Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

LPG, TNG, plin, AutoGas.
sasham_85
Poruka: 22
Član foruma od: subota, 26. feb. 2011. u 22:47h

na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od sasham_85 » sreda, 16. mar. 2011. u 00:42h

Pozdrav drugari
za koji dan bih trebao da idem da ugradim plin na moju fiestu 1.1 i pa reko ako ima neko da mi kaze nesto na sta se treba obratiti paznja prilikom ove operacije :) ?

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od Dusan64 » sreda, 16. mar. 2011. u 00:55h

Koji to motor 1.1? Obrati paznju na to da imas majstora koji zna sta radi,sve drugo ne valja.. :D

sasham_85
Poruka: 22
Član foruma od: subota, 26. feb. 2011. u 22:47h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od sasham_85 » četvrtak, 17. mar. 2011. u 03:01h

kako koji motor,,,,pa onaj sto ide u auta :) nije onaj za pumpu za vodu ,,,axxxaaa,,,izvini na sali ali jace je od mene:) elem,,, 1.1i je nesto sto pise pored ford fiesta u saobracajnoj,,e sad koji motor,,,mislim neki normalan ,,,,obican,,,sata ga znam-nema ime ,,,,benzinski,,,,ima 4 klipa ,,,,i tako to ...a majstor zna-al kao sto vidis pobratime ja neam pojma nista ,,pa zato reko dal da me neko uputi,,,

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 17. mar. 2011. u 17:47h

Pa ako je sa lancem,onda je Kent. Obrati paznju na to da moras da napravis korekciju vazduha.

sasham_85
Poruka: 22
Član foruma od: subota, 26. feb. 2011. u 22:47h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od sasham_85 » petak, 18. mar. 2011. u 00:16h

eeeeee,,,pa ja mislim da da ima on taj lanac-jer kada sam ga kupio ja zapeo da menjam zupcasti kajs koga ustvari nemam nego taj lanac,,,,a to za vazduh te ic ne razumem...ali hvala ;)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11502
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od 911s [SK] » petak, 18. mar. 2011. u 00:20h

Da da, tvoja je ona Fiesta de la noche 1.1i mrgreen
Obrati pažnju na to da benzinski sistem ne crkne vrlo brzo, nek majstor namesti da se isključuje benzinska pumpa kada ide na plin.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

sasham_85
Poruka: 22
Član foruma od: subota, 26. feb. 2011. u 22:47h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od sasham_85 » petak, 18. mar. 2011. u 01:38h

e to mi kazi ;) na te cake sam mislio,,,znaci pumpa za gorivo da ne radi kad ide na gas- TNX ;) a koliku bocu za gas da trazim??? gde da kazem da mi stavi ono za tocenje plina ....hmmm

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11502
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od 911s [SK] » petak, 18. mar. 2011. u 10:30h

Uzmi bocu od 40 litara, ne treba ti veća.
Čep za sipanje treba da bude van vozila, znači negde napolju, to već vidi da ti majstor ispuni želju gde ćeš tačno.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
ivan_lkc
Poruka: 204
Član foruma od: nedelja, 19. jul 2009. u 15:29h
Lokacija: Beograd

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od ivan_lkc » subota, 19. mar. 2011. u 02:46h

Sad cu i ja da se umesam u temu... Jel za svaki automobil vazi da pumpa za gorivo ne treba da radi dok se vozi na plin? Do sad nisam imao probleme sa tim, pa pitam preventivno...

sasham_85
Poruka: 22
Član foruma od: subota, 26. feb. 2011. u 22:47h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od sasham_85 » subota, 19. mar. 2011. u 22:30h

Ajte na pivo,,,ugradio sam plin ;) elem ...to za pumpu za benzin bolje da se ne uradi jer kada ne radi onda se kvari ,,,,inace su mi utrisci za sad odlcni,,,lepo ide ,,,,a i strasno je bre jednostavno za upotrebu sobzirom da sam mislio da je to konplikovano za prebacivanje u voznji :) a ubacio mi bocu od 30l ..i tako ...videcemo za dalje ;)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11502
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od 911s [SK] » subota, 19. mar. 2011. u 22:35h

Kvari se kad ne radi, zanimljivo, a ne kvari se kad radi u prazno i sama sebi nabija pritisak?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

sasham_85
Poruka: 22
Član foruma od: subota, 26. feb. 2011. u 22:47h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od sasham_85 » subota, 19. mar. 2011. u 22:55h

kako brate radi na prazno ??? pa valjda ako imas benzina u rezervoaru nema da brines ....

