Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kozna sedista Mondeo mk3

Unutrašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od mbole » nedelja, 17. jan. 2016. u 23:36h

Ta greska ukazuje na problem sa sedistem saputnika.
Ima nekoliko "podgresaka", al se svodi na to da je problem sa senzorom koji pokazuje dal neko sedi u tom sedistu.

EDIT
Pretece me Bojan
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 00:16h

Uhhh... Ma da li je moguce? Mogu li uzeti taj senzor iz svog sedista i prebaciti u novo?
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od dax92 » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 01:04h

Jeste li rastavljali ta sedista??
Nikakvog senzora nema u njima.. jedini kabal koji ode u sedalni deo je od grejanja sedista.
Jedino sto moze davati tu informaciju je poteznik za pojas. On kod Mondea ima 4 zice. I verovatno radi po principu da kad je vezan pojas, moze se aktivirati jastuk (racuna se da sedi neko)
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 01:09h

Vidi ovo

Slika

Slika

Ove 4 zice postoje na konektoru (2 konektora)

Slika
Slika

Na starim sedistima izgleda ima, a na recaro nema????

Evo tu slika mog prethodnog konektora sedista

Slika
Poslednja izmena: Dalmatinac, na dan ponedeljak, 18. jan. 2016. u 01:14h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od BojanM » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 01:13h

Raspitaj se, možda postoji način da se u SRS kompjuteru isključi taj senzor, tj. prebaci na "strategiju" rada bez tog ulaznog podatka.

@dax92: navodno je ovo malo složenija stvar od prostog "ima/nema putnika", jer se radi o nečemu što se zove 'Occupant Classification System' čija je svrha, kažu, da automatski odredi da li je u sedištu odrasla osoba ili dete ili je postavljeno dečije sedište...
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 01:15h

Ali nije mi jasno da obicno ima a recaro nema? Kako kod njega odredjuje? To sigurno radi na principu broja pritisnutih tacaka. Svaka crna tacka je prekidac, i onda ona dole mala plocica sabere i u zavisnosti od toga pali ili gasi airbag
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od BojanM » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 01:36h

Ne mora da Recaro bude najnaprednije sedište u ponudi. :P Uostalom, često isti tip Recaro sedišta možeš da nađeš u vozilima različitih proizvođača, a ne mora da znači da svako od tih vozila ima iste sisteme.

Što se drugog dela tiče, ne bi se reklo da je u pitanju sabiranje tačaka, pošto su ti "prekidači" (ako su zaista prekidači) naizgled vezani u seriju, pa će pre biti neko detektovanje pritiska po zonama... ali u ovom slučaju je nebitno.

Na TalkFord su kao zbudž rešenje ponudili da se ta folija urola i veže npr. vezicama da imitiraju pritisak, i gurne negde gde ne smeta a da može da se poveže na instalaciju. Što se kola tiče, onda bi izgledalo kao da neko uvek sedi u suvozačevom sedištu.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od mbole » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 07:07h

Postoje dva sistema.
Jedan je ovaj sa slika koje je dalmatinac postavio, ali postoji i drugi. Kod ovog drugog, umesto senzora koji je na celoj povrsini sedalnog dela ima samo jedan mali deo koji se nalazi blizu zadnjeg kraja.
Vrlo je moguce da se sistem sa auta i sa novih sedista ne gadjaju. Sad, koji je koji...

Vehicles built during the period 06/2002 - 06/2003 are equipped with a seat occupancy switch on the front passenger seat.

The seat occupancy switch comprises several sensor cells (in a similar fashion to the occupant classification sensor) and is integrated in the foam structure of the front passenger seat.

The seat occupancy switch recognises whether or not the front passenger seat is occupied. The switch consists of a sensor loop and a separate control unit which is located on the left-hand side of the seat (underneath a trim panel).

If a person is occupying the front passenger seat but the seatbelt has not been fastened then the seatbelt warning lamp in the instrument cluster is activated. The voltage supply and diagnosis are provided via the airbag control module.

In addition, in this case the airbag module on the passenger side is deployed sooner to ensure the safety of the occupant if the seatbelt has not been fastened.

There is no deactivation of the passenger airbag module.

The switch and the control module can be replaced individually.


