Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zatamnjivanje stakala

Spoljašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od Shomy_ksh » petak, 30. apr. 2010. u 14:16h

La Fiesta piše:Jel moze neki kontakt, telefon ili slicno za folije?
Koliko novca za fiestu 3 vrata, koliki popust daje i za koliko auta?
Cuo sam da ima nekoliko njih da rade folije ali se nisam upustao toliko zbog zakona

ja se izvinjavam sto kasnim sa odgovorom...

evo ovako...lumar folijom da zatamnim moj auto ceo komplet (osim prednje soferke) kostalo bi me oko 100e (ne preko) ... sto se tice popusta, pricao sam sa tim likom i rekao mi je...za 5vozila daje popust, za preko 5vozila popust je jos veci... cisto da napomenem, ja nemam % ako ga reklamiram ili slicno...

Ostavi mi tvoj br u inbox da ti objasnim gde je radnja pa se raspitaj i ti da ne dodje do zabune...

u ksh preporucujem ovog lika i jos jednog - Zoki ... ne kazem da drugi lose rade, nego sam ovu dvojicu gledao na licu mesta kako rade i stvarno sam zadovoljan kvalitetom rada...

ako si stalno po gradu videces vrlo cesto njihove radove :D
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 17. maj 2010. u 22:59h

Drug oterao e36 kod lika u Futogu i 95eura zatamnjivanje, 5 godina garancije na lepak i 10 godina da folija nece izbledeti... Mada lik kaze da ce sigurno oko 6 - 7god lepak drzati...
Slika

peca.gsp
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 22. apr. 2010. u 20:40h

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od peca.gsp » petak, 21. maj 2010. u 14:08h

Evo kako to izgleda na mom foxiju ka d urade profi (90e),sa Llumar folijom,5 godina garancije.Nazad sam stavio 25%
propustljivos UV zračenja a napred 65%,što znači da je nazad zatamnjenje 75% a napred,policiski TOLERANTNIH 35%.
Batalite jeftine buvljačke folije,to je samo za traktore.Ovo si siguran da će i posle 5g.osatati ovako zatamnjeno
i da neće bledeti niti se ljuskati,odlepljivati.Malo mi je loš ugao slikanja,a šaljem slike kad ga operem.Mislim da se i ovako
dobro vidi - Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena: peca.gsp, na dan nedelja, 23. maj 2010. u 00:21h. Ukupno izmenjeno 1 put.

La Fiesta
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 21. apr. 2010. u 00:00h
Lokacija: Ks

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od La Fiesta » subota, 22. maj 2010. u 16:42h

Shomy_ksh piše:
La Fiesta piše:Jel moze neki kontakt, telefon ili slicno za folije?
Koliko novca za fiestu 3 vrata, koliki popust daje i za koliko auta?
Cuo sam da ima nekoliko njih da rade folije ali se nisam upustao toliko zbog zakona

ja se izvinjavam sto kasnim sa odgovorom...

evo ovako...lumar folijom da zatamnim moj auto ceo komplet (osim prednje soferke) kostalo bi me oko 100e (ne preko) ... sto se tice popusta, pricao sam sa tim likom i rekao mi je...za 5vozila daje popust, za preko 5vozila popust je jos veci... cisto da napomenem, ja nemam % ako ga reklamiram ili slicno...

Ostavi mi tvoj br u inbox da ti objasnim gde je radnja pa se raspitaj i ti da ne dodje do zabune...

u ksh preporucujem ovog lika i jos jednog - Zoki ... ne kazem da drugi lose rade, nego sam ovu dvojicu gledao na licu mesta kako rade i stvarno sam zadovoljan kvalitetom rada...

ako si stalno po gradu videces vrlo cesto njihove radove :D

Bio kod ovog momka u Prnjavoru u krusevcu, Silja ga zovu,ako si na njega mislio.
E sad ne znam sta da radim,stakla su mi i sa unutrasnje i sa spoljne strane izgrebana tako da ce bilo koja folija da se postavi to da se ocrta na staklu i nece da lici ninasta.
preporucio mi je da ili da se zamene ostecena stakla ili da foliju u opste ne postavljam sto je bilo fer sa njegove strane.
Ali Fiesticu bih trebao da promenim jer je vec dugo u porodici, jase je ko stigne od ukucana i imam nesto "kvarno" u planu.
Silja takodje radi sa Lumar foijama i za fokus kao ovaj,sa 3 vrata, ima 3 cene za lumar folije 80 90 100 zavisi od tipa folije a ima neku koreansku foliju za one kojima nije kvalitet bitan, koja je po boji ista kao lumar,gledao sam svojim ocima jedan uzorak pored drugog, ISTO JE na oko, isto zatamnjenje ista nijansa, kvalitet sigurno nije a cena a 60 evra.
E to je sad ono sto neko navodno lumar ugradi ovoliko a ovaj drugi kao dere, naplacuje istu foliju onoliko.
Sve mi je lepo objasnio i svidja mi se sto je korektan i ne prodaje maglu i prica prazne price.
Koliko sam razumeo 90 je sa boljom toplotnom zastitom od folije od 80 sa istim zatamnjenjem, a folije u boji su 100-plava zelena i tamno siva.
Vozi e36 bmw sa plavim staklima, bruka kako izgleda plava folija na tamno plavu boju,trazicu mu slike pa da postavim jednu
Ako je neko zainteresovan za rad dacu mu kontakt broj pa nek se cuje sa deckom, da ga ne postavljam ovde da ne bude reklama i tako to
Hvala shomy, imas pice
pozzz

