Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pukao protokomer usled detonacije na plin

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Avatar korisnika
Mladen88zr
Poruka: 21
Član foruma od: četvrtak, 21. okt. 2010. u 07:25h

Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Mladen88zr » četvrtak, 20. jan. 2011. u 15:25h

Vec duze vreme imam probleme na plinu...U pitanju je Ford sierra sa 2.0 Efi ohc motorom...Prilikom paljenja kad je hladan,pravi probleme ne prima gas,gusi se i hoce da detonira...Kad se ugreje sve funkcionise savrseno,auto lepo vuce,pali ko dinamit...I na benzinu je sve funkcionisalo perfektno dok nije zadnji put detonirao i unistio protokomer...


E sad trebaju mi saveti sta da radim,posto je taj protokomer prilicno tesko naci majistor mi je preporucio da mi spoji sve direktno na usisnu granu?Koliko je to pametno i da li cu resiti problem sa detonacijama s obzirom da u tom slucaju ostajem bez benzina...Isto tako me zanima da li neko zna gde moze da se nadje protokomer,i da li postoji mogucnost da se i taj drugi rascveta kao i prvi...?

Avatar korisnika
Markoni
Poruka: 32
Član foruma od: utorak, 22. jun 2010. u 14:45h
Lokacija: Mladenovac

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Markoni » četvrtak, 20. jan. 2011. u 15:50h

Posto imam isti auto i isti motor imao sam iste probleme.Moj savet ti je da prebacis mesac plina do usisne grane, tako ces izbeci detonacije.Meni kada je mesac plina bio ispred protokomera stavljen redovno sam imao detonacije i dva protokomera unistio.Od kako sam prebacio mesac plina do usisne grane vise nikad nisam imao detonacije.

Nemoj da menjas protokomer dok ne prebacis mesac do usisne grane jer ce opet da ti crkne protokomer.I sto je najvaznije auto ide mnogo bolje, pali kao mina, i potrosnja je manja.Naravno auto ce ti raditi super na plinu iako izbacis protokomer,ali na benzin bez protokomera ne moze.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od van » četvrtak, 20. jan. 2011. u 16:34h

Tesko da ces naci ispravan . Ako vec vozis na plin izbaci efi i stavi karburator , i neces vise imati detonacija a i da imas ne mogu nista da uniste

Avatar korisnika
Mladen88zr
Poruka: 21
Član foruma od: četvrtak, 21. okt. 2010. u 07:25h

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Mladen88zr » četvrtak, 20. jan. 2011. u 18:21h

Markoni piše:Posto imam isti auto i isti motor imao sam iste probleme.Moj savet ti je da prebacis mesac plina do usisne grane, tako ces izbeci detonacije.Meni kada je mesac plina bio ispred protokomera stavljen redovno sam imao detonacije i dva protokomera unistio.Od kako sam prebacio mesac plina do usisne grane vise nikad nisam imao detonacije.

Nemoj da menjas protokomer dok ne prebacis mesac do usisne grane jer ce opet da ti crkne protokomer.I sto je najvaznije auto ide mnogo bolje, pali kao mina, i potrosnja je manja.Naravno auto ce ti raditi super na plinu iako izbacis protokomer,ali na benzin bez protokomera ne moze.



Hvala ti puno na savetu,puno mi je pomogao...Vise ni sam ne znam sta da radim,nikako da se resi problem...E sad imam jos jedno pitanje?Gde mogu da se nadju protokomeri,posto sam cuo da je to jako zeznuto pronaci...Pozdrav
Poslednja izmena: Mladen88zr, na dan četvrtak, 20. jan. 2011. u 20:27h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Markedjani » četvrtak, 20. jan. 2011. u 19:09h

Može nov da se poruči i košta oko 500 eur.

Polovan a ispravan nećeš naći... osim ako ne nabodeš nekog ultra očuvanog i sa malom kilometražom stranca za delove sa istim motorom.

Samo bajaj po otpadima... možda nabodeš neki.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Mladen88zr
Poruka: 21
Član foruma od: četvrtak, 21. okt. 2010. u 07:25h

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Mladen88zr » četvrtak, 20. jan. 2011. u 20:26h

Markedjani piše:Može nov da se poruči i košta oko 500 eur.

Polovan a ispravan nećeš naći... osim ako ne nabodeš nekog ultra očuvanog i sa malom kilometražom stranca za delove sa istim motorom.

Samo bajaj po otpadima... možda nabodeš neki.


