Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Unistih branik :(

Spoljašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Unistih branik :(

Poruka od kubura16v » ponedeljak, 26. apr. 2010. u 14:11h

Narocito ako farbas sam i sprejom. Od tog mrka kapa..

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Unistih branik :(

Poruka od peca » četvrtak, 6. maj 2010. u 02:35h

Ako budeš farbao samo udareni deo branika 100 % će ti se videti fleka...
Ofarbaj ti lepo ceo branik i voziiii...
Što se tiče farbara, ispod Mirijevske pijace se nalazi farbara koja puni sprejeve, i ok su sa cenama...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Unistih branik :(

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 6. maj 2010. u 06:29h

Kad osmirglas ne zaboravi plastik prajmer!!! pa onda farba pa lak pa polir.... thumbsuph
Slika

djmilicic
Poruka: 54
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 16:48h
Lokacija: Beograd, Visnjica

Re: Unistih branik :(

Poruka od djmilicic » petak, 28. maj 2010. u 13:04h

Ajd' drugovi, pomagajte i meni. Gde u BG da sredim branik. Steta slicna. Please.

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » četvrtak, 24. jun 2010. u 23:42h

Sva sreca pa sam odlozio to farbanje branika...Tj sreca u nesreci...

Isparkiravao se danas u rikverc, jedan auto u jednom smeru, drugi u drugom smeru, ja malo jace po gasu, snimio situaciju iza ali po sivom danu mi promakla betonska siva BANDERA. Jbga, premor...

Sve u svemu, udarih u isto mesto gde sam udario i prosli put, samo sto je steta sledeca:
1. ogrebotine na braniku - svakako bi moralo da se farba
2. bocni drzac branika - nitna - probila taj deo branika koji je drzi za limariju. Malo lock tide super lepka i nova nitna - resen problem
3. polomljeno stop svetlo. koji sat kasnije sam se vratio, pokupio 6-7 parcica koji su otpali, uzeo pomenuti lock tide super lepak i ono...sa 2 metra se ne vidi da je lupano, `ladno se sve uklopilo bez da ima 1mm razmaka ili rupe.
4. svetlosna grupa maaloo delocirana, tj nekoliko milimetra pomerena.

na limariji nema nikakvih tragova.

Posto opet idem u rodni kraj za koji dan, konacno cu sve to srediti. smirglanje, git, osnovna, farba, lak.

A kad sam vec tu da vas pitam...Postoji li neki nacin da se ispolira stop svetlo, posto ima one prljave ostre ogrebotine od BETONSKE bandere? Znate kako to izgleda, kao kad se ostrom smirglom/turpijom predje preko plastike

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Unistih branik :(

Poruka od mirke » petak, 25. jun 2010. u 01:07h

Bas bezveze... Jbg. Steta... SIgurno si se lose osecao posle svega.... Sto se tice smirglanja, mislim da to ne moze tako da se sredi...
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » petak, 25. jun 2010. u 09:17h

Pa pazi, posto je saobracaj bio nezgodan, morao sam odmah da stisnem papucicu...Mislio sam da sam udario u neku metalnu mrezastu ogradu ali mi tu nesto u glavi nije stimalo jer sam mislio da imam josh metar i kusur do nje. Skrenem u sporednu ulicu, vidim samo izgreban branik...produzim dalje, rek`o nista strasno...Kod glavne poste, na dosadnom semaforu, izadjem da vidim da li mi je mozda prs`o drzac branika, pa da mi ne otpadne na putu do ade...Izadjem i vidim da mi je i stop svetlo polupano, i cudim se kako to nisam video gore. Dolazim na adu, izlazim i vidim da je branik sa strane izleteo 2cm..je*iga :)

Smirglom znam da ne moze, ma kolika granulacija bila, u najboljem slucaju bi se dobio mat, tj "zamagljen" efekat. malo sam razmisljao, i mozda ni to nije lose, ali da se oba tako urade :)

Znam da je neko na forumu pricao o poliranju svetlosnih grupa, al` ne mogu nigde da nadjem :(

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Unistih branik :(

Poruka od darko darko » petak, 25. jun 2010. u 14:02h

Ugradi mu senzore pod hitno, investicija od 75 e pa na vise ugradi i napred ima komplet napred pozadi, ili se navikni kao ja mrgreen , veliki je to auto a nevide se niski stubovi......
Imas na buvljaku a ima i predlozenog elektricara, tj najpovoljnijeg uzmi komplet napred i nazad....

