Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Unistih branik :(

Spoljašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Unistih branik :(

Poruka od quando » ponedeljak, 15. mar. 2010. u 22:08h

Kolege fordovci, ispadoh glup...

Isao sam u rikverc, premoren, nisam video neku sipku i probusih zadnji branik. Sreca pa je plastika zilava, ni jedan komad nije otpao, ali je potrebno varenje. Takodje i farbanje, jer se oljushtila farba sa povrsine od nekih 10x10 cm..

Posto smo jelte entuzijasti, to bih nekako sredio da se ne primecuje. Tj, potrebno je zavariti ta mesta gde je ispucala plastika i prefarbati u istu nijansu, tj da se sto manje primecuje ostecenje koje je bilo.

Mozete li mi preporuciti nekog ko bi to odradio max pedantno, i ofarbao? Najbolje bi bilo negde oko Karaburme....Plus, koliko bi takva intervencija kostala? Slike cu okaciti sutra...hvala

:(

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » utorak, 16. mar. 2010. u 12:20h

evo slika...Sta je najpametnije uraditi? :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Unistih branik :(

Poruka od kubura16v » utorak, 16. mar. 2010. u 12:26h

Bogami dobro si ga zveknuo... thumbdown
Mora da se zavari pa da se ofarba,drugog resenja nema..jbg..

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » utorak, 16. mar. 2010. u 12:48h

To sam i mislio, ali gde, i koju cifru da ocekujem? :(

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Unistih branik :(

Poruka od Dusan64 » utorak, 16. mar. 2010. u 12:53h

Ja znam za branik servis na kanarevom... Mada ovo uopste nije mnogo,nece te to puno izaci...

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » utorak, 16. mar. 2010. u 12:55h

Kakva su vasa predvidjanja, posle intervencije servisa, koliko ce se ostecenje primecivati? Mislim na vizuelno, mogu li potrefiti nijansu farbe itd? I koliko dugo traje intervencija?

Avatar korisnika
paun1
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 2. feb. 2010. u 17:49h
Lokacija: Despotovac

Re: Unistih branik :(

Poruka od paun1 » utorak, 16. mar. 2010. u 14:06h

Pa ako se uradi kako treba nebi trebalo da se vidi ostecenje ni malo.Mislim ako radi neko ko je vec imao posla sa tim.Inace ostecenje nije veliko pa nece otici mnogo materijala i nece te mnogo kostati.Sto se boje tice to zavisi od coveka koji je pravi ali valjda nece da omane.Ja sam svoj branik krpio sam par puta i nije nesto preterano tesko.. thumbsuph

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Unistih branik :(

Poruka od darko darko » utorak, 16. mar. 2010. u 14:06h

Ma nista to nije(ja sam bio goreg raspolozenja prvi put kad sam ga zagrebao)- , ja sam sam krpio sa nekom smolom za camce i sam farbao i polirao normalno git i smirglanje ( a za ostecenje u mom slucaju nesmem da pisem mrgreen ), nista se neprimecuje, samo normalan majstor koji nece da zajebe stvar i dobra nijansa boje (najcesca greska je u frabari gde prave boje ili znaju ili neznaju, znaci samo proverena farbara). Opusteno to je normalan "kavar" na mondeu (navikni se), ubaci parking sezore nisu sad skupi, i opusteno, neka bar ofarba plasticni deo sezora. oko 35 e su na buvljaku a 70 napred i nazad, ugradnja je vrlo laka, mozes i sam, oko 20 e ugradnja, kad kupis ima i preporucenog elektricara, exstra stvar, ako zadrzavas auto jos neko vreme.
E malo off-a isto tako razbijem branik- uradi mi majstor perfektno.(posle par dana) Svratim po sendvic u orao 2- (29) uzmem sendvic vratim se a ono fali pola prednjeg branika. Od tuge sam ispustio sebdvic. Pocnem da se zalim sam sebi, legnem pod kola, zagledam psujem, pa kad pre, dali cu ikad da imam ceo auto. Naidje tu neki stariji cikica (ispao frajer) pocne da me tesi, to su samo pare, a ja ga tek ofarbao. Prilazi drugi tip, pita decko u cemu je problem oces da zovem miliciju. Ja kazem branik samo sto sam ofarbao, i otljucavam alarmom, alarm se cuje 5 metara nize...... ista boja, isto karavan vlasnik me gleda :-|
Pokupim sendvic, osmeh izvinjenje i bezi... cekicko gears

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Unistih branik :(

Poruka od vucki » utorak, 16. mar. 2010. u 16:11h

Varenje ne moze da te kosta vise od desetak jevreja,a sad boja i da to neko lepo usprica i ispolira jos 20-30 zavisi od majstora!