Vidim ja da ce elektronika da leti napolje,lepo ubacim karburator i cao...:)
Poslednja izmena: Mladen88zr, na dan četvrtak, 20. jan. 2011. u 20:32h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Markedjani » četvrtak, 20. jan. 2011. u 20:31h

Pa poslušaj savet čoveka i prebaci mešač do usisne grane... potraži onda neki iole normalan protokomer.

Nemoj da se drndaš sa stavljanjem karb-a.

I ja sam mislio da ne može da se reši problem sa detonacijama ali rešenje je skroz prosto i logično kao što je opisao čovek... premesti mešač i neće biti više detonacija... naravno ako je dobra struja ;)

Mnogo je lakši život sa plinom kad je auto EFI (dobar ler,ne gasi se kad je hladan... itd itd... na karb moraš non stop da bajaš,šteluješ,akaš)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Mladen88zr
Poruka: 21
Član foruma od: četvrtak, 21. okt. 2010. u 07:25h

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Mladen88zr » četvrtak, 20. jan. 2011. u 20:38h

Markedjani piše:Pa poslušaj savet čoveka i prebaci mešač do usisne grane... potraži onda neki iole normalan protokomer.

Nemoj da se drndaš sa stavljanjem karb-a.

I ja sam mislio da ne može da se reši problem sa detonacijama ali rešenje je skroz prosto i logično kao što je opisao čovek... premesti mešač i neće biti više detonacija... naravno ako je dobra struja ;)

Mnogo je lakši život sa plinom kad je auto EFI (dobar ler,ne gasi se kad je hladan... itd itd... na karb moraš non stop da bajaš,šteluješ,akaš)


Pa i ja sam za elektroniku,al strasne probleme mi je napravila na plinu...Menjao sam sve razvodnu kapu,kablove,svecice pre 3 meseca kad sam i ugradio plin...Aj videcu onda da potrazim protokomer,i da najzad sredim to...Hvala na pomoci...:)

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Markedjani » četvrtak, 20. jan. 2011. u 20:51h

Ne čitaš šta ti pišem... ne pravi ti problem elektronika nego ti loše ugrađen plin pravi problem.

Verovatno ti je postavljen mešač ispred protokomera i zato puca stalno ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Mladen88zr
Poruka: 21
Član foruma od: četvrtak, 21. okt. 2010. u 07:25h

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Mladen88zr » četvrtak, 20. jan. 2011. u 20:55h

Markedjani piše:Ne čitaš šta ti pišem... ne pravi ti problem elektronika nego ti loše ugrađen plin pravi problem.

Verovatno ti je postavljen mešač ispred protokomera i zato puca stalno ;)

Postavljen je ispred protokomera...Koliko bi ona trebala da trosi plina normalne ciste gradske voznje?Meni trosi 15 litara.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Markedjani » četvrtak, 20. jan. 2011. u 20:59h

To je njena potrošnja zimi... najniže može da spadne na 13 litara po gradu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Mladen88zr
Poruka: 21
Član foruma od: četvrtak, 21. okt. 2010. u 07:25h

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Mladen88zr » četvrtak, 20. jan. 2011. u 21:01h

Markedjani piše:To je njena potrošnja zimi... najniže može da spadne na 13 litara po gradu.

Okey,tako mi je i trosila..nikad ispod 13...Reko cisto da proverim posto su mi neki ljudi pricali bajke kako im trosi 10,11 u gradu plina...Pozdrav

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 20. jan. 2011. u 21:03h

Ma to su price,kakvih 10l,nema sanse.. Mozes za prvo vreme da jednostavno raskacis protokomer,da mozes da ga vozis na plin.. Mada ces moci i na benzin da ga vozis tako samo sto ce diskutabilno da radi i da trosi ko blesav.. :)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od van » nedelja, 23. jan. 2011. u 19:26h

Koji je car stavio mikser negde pozadi ... Uvod za plin mora da bude sto je blize moguce leptiru gasa ...

Tyeres_nis
Poruka: 17
Član foruma od: sreda, 1. sep. 2010. u 00:53h
Lokacija: Nis

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Tyeres_nis » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 17:58h

pa to rade carevi koji nemaju dve blage veze sa zivotom i meni su ugradili plin a mikser stavili na samoj k-glavi kad sam ga premestio na usisu vise nisam imao problem i na posletku kad sam otiso kod tog istog koji mi je ugradio plin reko mi je koja ti budala rekla da ovde prebacis mikser :)))))))))
Odrzavaj te plinski sistem samo kod proverenih ljudi a ono u sta sumnjate lako nadjete ovde na forumima na ford club serbia pa uporedite!!

