je presisao.. Akumulator je nov,ali jednostavno je bilo previse hladno (tad je u Resniku bilo jedno -15),gusto ulje...
van piše:Po debelom minusu treba dobar antifriz da bude u sistemu , i kada se upali auto , nema dodavanja gasa , moze samo blago cisto da ler gas bude oko 1500 prm . Malo jace dodavanje gasa , i ledi se isparivac . Ja sam palio taunusa , na plin i na -10 . Autu je bio iskljucen automatski saugh . Sa saughom nije hteo da upali na plin .
Kako to da zaledi isparivac na dodavanje gasa? Moguce da se to meni desilo jednom...

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Koristan savet

Poruka od ace1 » sreda, 27. jan. 2010. u 21:28h

sto brze prolazi plin ,brze hladi
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Koristan savet

Poruka od Estariol » četvrtak, 28. okt. 2010. u 01:37h

Što se tiče zaleđivanja isparivača: ako je hladno, kad dodate gas, veća količina plina naglo prelazi iz tečno u gasovito stanje, što oslobađa veliku količinu hladnoće(ta hladnoća se koristi u klima uređajima i frižiderima, naravno sa freonom) pa smrzne sve u blizini. Nije tu toliki problem što zaledi isparivač već hoće i membrana u njemu da pukne....
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“