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » utorak, 16. mar. 2010. u 16:23h

Ok, cifra nije problem, samo mi preporucite nekog stvaaaaaarnooooo pedantnog i dobrog majstora :)

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Unistih branik :(

Poruka od Djomla » sreda, 17. mar. 2010. u 12:00h

Ti si jos i dobro prosao. Imao sam istu situaciju, ali meni se izlomio poprilino i sino' je otpao samo....

Sreca pa sam na[ao reyervu
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » sreda, 17. mar. 2010. u 14:17h

:) Jel ima neko kontakt od tog branik servisa na kanarevom? Ili pak preporuka za drugog pedantnog majstora u Bg? :)

Odradio bih kod istog coveka i varenje i farbanje, razlog se vidi na slici. sivi deo branika ima nezgodan spoj sa crnom pvc plastikom, tesko da se taj prelaz moze dobro uraditi kad bi se prvo zavarilo/sklopilo pa onda farbalo...

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Unistih branik :(

Poruka od Mickey038 » sreda, 17. mar. 2010. u 16:15h

Ja koliko se secam farbanje jednog dela, bilo da se radi o krilu, braniku, vratima... nije ispod 50e.

Zbog firewall-a koji imam u firmi nisam u mogucnosti da vidim prikacenu sliku ali ako je stvarno potrebno farbanje... cena tesko da ce ici ispod 70e.

Dobrog majstora nemogu da preporucim. Meni je pragove radio neki lik iz Mladenovca, licno nisam zadovoljan ni uradjenim poslom ni cenom, ali ima ljudi koji ga hvale.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » sreda, 17. mar. 2010. u 16:18h

jbte, ceo branik je 50e, a samo farbanje jednog dela treba da bude 50?

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Unistih branik :(

Poruka od darko darko » sreda, 17. mar. 2010. u 16:59h

Neko i 75 e naplacuje ceo branik, kod mene u kraju radi neki klinac jeftino -dobro, cak i polira, ali to je daleko, gorivo je skuplje, cena je velika zbog farbe, on vec placa pa placa, pa materijel spric git, git, smola pasta za poliranje smirgla vodena, smirgla(mada on sve to ima, sigurno , pa mu je zarada sigurno75%). Normalno kad bi to kupovao bilo bi jeftinije (toliko da ako nemas garazu nemoj da se maltretiras, terba ti i alat pistolj za farbanje, spakle ....), a ostalo bi ti preko 2/3 materijala mozda i vise, tako da slobodno DO 50 e (trbalo bi da bude 30 40 e) trazi da bude perfektno zaalepljeno, ofarbano i uspolirano, da se neprimecuje i insistiraj na tome.....
Savet nezuri nefali mu nista(nemoj da ti predje u naviku kao meni), nadji polako majstora, uvek kad zuris nesto se iskrsne (znaci lepo se raspitaj,- neka skine branik, naka uradi, vozis dan dva bez branika i odes po gotov, da nebi bio bez auta, pazi na rok uvek lazu majstori)
quando piše::) Jel ima neko kontakt od tog branik servisa na kanarevom? Ili pak preporuka za drugog pedantnog majstora u Bg? :)

Odradio bih kod istog coveka i varenje i farbanje, razlog se vidi na slici. sivi deo branika ima nezgodan spoj sa crnom pvc plastikom, tesko da se taj prelaz moze dobro uraditi kad bi se prvo zavarilo/sklopilo pa onda farbalo...
E ja nisam majstor , meni je falilo 1/4 branika pa sam pravio, to nije nista. Treba sa unutrasnje strane da zalepi smolom za brodove, koja se savija (nepuca ) mozda i neku nitnicu (ja nebi ni srtavljao), a to moze samo sa palsticnim pa kad se zalepi unutra i spolja nema gde, nije komplikovano za majstora samo namerno moze da ga zajebe, da pozuri i isfusari (razlika u vremenu 15 min), to je jedina opasnost, to me je nateralo da sve radim sam.... svaka cast nekima, ali greske su tipa ko ga jebe,samo mu uzmi pare, pre 3 cmeseca mi je ispala traverzna na auto putu, (sa dvoje male dece i zenom) jer je majstor zaboravio da zasrafi dotegne straf. cekicko

Avatar korisnika
laki
Poruka: 560
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 07:37h
Lokacija: Bg-Batajnica

Re: Unistih branik :(

Poruka od laki » sreda, 17. mar. 2010. u 19:43h

Tesko da ce ovaj branik neki bolji farbar ofarbati sa materijalom bez 70eur. Plus krpljenje.

Sto se tice pogadjanja boje...to ne zavisi od farbara koji radi auto, vec od onog kod koga on pravi boju.

