Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

sta koristite za pranje vozila

Spoljašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 23. dec. 2010. u 20:24h

Pa da... mleko i sluzi za kozu mada moze i za kontrolnu tablu i tapacirunge.. tako smo radili ja i drugar dok sam radio sa njim dubinsko pranje za neki auto plac...
Slika

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od bozicboki91 » četvrtak, 23. dec. 2010. u 20:27h

meni drug rece neko mleko mu dali iz perionice za pranje vozila , ja ne znam nista o tome nikad nisam koristio :D

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 23. dec. 2010. u 20:34h

Pa dok je to izjavio verovatno da ni on ne zna nista o tome....
Slika

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od Estariol » četvrtak, 23. dec. 2010. u 22:46h

Ima dve vrste silikonskog mleka, jedno za sjaj a drugo za mat finiš guma. Danas bio u perionici pa me pitali da li želim da mi gume sijaju ili da budu mat. :D
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od Taunus 17m » sreda, 29. dec. 2010. u 11:45h

Estariol piše:Čekaj, Kokpit sprejom prskaš gume???
Pa da , ne sijaju previse i mnogo lakse se kasnije sapere prasina koja se nakupi na njima u letnjem periodu , ja to koristim vec godinama tako da ono
sta da ti kazem , probaj.
Inace kokpit sprej ni u ludilu ne spricam po enterijeru , mozda samo u nekoj donjoj zoni tipa plastike na sedistima ili tako neka varijanta cisto da mi auto malo prijatnije smrdi posto ja kad mirisljav izadjem iz radionice i udjem u auto bude bas veselo :D
Inace slican efekat na gumama postizes i secerom i vodom.
Pomesas malo secera i vode i namazes gume ;)
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od dule0911 » subota, 19. mar. 2011. u 23:11h

@bo
Odlican tekst na fordklubhr thumbsuph

@taunus 17m
Secer i voda kazes? Low cost glancanje, zanimljivo pokusacu to :D

I sad konkretno pitanje. Znate da imam glupi bez enterijer u Mondeu koji je extremno osetljiv na prljavstinu :'(
A posto je i tepih bez boje, svuda gde gumena patosnica nije mogla da dohvati preko zime se isprljao. Pitao sam lika u perionici koji mi je malo izvukao fleke (nije imao covek puno vreme da se smara sad da izvlaci skroz), i savetovao me da kupim Axel neki za odmascivanje pa probam sa njim do kraja. Da li to valja ili imate neki bolji savet?
Isto pitanje imam i za fabricke patosnice koje su bez i uhvatile malo drugu boju na pojedinim mestima, pa pre leta da ih sredim.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od 911s [SK] » subota, 19. mar. 2011. u 23:22h

Taunus 17m piše: Inace kokpit sprej ni u ludilu ne spricam po enterijeru , mozda samo u nekoj donjoj zoni tipa plastike na sedistima ili tako neka varijanta cisto da mi auto malo prijatnije smrdi posto ja kad mirisljav izadjem iz radionice i udjem u auto bude bas veselo :D
Ja već dugo vremena tražim neki neutralni sprej, da ne miriše ni na šta ili nešto blago, tipa miris deterdženta, jer svi ubijaju koliko jake veštačke mirise imaju, jes da se sve sija i da bude lepo, mada neki sprejevi bukvalno za sebe lepe prašinu i nisu nimalo antistatik.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od Taunus 17m » nedelja, 20. mar. 2011. u 09:11h

@Dule
Ja imam neki sprej za pranje table i plastika , a sto se tice tepiha uzecu recept za home made tecnost za pranje pa cu ti proslediti.
Da bre secer i voda , ili coca cola ,ali ona je slatka tj ima secera pa se lepi prasina za nju , crni se ubija ali eto mana je sto lepi prasinu za sebe.

@Stefan
Imas mirisa tipa New car , nije jako , i daje efeka koji ti treba , uopsteno ljudi grese kod ih sprejeva , sta rade , naspricaju ojha spreja i onda ubija mirisom , poenta tog spreja jeste da malo naspricas i razmases suvom krpom ili maramicom.
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od knez91 » nedelja, 20. mar. 2011. u 14:26h

