Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zvucnici

Playeri, zvučnici, pojačala, kondenzatori, povezivanja, instalacije...
Odgovori
Avatar korisnika
g-bear
Poruka: 16
Član foruma od: petak, 21. avg. 2009. u 19:07h
Lokacija: Prokuplje

Zvucnici

Poruka od g-bear » subota, 22. avg. 2009. u 21:04h

Ako moze mala pomoc... Planiram da ugradim dve elipse u auto, pozadi. Zanima me koju marku da kupim i koje jacine posto imam fabricki CD 2000 i fabricko ozvucenje, a planiram naravno da sadasnje zadnje zvucnike iskljucim.
n1233540727_30164603_793124.jpg

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zvucnici

Poruka od Dusan64 » nedelja, 23. avg. 2009. u 01:20h

Ne radi to,iskrena preporuka. Kupi neke kvalitetne zvucnike koje ces staviti umesto fabrickih,ako moze veceg precnika i to je sve,nista ti vise ne treba,veruj mi. Nit ce ti elipse biti nesto bolje od predlozenog...

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Zvucnici

Poruka od Neša » nedelja, 23. avg. 2009. u 01:43h

Dusan64 piše:Ne radi to,iskrena preporuka. Kupi neke kvalitetne zvucnike koje ces staviti umesto fabrickih,ako moze veceg precnika i to je sve,nista ti vise ne treba,veruj mi. Nit ce ti elipse biti nesto bolje od predlozenog...
Potpisujem. Nemoj da seces nista ;)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Zvucnici

Poruka od Shomy_ksh » nedelja, 23. avg. 2009. u 02:43h

slazem se sa ovom dvoicom... :) i dodajem... bolje ulozi u "ziku gepeka" :D
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Zvucnici

Poruka od mirke » nedelja, 23. avg. 2009. u 11:49h

Ja sam u moju fiesticu nedavno ubacio elipse pioneer ts-a6903i 350w max. i 80w optimal power i prezadovoljan sam. Imam sonijev cd plejer gt200 i ne moze da ih gura maksimalno, ali imam extra zvuk i ne treba mi jace... Oni mali zvucnici pozadi nista novo nece doneti, bar ja tako mislim... Evo vidi kako to izgleda pa odluci sam...
SlikaSlikaSlika
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zvucnici

Poruka od Dusan64 » nedelja, 23. avg. 2009. u 12:10h

Ja i dalje mislim da ce zvucnik koji je na fabrickom mestu bolje da se cuje nego te elipse koje su na polici. Jedino sto je problem je ogranicena velicina zvucnika,ali je bolje i to nego stavljati elipse na policu koja ce da upije sav bas i samo da lupa nesto,umesto da daje dobar bas...

Avatar korisnika
g-bear
Poruka: 16
Član foruma od: petak, 21. avg. 2009. u 19:07h
Lokacija: Prokuplje

Re: Zvucnici

Poruka od g-bear » nedelja, 23. avg. 2009. u 14:35h

Dusan64 piše:Ja i dalje mislim da ce zvucnik koji je na fabrickom mestu bolje da se cuje nego te elipse koje su na polici.
Razumem ja tebe sta hoces da kazes ali zadnji zvucnici ne daju uopste kvalitetan zvuk, nego se cuju kao oni stari lampasi. :D
A i ako budem ugradjivao elipse necu da secem zadnju tablu nego da izrezem isto takvu od iverice, i bice puno bolje, posto se nece upijati sav bass... opet ce biti malo bolje.

Avatar korisnika
g-bear
Poruka: 16
Član foruma od: petak, 21. avg. 2009. u 19:07h
Lokacija: Prokuplje

Re: Zvucnici

Poruka od g-bear » nedelja, 23. avg. 2009. u 14:37h

Mirke koliko para su te tvoje Pioneer-ove elipse???