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11502
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od 911s [SK] » subota, 19. mar. 2011. u 22:59h

Pa gde ide to gorivo koje ona pumpa negde pod pritiskom?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od Dusan64 » subota, 19. mar. 2011. u 23:12h

Sta ima da se kvari kada ne radi,isto kao da je ugasen auto. Inace,to se povezuje tako sto je prekidac za plin zapravo i prekidac za benz.pumpu. I tako ce ti crci uskoro.

Avatar korisnika
ivan_lkc
Poruka: 204
Član foruma od: nedelja, 19. jul 2009. u 15:29h
Lokacija: Beograd

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od ivan_lkc » nedelja, 20. mar. 2011. u 10:46h

"Kod automobila koji su injection "ajnšpric" se isključuju dizne da bi motor mogao raditi na gas. U tu svrhu se koristi univerzalni i specifični emulator dizni. Njegova funkcija je da isključi dizne i da šalje komjuteru automobila vrednost kao da dizne i dalje rade. Neki kompjuteri na automobilima se zbune kad se dizne isključe na neki drugi način. Za svaki automobil postoji odgovarajući emulator ako nije moguće staviti univerzalni. Neki "majstori" će kod motora sa električnim brizgačima (diznama), pokušati da umesto njih iskluče benzinsku pumpu, ali nedajte da vas prevare.
Pumpa se isključuje jedino kod motora sa mehaničkim ubrizgavanjem goriva."


Ovo sam nasao na jednom sajtu, pa ako neko moze malo da mi objasni? Koje je to mehanicko ubrizgavanje i kakvo je kod mene na Sierri Pinto EFI?

sasham_85
Poruka: 22
Član foruma od: subota, 26. feb. 2011. u 22:47h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od sasham_85 » utorak, 22. mar. 2011. u 01:28h

dabome,,elem valjda dok pumpa radi ona se i podmazuje a i ima nesto za povrat goriva ili tako to pa je bolje da se ne dira to ;)

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od Dusan64 » utorak, 22. mar. 2011. u 09:59h

A ne znam koji djavo onda otvaras temu da pitas na sta da obratis paznju kada ti znas bolje? Pumpa ima svoj radni vek,i ti je teras da radi non stop,a apsolutno nema nikakve potrebe za tim,i sta mislis sta ce joj se desiti? I sta ce joj podmazivanje ako nema potrebe da radi? Da ne pominjem da svaki auto sa plinom ima minimalno benzina u rezervoaru,ako ga i ima,znaci pumpa radi na suvo,znaci crcice bez razloga. :mad:

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od cvilijams » utorak, 22. mar. 2011. u 11:49h

Sto napade coveka?Njegova stvar da li ce da poslusa savet ili ne,covek je samo pitao za misljenje od vas je dobio jedno a od majstora drugo.Covek poslusao majstora i to je to(trebao je da iskljuci pumpu ima vise logike al' ajde).


POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11502
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od 911s [SK] » utorak, 22. mar. 2011. u 12:12h

Nije stvar da li pumpa radi ili ne ili da li se podmazuje, nego pritisak koji pravi ne odlazi nigde, tj radi i pumpa gorivo u cev koja je zatvorena, samim tim se kao i svaka elektromotorna pumpa više opterećuje, pregreva i crkava. Uzmi pumpu za duvanje guma i začepi njen kraj pa pokušaj da pumpaš, valjda će ti onda biti jasno o čemu je reč. Početak povratnog voda za gorivo se nalazi posle elektroventila tako da je taj početak suv kada auto radina gas, tim vodom ni ne ide gorivo tada, ne znam zašto ga spominješ?
Post koji je ivan_lkc napisao ima veze sa sequent plinskim uredjajem, koji ima svoj kompjuter i kod koga je neophodan sistem rada kao što je on napisao. Pošto si ti stavio venturi i nemaš multipoint ubrizgavanje, ne znam o čemu se onda ovde priča, o kojim kompjuterima i diznama i emulatorima.
Da ne mešamo babe i žabe, sequent o kome pričaš i venturi koji imaš su nebo i zemlja po razlikama u funkcionisanju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od Markedjani » utorak, 22. mar. 2011. u 15:36h

Dobro Krstiću opet lupaš...

Pod 1 Pinto EFI ima Bosch L-jetronic multipoint elektronsko ubrizgavanje sa 4 dizne a i ova Fiesta ima elektronsko ubrizgavanje ali samo sa jednom diznom.

Pod 2 Na vozila sa elektronskim ubrizgavanjem stavlja se emulator dizni koji vara ECU da dizne i dalje rade a pritom služi i da isključi dizne kad radi na plin... dakle nije nikakva glupost... kod nekih auta hoće ECU da se zbuni kad vidi da ne rade dizne... stavlja se i na venturi i na sequent plin.

