Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

koliko vam troši plina

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: koliko vam troši plina

Poruka od totti » sreda, 19. dec. 2012. u 07:31h

2.0 HDI motor u Picassu nije isti kao 2.0 TDCI...
Slika

nine84
Poruka: 47
Član foruma od: ponedeljak, 8. feb. 2010. u 02:58h

Re: koliko vam troši plina

Poruka od nine84 » sreda, 19. dec. 2012. u 13:43h

van piše:Мени то делује Ок , можда мало више него што сам очекивао . Да сам га возио до 90 на сат , трошио би 8 до 8.5 . Мени то све делује ок , и боље да смеша не буде пре сиромашна да не размишљам о ветилима и рупама у клиповима . Фокус карава је преко 1200 кг , и силуета му није мала тако да све то утиче на потрошњу .
Волео би да чујем неког ко вози исти мотор , а било би лепо и исти ауто , да каже свој коментар . У сваком случају 850 динара је 100 км вожње , да је дизел , било би 750 динара

Evo ja da se javim...mondeo je u pitanju 1.8 16v 85kW kontam da su auta slicnih karakteristika...nije neki preveliki put bio za testiranje 300km vranje-nis i povratak...nesto malo kroz nis vozeno...ali neznatno...potrosnja 7,5 po sipanju na pumpi...po bordu je bilo manje oko 6,9 brzina u vecini slucajeva 110 jedino u neki preticanjima do 130...e sad da prenesem iskustvo dok je bio na benzinu...kad je dovozen iz slovenije prosecna potrosnja je bila 6,5...jedino mi je malo cudno sto je velika razlika kad je u pitanju gradska voznja...u gradu nema sanse da spusti ispod 11 litra, sad zimi ide i do 12 koliko god pazio da ne dodajem naglo gas...nadam se da sam bio od pomoci thumbsuph

PS. bio tada samnom jos jedan drugar sa puntom mk1 95 godiste motor 1.2 55kW ugradjen obican plin nije sekvent...isti put smo presli iste brzine pratili smo se...na kraju je punto izasao na 9,5 litra plina :)na istoj pumpi smo sipali plin do maksimuma i u povratku na istoj pumpi dopunili

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: koliko vam troši plina

Poruka od vladag » sreda, 19. dec. 2012. u 22:23h

totti piše:2.0 HDI motor u Picassu nije isti kao 2.0 TDCI...
Dobro, nije baš skroz isti, ima nekih modifikacija koje je napravio Ford, ali je to u bazi PSA motor. Ipak, Picasso i nije tema mog posta već poređenje Fieste I Fabie (slična klasa auta, t.j. slična dužina, težina, silueta).
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: koliko vam troši plina

Poruka od RS_cabrio » četvrtak, 6. jun 2013. u 21:04h

moja cela racunica pada u vodu. Danas smo nasli da je curelo gorivo na punjacu.Ovako vozim vec ko zna koliko tako da moram novi prosek da radim. Ja sam primetio i pisao sam ovde da kada se desi da mi auto stoji dan ili dva, ne vozim se, manje predje i tako je bilo upravo i juce. Sad cemo videti kako stvari stoje ,ako ne mnogo bolje bar nece cureti kada je parkiran

Avatar korisnika
IvanT
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 24. maj 2013. u 09:36h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: koliko vam troši plina

Poruka od IvanT » petak, 7. jun 2013. u 14:41h

Na punjacu moze da curi dok se toci gas, eventualno moze da iscuri iz parceta cevi od punjaca do multiventila. Gas iz boce (rezervoara) ne moze da curi na punjacu....multiventil ima jednosmeran ventil u sebi, koji dozvoljava samo punjenje kroz cev f8. ;)

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: koliko vam troši plina

Poruka od RS_cabrio » petak, 7. jun 2013. u 17:57h

kako onda se oseca nazad i vidi nakon prskanja sapunice i to 1dan nakon sipanja?

Avatar korisnika
IvanT
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 24. maj 2013. u 09:36h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: koliko vam troši plina

Poruka od IvanT » petak, 7. jun 2013. u 18:22h

Vidi....u cev unutrasnjg precnika 6mm i 1-2m duzine stane odredjena kolicina gasa, koji moze da curi dosta dugo. Zavisi naravno i koliko je samo curenje pa to moze da potraje odredjeno vreme.
Postoji mogucnost i da je jednosmerni ventil zaprljan, zaglavljen...ali je to jako redak kvar. Na samom punjacu postoji kuglica koju mozes da gurnes (na unutra) i utvrdis da li jednosmerni ventil funkcionise...