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od Djomla » subota, 22. maj 2010. u 19:41h

Shomi ima fiestu ne fokus :P msm nije strashna greska al nemoj fiestu da m udiras :)))
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

La Fiesta
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 21. apr. 2010. u 00:00h
Lokacija: Ks

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od La Fiesta » subota, 22. maj 2010. u 21:12h

Mislio sam na fokus u postu ispred
okej

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od Shomy_ksh » nedelja, 23. maj 2010. u 01:07h

e da... Shilja...pre neki dan sam i ja bio ... onaj post kad sam pisao nije imao onu jeftiniju foliju... to mozes da proveris isto da mu je skoro stigla..


pice...ma imas moj br u "kontakti clanova" .. kad me vidis po gradu slobodno pusti poruku ili pozovi pa ce da popijemo...pare nisu problem... redbullw

ne znam dal ti je napomenuo... dobio je i "karbon foliju" ... njegov bmw ima tu foliju na haubi i jos jedan lik sa Golf 3 ( Floyd )


ja cu Lumar da lepim kod njega tamo oko 04.06 ... posto mi tad istice registracija pa cu na tehnickom pregledu da se pojavim bez ovih folija sto trenutno imam na Fiesti...

pozdrav
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

dule.srb.cop
Poruka: 11
Član foruma od: četvrtak, 3. jun 2010. u 13:19h

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od dule.srb.cop » petak, 4. jun 2010. u 16:28h

koliko je zatamljivanje sad za ford ka,jel zna neko?!

Avatar korisnika
paun1
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 2. feb. 2010. u 17:49h
Lokacija: Despotovac

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od paun1 » petak, 4. jun 2010. u 18:21h

Pa zavisi sa kojom folijom radis,i koliko stakla radis..I naravno od majstora.....Kojom bi folijom radio i koliko stakla?? redbullw

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od Taunus 17m » petak, 4. jun 2010. u 19:09h

Lupicu ali mislim da je cirka oko 80 jura sa lumar folijama.
Moram i ja pod hitno da uradim svoja stakla,vise nema smisla da se ovako vozim.
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
paun1
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 2. feb. 2010. u 17:49h
Lokacija: Despotovac

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od paun1 » petak, 4. jun 2010. u 19:37h

Moze li samo da se kupi lumar folija pa da je sam stavljam.Zna li neko koliko se krece cena lumara???? thumbsuph

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od FiestaRS » petak, 4. jun 2010. u 21:46h

Da te pitam nesto... jel si radio nekad stakla? imas iskustva sa tim?
Slika

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od Dusan64 » petak, 4. jun 2010. u 21:51h

Ja npr nisam,a hteo bih sebi da odradim sam. Posto nema sanse da dam 80-100e za to,pre cu felne da kupim. A mislim da bi dosta lepse izgledao auto zatamljen. Pa me zanima kako je to najbolje odraditi. Bilo bi lepo kada bi neko detaljno napisao postupak...

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od FiestaRS » petak, 4. jun 2010. u 22:02h

Ukratko kako je taj lik radio... (sto je radio bmw-ea)

Ugrejao garazu (jer lepak nece da se lepi na hladnom) uzeo foliju i naslonio sa spoljasnje strane stakla, isekao, nakvasio staklo sa unutrasnje strane i stavio foliju uzeo malu ''spaklicu'' plasticnu izbacio vazduh uzeo malo fen i ugrejao foliju i gotovo staklo...
Slika

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od Taunus 17m » petak, 4. jun 2010. u 22:26h

Iskreno ja cu radje dati 80 jura za stakla iz vise razloga.
1. ne moram se nervirati oko lepljenja (izlomi se folija mozes je baciti,nije dobro zalepljena ostalo vazduha bla bla)
2. imam garanciju 5 godina kako na foliju tako i na kvalitet rada. Znaci ako se odlepi ispuha izbledi ili nesto sl odem kod coveka zalepi novo i gas
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od Dusan64 » petak, 4. jun 2010. u 22:50h

Nemoj da se ljutis,ali ja ne bih dao 80e..nemam majke mi,a i da imam odakle mi.
FiestaRS piše:Ukratko kako je taj lik radio... (sto je radio bmw-ea)

Ugrejao garazu (jer lepak nece da se lepi na hladnom) uzeo foliju i naslonio sa spoljasnje strane stakla, isekao, nakvasio staklo sa unutrasnje strane i stavio foliju uzeo malu ''spaklicu'' plasticnu izbacio vazduh uzeo malo fen i ugrejao foliju i gotovo staklo...
Nakvasio staklo sa unutrasnje strane? Sto to? Sta njoj zapravo uradi fen,jel je skupi ili..?