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zvucnici

Poruka od Dusan64 » nedelja, 23. avg. 2009. u 14:41h

Ako ces praviti od iverice to ce biti dobar zvuk,ali nece biti estetski.
g-bear piše:zadnji zvucnici ne daju uopste kvalitetan zvuk
Pa zato ti i kazem da ih zamenis sa kvalitetnim...

Avatar korisnika
g-bear
Poruka: 16
Član foruma od: petak, 21. avg. 2009. u 19:07h
Lokacija: Prokuplje

Re: Zvucnici

Poruka od g-bear » nedelja, 23. avg. 2009. u 14:47h

Hvala u svakom slucaju, mozda se odlucim i za tu varijantu da ubacim manje a kvalitetnije zvucnike na mesto gde su fabricki.

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Zvucnici

Poruka od Shomy_ksh » nedelja, 23. avg. 2009. u 16:04h

mirke piše:Ja sam u moju fiesticu nedavno ubacio elipse pioneer ts-a6903i 350w max. i 80w optimal power i prezadovoljan sam. Imam sonijev cd plejer gt200 i ne moze da ih gura maksimalno, ali imam extra zvuk i ne treba mi jace... Oni mali zvucnici pozadi nista novo nece doneti, bar ja tako mislim... Evo vidi kako to izgleda pa odluci sam...
SlikaSlikaSlika
fali ti pojacalo za to...ili mi se cini...imam neka pa ako te interesuje :)
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Zvucnici

Poruka od mirke » nedelja, 23. avg. 2009. u 16:22h

@g bear Ja sam ih platio 5290 din. Uz tu drvenu tablu bice extra.

@dusan 64 Mali je prostor gde su fabricki, sumnjam da nesto dobro moze ubaciti na njihovo mesto

@shomy_ksh Nisam planirao da uzimam pojacalo, bar ne jos. Hvala ti.
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Zvucnici

Poruka od peca » nedelja, 23. avg. 2009. u 17:38h

Ja sam proshirio onu plastiku na kojoj stoje fabricke "elipse" i ubacio sam neke "Pro Audio" normalnih dimenzija, pa mi je daska ostala netaknuta...

Eto ti josh jedne mogucnosti ako necesh da seckash dasku ;) ...

A ako hocesh kvalitetne elipse baci oko na neshto iz Alpine asortimana, ili Pioneer gold seriju (teshko se nalazi kod nas, i kada se nadje koshta oko 10000 par) ;) ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
g-bear
Poruka: 16
Član foruma od: petak, 21. avg. 2009. u 19:07h
Lokacija: Prokuplje

Re: Zvucnici

Poruka od g-bear » nedelja, 23. avg. 2009. u 18:37h

Hvala momci za savete, a ja cu jos videti kakvu kombinaciju da napravim. Ako uradim nesto dobro, javljam vam ;)

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Zvucnici

Poruka od Neša » nedelja, 23. avg. 2009. u 20:10h

Pre 2 god. sednem kod drugara u clio i odusevim se kako gruva i kako se lepo cuje muzika !
Pitam ga sta je ovo? Kaze ugradio sam polovne Alpine 13cm(neka kvalitetnija serija) umesto fabrickih i slusaj sta rade! Nisam mogao da verujem kako se kvalitetno cuje.
Napred su mu ostali fabricki
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zvucnici

Poruka od Dusan64 » nedelja, 23. avg. 2009. u 20:19h

Pa to kazem... Jos ako bi se otvorio jedno 100e za neke postene zvucnike.. To bi bilo nesto.

