Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk 4

Playeri, zvučnici, pojačala, kondenzatori, povezivanja, instalacije...
Odgovori
Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk 4

Poruka od lukijano » nedelja, 14. apr. 2013. u 00:40h

Evo pitanja...

Da li ste zadovoljni sa zvukom na ovom fabrickom Blaupunkt navi utredjaju 7", u Mondeu mk4?

Po meni, je zvuk ispod proseka... kada spojim dobar Mp3 player, pa malo sa ekvilajzerom obojim ton, onda je jos boze pomozi, ali bez toga je bas skroman...
Visoke tonove moram da drzim stalno na maksimumu, da bi to licilo na nesto...

Ustvari radio je najgori... Radio index npr, koji bi najradije da slusam, se cuje ocajno... kao na nekom praistorijskom mono tranzistoru... onom za pecanje...

U trenutku kada prebacim na radio index, samo prve dve sekunde mozda, ton ima onaj normalan obojen zvuk, a onda odjednom kao da ga neko ugusi... i to se desava samo na radio indexu...

Ima li neko istih problema?

A inace da li je na svim Mondeima mk4 ovakav zvuk, ili je na modelima sa Sony radijom, lepsi?

Da li je neko menjao zvucnike, za neke kvalitetnije? Posebno mislim na visokotonce, posto mislim da su oni ocajni ??? Basovi jos nekako mogu da se nadomeste sa loudnesom i dodavanjem basa na ekvilajzeru, ali visoki jako, jako tesko... 8)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk

Poruka od macaneli » nedelja, 14. apr. 2013. u 00:53h

jest on lep na oko ali sony je sony ;)
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk

Poruka od milan_gt » nedelja, 14. apr. 2013. u 01:56h

lukijano, nisi jedini..zvuk sa navi je bas kako si opisao..i gori :D neces promenom zvucnika nista dobiti..

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk

Poruka od BojanM » nedelja, 14. apr. 2013. u 07:12h

Ne znam da li na konkretnom radiju možeš da isforsiraš FM Mono prijem, ali probaj da se igraš tom opcijom. Slabi FM Stereo dekoderi imaju upravo ponašanje koje si opisao, prvo zahvate mono signal i on ima još i neki "normalan" spektar zvuka (plus je robusniji što se tiče prijema u lošim uslovima), a onda "ukapiraju" stereo signal ali je dekodirani signal blagi očaj. U kolima, bar što se radija tiče, svakako nemaš puno koristi od stereo zvučne slike, pa je po meni to prihvatljiva žrtva radi boljeg zvuka.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk

Poruka od milan_gt » nedelja, 14. apr. 2013. u 10:40h

ma kad je bio kod mene taj je uz kilav zvuk i dosta manje stanica hvat'o od sony-ja, a isti im je dzek od antene..

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk

Poruka od lukijano » nedelja, 14. apr. 2013. u 20:48h

Pa ako sam vas dobro razumeo, ovaj Sony sto se takodje ugradjuje u Mondea, nema ovih problema, a zvuk je mnogo bolji??? Ili su u pitanju nijanse, istog njesra?

Mislim da li su u pitanju znacajna poboljsanja???

Moram naci nekog ko ima tog Sony-ja da ga cujem...
BojanM piše:Ne znam da li na konkretnom radiju možeš da isforsiraš FM Mono prijem, ali probaj da se igraš tom opcijom. Slabi FM Stereo dekoderi imaju upravo ponašanje koje si opisao, prvo zahvate mono signal i on ima još i neki "normalan" spektar zvuka (plus je robusniji što se tiče prijema u lošim uslovima), a onda "ukapiraju" stereo signal ali je dekodirani signal blagi očaj. U kolima, bar što se radija tiče, svakako nemaš puno koristi od stereo zvučne slike, pa je po meni to prihvatljiva žrtva radi boljeg zvuka.

Hvala ti druze, probacu sigurno... pa javljam...

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk

Poruka od lukijano » ponedeljak, 15. apr. 2013. u 23:40h

Ne mogu da provalim, gde se gasi stereo signal?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk

Poruka od BojanM » utorak, 16. apr. 2013. u 00:06h

Nisam siguran da li postoji da opcija, kao što sam napisao:
BojanM piše:Ne znam da li na konkretnom radiju možeš da isforsiraš FM Mono prijem
Hajde probaću da izbunarim posle uputstvo za Blaupunkt NX pa ću da napišem ako nađem nešto.

EDIT> Mrka kapa, ne pronalazim online uputstvo za ovaj radio u bilo kom obliku :(
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Da li ste zadovoljni zvukom Blaupunkt NX navi Mondeo mk

Poruka od lukijano » utorak, 16. apr. 2013. u 16:48h

Ma nema te opcije... sve sam probao i usao u sve moguce menije, ali nema toga... jbg... to mu je sto mu je...

Odgovori

Povratak na „Sound“