Pod 3 Vidim spominješ ako se ne isključi pumpa da pumpa radi na prazno... krstiću ne radi nikako pumpa na prazno dokle god ima goriva... ona jednostavno nabija pritisak u sistem a gorivo koje se ne iskoristi ono se vraća kroz povratno crevo nazad u rezervoar u ovom slučaju sve se vrati nazad... pumpu iskreno zabole da li dizne štrckaju ili ne... njoj je bitno da ima struju,goriva i da nema začepljenja u dovodu goriva.

Pumpa uvek gruva maksimalni pritisak a regulator pritiska kao što mu ime nalaže radi svoj posao kad stigne gorivo do fuel raila tj prilagođava pritisak na onaj koji je potreban diznama.

Da li treba da se isključi ili ne... mač sa dve oštrice... pumpa u slučaju kad ne radi propada od stajanja a u slučaju kad radi troši se od rada... ja bih recimo ostavio pumpu uključenu... čisto da ne zapekne od nekorišćenja.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11502
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od 911s [SK] » utorak, 22. mar. 2011. u 17:17h

Daleko od toga da lupam, nego vi izgleda uopšte ne čitate dobro postove u ovoj temi. Da li ovde pričamo o konkretnom slučaju plina na monopoint Fiesti otvarača teme, ili pričamo o raznoraznim varijantama pa koja gde zapadne? :wtf:

Pod 1. on (postavljač teme) nema Pinto EFI nego Valencia 1.1 koji monopoint injection, znači pričamo o monopointu i ovde raspravljamo o slučaju plina na njemu
Pod 2. ovde u ovoj temi opet nije reč o tome, tj koliko vidim on taj emulator nema
Pod 3. hoćeš da kažeš da pumpa svo gorivo stalno vrti u krug, pumpa ga donekle a onda ga vraća u rezervoar? To zavisi gde je postavljen elektroventil benzina
Pumpe ne crkavaju tako lako od nekorišćenja kao što ovde važi uvaženo mišljenje, to je čista zabluda. Crkavaju kada pumpaju bez goriva i kad pumpaju gorivo u zatvoren vod. Drugo, zdravom logikom pretpostavljamo da će taj auto raditi na benzin barem jednom u tri meseca, tako daje to sasvim dovoljno da pumpa ostane potpuno ispravna. Niko ne misli da će za vek vekova ta pumpa ostati isključena i auto više nikad upotrebljavan na benzin.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od Markedjani » utorak, 22. mar. 2011. u 18:27h

Fala bogu pa me mrzi da pišem... ostavljam te da daješ savete.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

sasham_85
Poruka: 22
Član foruma od: subota, 26. feb. 2011. u 22:47h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od sasham_85 » utorak, 22. mar. 2011. u 21:32h

dobro drugari ,,nemoj mo se sad raspravljati ,,moguce da jedni misle ovako drugo onako,,,,mada me je najbolje razumeo gosin markdjani ,,i on je u stvari lepse rekao ono sto sam ja mislio da pumpa treba da radi jer je gore kada je isklucena,i da ima neki povratni sistem kao sto mi je majstor i rekao,naravno da auto palim na benzin i da cu ga kad kad na benzin voziti tako da necemo je zapostaviti toliko ;)

Avatar korisnika
ivan_lkc
Poruka: 204
Član foruma od: nedelja, 19. jul 2009. u 15:29h
Lokacija: Beograd

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od ivan_lkc » utorak, 22. mar. 2011. u 22:55h

Izvinjavam se ako sam uneo bilo kakvu pometnju sa Pintom, ali mislim da to pitanje ne vazi samo za fiestu i sieru, nego i za sve ostale automobile...
Ja, recimo, ne vozim na benzin, ali uvek imam bar 10l u rezervoaru, za svaki slucaj, i naravno, ponekad prebacim da ne zapekne bilo sta...

sasham_85
Poruka: 22
Član foruma od: subota, 26. feb. 2011. u 22:47h

Re: na sta da obratim paznju prilikom ugradnje??

Poruka od sasham_85 » četvrtak, 24. mar. 2011. u 00:41h

ivan_lkc piše:Izvinjavam se ako sam uneo bilo kakvu pometnju sa Pintom, ali mislim da to pitanje ne vazi samo za fiestu i sieru, nego i za sve ostale automobile...
Ja, recimo, ne vozim na benzin, ali uvek imam bar 10l u rezervoaru, za svaki slucaj, i naravno, ponekad prebacim da ne zapekne bilo sta...
e brate tako se to radi bar 10 litra benzina u rezervi i kad kad na isti se provozas i nema da brines nista ,,,, sve ce radi kao inace ;)

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“