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: koliko vam troši plina

Poruka od RS_cabrio » petak, 7. jun 2013. u 19:02h

oko dva litra na dan ipo ili dva iscuri po nekoj mojoj proceni

Avatar korisnika
IvanT
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 24. maj 2013. u 09:36h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: koliko vam troši plina

Poruka od IvanT » petak, 7. jun 2013. u 20:48h

Litar i nesto vise gasa dnevno, je jaaaako puno i osetio bi miris gasa oko auta....probaj da gurnes kuglicu.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: koliko vam troši plina

Poruka od RS_cabrio » petak, 7. jun 2013. u 21:45h

ne dnevno i,nego dan ipo ili dva. i ja kazem da je uno,a miris se oseca odnakeu,d doduse smao kad je u garaziz koju nemam,tako da je tesko utvrditi

Avatar korisnika
IvanT
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 24. maj 2013. u 09:36h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: koliko vam troši plina

Poruka od IvanT » petak, 7. jun 2013. u 22:13h

RS_cabrio piše:oko dva litra na dan ipo ili dva iscuri po nekoj mojoj proceni
To mu dodje litar i nesto vise dnevno, ali OK :D

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: koliko vam troši plina

Poruka od RS_cabrio » subota, 8. jun 2013. u 00:02h

rekoh gore po nekoj mojoj proceni. Ako treba da detaljisem ,onda to znaci sledece: ako od nule slipam 10 litara, rezerva se pali na 50 predjenih km. Kada auto odstoji,a ne znam tanco koliko,dan ipo,dva,ili dva ipo,(nisma vodio evidenciju) onda se rezerva (iste relacije i reziimi voznje) pali na 30 predjenih km. Dakle,prelazim 20 km manje sa istim sipanjem. Nije ni sipanje precizno jer je negde plin 69,a negde 72,ali to je aproximativna racunica (pa sad ti vidi dal je litar dnevno). U svakom slucaju vise nego sto moze da stane u cev od punjaca do boce. Retko kad ami auto stoji duze da bih mogao bolju racunicu da napravim. Ono sto je sigurno da smo u servisu nasli da pusta nazad gorivo.KOliko, znacu uskoro

Avatar korisnika
IvanT
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 24. maj 2013. u 09:36h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: koliko vam troši plina

Poruka od IvanT » subota, 8. jun 2013. u 00:28h

Jedan savet tebi i ostalim fordasima koji voze na gas...

Voznja sa malom kolicinom gasa u rezervoaru, podize potrosnju cak do 30%. Napunite rezervoar i dosipajte tih 10-15 litara. Bicete iznenadjeni smanjenjem potrosnje.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: koliko vam troši plina

Poruka od 911s [SK] » subota, 8. jun 2013. u 00:48h

Nerealno je koliko je ovo istina. :D
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: koliko vam troši plina

Poruka od M.M.L. » subota, 8. jun 2013. u 00:49h

Zasto to?

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: koliko vam troši plina

Poruka od Grafit » subota, 8. jun 2013. u 09:02h

IvanT piše:Jedan savet tebi i ostalim fordasima koji voze na gas...

Voznja sa malom kolicinom gasa u rezervoaru, podize potrosnju cak do 30%. Napunite rezervoar i dosipajte tih 10-15 litara. Bicete iznenadjeni smanjenjem potrosnje.
Hmm... Valjalo bi da obrazložiš svoju tvrdnju.

TNG nije lako preciznije mjeriti, razlike sa različitim temperaturama, odnos propan-butan...

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: koliko vam troši plina

Poruka od Estariol » subota, 8. jun 2013. u 11:31h

Laički pretpostavljam da se misli na razliku u pritisku u punoj i praznoj boci, nadam se da će se naći neko stručniji da pruži neke detalje... Al da ću probam, probam. :D
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: koliko vam troši plina

Poruka od Dusan64 » subota, 8. jun 2013. u 14:42h

Sigurno trosi vise,ali ne znam bas za 30%,to znaci da bi meni umesto 10l,trosio 7l,u sta mi je tesko da poverujem.

Avatar korisnika
IvanT
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 24. maj 2013. u 09:36h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: koliko vam troši plina

Poruka od IvanT » subota, 8. jun 2013. u 16:26h

Sto je kvalitetniji reduktor, razlika u potrosnji sa skoro praznim i punim rezervoarom je manja. Ko vozi sa 5l gasa u rezervoaru skoro ni ne koristi tecnu fazu, vec gasnu sve vreme. Reduktor je napravljen da radi na tecni gas, a sa smanjenim ulaznim pritiskom reduktoru treba veca kolicina gasa za istu efikasnost.

Da.....napisao sam do 30%, ne da ce biti celih 30. ;)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: koliko vam troši plina

Poruka od darko darko » nedelja, 16. jun 2013. u 11:37h


Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: koliko vam troši plina

Poruka od Vladan » nedelja, 16. jun 2013. u 12:25h

o, o!!! Sreca pa u EU, sustinski znacajna, promena cene gasa mora da se najavi 3 godine unapred.

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“