Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem sa radiom

Playeri, zvučnici, pojačala, kondenzatori, povezivanja, instalacije...
Odgovori
Smeagol
Poruka: 5
Član foruma od: petak, 2. apr. 2021. u 17:34h

Problem sa radiom

Poruka od Smeagol » četvrtak, 7. okt. 2021. u 10:45h

Pozdrav,
Vozim ford mondeo mk4 2.0 103kw 2013.g. Ima lcd display kao komandnu tablu i onaj standardni Sony radio. Odnedavno mi usb i bluetooth ne funkcionisu kako treba. Nikako ne mogu da pronadjem odgovarajuci radio ni multimediju da zamenim jer nista sto sam nasao ne podrzava parking senzore odnosno senzori ne rade bilo koji uredjaj da stavim. Obisao i zvao sam ne znam koliko majstora. More ovih oglasavaca sa polovnih automobila i kupujem prodajem. Dolazio u Bg izvrsili mi ugradnju multimedije i ne moze. Jedan mi cak tvrdi da je po tom pitanju kontaktirao fabriku i da mu je objasnjeno da ne moze da se poveze. Medjutim ja ne mogu ni zamenski isti sony da pronadjem da rade park senzori. Ima li neko iskustva ili savet?

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Problem sa radiom

Poruka od Jozza » četvrtak, 7. okt. 2021. u 11:12h

Jesi li probao na Ford otpadu istu takvu multimediju da nađeš? Kako nije moguće naći originalnu multimediju?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Smeagol
Poruka: 5
Član foruma od: petak, 2. apr. 2021. u 17:34h

Re: Problem sa radiom

Poruka od Smeagol » četvrtak, 7. okt. 2021. u 11:22h

Jozza piše:
četvrtak, 7. okt. 2021. u 11:12h
Jesi li probao na Ford otpadu istu takvu multimediju da nađeš? Kako nije moguće naći originalnu multimediju?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
Kod mene nije multimedija nego sony obican radio. Probao sam isti takav i ne rade park senzori. Ocigledno mora da bude iz identicnog modela

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Problem sa radiom

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 7. okt. 2021. u 23:38h

Da krenemo redom

Sony je imao 3 serije:
1. Kockasti Sony koji je isao u Focus mk2 i Mondeo mk3
2. Ovalni crno-sivi isao u prve serije Mondea mk4 i Focusa mk2.5 (do aprila 2008)
3. Identicno izgleda kao serija 2 ali je hw drugaciji (od aprila 2008)
Da bi proverio koje serije je Sony pritisni istovremeno 1 i 6, treba da se pojavi broj oblika ab-cd-ef, ako je ab >= 05 treca je serija

Da li ti imas problem sa bt/usb i kakav ili sa time da ti parking senzori ne rade?

Sony nema nikakve veze sa parking senzorima a ni sa blututom i usbom osim sto reprodukuje zvuk sa njih

Da li zelis da zadrzis Sony ili da ugradia android multimediju

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Smeagol
Poruka: 5
Član foruma od: petak, 2. apr. 2021. u 17:34h

Re: Problem sa radiom

Poruka od Smeagol » subota, 9. okt. 2021. u 15:45h

Da krenem redom.... treca serija, ab je 07. Dalje bt i usb ponekad prorade ali ubrzo prestanu ponovo. Ugradjivao sam privremeno multimediju na dva dana i bt i usb radili besprekorno, ali nisu radili park senzori. Kada vratim sony opet ista prica sa bt i usb, a senzori rade. I trece svejedno mi je samo da dobijem uredjaj na kom sve radi. Sony ili android.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Problem sa radiom

Poruka od Nedeljkovic » subota, 9. okt. 2021. u 22:46h

To sto ti sa android medijom nisu radili parking senzori je problem u kvalitetu medije. Usb i bt ti nisu radili jer je Sony u problemu vec jer medija ima integrisan bt i usb

Ako hoces android poslacu ti broj od momka iz Beograda koji se time bavi i koji ti to moze ugraditi da sve radi kako treba

Ako zelis da ostavis Sony treba pregledati instaalciju od radija do bt/usb modula, a moguce i da je sam modul u problemu, polovan kosta 20-40e

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Smeagol
Poruka: 5
Član foruma od: petak, 2. apr. 2021. u 17:34h

Re: Problem sa radiom

Poruka od Smeagol » nedelja, 10. okt. 2021. u 08:53h

Nedeljkovic piše:
subota, 9. okt. 2021. u 22:46h
To sto ti sa android medijom nisu radili parking senzori je problem u kvalitetu medije. Usb i bt ti nisu radili jer je Sony u problemu vec jer medija ima integrisan bt i usb

Ako hoces android poslacu ti broj od momka iz Beograda koji se time bavi i koji ti to moze ugraditi da sve radi kako treba

Ako zelis da ostavis Sony treba pregledati instaalciju od radija do bt/usb modula, a moguce i da je sam modul u problemu, polovan kosta 20-40e

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Posalji mi broj. Hvala na objasnjenju i pomoci

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Problem sa radiom

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 10. okt. 2021. u 09:55h

Imas pp

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Aveng3R
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2023. u 23:19h

Re: Problem sa radiom

Poruka od Aveng3R » petak, 19. jan. 2024. u 17:46h

Nedeljkovic piše:
nedelja, 10. okt. 2021. u 09:55h
Imas pp

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Da li si resio problem? Posto imam identican..parking senzori ne rade na multimediji kao ni centralni zvucnik..ono sto bi ja dodao je da fabricki sony ima 1 veliki dzek onaj u paketu i jedan u sredini 10 pinski..taj veliki se kaci na multimediju ali taj manji ne moze...a recimo kad probam fabricki sony bez tog dzeka..ne rade ni zvucnici ni parking senzori.

Odgovori

Povratak na „Sound“