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od FiestaRS » subota, 5. jun 2010. u 00:33h

Nakvasio sa unutrasnje strane da se ne bi odma lepak uhvatio... kad je stavi na staklo moze malo da centrira i da izbacuje vazduh.... fen je ugreje i lepak se zalepi za staklo... nema skupljanja! bez vode ne bi mogao izbaciti vazduh jer bi se odma lepak zalepio za staklo... ovako voda je ta koja sprecava trenutno lepljenje... thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od Cedo » subota, 5. jun 2010. u 00:45h

Gledao sam malo kako se radi u BlackGlassu u Sr. Kamenici,to sa vodom i ostalo samo nisam kontao zasto je takav postupak..inace buraz je kod njega potamnio crnom Lumar folijom 50%nazad/30%napred..meni su zelenkasta stakla i tako mi se svidja,covek mi rece da ima zelenu 50% zatamnjenja pa mozda tu nabacim a moze i sa nekom dozom refleksije al se narucuju iz Madjarske..100 evrica je posao a 70 ako se tamne samo zadnja stakla..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od FiestaRS » subota, 5. jun 2010. u 00:56h

Sta ti nije jasno oko vode? pa ajde zalepi foliju na staklo i sta ce se desiti? ostace puno vazduha izmedju stakla i folije a kako to izbaciti? kad je lepak ufatio... thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
paun1
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 2. feb. 2010. u 17:49h
Lokacija: Despotovac

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od paun1 » subota, 5. jun 2010. u 01:00h

Imam iskustava sa tim.Radio sam oko 15-ak auta skoro sva stakla.Meni je iskreno mnogo da dam 80e za 3 stakla.Ja naplacujem 500 din staklo sa mojom folijom.Znaci to je folija sa pijace i sam znam da nije neki kvalitet(nikakav) i to kazem musteriji.Time se bavim rekreativno znaci ako neko hoce kad sam slobodan ja mu radim auto.Hteo bi da uradim sam neke kvalitetne folije sebi.Ove sa pijace u sranje. thumbsuph

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od FiestaRS » subota, 5. jun 2010. u 01:03h

thumbsuph

Stvarno nemam pojma gde moze da se uzme neka kvalitetnija folija... mozda Gang Land?
Slika

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od Cedo » subota, 5. jun 2010. u 01:09h

FiestaRS piše:Sta ti nije jasno oko vode? pa ajde zalepi foliju na staklo i sta ce se desiti? ostace puno vazduha izmedju stakla i folije a kako to izbaciti? kad je lepak ufatio... thumbsuph
Nisi me najbolje razumeo,kazem gledao sam kako se radi ali nisam ni razmisljao zasto je takav postupak..lepo si objasnio pa sad naravno vidim u cemu je fora sa vodom thumbup ..pozz
Poslednja izmena: Cedo, na dan subota, 5. jun 2010. u 01:21h. Ukupno izmenjeno 2 puta.
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
paun1
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 2. feb. 2010. u 17:49h
Lokacija: Despotovac

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od paun1 » subota, 5. jun 2010. u 01:13h

Tu nema neki veliki problem.Foliju seces sa spoljne strane stakla.Sto bolje primi oblik stakla to ces imati manji problem sa vazduhom kad je lepis.Zato koriste fen da folija poprimi obilik stakla. ;)

La Fiesta
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 21. apr. 2010. u 00:00h
Lokacija: Ks

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od La Fiesta » subota, 5. jun 2010. u 01:16h

dule.srb.cop piše:koliko je zatamljivanje sad za ford ka,jel zna neko?!

llumar 80, korea 60

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala?

Poruka od FiestaRS » subota, 5. jun 2010. u 01:18h

cedo86 piše:
FiestaRS piše:Sta ti nije jasno oko vode? pa ajde zalepi foliju na staklo i sta ce se desiti? ostace puno vazduha izmedju stakla i folije a kako to izbaciti? kad je lepak ufatio... thumbsuph
Nisi me najbolje razumeo,kazem gledao sam kako se radi ali nisam ni razmisljao zasto je takav postupak..lepo si objasnio pa sad naravno vidim u cemu je fora sa vodom thumbup ..pozz
thumbsuph
Slika

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“