Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zatamnjivanje stakala

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 17:49h

Ima vozila koja nemaju tonirana stakla tako da fabricki imaju mozda 5% prigusenje svetlosti ako i toliko, na njih legalno mogu folije napred.
Fiesta!!

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od FM III » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 17:54h

Naravno da ima i ne toniranih stakala, ali nije pošteno da ti ugrade folije a ne kažu da prelaziš zakonsku normu i da zbog toga ne možeš da atestiraš folije.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

dpenev
Poruka: 129
Član foruma od: sreda, 22. nov. 2017. u 22:35h
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od dpenev » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 18:21h

Odgovor od Black Glass:

Tek pre nekoliko dana su nalepnice za prednja stakla zavedene u ABS. Cekali smo na to nekoliko meseci. Mozete doci kod nas da naknadno zalepimo nalepnicu.

Eto, problem rešen. Nisam ni sumnjao u njih, čak su mi zamenili i jednu foliju koja nije dobro uhvatila zbog zime, lepak se sporo sušio.

Idem posle praznika po nalepnice, pa i taj famozni atest.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk


Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od FM III » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 19:22h

Pošteno i profesionalno od njih.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od mladja_red_mk3 » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 19:42h

ne mogu da ti ubace samo nalepnicu izmedju folije i stakla. mora nova folija. znam, jer sam ja njih bas zbog toga zvao, samo da mi postave nalepnice, jer sam kod njih nepio folije. oni su rekli da je to neizvodljivo. mislim, moguce je fizicki da se samo zalepi preko folije al ne verujem da amss to tako prihvata. nalepnice moraju biti izmedju folije i stakla. kako bi ti onda samo dodali nalepnicu?

dpenev
Poruka: 129
Član foruma od: sreda, 22. nov. 2017. u 22:35h
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od dpenev » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 22:11h

Kako god, stavićemo nalepnicu. A AMSS neka ga duva.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk


Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 22:28h

I u Uzicu su se primili, svaki dan vidim nekog tamnog da mu pisu prijavu

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od duratecHE » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 22:50h

Akcija folija, nekom nije mirna savest :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 23:21h

To ce da traje do izbora, klasika

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 23:30h

Pa ne ide im bas u prilog..

Nego nije uredu, manja kazna za celave gume neg za folije i to nekoliko puta, to bas radja gnev kod glasaca :)


Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od duratecHE » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 23:42h

Opozicija naskače :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od mladja_red_mk3 » subota, 17. feb. 2018. u 05:42h

zavrsio sam i ja prekjuce taj atest, konacno. ljudi moji, kakvih sve ljudi ima, pa to je strasno. stvarno treba imati zivaca da istrajes u svemu ovome. pocevsi od ugradjivaca folija pa na dalje do kraja... stvarno me je iznenadilo koliko ljudi samo gledaju da zarade sto vise a totalno ih ne interesuje dal ces ti moci dalje da prodjes i sta ce biti sa tobom. ugradjivac folija te ladno pita koliko zatamnjenje zelis na prednje staklo...i ko kako dodje kod njih zbog folija, oni uopste ne savetuju ljude oko pravila i zakona, znaci totalno ih zabole.

dpenev
Poruka: 129
Član foruma od: sreda, 22. nov. 2017. u 22:35h
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od dpenev » subota, 17. feb. 2018. u 13:53h

Daj info, kako si radio, koje zatamnjenje i proceduru oko atesta.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk


mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od mladja_red_mk3 » subota, 17. feb. 2018. u 20:11h

Pa prvo sam, jos pre mesec dana, poslao zahtev grand motorsu da mi posalju dozvolu za ugradjivanje folija. Tu sam imao malo nerviranja, jer kad su mi zavrsili dozvolu, trazili su da uplatim 3000 din na taj i taj racun i ja to sve lepo uplatim i posaljem im mail sa fotokopijom uplatnice. Pa mi oni salju mail na koju adresu da mi posalju tu dozvolu, ja im napisem da sam im vec sve posalo u mailu, i da provere svoju postu. Sutra dan mi opet posalju mail sa pitanjem na koju adresu da mi posalju dozvolu... tu ja po.pi.zdim, pa ih pozovem telefonom i upitam dal oni znaju da proveravaju svoju postu kad vec koriste internet? Rekli su da nije problem i vec sutra dan mi j stiglo na kucnu adresu sa placenom postarinom. Posle toga sam zakazao kod ugradjivaca folija, da mi skinu njihove folije i ponovo prelepe nove folije sa nalepnicom koja mora da se nalazi izmedju stakla i folije. Dogovor je bio jedna cena al kad sam otisao tamo, to nije vazilo jer se "nismo dobro razumeli" preko telefona. Ok, morao sam da predjem preko toga, jer ja nisam iz Bg-a i kad sam vec dosao tu zbog toga, odradio sam i to.

