Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

cudan problem

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
Miks
Poruka: 14
Član foruma od: sreda, 21. okt. 2009. u 00:20h

cudan problem

Poruka od Miks » petak, 17. sep. 2010. u 00:34h

Kao sto napisah imam cudan problem sa svojom Sierom 2.0 dohc koja ima ugradjen klasicni plinski sistem.Desava se da kada prvi put u toku dana upalim auto mogu da se normalno odvezem bilo gde,po gradu,na otvorenom putu,bez ikakvih problema.Kada ga ugasim i ponovo ga startujem to je sasvim drugi auto,gasi se na leru dok je na plinu(kad je na benzinu ne gasi se),nekad se desava da iako ima plina ponasa se kao da je prazna boca,nece da vuce.Pojma nemam sta mu je.Znaci na benzinu radi normalno a na plin zeza ler i vuca.Ako ga ipak vozim na plin,recimo negde na otvorenom posle nekog vremena nece da vuce kao da nema plina dok se sasvim ne ugasi.Nisam nista cackao,menjao pre tog kvara.Cudi me i to sto posle nekoliko sati,recimo smene na poslu ponovo radi sve kako treba!?!Kako sad biti pametan?Rasprsivac je uvek vreo,tako da nije nista vezano za tecnost.Menjao sam i ler lauf ventil i pot.za otvaranje klapne i sve isto...Jedino da me ne zeza neki fals vazduh,ali koliko ja vidim i to je u redu..Ne znam ni u koji sevis prvo da idem,da li kod plinadzije ili elektricara,mehanicara,da li rasprsivac moze tako da zeza?Svaka pomoc dobrodosla...

srecnik
Poruka: 4
Član foruma od: subota, 8. jan. 2011. u 12:18h

Re: cudan problem

Poruka od srecnik » nedelja, 23. jan. 2011. u 11:15h

Imam sličan problem i neke moje kolege predlažu da prekontrolišem raspršivač jer je moguće da su propali vemtili ili membrana.

Tyeres_nis
Poruka: 17
Član foruma od: sreda, 1. sep. 2010. u 00:53h
Lokacija: Nis

Re: cudan problem

Poruka od Tyeres_nis » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 17:44h

postoji mogucnost da su membrane otisle hoce ponekad i filter za plin tako da zeza.....ja bih ti prvo preporucio plinadziju a onda sve ostalo..

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“