Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto gas u zetec-se motorima

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od milanbil » nedelja, 7. nov. 2010. u 09:23h

Tražim iskustva ljudi koji su ugradili plin u zetec motore!
Ja imam focusa 2001. godište, 1.6.
Pre mesec dana ugradio sam plin i sada čujem da to nije baš dobra ideja i da je potrebno ugraditi flash lube.
Zanima me šta možete da mi kažete o ovoj situaciji.
Jel stvarno znate nekog da su mu izgoreli ventili?

Hvala svima unapred!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od Neša » nedelja, 7. nov. 2010. u 13:48h

Flashlube je pozeljan radi preventive,pitanje je koliko je efikasan...

Mozes da vozis i bez flashlube ali bez veceg opterecenja motora(usponi,visoki obrtaji,nagla ubrzanja) cisto radi manjeg rizika od ostecenja glave motora...to je moje neko misljenje u ovom trenutku ;)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
adnan89
Poruka: 349
Član foruma od: utorak, 2. feb. 2010. u 01:01h

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od adnan89 » nedelja, 7. nov. 2010. u 13:53h

nece ni flashlube spasit od gazenja po papucici gasa. a ako vozis sasvim normalno, bez visokih obrtaja i naglog ubrzanja onda mozes voziti i bez flashlube-a, ali nije mnogo skupo da sebi ugradis i to, barem ces mirnije spavat

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od milanbil » utorak, 9. nov. 2010. u 08:42h

Ajde ljudi. Vi koji imate plin u focusu. Javite se sa svojim iskustvima!
Jel nekom izgoreli ventili zbog plina?
Jel znate nekoga da mu se to dogodilo?

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od oristic » nedelja, 14. nov. 2010. u 12:14h

Nadovezacu se i ja, naravno sa pitanjima jer sam pre par dana kupio Focusa 1.6I ztec se, pa me zanima potrosnja goriva? Dakle, kolika je prosecna potrosnja benzina? Koji plin staviti i kakav uredjaj? Da li se u ovom trenutku ispalti staviti plin, dati za bolju varijantu oko 500e, a nesto se suska o poskupljenju plina na sigurnih 80 din u toku ove zime! Kad ce se ta investicija isplatiti? I za kraj, kolika je potrosnja plina u 1.6 ztec-u, prosecana (naravno sve zavisi od stila voznje). Zaboravih, auto je 74KW!
Hvala!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 14. nov. 2010. u 12:25h

Da li se investicija u sequent isplati zavisi od toga koliko godišnje prelazi kilometara.
Ako prelazi manje od 10.000 onda mu se i ne isplati.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od oristic » nedelja, 14. nov. 2010. u 16:05h

pa da, ja prelazim i vise od 10 000 km, ali je problem malo i cena, koja je bas moooogoooo otisla gore, za plin!
Drugo, ne bih da sebe vezujem za taj auto, pa da cekam da prodju godine da bi mi se investicija isplatila, neznam ni sam, voleo bi da cujem misljenja..., pogotovu me interesuju ovi tehnicki podaci oko potrosnje, naravno prosecne u nekim normalnim uslovima eksploatacije!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od Markedjani » nedelja, 14. nov. 2010. u 16:15h

9-10 litara prosek na benzin po gradu... na plin računaj koji litar gore.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od oristic » nedelja, 14. nov. 2010. u 16:44h

iskreno cini mi se da mi auto ne trosi bas 10l, a i interesantno je to sto mi je petica sa karburatorom cvh 1.6 trosila nikad preko 10l plina a razvijala i 150 km-h na auto putu, na plin! Ako dobro, nisam strucan da cenim.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od Markedjani » nedelja, 14. nov. 2010. u 17:28h

Pa koliko se tebi čini da ti troši auto ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od vucki » nedelja, 14. nov. 2010. u 17:35h

Ako planiras da vozis tal auto sledecih 10god onda se mozda i isplati,mada sam ja licno protivnik plina,daj 5 glavica za uredjaj,rizikuj da ostetis motor,pa dobijes ni malo jeftine popravke,neznas dali ce i ubuduce plin biti jeftin,ako skoci cena,a kad tad ce,gubis dobar deo gepeka,gubis na performansama,kad usporedim koliko trosi yugo ja sam prezadovoljan sa 1.8 zetek motorom,otvorena voznja do mora 6,5l,kombinovana 9l,nebi ni tebi trebalo da trosi vise...

