Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Dvopolna sijalica za stopke

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
arneeee
Poruka: 152
Član foruma od: nedelja, 11. feb. 2018. u 19:40h

Dvopolna sijalica za stopke

Poruka od arneeee » nedelja, 25. nov. 2018. u 16:18h

Zdravo svima,
Imam problem sa dvopolnim led sijalicama za stop svjetlo kod Ford Mondeo Mk3 2005 godina.
Imao sam obicne halogene sijalice koje su mi stalno crkavale i morao sam stalno da ih mjenjam, pa sam odlucio da kupim led sijalice.Danas sam kupio i probao postaviti ali imam problem.

Kada upalim svjetla sijalica normalno radi, medjutim radi jace nego sto bi trebala tj. kad stisnem kocnicu nista se ne desava(ne pojacava se svjetlost sijalice kao kod halogenih),a kod halogenih sijalica one rade slabije i kad se stisne kocnica dobiju jacu svjetlost.
Ima li neko ideju sta bi moglo biti u pitanju ?

Lijep pozdrav i unaprijed hvala

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Dvopolna sijalica za stopke

Poruka od Almighty.shO » nedelja, 25. nov. 2018. u 16:21h

Izvuci sijalicu i rotiraj je drugacije.
Konkretno mislim na ove kontakte (oznaceno crvenom na slici), jer ako ih okrenes kontra onda se desava to sto ti sad imas.

Slika
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Dvopolna sijalica za stopke

Poruka od Lale » nedelja, 25. nov. 2018. u 17:09h

Proveri da li ti je raspored pipaka na novoj sijalici isti kao na onoj što si skinuo.Postoje dve vrste u odnosu na njihov raspored ( u zavisnostio od godišta i izgleda zadnje svetlosne grupe - razlikuju se nosači sijalica).Kod obe vrste su pipci u različitim ravnima, ali kod jedne međusubno zaklapaju ugao od 180stepeni, a kod druge taj ugao je 150 stepeni (ili 30 zavisi kako se gleda).

.Slika
Slika Slika

arneeee
Poruka: 152
Član foruma od: nedelja, 11. feb. 2018. u 19:40h

Re: Dvopolna sijalica za stopke

Poruka od arneeee » nedelja, 25. nov. 2018. u 18:21h

Probao sam na sve nacine da postavim da radi normalno ali ne ide, i dalje svijetli jako
Slika

Slika

Slika

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“