Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

DILEMA - POMOC (!)

Playeri, zvučnici, pojačala, kondenzatori, povezivanja, instalacije...
Odgovori
Avatar korisnika
jovanotti
Poruka: 132
Član foruma od: petak, 22. okt. 2010. u 02:24h
Lokacija: Beograd

DILEMA - POMOC (!)

Poruka od jovanotti » petak, 22. okt. 2010. u 13:38h

Molio bih vas za pomoc.
Iz Beograda sam.
Kupio sam Ford Fiestu 1.3 1997.god. Uz nju sam dobio radio kasetofon Philips koji je prevazidjen.
Nosim se mislju da kupim CD/radio (koji bi pustao i mp3). A moja trenutna dilema je vezana za tip, zapravo:

1-da li da odem na neki auto-otpad i kupim originalni Fordov CD/radio (koji pusta i mp3)?
-postoji li takav uredjaj za Ford Fiestu godista 1997.?
- da li je takav uredjaj u vidu plocice pa se moze vaditi ili je trajno u automobilu i time "drazi" oci potencijalnih obijaca?
- kolika bi bila cena (okvirno)?

2-ili otici u neku prodavnicu i uzeti neki drugi uredjaj ali nov?
- raspolazem sa 50 Eura i sta bi se za to preporucilo?
- gde bi se tako nesto moglo naci, povoljnije?

3-Nevezano za dilemu, kada sam uzeo auto desni zadnji zvucnik (originalan Fordov je) od 60W nije radio, dok levi zadnji i prednji rade. Da li da uzimam taj zadnji svucnik (originalan Fordov je ) na auto-otpadu ili da trazim neki koji nije Fordov u nekoj prodavnici i sta savetujete , kao i da li ce biti osetne razlike u zvuku ako ugradim nov u odnosu na levi koji je stari?
Kolika bi bila cena nekog pristojnog 60W zvucnika za nadnju desnu stranu?

Hvala u napred. :)

Avatar korisnika
Sava Ford
Poruka: 291
Član foruma od: utorak, 14. sep. 2010. u 17:00h
Lokacija: Beograd

Re: DILEMA - POMOC (!)

Poruka od Sava Ford » petak, 22. okt. 2010. u 13:47h

odes lepo u prodavnicu bilo koju,uzmes bilo koji cd player do 50 evra,stavis i slusas. mozes uzeti u tehnomaniji,sal radnjama,tempu,bubanj potoku(polovne) a zvucnike isto tako za neke smesne pare. recimo dve sal elpise su oko 3000 din,ima da senadje i pionner za 2500 itd... zasto toliko komplikujes oko toga xD pozZ
SlikaSlika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21106
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: DILEMA - POMOC (!)

Poruka od Markedjani » petak, 22. okt. 2010. u 13:48h

1. nema nijedan oriđiđi fordov radio sa mp3 tih godina ili pak noviji.

2. za 50 eur možeš da kupiš polovan neki kvalitetniji plejer ili nov super kina tipa xwave,sonashi,neo,šicu micu itd itd... za nov neki pioneer,sony,kenjwood,lg ili tako nešto fali ti recimo još 20 eur.

3. ne možeš u prodavnici da kupiš nov samo jedan zvučnik... prodaju se samo u paru.

Uzmi skini taj zvučnik koji ne valja i kupi nove... uporedi veličine da bi znao koje da uzmeš.

Pretpostavljam da su pozadi zvučnici od 10-13cm... to ne košta više od 1500-2000 dinara da se kupe novi... polovan taj jedan ne bi trebao da te košta na otpadu ako ga nađeš više od 500 kinti ali to su obične kartonjare i to produva pri prvom jačem bassu :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: DILEMA - POMOC (!)

Poruka od kubura16v » petak, 22. okt. 2010. u 13:51h

Taj Philips koji imas je obican "kasetas" pretpostavljam,standardne velicine? Ako je tako,onda je bolje da kupis neki aftermarket CD i ubacis. Imas i Fordove CD,ali je koliko ja znam, jaaako tesko naci one koji citaju MP3,a opet za ove obicne ces dati isto para kao i za prosecan CD MP3 plejer,tako da je moj savet da ne trazis Fordov. Sto se zvucnika tice,ne kupuju se na komad nego u paru. Ako je tvoj zvucnik los,sta mislis da li ja taj polovan na otpadu bolji? Dakle par novih zvucnika,ili ako si u mogucnosti sva 4 nova i to je to.

Mare me (kao i uvek :D) preduhitrio.

Avatar korisnika
jovanotti
Poruka: 132
Član foruma od: petak, 22. okt. 2010. u 02:24h
Lokacija: Beograd

Re: DILEMA - POMOC (!)

Poruka od jovanotti » petak, 22. okt. 2010. u 14:56h

Hvala puno na savetima, bili su od velike pomoci i resili moju dilemu.

Pitao sam vas za cene i radnje da me neko ne bi odrao po pitanju cene jer je ovo zapravo prvi instrument ovoga tipa koji kupujem, a bolje je nauciti na tudjim nego na svojim greskama (zapravo ne bolje nego prakticnije).

Znaci konacan odgovor je:
-bilo koja prodavnica
-oba zadnja zvucnika od recimo 60W
-da uredjaji nisu marke "super kina" :)

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: DILEMA - POMOC (!)

Poruka od kubura16v » subota, 23. okt. 2010. u 16:56h

koliko cenim,nemas neke posebne zahteve po pitanju muzike,tako da ce bilo koji Pioneer,Kenwood,Sony,Panasonic biti ok,narocito ako kupujes nov,imas ce godinu,dve garanciju i nemas brige. Za zvucnike ista prica,iste marke thumbsuph

Odgovori

Povratak na „Sound“