Prvo kad sam dosao tamo, znenadlo me je to kad me je radnik upitao koju foliju zelim da mi zalepe na prednja stakla, iako sam im rekao da mi obavezno daju potvrdu jer idem odmah na atest...mislim....whf?? Kakva folija na prednjim staklima?? Rekao sam da ne zelim na prednjim staklima nista jer vec imam fabricko zatamnjenje i ako zalepim i foliju sigurno necu dobiti nikakav atest! Ok. Dok sam cekao da mi odrade to, dosla jedna likusa u godinama sa bembarom i zali se kako cim vide nju i njen BMW odmah nju zaustavljaju, pa je dosla da joj skinu samo prednje folije, jer je ona videla da tako svi voze. Ja joj kazem, (posto vidim da ovi sto trebaju da joj kazu, niko nista da bekne) da nece moci po novom zakonu ni tehnicki da uradi bez atesta a ona meni kaze: Pa jel znas ti da moj auto nikada nije video tehnicki, samo okrenem broj telefona i moj tehnicki je gotov!! Ja reko, ok al po novom zakonu...ne znam dal ce to moci i koliko ce jos to moci tako. Mislim, zena vozi bmw3 od oko 7000 evra i nema 250 evra za atest...a samo nesto likuje. A ovi sto lepe folije niko nista da joj objasni, mislim, ne znam o cemu se radi!

Posle toga imao sam debelu srecu sto sam pored toga sto mi je radnik iz amss rekao da ne moram da zovem da zakazem atestiranje stakala, ja sam ipak zvao i zakazao. I kad sam dosao, ta zena/cura pored toga sto nije nesto bas ljubazna, rece mi kao: da nisi zakazao, sad bi se vratio nazad odakle si dosao. (????) ...rece mi ona pored toga sto sam joj rekao da mi je radnik iz amss rekao da ne moram nista da zakazujem. Tako da, pre nego sto odete tamo OBAVEZNO ZAKAZITE, nemojte samo da odete! Taj amss, za one koji ne znaju, ja zaturen iza knez pumpe (ili petrol pumpe, vise se ne secam...), znaci imate skretanje malkice pre pumpe i skroz je tamo iza. Nisam siguran ni dal se vidi sa puta. Ja sam bio promasio, pa sam morao da vozim napred do sledeceg skretanja da bih mogao da se vrati nazad. Inace, nikad ranije nisam imao priliku da budem na tom zrenjaninskom putu, zato nisam ni poznavao mesto.

Tamo kod njih dobijete odmah 2 uplatnice i kod njih se na salteru uplacuje, jedna 2400 din druga oko 300 din. I kad predate te uplatnice sa sve onim ostalim papirima (potvrdom i izjavom ugradjivaca) onda idete na kontrolni atest, gde pored stakla gleda dal auto poseduje svih pet naslona za glavu i slika unutrasnjast auta sa zakopcanim pojasevima. proverava broj sasije i motora. I naravno, pokusava da noktom odlepi i zagrebe foliju sa prednjeg stakla, cisto da proveri dal je ima. E sad, posle toga, oni vam kazu da ste zavrsili sve i da ce oni da me pozovu u roku od 5 dana kad bude gotov atestm gde sam se ja zamalo z.a.j.e.bao i posao kuci, al reko za svaki slucaj da pitam....dal sam ja sad sve sve sveee zavrsio?? I tek tad mi radnik sa saltera kaze, pa neeeee, nego kad uradis tehnicki kad budes hteo, donese opet meni taj tehnicki da mogu ovde sve to da zavedem. Jaoooo majko moja, mislim se u sebi sta da sam otisao kuci a ovo nije jos gotovo, a oni mi rekli da smo zavrsili? ja bih morao samo zbog glupog tehnickog opet da dodjem samo zbog toga u Bg. Zaci, kad zavrsite sve to, na kraju obavezno trazite kod njih da vam odrade tehnicki dok ste tu, da ne bi opet isli tamo samo zbog toga. Posle tog njihovog pregleda placate (ako se vise dobro secam) nesto oko 3000 din taj pregled-slikanje i merenje propustljivosti stakla, onda placate 1500 din tehnicki i idete na tehnicki. To radi neki stvarno prijatan lik, koji posle svih ovih dodje ko neko...olaksanje. Dali su mi neki potvrdu da sam radio atest u slucaju da me negde zaustavi milicija i rekli su mi da ce me pozvati za nekih 5-7 dana da dodjem licno, jer oni ne salju postom! zamislite, tolika firma ne moze da pozove kurira i da posalju ljudima to sto treba, neko neko treba iz Vranja, Kragujevca, Nisha... i sta ti ja znam odakle sve ponovo da ode tamo da podigne to?? Meni ne pada vise na pamet da idem tamo, videcu da mi neko uzme umesto mene.