Avatar korisnika
ivan_lkc
Poruka: 204
Član foruma od: nedelja, 19. jul 2009. u 15:29h
Lokacija: Beograd

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od ivan_lkc » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 22:41h

Sad meni nesto nije jasno... Meni je crevo za plin povezano ispred protokomera i desavalo se da detonira plin i tako mi je pukao protokomer...
Isto sam cuo par puta, da je bolje da prebacim creva za plin na mesto posle protokomera, pa sam svratio do plinadzije pre par meseci i rekao mi je da mora da bude pre protokomera jer u suprotnom nece dobro da radi... a tudja iskustva govore drugacije... Ko je u pravu?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 22:46h

Hoće dobri ljudi da kažu da metneš mikser bukvalno kod leptira gasa... ne vidim razlog zašto bi loše radio ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Markoni
Poruka: 32
Član foruma od: utorak, 22. jun 2010. u 14:45h
Lokacija: Mladenovac

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Markoni » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 22:58h

ivan_lkc piše:Sad meni nesto nije jasno... Meni je crevo za plin povezano ispred protokomera i desavalo se da detonira plin i tako mi je pukao protokomer...
Isto sam cuo par puta, da je bolje da prebacim creva za plin na mesto posle protokomera, pa sam svratio do plinadzije pre par meseci i rekao mi je da mora da bude pre protokomera jer u suprotnom nece dobro da radi... a tudja iskustva govore drugacije... Ko je u pravu?
Ma to je samo izgovor da nece dobro da radi...lakse im je da namontiraju mesac ispred protokomera nego na usisnu granu.Ja sam prebacio sam mesac do usisne grane i veoma sam zadovoljan kako auto radi i ide.Ko neveruje moze da dodje kod mene pa da se i sam uveri, i mozemo da palimo auto sto puta na plin ako napravi jednu jedinu detonaciju ja ga poklanjam thumbup

Avatar korisnika
ivan_lkc
Poruka: 204
Član foruma od: nedelja, 19. jul 2009. u 15:29h
Lokacija: Beograd

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od ivan_lkc » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 23:38h

Pa moracu da odem do nekog plinadzije da vidim koliko ce da mi uzme za to...
Meni i sad radi skroz lepo, mada mislim da bi trebao malo da se usteluje plin...
Hvala na informacijama...

Tyeres_nis
Poruka: 17
Član foruma od: sreda, 1. sep. 2010. u 00:53h
Lokacija: Nis

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Tyeres_nis » utorak, 25. jan. 2011. u 05:14h

Pouka cele price:stavite mikser na usis a plinadziju u top clap clap clap hvala hvala lol

Avatar korisnika
Mladen88zr
Poruka: 21
Član foruma od: četvrtak, 21. okt. 2010. u 07:25h

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Mladen88zr » četvrtak, 27. jan. 2011. u 09:36h

Mesac premesten na usis i problem resen...nema vise detonacija,pali iz prve i lepo vuce...:)...Jos da vidimo potrosnju sad...Hvala svima na pomoci

Avatar korisnika
ivan_lkc
Poruka: 204
Član foruma od: nedelja, 19. jul 2009. u 15:29h
Lokacija: Beograd

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od ivan_lkc » četvrtak, 27. jan. 2011. u 14:28h

Mladen88zr piše:Mesac premesten na usis i problem resen...nema vise detonacija,pali iz prve i lepo vuce...:)...Jos da vidimo potrosnju sad...Hvala svima na pomoci
Moram da pitam jel si to radio kod plinadzije ili sam...? I sta je potrebno od delova da se to zameni?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od van » petak, 28. jan. 2011. u 00:31h

Ostalo ti je jos samo da stavis plinadziju u top

Avatar korisnika
Mladen88zr
Poruka: 21
Član foruma od: četvrtak, 21. okt. 2010. u 07:25h

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Mladen88zr » sreda, 9. feb. 2011. u 00:03h

Opet mi se javio isti problem,dok je bilo hladno vreme sve je radilo perfektno,medjutim sad kad je otoplilo kod prvog paljenja kad je auto hladan hoce da cima pri dodavanju gasa da se gusi i da detonira,i ti problemi mi se javljaju pri temperaturi od 0 do 2-3 stepena,i cim se auto ugreje sve normalno funkcionise,i mogu 100 puta jos da ga palim nikakav problem...zbog cega se to desava?ta cimanja i gusenja se javlljaju kad mu dizem obrtaje sa 1000 do 2000,preko 2000 procepi i nema problema.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pukao protokomer usled detonacije na plin

Poruka od Markedjani » sreda, 9. feb. 2011. u 00:32h

Lošija ti struja.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“