Avatar korisnika
magnat
Poruka: 736
Član foruma od: subota, 28. mar. 2009. u 01:14h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Zvucnici

Poruka od magnat » ponedeljak, 24. avg. 2009. u 15:11h

I jedno 150e za pojacalo za te zvucnike od 100e i kablovi i ruke i upropasti coveka za pare.Skupe i kvalitetne varijante traze mnogo ulaganja i nekoga ko ce to lepo i kvalitetno ugraditi da to radi shodno ulozenim parama. Drzi se komercijalnih varijanti koje rade na HU a ako imas para da ulozis to je druga prica.
Poslednja izmena: magnat, na dan utorak, 15. sep. 2009. u 16:37h. Ukupno izmenjeno 1 put.
"FULL MONTY" GmBh - Zemun
Vucki i ja nismo bili u Dascari tamo su nam rekli da RUSMIR ima bolje kobasice

Jedan moj kolega je izjavio pod atnosverskim utjecajima (pivo) kupcu na telefon:POZVONITE NA VRATA I RECITE MOJOJ ZENI DA VAM DA

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Zvucnici

Poruka od kubura16v » utorak, 15. sep. 2009. u 16:32h

Ako su ti prednji zvucnici dobri i ako vec stavljas ivericu,to ce da otkida. A i ako ne stavis ivericu,vec iseces policu,opet ce dobro da radi (probao,video,cuo ;))...a od tog menjanja fabrickih slaba vajda....

Avatar korisnika
microslav
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 25. avg. 2009. u 12:42h
Lokacija: Požarevac, Srbija

Re: Zvucnici

Poruka od microslav » utorak, 15. sep. 2009. u 18:40h

g-bear piše:Razumem ja tebe sta hoces da kazes ali zadnji zvucnici ne daju uopste kvalitetan zvuk, nego se cuju kao oni stari lampasi. :D
oni stari lampaši daju i te kako kvalitetan zvuk :) najbolji mogući jer je najprirodniji, no da ne zalazimo u teorijske vode. u svakom slučaju tvoja konstatacija ne stoji

ja sam pomalo audiofil, kuci imam solidan zvuk, neko lampasko pojacalo izlaz SE 6550 (KT88, KT90 ili čak i EL34) u triodnoj vezi i 7DJ8 (PCC88) umesto 6DJ8 (ECC88) u pobudi i takodje 7DJ8 u linijskom delu i isprobano je na ko zna koliko razlicitih kutija sto vrhunskih sto najobicnijeg djubreta i uvek je zvuk bio najblaze receno korektan. no to je za kucno slusanje, kad je u pitanju muika u kolima trebalo bi da najpre sami sebi postavimo pitanje šta hoćemo.
kvalitet približan kućnom neće niko nikada postići ma koliko dao para zbog same prirode automobila koji se ponasa kao zvucna kutija. znaci hi-fi u kolima ne postoji (u onom izvornom smislu koji nosi oznaka hi-fi) o hi-end kategoriji nema ni pomena
znaci ostaje nam samo buka, u smislu sto glasnije to bolje, sto jaci bas (sto vise pomera dzigericu) to bolje... zanci sto veci subwoofer to bolje, sto jace pojacalo to bolje, a gde je tu kvalitet?
gde je kvalitet kod nosaca zvuka? svi proizvodjaci se sad utrkuju sa citacima za mrz (MP3) a mrz je očajan kad je kvalitet u pitanju... ima li koji proizvodjac ugradjenu podrsku za flac ili wavepack koji su loosless... ja ne znam ni za jednog...
ajdmo sad na elipse. da li bilo koji proizvodjac zvucnika koristi elipsaste zvucnike? (zanemarimo KEFFov bas driver koji je jedini a uz to i prilicno dobar) jedini oblik koji se koristi je klasicna "kupasta" membrana za donji deo spektra. i kalote i riboni za visoke frekvencije. i nije u potpunosti tacno da samo velika membrana moze reprodukovati niske tonove. imate ihaha primera da male kutije odlicno zvuce. i nije tacno da full range drajveri lose zvuce, uzmite na primer izvikani fostex (o neizvikanima da ne pricamo). zaboravi na elipse, one su samo marketinski trik i izvlacenje para.
sve je u akustici, fiesta nece zvucati isto kao eskort, a eskort kao siera. NIKADA! cak i u idealnim uslovima sa idealno istim uredjajima jer im je unutrasnjost razlicita. nece isto zvucati ni fiesta Mk2 i Mk3 ili Mk4... isto tako nece isto zvucati ni jedan auto prazan, samo sa vozacem ili sa 4 putnika.
za idealan zvuk u kolima je potrebno mnogo para, mnogo biranja, prepravljanja, racunanja...
koristi radio u kolima da cujes vesti, da cujes neku lepu pesmu, da ti brze prodje vreme dok putujes, da ne zaspis, da se zabavis, a slusanje muzike i uzivanje u njoj ostavi za kucu. neka ti radio u kolima donese informacije i malo zabave da ne moraju putnici da pevaju, za to je prvenstveno i namenjen... u tu svrhu vredi uloziti neki dinar za malo bolji radio, koji ima cd, koji moze da cita mrz, koji ima komande na volanu, vredi uloziti i za malo bolje zvucnike (koji nece prokrcati kad odvrnemo zvuk jer nam se svidja pesma) koje ces staviti tamo gde je ford predvideo