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Unistih branik :(

Poruka od kubura16v » petak, 25. jun 2010. u 15:42h

Ako hoces senzore javi se,imam ja. Zadnje.

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » petak, 25. jun 2010. u 23:53h

jbga, kad bih vec ubacivao, ubacio bih i napred i nazad... A kad se vec razumes u to, koji senzori su dobri, tj imaju visoku preciznost? Ima li nekih u 5 cm?

Takodje, mora li da se skida branik? mislio sam da ih ubacim u pvc crnu masku

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Unistih branik :(

Poruka od kubura16v » subota, 26. jun 2010. u 11:41h

Ne znam tacno u koliko cm,ali ovi sto imam su prilicno precizni,na ekranu ti pise razdaljina od prepreke i strana na kojoj se nalazi prepreka. I zvucni signal naravno. Mora da se skida branik jer senzori moraju pravilno da se rasporede zbog tacnog ocitavanja. Cena za ove sto imam je 50 evra. Ubacicu ti i slike ako hoces.

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » sreda, 30. jun 2010. u 20:37h

Hej cao... Resih da ovaj branik sredim sam... Ne moze se na drugi nacin nauciti :)

Danas sam smirglao, i solidno ismirglao taj deo, medjutim, treba malo i zagitovati. Najbolje je da vam pitanja postavim po rednim brojevima :)

1. Koliko bi trebalo gitu da se osusi pre smirglanja? Nije potrebno da skinem postojecu farbu do plastike, vec samo povrsinski sloj, "da uhvati"?

2. Druga stvar, osnovnu cu pokusati da kupim u spreju...Ona se ne smirgla kad se nanese?

3. Sto se tice farbe, imam kompresor i druga koji 10 godina radi na lakiranju drveta...

4. Koliko je potrebno farbi da se osusi pre lakiranja? Koliko treba laku pre poliranja?

5. da li sa lakom i farbom da predjem preko postojece farbe i laka (ivicni deo)?

Avatar korisnika
laki
Poruka: 560
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 07:37h
Lokacija: Bg-Batajnica

Re: Unistih branik :(

Poruka od laki » sreda, 30. jun 2010. u 21:23h

1. Na ovoj temperaturi se brzo susi, recimo nekih 10 minuta. Tu povrsinu koju gitujes moras malo da osmirglas da se ne bi ljustio git kad ga budes slajfovao.

2. Najbolje da uzmes neki plastik prajmer. Koji potom oflajfujes sa vodenom smirglom. Prvo sa P800 pa onda zagladis sa P1000, zbog metalik boje.

3. Moras da kupis boju u farbari da ti naprave po uzorku, recimo napravis 200gr seta tu dobijes (bazu, razredjivac, ucvrscivar-harter i lak)

4. Prvo nanosis bazu ona se brzo susi i nju ne smes da ostavis da se skroz osusi da bi mogli baza (boja) i lak da se ujedine, to je najcesci razlog kad se lak ljusti. Mozes da poliras vec sutra dan, ako sve uradite kako treba, ali najbolje da sacekas par dana.

5. Ospricas deo koji si spremio.

Nadam se da sam barem malo pomogao. ;)

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » sreda, 30. jun 2010. u 22:57h

Pomogao si zesce, svaka ti se dala :)

Koliko posle farbanja lak?

Vec sam dobro ismirglao, sa 600 smirglom, negde do plastike, negde samo malo preko farbe, tek da uhvati. Sutra cu ako stignem kupiti git. Dakle ne moram da dodjem skroz do plastike, nego cisto da napravim grubu povrsinu na farbi kako bi prajmer uhvatio?

Pokusavam to da izvedem bez skidanja branika, posto vidim da je nitnovan na jednom mestu, a tu ne mogu da uvucem svoja kljesta za nitnovanje (vec probao :( )

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » subota, 3. jul 2010. u 14:05h

Prefarbana polovina branika, bez skidanja. Ako izuzmemo moje smirglanje vodenom smirglom i malo spric gita sto je imao drug, intervencija je kostala 1100 dinara, baza farba i lak, u spreju, ali smo na kraju stavili lak u kompresor i ispricali. I ovako izgleda fantasticno, jednostavno nisam mogao da verujem koliko se dobro uklopilo, tj ne vidi se da je farbano....I to sa sprejom!

Treba samo da ispoliram, ima par sitnih baloncica koji se vide sa pola metra...

