Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Limar

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Limar

Poruka od Walsh » sreda, 10. avg. 2016. u 09:41h

Auto je izvaren pre pola meseca, na izgled deluje sve dobro. Pragovi, rubovi.. medjutim, vario mi je nazad kod rezervoara da mi "ojaca" zadnji deo, jer je sve bilo propalo. I prekinuo je kontakt pumpe za dovod goriva. Nekim cudom sam doterao auto kuci, ostatak para mu nisam dao. Odneo sam ga kod najboljeg majstora za Forda u gradu, nazvao me je posle nedelju dana slogiran. Kaze da je jako lose izvareno i da je greda tektirana preko blata.. dok je ostatak vecinom trulo. Da li mozda znate neki dobar ovlasceni servis za limariju u Subotici koji bi mi mogao resiti to na redovan nacin? Taman sam mislio da ce moci na sklapanje i dampiranje pa da ga sastavim.. ali eto.. :suicide:
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Limar

Poruka od 911s [SK] » utorak, 16. avg. 2016. u 03:19h

Ljudi koji rade neki star, redak ili vredan auto (u bilo kom smislu) često traže majstore raznih profila van svojih gradova. Ne postoje ovlašćeni ili neovlašćeni, postoje dobri i loši. Ako je posao toliko loše uradjen, tu popravki nema, nego mora sve iznova. Ako hoćeš da ti takav posao bude kvalitetno uradjen, a pritom možeš finansijski to da izneseš, onda trebaš da tražiš limara odnosno farbara koji radi prvenstveno (ili samo) oldtajmere.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Limar

Poruka od Walsh » utorak, 16. avg. 2016. u 14:15h

Pre 2 sata sam bio kod drugog limara u ozbiljnijem servisu.. Zadnja desna strana je vislja za 3 cm, levi prag stoji vise prema unutra, samim tim blato moze vise ulaziti u vrata. rubovi su ocajno odradjeni, tektirao je auto preko blata, a tamo gde je vario nije zastitio... Dobio sam preporuku da je odlican limar i da radi iskljucivo starije aute. Jos kada sam otisao kod njega rekao sam da ne pocinje raditi ako misli da nece moci dobro uraditi i eto.. Meni je izgleda sudjeno da se patim. Otisao sam predvece po auto i nisam mogao videti kako je radjeno. Posle sam odneo kod Fordovog servisera, medju najboljima u Srbiji. Kazem, skoro se slogirao kada je pogledao ispod sve.
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“