Avatar korisnika
adnan89
Poruka: 349
Član foruma od: utorak, 2. feb. 2010. u 01:01h

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od adnan89 » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 00:31h

iskreno plin u porodicnom autu (citaj koji se ne koristi svaki dan) je suvisan, i to ne treba. Licno u porodici imamo dva auta, jedno je karavan a drugo je moj ford mrgreen . Taj karavan je 2000-to godiste i 1.6 16V, znaci 10l je po gradu, 7l je otvorene ceste. Ali taj auto ide max do 1000 km mjesecno, i to je previse. I zbog samog odrzavanja auta (mislim na plin), to bi bilo bacanje para, stalo neko stelanje, flashlube, svjecice, bla bla... Dok moj ford ( mrgreen ) prelazi nesto vise od 1500-2000 km mjesecno (takav mi posao), i meni se isplati plin na njemu. Do sada sam presao 11000 na plinu i bez i jedne popravke (nadam se da ce tako i ostat), ali je to ipak Venturi plin, bez elektronike, pizdinih materni i slicno...


Kazem ti, ako vozis auto tek onako, ides u prodavnicu, izlazak, more, tebi plin ne treba...

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od milanbil » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 08:00h

oristic piše:Nadovezacu se i ja, naravno sa pitanjima jer sam pre par dana kupio Focusa 1.6I ztec se, pa me zanima potrosnja goriva? Dakle, kolika je prosecna potrosnja benzina? Koji plin staviti i kakav uredjaj? Da li se u ovom trenutku ispalti staviti plin, dati za bolju varijantu oko 500e, a nesto se suska o poskupljenju plina na sigurnih 80 din u toku ove zime! Kad ce se ta investicija isplatiti? I za kraj, kolika je potrosnja plina u 1.6 ztec-u, prosecana (naravno sve zavisi od stila voznje). Zaboravih, auto je 74KW!
Hvala!
Imam focusa 1.6 74kw. Dakle isti kao tvoj.
Potrošnja plina 9.2 kombinovano.
Zadovoljan sam. Motor radi ok.
Do sada sam prešao oko 4500 km.
Nikakvih problema.
Auto mi je trošio od 7 do 9 l benzina. Zavisno od tipa vožnje.
Odlučio sam da uopšte ne stavljam flesh lube ili kako se već zove, jer smatram da je
beskoristan i bacanje para. Na plinu treba češće menjati ulje u motoru i sipati kvalitetno i to je to.
Ja prelazim godišnje više od 15000 km.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od totti » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 08:42h

oristic piše:Nadovezacu se i ja, naravno sa pitanjima jer sam pre par dana kupio Focusa 1.6I ztec se, pa me zanima potrosnja goriva? Dakle, kolika je prosecna potrosnja benzina? Koji plin staviti i kakav uredjaj? Da li se u ovom trenutku ispalti staviti plin, dati za bolju varijantu oko 500e, a nesto se suska o poskupljenju plina na sigurnih 80 din u toku ove zime! Kad ce se ta investicija isplatiti? I za kraj, kolika je potrosnja plina u 1.6 ztec-u, prosecana (naravno sve zavisi od stila voznje). Zaboravih, auto je 74KW!
Hvala!
Meni trosi u kombinovanoj voznji (deo kroz grad, obrenovacki put, obilaznica) 7 litara, po Novom Beogradu u spicu (to nije prava gradska voznja) sa klimom 9-9,5 litara benzina umerene voznje.
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 10:48h

milanbil piše:
oristic piše:Nadovezacu se i ja, naravno sa pitanjima jer sam pre par dana kupio Focusa 1.6I ztec se, pa me zanima potrosnja goriva? Dakle, kolika je prosecna potrosnja benzina? Koji plin staviti i kakav uredjaj? Da li se u ovom trenutku ispalti staviti plin, dati za bolju varijantu oko 500e, a nesto se suska o poskupljenju plina na sigurnih 80 din u toku ove zime! Kad ce se ta investicija isplatiti? I za kraj, kolika je potrosnja plina u 1.6 ztec-u, prosecana (naravno sve zavisi od stila voznje). Zaboravih, auto je 74KW!
Hvala!
Imam focusa 1.6 74kw. Dakle isti kao tvoj.
Potrošnja plina 9.2 kombinovano.
Zadovoljan sam. Motor radi ok.
Do sada sam prešao oko 4500 km.
Nikakvih problema.
Auto mi je trošio od 7 do 9 l benzina. Zavisno od tipa vožnje.
Odlučio sam da uopšte ne stavljam flesh lube ili kako se već zove, jer smatram da je
beskoristan i bacanje para. Na plinu treba češće menjati ulje u motoru i sipati kvalitetno i to je to.
Ja prelazim godišnje više od 15000 km.
Ja bih to ipak stavio... 70 eur nije velika para ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec motorima

