Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lepljenje plastike na pragovima

Spoljašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: Lepljenje plastike na pragovima

Poruka od pegaz » utorak, 31. avg. 2021. u 22:04h

Drzalo je skoro dve godine. Majstor mi rece da postoje samo vodilice kako bi ravno stavio lajsnu a ostatak ide lepak. Meni se samo odlepilo sa gornje strane na kraju dok na drugim mestima stoji cvrsto pogotovo tu gde su navodno te vodilice.

On mi rece da se dalje ne bi trebalo odlepljivati i da se obicno od temperature odlepi tu na krajevima po nekoj od ivica jer lepak nije na nivou fabrickog i to se zna desiti i na Kia vozilima za koji je on ovlasceni autolimar. Jednostavno ne moze da nadje kvalitetniju traku od te 3M-ove.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Lepljenje plastike na pragovima

Poruka od macaneli » utorak, 31. avg. 2021. u 22:20h

Uh permutovao sam,mislio sam na pogresnu plastiku.Da nema nikakvih zabica samo traka
U fabrici isto stavljaju traku
Skini ocisti pa opet zalepi
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lepljenje plastike na pragovima

Poruka od 911s [SK] » sreda, 1. sep. 2021. u 00:11h

Postoji mnogo različitih dvostranih lepljivih traka a da ih sve pravi 3M. Može se videti na njihovom sajtu. Za početak je potrebno naći onu namenjenu baš toj upotrebi.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: Lepljenje plastike na pragovima

Poruka od speccko » četvrtak, 2. sep. 2021. u 00:53h

Jednom smo lepili neki branik.. bio kao neki silikon crne boje- malo gusci. Mozda potrazis tako nesto kao silicon. I onda naslonis nesto na tu lajsnu jedno par sati da se tako susi...

Mozda ovako:
Neki PRIMER LINK

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: Lepljenje plastike na pragovima

Poruka od pegaz » četvrtak, 2. sep. 2021. u 19:05h

Sad sam primetio da se isto malo odlepilo (gornji desni ugao kad gledas lajsnu) kod suvozacevih vrata. E tu moze biti problem, jer ako se odlepi jos vise kod otvaranja zadnjih desnih, lajsna moze da zakaci ivicu prednjih vrata i da se odvali.

Ocigledno su ti gornji coskovi kriticni zbog samog oblika i slivanja vode i prljvstine koja nakvasi lepljivu traku koja onda pod dejstvom sunca popusti.

Videcu sa majstorom nakon odmora jel moze sve lepo da odlepi bez da osteti vrata i farbu pa da ponovo zalepi i ako treba dodatno te ivice necim zalepi.

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“