Izvinjavam se zbog poduzeg teksta (kao i gresaka u kucanju slova), al to nije sve sto mi se izdesavalo taj dan. To je samo deo neprijatnosti i neljubaznosti od strane nadleznih za ovo sto nam treba. Sad ponovo, ne verujem da bih mogao da prolazim kroz sve ovo, jednostavno bih skinuo foliju i cao djaci. Zelim vam svima srecu i da ne dozivite ovo na tezi nacin kao ja. Sto i ne mora da znaci, mozda ce kod vas to sve ici mnogo lakse, ovo je samo moj slucaj.

dpenev
Poruka: 129
Član foruma od: sreda, 22. nov. 2017. u 22:35h
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od dpenev » subota, 17. feb. 2018. u 22:22h

Pa ovo je prava agonija.
Ja ne znam šta ću da radim sa prednjim, 12% je zatamnjenje. Jedino da pitam Black Glass da mi izmere, da znam na čemu sam.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk


Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od FM III » subota, 17. feb. 2018. u 22:26h

Da nisi bio opširniji možda ne bi objasnio celu proceduru oko atesta thumbsuph
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od mbole » nedelja, 18. feb. 2018. u 02:37h

Nesto ne kapiram?
Kakav je to tehnicki? Neki vanredni, ili je tebi inace registracija pred isticanjem?
Mislim jel kompletan tehnicki, ili nesto vezano bas za ta stakla?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Lucky » nedelja, 18. feb. 2018. u 03:57h

klasican tehnicki pregled, samo da utvrde da si ispravan za saobracaj. kocnice, trapovi... itd

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od mladja_red_mk3 » nedelja, 18. feb. 2018. u 06:02h

dpenev piše:
subota, 17. feb. 2018. u 22:22h
Pa ovo je prava agonija.
Ja ne znam šta ću da radim sa prednjim, 12% je zatamnjenje. Jedino da pitam Black Glass da mi izmere, da znam na čemu sam.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk
moj ti je savet da ne lepis napred foliju ako nisi 100% siguran da ti staklo nema fabrickog zatamnjenja. sigurno ces imati nekih problema.

sto se tice tehnickog, u pitanju je obican, klasicni tehnicki koji mora da ide u sklopu svega ovoga. da nisam sasvim slucajno pitao, ladno bi me pustili da odem kuci i od atesta ne bi bilo nista. znaci, pre nego odete tamo: potvrdu proizvodjaca (grand m.), izjavu ugradjivaca folija i obavezno da imate nalepnicu na staklima. U amss rade: proveru stakala i pored toga slikaju sve ostalo (obavezni nasloni za glavu, vezani pojasevi...) i obavezno tehnicki pregled! Bez tehnickog ne krecite nigde od njih (postoji mogucnost da vam ne pomenu kao meni ali vi trazite obavezno).

Avatar korisnika
uros.milenkovic6
Poruka: 219
Član foruma od: sreda, 20. dec. 2017. u 12:31h

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od uros.milenkovic6 » nedelja, 18. feb. 2018. u 13:15h

Evo imam i ja jedno pitanje. Nisam razumeo iz cele price sve.
Danas mi istice registracija. Imam od pre folije koje sam zakazao u black glassu da menjam. Zakazali mi tek za cetvrtak.
Sad je moje pitanje, posto idem da registrujem sutra auto, vazi li taj tehnicki posle ili moram duplo da ga radim kad i atest bude nakon cetvrtka i novih folija ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 Matrix Quattro S-line 2018. 2.0 TDI 190Hp
Ford Mondeo MK4 Titanium 2010. 2.0 Tdci oko 200Hp

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od duratecHE » nedelja, 18. feb. 2018. u 13:29h

Ne, verovatno. To ti je finalni reket kada odradiš atest- tehnicki ponovo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Djole » nedelja, 18. feb. 2018. u 14:58h

Bas to... Da utvrde nakon izmene da si ispravan

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
uros.milenkovic6
Poruka: 219
Član foruma od: sreda, 20. dec. 2017. u 12:31h

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od uros.milenkovic6 » nedelja, 18. feb. 2018. u 16:06h

Nemam reci. Al sta da se radi. Moram uraditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 Matrix Quattro S-line 2018. 2.0 TDI 190Hp
Ford Mondeo MK4 Titanium 2010. 2.0 Tdci oko 200Hp

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od milan_gt » nedelja, 18. feb. 2018. u 17:16h

Jes to je bas neophodno, treba vas 'ebu :D

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 18. feb. 2018. u 21:16h

Trazice oni atest i za promenu dimenzije gume, kao sto traze u Hrvatskoj, samo polako...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“