Poruka od oristic » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 21:37h

Racunica je prosta - dakle na osnovu vasih iskustava sa potrosnjom doso sam do sledece matematike- 1.6 ztec bi stedeo 3 din na svakom predjenom kilometru u koliko bi imao plin. Kada uracunam flesh lube +550e za bolji uredjaj izlazi da tek nakon 23 000 km si na nuli, dakle posle ove kilometraze pocinjes da stedis. To je u mom slucaju oko 2 god. eksploatacije. Drugo je pitanje koaj ce cena plina biti posle 2 god.??? I koja ce cena svega biti polse dve godine u ovako ludoj zemlji......
pa budi pametan.
Pri tome nisam uracunao niti jedan servis plinskog uredjaja za te dve godine, niti bilo koju seventualnu stetu na benzinskom delu od posledica plina!
Ako sma pogresio ispravite me jer sam ovo na brzinu sracunao.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Dusan64 » utorak, 16. nov. 2010. u 10:41h

Ne znam kako si dosao do te racunice,ali nije bitno. Ne moze niko da mi kaze da plin nije usteda u odnosu na benzin i to ogromna. Meni licno se isplatio posle 2meseca i od tada se vozim duplo jeftinije nego pre,to nije usteda?? Eventualna steta na benzinskom sistemu od posledica plina ne postoji,postoji samo eventualna steta na benzinskom sistemu od posledica ljudskog faktora. Plin ce uvek biti jeftiniji od benzina,pogotovu ako tezimo ka Evropi...

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od miki023 » utorak, 16. nov. 2010. u 11:19h

Ako vec racunas po predjenom kilometru,onda ti je usteda 4,5-5din, sve zavisi kako ga vozis. Mozda je za tebe najbolje resenje dizelas.
Slika

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Lale » utorak, 16. nov. 2010. u 11:35h

Ako ti je prosek potrošnje 7-8 l benzina, a ne prelaziš više od 15 000 km godinje.......ne diraj ništa i vozi tako kako ga je fabrika napravila.Pri ovim uslovima nisu opravdane bilo kakve izmene.
Slika Slika

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od oristic » utorak, 16. nov. 2010. u 13:23h

Ovako, ako geseim ispravite me,
BENZIN - potrosnja 6,5 otvoreno umerena, 9,5l grad umerena, daje prosek od 8l benzina, sto je na 100km 960 din.
PLIN - prosek 10l, na 100 km je 670 din. (agresivnijom voznjom dobijam vecu potrosnju i plina i benzina, tako d aprosek ostaje isti)
Dakle razlika je oko 300 din na 100km, odnosno 3 din po 1km.
Uredjaj original Lovato je 550e + ono cudo za ventile 70e daje cifru od 66340 din po danasnjem kursu.
Odatle proistice da mi treba oko 22 000 km, da bih bio na nuli, i da za to vreme ne ulozim dinar u servisiranje plina!
Mislim, do sad sam sve koristio plin i bio prezadovoljan, ali razmisljam da li se i dalje isplati investicija, jer se cuju ozbiljne price o rastu cene plina jos zimus na 80 din.
Jos jednom ne osporavam plin, ali me interesuju misljenja i da li negde gresim u racunici???

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Markedjani » utorak, 16. nov. 2010. u 14:12h

Dobra ti je računica kad je u pitanju skroz ispravan auto sa elektronskim ubrizgavanjem... nije velika razlika u pitanju...

Za ove matore drtine sa raspalim karbovima njima se sasvim isplati plindža.

Mada i opet niko ne računa faktor koliko ti na svakom sipanju realno ukradu plina i faktor krš plina ;)

Plus niko ne računa faktor izuzetno redovnog (čak štaviše prečestog) menjanja svećica,kablova,razvodne kape,ruke i cele struje... pošto za plin struja uvek mora da bude savršena ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od totti » utorak, 16. nov. 2010. u 14:19h

Potpuno se slazem sa Markedjanijem. Mislim da je sustina u tome da ce tebi trebati mnogo kilometara i godina da bi ti plin poceo da se isplacuje.
Slika

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od oristic » utorak, 16. nov. 2010. u 14:20h

da, apsolutno, sa plinom samo moze da se pojavi koji servis vise, manje ne, pa i u prve dve god.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Markedjani » utorak, 16. nov. 2010. u 14:33h

600 eur naspram 150 do 200 eur... za starija kola se to sasvim isplati i počinješ da štediš posle dva meseca... za novija ne baš tako brzo...
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od dule0911 » sreda, 17. nov. 2010. u 04:15h

Dusan64 piše:Eventualna steta na benzinskom sistemu od posledica plina ne postoji
Odosmo u off, ali postoje posledice u nekim slucajevima (nevezano za ljudski faktor).

@oristic
Da sam ja na tvom mestu, ne bih nista dirao. Em su podeljenja misljenja za zetec-se po pitanju plina (sedista ventila i tome slicno), em mislim da ne pravis preveliku godisnju kilometrazu za plin (da bi brzo osetio neku ustedu).
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“