Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

problem prilikom startovanja hladnog motora Tc1

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: problem prilikom startovanja hladnog motora Tc1

Poruka od van » subota, 22. jan. 2011. u 16:25h

Drazene , ne moze mikser ispod leptira gasa , jer ce vakum koji pravu motor vuci nekontrolisano gas .
Iz istog razloga su i dizne na karburatoru iznad leptira gasa .

Sekula , nema potrebe za ironijom . Posedujem motor isti kao i Drazenov sa busenim venturijem i diznom za plin ispod i ta kombinacija radi bez problema. Plin se uvodi najoptimalnijem mestu . Nikada nisam imao detonacije . Mikseri ne mogu da zadovolje sve rezime voznje , ili lepo vuce na malim obrtajima , ili super radi na visokim obrtajima , isto kao sto ni glavna dizna an karburatoru ne moze da zadovolji sve rezime rada motora . Postoji karburator koji je za plin , pa ko vozi samo na plin stavi to ., a postoji i lambda kontrola koja je nezavisna od ecu i to se montira i smesa je idealna sto se tice sagorevanja , a jako blizu smesi koja je za min potrosnju .
A sto se tice restrikcije usisa , to se radi kao se stavi neogovarajuci mesac . A kada nema mesaca , nema ni mogucnosti ya takav problem pa restrikcija ni nema smisla .

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: problem prilikom startovanja hladnog motora Tc1

Poruka od taunus76 » subota, 22. jan. 2011. u 17:18h

Da i ja kazem svoje iskustvo sa slicnom konfiguracijom. Karburator je dvogrli Solex, busen je kao sto rekose u prethodnim postovima izmedju klapni sauha i klapni gasa (ako sam dobro rekao i dizne za gas ulaze jedno 1.5 cm ispod dizni za benzin. Isto mi se desavalo da upali pa odmah ugasi ali sam morao da stelujem sauh da mi klapna sauha bude malo otvorena kad je hladan tj prvo paljenje. Kad je skroz zatvorena ne moze da upali.

Namestio sam da je klapna sauha malo otvorena kad je motor potpuno hladan i sada je ok. Ima pozadi jedno malo srafce kojim se steluje koliko ce leptiri za gas biti otvoreni na leru pa treba i to proveriti. Svakako da treba i te bimetale menjati jer kod mene taj srednji polozaj skoro da ne postoji - ili je leptir sauha zatvoren (tj malo otvoren) ili je u normalnom polozaju za ugrejan motor. Sa takvom konfiguracijom mi je V6 2.0 trosio 10 l na otvorenom i oko 15 l u gradu (pre sudara je to bilo malo povecano ali filter vazduha je menjan pre 1 godine a filter za plin nikada samo bih ga produvao na kompresoru) pa cu to sada da sredim.

Predpostavljam da tvoj motor mora malo manje da trosi ako je sve ok. Napominjem da nijednom nisam isao u servis za plin od atesta kada nista nije stelovano vec samo zamenjena boca za plin.

Avatar korisnika
DrazenNS
Poruka: 198
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 21:47h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: problem prilikom startovanja hladnog motora Tc1

Poruka od DrazenNS » subota, 22. jan. 2011. u 17:38h

Znaci ako stavim dvogrli karburator koji si mi preporucio i taj mesac na njega kao sto je na mom (ne moram da ga busim) rad motora ce mi biti bolji i potrsnja i sve to? :)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: problem prilikom startovanja hladnog motora Tc1

Poruka od van » subota, 22. jan. 2011. u 17:49h

Za dvigrli karburator treba drugi mesac , sa dva grla . Znam samo da ce ti auto bolje ici . A potrosnja plina je od 12-14 l po gradu , 10 l po putu ,ali to dosta yavisi od stanja motora i ostalih komponenti

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: problem prilikom startovanja hladnog motora Tc1

Poruka od sierra 20i » subota, 22. jan. 2011. u 19:06h

ja sam imao takav problem na sierri pirburgov karburator sa automatskim saugom pa sam skinuo klapnu od sauga i nema problema s obzirom da benzin ne koristim mesac je postavljen izmedju kucista filtera i karburatora. Medjutim ovo nije srecno resenje posto mi auto ide ko mrtvo puvalo u niskim obrtajima...pretpostavljam da ova kombinacija karburatora i mesaca koja me je naterala da mnogo suzim usis vazduha da bi mogao ustelovati gas. Medjutim cinjenica da trosi oko 13 l gradske i ispod 10 l na otvorenom me trenutno sprecava da ista diram a i kad motor pregura 2500 onda povuce ko blesav...dakle za sada moj savet ti je skini klapnicu od sauga da te ne zeza a gledaj u skorije vreme da nadjes weberov dvogrli karburator sa rucnim saugom sto cu i ja uraditi....po mom iskustvu to je najbolje za voznju na gasu jer posedujem ladu nivu 1.7 koja ima karburator sa rucnim saugom i sve radi fenomenalno ide ko popizdela...doduse trosi oko 18 l plina

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: problem prilikom startovanja hladnog motora Tc1

Poruka od van » subota, 22. jan. 2011. u 19:56h

Siera20i, veliki je otovor na mesacu tj. ok je ako hoces maks snagu , ali ako hoces da ti motor ide lepo pri malom gasu onda je veliki . Ako smanjis otvor , on ce super da ide na malom gasu , ali kada treba da predje 3000 ili 4000 obrtaja , icice kao mrtvo puvalo . Postoji neka varijabilna restrikcija usisa , koja radi na vakum , pa kada je nema gasa onda je skupljena , a kada je jak gas onda je otovrena da propusti vazduh . A postoji i lambda kontrola koja moze na karburator , mislim da je oko 75e + lambda sonda koja je oko 20-30e . Imas kontrolisan odnos goriva i vazduha , a ne da zavisis od precnika miksera , raznih srafova i gomile nepoznatih varijabli

Avatar korisnika
DrazenNS
Poruka: 198
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 21:47h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: problem prilikom startovanja hladnog motora Tc1

Poruka od DrazenNS » nedelja, 23. jan. 2011. u 03:20h

Motor bi trebao da je dobar. BArem ja mislim da je dobar. RAdjen je pre nekih tri godine a ja ne prelazim puno godisnje. Koliko je tesko ustelovati taj dvogrli? Da li bi resio problem svog karburatora kada bi sredio gorivo, pa onda palio na gorivo i....? Najgore od svega je sto mi se nista ne radi po ovoj zimi na kolima, a nemam neku garazu da mogu da se posvetim dan, dva tome... :))

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: problem prilikom startovanja hladnog motora Tc1

Poruka od van » nedelja, 23. jan. 2011. u 08:55h

Sto se tice stelovanja isti je kao i jednogrli . Imas jedna sraf za svemsu i jeda za ler gas .
Prvo manje grlo se otvara do 2/3 hoda papucice gasa , a drugo vece, poslednju 1/3 hoda . To se lepo i oseti pod nogom ,a i po ubranju ( i po potrosnji mrgreen ).

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“