i ja sam jedan od onih koji voli sam da pere svoja kola, kao sto je vec neko (mislim Taunus 17m) rekao da pere 1,30h tako ja pa cak i vise.... posto imam dosta veliko dvoriste vise volim sam nego da odem negde za 500din da mi opere za 20min djen djene i da ja moram da popravljam (jedino idem kada prodje zima da mi sapere sneg, led so i sta jos ima ispod kola ), a inace sam perem, do sada neki sampon i neke krpe (nista specijalno)...
sada znima me sta predlazete spolja da se pere neko vase iskustvo sampon koji itd?
Nesto za poliranje (to nikada nisam radio pa i ako neko moze da objasni) ne mislim nista specjalno vidjao sam da namazu neku pastu i obicnom krpom samo trljaju.... koju pastu? , kako se sa njom radi?.....
Unutra sa cim plastiku da perem (brisem ili sta vec) da povrati onaj stari izgled (ne da se presijava kao da sam je slaninom mazao nego obican sjaj da ima) ?
i jos sta mislite koliko bi kostalo (mozda ovo neko zna) dubinsko prenje prednjih i zadnjih sedista?
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 20. mar. 2011. u 15:02h

Za dubinsko veličine tvog automobila ovde uzimaju oko 40 evra, može i svaki deo enterijera odvojeno po posebnoj ceni.
Za pranje kad je lepo vreme koristim http://carproductstested.com/wp-content ... ip-wax.jpg teže se posle prlja sa time i ima voska u sebi, primeti se kad padne kiša.
Mer za sudove onaj što extra peni :D jeste odlična stvar za odmašćivanje, ali oštećuje farbu i stvara kamenac, jer on kao i sva sredstva za sudove ima sredstvo za sjaj i izbeljivanje sudova, koje se taloži na farbu i može je oštetiti, ja i kad perem time ispiram sat vremena.
Ionako planiram da u skorije vreme kupim Uniwash neki od stotinak evra i da perem ko čovek, a treba mi i za još neke stvari osim vozila.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od shomicus » nedelja, 20. mar. 2011. u 15:14h

U sustini najzadovoljniji sam kad sam operem kola kad mi vreme to dozvoljava,kad ne stignem jer pranje u dvoristu zna da potraje pa par sati odvezem na pumpu preko puta izlaza sa pancevckog mosta,oni imaju pusku sa visokim pritiskom i pusku sa cetkom i sapunicom tako da dosta dobro moze da se istrlja i dovoljno je tri zetona sto izadje nekih 250 dindzi,na mestima gde postoji samo puska sa visokim pritiskom kao sto je omv izbegavam jer nisam zadovoljan rezultatima a bezveze mi je da nosim sundjer i kofu kad znam da iza mene ceka jos njih milion prilicno nervoznih.Sto se tice pranja i ciscenja unutra to je poseban ritual koji traje i traje i do sada nikad nisam to zadovoljstvo prepustio drugom,padalo mi par puta na pamet da skidam i sedista da usisam pored sina hahahaha .A sto se tice sredstava za sjaj i odrzavanje table ponekad koristim silikonsko ulje u malim kolicinama(imam ga jer se bavim servisiranjem fotokopir aparata koji ga koriste za sjaj na kolor kopijama),dobro se razmazuje i daje odlican sjaj a zadrzava se dugo na povrsinama.

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od knez91 » nedelja, 20. mar. 2011. u 15:55h

@ 911s [SK]
ovo sto si napisao ovaj "sampon" to se klasicno koristi nema nista posebno (zbog voska u sebi) ono dve kante voda pena sundjer itd....
to sam i ja negde cuo da ovo za sudje steti farbi, pa sam ja sipao ovo sa cime se kupam :vid budale: ali jbg pere i to :P .

Ja u perionicu jos ne volim da idem zato sto priblizi onaj smrk na 1cm od lima,ono bi skinulo rdju a ne farbu na pojedinim mestima....
@ shomicus
a to silikonsko ulje jel kada se namaze sija ko slaninom da sam mazo ili uopste ne sija..... ima li posledica posle njega, da nece ispucati na suncu itd...

a za ovo sto ustedim 500din (mada ode vode kada ja perem i vise ) odem na jedno :beer: mozda i :beer: :beer: i nesto se prezalogaji itd ;)
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od cvilijams » ponedeljak, 21. mar. 2011. u 13:57h

Ja sam imao neko kao mleko za komandnu tablu i vrh je.Stavi se jako malo i razmaze se suvom krpom i traje sto godina a nije lepljivo ni masno kad se predje rukom,stvarno vrh stvar.



POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
milutin
Poruka: 144
Član foruma od: ponedeljak, 16. avg. 2010. u 15:01h
Lokacija: Beograd

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od milutin » ponedeljak, 21. mar. 2011. u 16:07h

dule0911 piše: I sad konkretno pitanje. Znate da imam glupi bez enterijer u Mondeu koji je extremno osetljiv na prljavstinu :'(
A posto je i tepih bez boje, svuda gde gumena patosnica nije mogla da dohvati preko zime se isprljao. Pitao sam lika u perionici koji mi je malo izvukao fleke (nije imao covek puno vreme da se smara sad da izvlaci skroz), i savetovao me da kupim Axel neki za odmascivanje pa probam sa njim do kraja. Da li to valja ili imate neki bolji savet?
Isto pitanje imam i za fabricke patosnice koje su bez i uhvatile malo drugu boju na pojedinim mestima, pa pre leta da ih sredim.
Dule jel si naso neko resenje? Imam isti problem ;)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 21. mar. 2011. u 16:09h

Cekam jos nedelju-dve da prodje ovo lose vreme pa cu onda javiti sta sam koristio thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
milutin
Poruka: 144
Član foruma od: ponedeljak, 16. avg. 2010. u 15:01h
Lokacija: Beograd

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od milutin » ponedeljak, 21. mar. 2011. u 16:14h

ok, mada kazu za vikend da ce da se prolepsa thumbsuph

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od Taunus 17m » četvrtak, 24. mar. 2011. u 07:34h

Za neverne tome :
Evo sta se dobije kad se poprska cocpit spray po gumama:

Slika

Slika

S tim da guma jos malo upije , pa nije toliko sjajno , vec izgleda kao nova guma.

A ovo je nesto od kozmetike koju koristim u autu

Slika
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od dule0911 » četvrtak, 24. mar. 2011. u 13:10h

Ja pitao ove u mojoj perionici, kazu da mazu gume sa glicerinom :) Ne skupljaju prasinu, samo ako idete preko zemlje/blata onda se unakaze, inace drzi par dana sjaj :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 24. mar. 2011. u 13:52h

Kad se setim jednog Opeldžije koji je celog Kadetta naprskao tim sprejem za enterijer, pod izgovorom "pa sija se" hahahaha hahahaha :woohoo:
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od Taunus 17m » četvrtak, 24. mar. 2011. u 16:51h

@Dule
Meni sprej odgovara zato sto se lakse nanese , duze traje i gume se lakse peru.

@Stefan
Licim li ja tebi na opeldziju ?
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 24. mar. 2011. u 21:16h

@Taunus 17m

Upravu si skroz, isto sam i ja radio i to je to... thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
Sava Ford
Poruka: 291
Član foruma od: utorak, 14. sep. 2010. u 17:00h
Lokacija: Beograd

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od Sava Ford » ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:51h

EE drugari evo i ja da kazem nesto o pranju i odrzavanju. Ja takodje koristil turtle wax kolekciju :D imam sprej i mleko za cockpit i mleko za kozu. Gume inace naprksam sa onim najeftinijim sprejom od 300 din. a sa ovim turle wax enterijer :) Razne gume,plastike i sl. A jedino sto krov moze da mi izbeli na autu jeste AXEL. Inace ne verujem u ta neka sredstva mnogo,ali AXEL me odusevio,skida sve zivo,mast,ulje,fleke,bas sve :) tako da slobodno kupite i perite :D pozzz
SlikaSlika

Intertic
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 22:43h

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od Intertic » subota, 16. apr. 2011. u 11:59h

Cim prati motor auta? Sta moze dobro skinuti masnocu?

Avatar korisnika
makinjo
Poruka: 313
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 22:09h
Lokacija: Futog

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od makinjo » subota, 16. apr. 2011. u 13:46h

Ja koristim sredstvo koje se zove arexons kupio sam na pumpi i to su mi dali. Sto se tice kako pere ja za bolje ne znam ali ovaj je oprao motor kao da je juce izasao iz fabrike mislim tako je bio cist kad sam zavrsio . Inace se nasprica i ostavi jedno pet minuta i onda operes mozes i obicnim mlazom vode ja sam konkretno sa pistoljem pod pritiskom . :)

dule0911 : I kod mene je taj tepih prljav posto je iste boje kao kod tebe i ja sam to oduvek resavao sa onim obicnim sredstvom za pranje tepiha lepo mirise a i dosta dobro opere samo mora dobro da se riba. I po mogustvu da to radis kad je malo visa temperatu da se brze osusi.

Avatar korisnika
NajIgor
Poruka: 27
Član foruma od: subota, 9. apr. 2011. u 18:18h
Lokacija: Vršac

Re: sta koristite za pranje vozila

Poruka od NajIgor » subota, 16. apr. 2011. u 19:27h

A kakva su vaša iskustva i teorije sa pranjem auta u perionicama, da li mislite da oštećuje farbu ;)

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“