sve ostalo je bacanje para

tvrdim da ce bilo koja mini linijica u cenovnom razdedu od oko 100€ imati prijatniji zvuk, bolju stereo zvucnu sliku i bolju sliku dubine, precizniji frekventni opseg, a samim tim i prijatniji zvuk od ma koje nabudzene kombinacije u kolima (ne racunam tu obican radio i obicne zvucnike) sa cenom 1000+€

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zvucnici

Poruka od Dusan64 » utorak, 15. sep. 2009. u 21:10h

Da nisi mozda na nekom od audio foruma,elitesecurity,hi-fi?
Elem,
microslav piše:prirode automobila koji se ponasa kao zvucna kutija
Da se ponasa kao zvucna kutija bilo bi dobro,ali nije bas tako. Automobil je najgori moguci prostor za pravljenje nekog zvucnog sistema,to stoji.. Sve u njemu je pravljeno da upija zvukove,da odbija zvukove onako kako nama ne odgovara,itd.. Ali tvrdim da to moze da se uradi koliko toliko kvalitetno (onoliko koliko je to moguce za takav prostor),uz naravno dovoljno kesha.. Neke procene su da je potrebno duplo do troduplo vise para za isti kvalitet auto audio sistema nego za kucni sistem...
Sto se tice elipsi.. Nisam bas siguran sta si tu hteo da kazes,ali pretpostavljam da pises protiv njih. Jedini razlog za koji ja znam da se ugradjuju u auto je zato sto im je membrana veca po povrsini od okruglog zvucnika istih dimenzija,a samim tim ima i vise basa.. Znaci bolja iskoriscenost... Stoji i ono sto kazes da nije sve do velicine i da zvucnici sa malim membranama dobro zvuce,ali samo baci pogled na njihove cene i bice ti sve jasno...
A mogu ja do sutra da pisem...

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Zvucnici

Poruka od Neša » utorak, 15. sep. 2009. u 21:34h

Krivulja frekventnog opsega kod zvucnika treba da je sto ravnija sto znaci da daje sto realniju i prirodniju zvucnu sliku. Nije dobro ako ima skokove odnosno ako neke frekvencije puno strce kao kod mnogih jeftinih zvucnika,bije dole na 200Hz i suska i piska na preko 10 000Hz,a srednji nema nigde,suplje,samo pravi galamu...
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zvucnici

Poruka od Dusan64 » utorak, 15. sep. 2009. u 21:52h

Vidi,vidi,sta je audiofila... Ljudi kvalitet zvuka je veoma relativan.. ;)

Avatar korisnika
microslav
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 25. avg. 2009. u 12:42h
Lokacija: Požarevac, Srbija

Re: Zvucnici

Poruka od microslav » utorak, 15. sep. 2009. u 22:38h

Dusan64 piše:Ljudi kvalitet zvuka je veoma relativan
potpisujem

Odgovori

Povratak na „Sound“