Avatar korisnika
kvaju
Poruka: 161
Član foruma od: sreda, 23. jul 2014. u 15:47h
Lokacija: Mostar BIH

Re: Unistih branik :(

Poruka od kvaju » sreda, 11. feb. 2015. u 22:17h

Slika
Slika
Slika

Puko u psa prije 2 dana, branik nije toliko oštećen koliko je oštećen na nezgodnom mjestu pa moram cjeli branik mjenjati, jer je pukla plastila i nisam je mogao naći odmah na pocetku branika gdje se sarafi branik.

Nov zamjenski branik ne oko 40€+ farbanje lakiranje montaza izadje nekih 100€, al kako je zamjenski sve mislim da nije to to.

Nasao sam na otpadu polovan u dobrom stanju branik u boji istoj kao moj, ali je ovaj sa karavana, pa me zanima dali 100% pase branik sa karavana na limuzinu?

Ovaj na karavanu nema ove gumene spojlere u dnu, pa sam kontao prebaciti sa mog branika na ovaj od karavana.

Polovan orginalan sam našao za nekih 80€, s maglenkama, ali u mene nije prekidač za maglenke, a i ne trebaji mi toliko pa me zanima i sama inatalacija maglenki dali je skupa ako slucajno nekad se odlučim se staviti ih.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Unistih branik :(

Poruka od Markedjani » sreda, 11. feb. 2015. u 22:23h

Pa ako je restilizacija kao tvoj,onda paše.

Proveri da li imaš džekove za maglenke iza branika... ako imaš onda imaš i instalaciju za maglenke.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
kvaju
Poruka: 161
Član foruma od: sreda, 23. jul 2014. u 15:47h
Lokacija: Mostar BIH

Re: Unistih branik :(

Poruka od kvaju » četvrtak, 19. feb. 2015. u 09:53h

Savršeno je legao branik od karavana, čak u boljem stanju nego sto je moj bio.
Oko 100€ me izašlo, sa pvc blatobranom.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Unistih branik :(

Poruka od Ford_III » sreda, 13. apr. 2016. u 02:12h

Ajde da dignem temu zanima me kako spojiti branik sa limarijom odnosno ispao mi branik jedno 3-4 cm imam lufta sa obe strane i levo i desno (prednji branik).
Ima li nesto sto moze da zalepi?
Glupo mi je da koristim onu nemacku sivu traku mogao bi da zalepi i da drzi ali mi je to glupo.
Ima li neko resenje?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2108
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Unistih branik :(

Poruka od montoya » sreda, 13. apr. 2016. u 09:13h

Najbolje je da se skine branik i da se nameste drzaci zabice i td. i onda sve vrati kako treba...
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Unistih branik :(

Poruka od Ford_III » sreda, 13. apr. 2016. u 09:43h

Pa bas te zabice mislim da su i nekako iskrivljene.
Da li se lako skida branik na mondeu?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Unistih branik :(

Poruka od FM III » sreda, 13. apr. 2016. u 11:05h

Branik možda ne deluje tako kada je na kolima, ali je ogroman i moraju dvojca da ga skidaju i vraćaju.
Čak i ako znaš gde su sve šrafovi, ako nikada nije skidan veoma je velika verovatnoća je da će neki pući, pogotovu oni ispod blatobrana.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Unistih branik :(

Poruka od Ford_III » sreda, 13. apr. 2016. u 16:58h

Onda bolje da nista ne diram jbg kada sam ga vozio do sada ovako onda cu ga voziti i dalje tako.Mada sam za ovih mesec dana dosta truda ulozio u njega pa bih mu jos i to sredio ali jbg bolje da ne diram nista.
Sad sto ce mi auto biti najgori na skupu nema veze valjda se dobija i za to nagrada :)
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Unistih branik :(

Poruka od FM III » sreda, 13. apr. 2016. u 17:47h

Nadji drugara i podigni auto pritegni branik da ga ne bi gazio svojim autom.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Unistih branik :(

Poruka od Ford_III » sreda, 13. apr. 2016. u 20:29h

Ma ja od kako sam ga kupio takav mi je branik.On izmedju na jednoj strani ima nekakvu gumu sto znaci da je neko nekako lepio nekakvom gumom.Branik jeste da nije na mesto ali to su samo nekih 2 cm sa jedne strane sa druge je manje od 1 cm.
Tako ga vozim evo vec 4 godine.Da ga gazim sigurno necu i nece ispasti samo mi ruzno izgleda.
Drugar nije problem problem mi je kako ga zategnuti jer nema gde da ga stezem.Jedino da dignem prednji deo pa da vidim kako i sta od ispod.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“