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Unistih branik :(

Poruka od vucki » sreda, 17. mar. 2010. u 20:14h

Tacno,to za boju sta ti bog da tj sta ti u farbari daju,isao sam i u farbaru gde imaju skenere za boju i nisam bio zadovoljan,ali sve je to relativno, najbolje bi bilo da taj sto krpi i farba kupi i boju pa onda trazis od njega garanciju za sve,desava se cak da ubodu boju extra ali zeznu sa nijansom laka(ako je u pitanju metalik boja),i nikako nemoj da farbas ceo branik ako je u prvoj boji nego samo da ti usprica krpljeno mesto i posle uspricavanja se ispolira!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Unistih branik :(

Poruka od darko darko » sreda, 17. mar. 2010. u 20:34h

Sto se tice farbara (pravljenje farbe), recimo u vrcinu nikad boju nije pogodio , u grockoj ljubicastu moze, zavisi ko radi dali zena ili neki decko, (zena bolje zna 100 puta) a u kaludjerici uvek ubodu. Znaci trista puta da pravi boju bice isti odgovor za sve, hocu da kazem ko gresi uvek gresi, u praksi to sam primetio , a ko dobro radi uvek je ubode.
Pitaj ga(ko ti bude radio) dali zna farbaru gde lepo ubodu nijanse , napomeni i opusteno.

cipiripi
Poruka: 13
Član foruma od: petak, 1. jan. 2010. u 21:20h
Lokacija: Mladenovac

Re: Unistih branik :(

Poruka od cipiripi » ponedeljak, 22. mar. 2010. u 14:57h

ako ti znači nešto, sličan problem sam skoro rešio za 30 evra što je bila neka drugarska cena, inače taj majstor to naplaćuje 40 evra. Varenje, farbanje tamo gde je potrebno i lakiranje celog branika.
Pitao sam na još dva mesta i jedan mi je tražio 50 a drugi 70-80 evra (za sve komplet).

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » ponedeljak, 22. mar. 2010. u 16:15h

Danas sam uzeo da reshavam problem :)

Varenje branika, mazanje smolom, brusenje i malo naprskano, cisto da ne bude bela fleka = 800 dinara

Otisao sam po preporuci kod jednog lakirera/limara sta vec, trazio mi je 70 eura samo da prefarba tu trecinu branika. Rek`o sam fala dovidjenja.

I onako treba da farbam celjusti diskova u boju karoserije, kao i unutrasnjost farova, pa cu o istom trosku/farbi uraditi sve za mesec/dva...

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Unistih branik :(

Poruka od Djomla » nedelja, 11. apr. 2010. u 03:19h

quando piše: Otisao sam po preporuci kod jednog lakirera/limara sta vec, trazio mi je 70 eura samo da prefarba tu trecinu branika. Rek`o sam fala dovidjenja.
Jok iljadu, trebao da trazi.


Ej za ovu smolu i to, ja sam cuo dosta hvale na taj racun. Valja li to, kad ga tolko hvale?
Msm, hvale i nokiu :P
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » nedelja, 11. apr. 2010. u 11:03h

Za zamenu ulja i filtera su mi uzeli 350 dinara ...
Za skoro sat vremena zajebancije oko varenja branika mi je uzeto 800 din...
A taj sto je trazio 70e za farbanje je rekao da je cena 100e ako oni zavare branik :) Tako da ono, za provinciju, prepumpana cena

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Unistih branik :(

Poruka od darko darko » nedelja, 11. apr. 2010. u 12:16h

kod mene bi te kostalo 50 e sve

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Unistih branik :(

Poruka od quando » ponedeljak, 26. apr. 2010. u 13:55h

Uzeh da doterujem auto (dubinsko sedista, poliranje blablabla), pa je na red doslo i da prefarbam ono zavareno :) E sad planiram da to uradim sam, malo da se zajebavam :) Trebala bi mi farba u spreju, u boji karoserije. Najmanja kolicina, treba da pokrijem 20x20cm :) Ali imam nekih nedoumica...

Povrsinu cu da ismirglam najfinijom smirglom koju nadjem. Kad isprskam farbu, koliko treba da bi se sve to osusilo za lak? Pretpostavljam da je i on u spreju :) I da li je lak obavezan, tj moze li poliranje tog dela da ga zameni?

EDIT: zaboravih najbitnije...Ko mi u Bg moze dobro uraditi farbu u spreju, po broju iz saobracajne? Pozeljno negde oko Stare Karaburme :D

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Unistih branik :(

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 26. apr. 2010. u 14:07h

Boja iz saobraćajne ne kaže ništa korisno, znaš li ti koliko boja i nijansi oni zavedu pod jedan naziv boje?
Nego ćeš kod farbara koji će ti uzeti "slikani uzorak" farbe i po tome praviti najpribližnije, ali odmah zaboravi na to da će ti napraviti 100% identično. O ofarbaj ceo branik, inače će maalo iskusnije oko videti razliku u toj "na fleku" farbanoj površini.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“