Seat position sensor

The seat position sensor which was previously installed is no longer fitted.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 08:33h

Ispipao sam suvozacevo staro sediste, i definitivno se osecaju ove male crne tackice na foliji. Jel neko rastavljao sediste?
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od dax92 » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 08:53h

Ja rastavljao identicno sediste kao sto je bilo kod tebe u kolima, i ni traga od ove silne "elektronike". Jos nekoliko razlicitih sedista sam rastavio i ni jedna nisu imala ove senzore.
Prvi put uopste vidim ovako nesto u Mondeu, iako sam rastavljao sedista iz razlicitih godista i nivoa opreme.
Ono cega se secam, na tom mestu gde je prazno, na nekim sedistima postoji crni konektor.
Kad budem kod kuce, pa cu pogledati vec to na jednom sedistu sto imam viska.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 09:18h

Aj vidi kako se tacno rastavlja da izvadim to napolje i smotam u rolnu bacim pod sediste i cao dok ne budem presvlacio, kad budem presvlacio suvozacevo tad ga ugradim i cao. Jako je ogrebana koza kontam onim metalnim sra*em na dzepu farmerki sto bude.

Kod suvozaca sedisni deo moram presvuci a kod vozaca levi bok. Ostalo je manje vise ok. Ne znam hoce se primetiti razlika?

Slika
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od dax92 » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 09:57h

Odsrafi 6 srafova koji drze sediste, nsgni ga nazad i videces 4 matice za kljuc 13 aa donje strane konstrukcije. To se skida na gore i dalje srafcigerom izvlacis kozu sa onim belim okvirom iz kanala.. ali je fora u tome sto nemas te senzore u sedistu.. samo grejac sedista.
Bila je jedna sipka u sedistu polomljena pa sam skidao da bih zavario. Tad sam video to sve.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od mbole » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 11:21h

Po onome sto pise u TIS, ti senzori su integralni deo sundjera. Kao da su izlili sundjer sa njim u sredini:
Za originalno sediste
The occupant classification sensor is an integral part of the passenger seat cushion and cannot be serviced separately.

Za ovu varijantu 2002-2003
The seat occupancy switch comprises several sensor cells (in a similar fashion to the occupant classification sensor) and is integrated in the foam structure of the front passenger seat.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 13:10h

dax92 piše:Odsrafi 6 srafova koji drze sediste, nsgni ga nazad i videces 4 matice za kljuc 13 aa donje strane konstrukcije. To se skida na gore i dalje srafcigerom izvlacis kozu sa onim belim okvirom iz kanala.. ali je fora u tome sto nemas te senzore u sedistu.. samo grejac sedista.
Bila je jedna sipka u sedistu polomljena pa sam skidao da bih zavario. Tad sam video to sve.
Ok za kozno, kako se obicno rastavlja da izvucem senzor? :)
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od BojanM » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 14:16h

Dalmatinac piše:Ne znam hoce se primetiti razlika?
60% da neće, 100% da hoće. Ne može stara i nova koža da izgleda identično, čak i da je isti tip i istovetna tekstura. Možda možeš da prefarbaš i jednu i drugu, da bi izbegao presvlačenje, ali upitno je kako će to da izgleda tj. da li ćeš da nađeš nekoga ko to može da ti uradi kako treba.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od dax92 » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 14:17h

mbole piše:Po onome sto pise u TIS, ti senzori su integralni deo sundjera. Kao da su izlili sundjer sa njim u sredini:
Za originalno sediste
The occupant classification sensor is an integral part of the passenger seat cushion and cannot be serviced separately.

Za ovu varijantu 2002-2003
The seat occupancy switch comprises several sensor cells (in a similar fashion to the occupant classification sensor) and is integrated in the foam structure of the front passenger seat.
E to onda vec ima logike i mogu je. Jer ga ovako nigde nisam video. A opet, nije mi jasno kako nema nikakva zica kojom je povezan dole za instalaciju..

Dalmatinac, istim pricipom se rastavlaju i jedna i druga.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 19:48h

Evo za one koji ce nekad muciti ovakvu muku, slike sedista i senzora u praxi, jeb*s teoriju. Rastaviti i sastaviti sediste je tako lako da moja baba moze da uradi i da joj treba ukupno 10 minuta, a od tih 10 minuta 5 da namesta protezu.
Slika

E sad, vratio sam sediste i izgleda identicno samo je malo mekse bez senzora. Sad ga treba ubaciti u koznjak, ali je koznjak rekao bih rastavljan vec pa se plasim sta cu zateci...

Od fabrickoh sedista cu napraviti 2 stolice. Ne znam sta je jos problem sa vozacevim koznjakom za podesavanje visine, cuje se motor neki a nista se ne desava, sta bi to moglo da bude, dax?
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od FM III » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 20:09h

Plastični zupčanik.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 22:05h

A gde je on, i sta radi? Nekako mi je pozicija za volanom totalno drugacija, ne mogu u brzinu da ubacim, zeznucu jos i menjac kako je krenulo.

Evo jos slika
Slika
Slika

Nekako sam senzor nagurao u koznjaka ali se iz aviona vidi da nije predvidjen za senzor...iiiiiiii....Konacno bez lampice

Ali sada je na snazi drugi problem
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od FM III » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 22:08h

Kod samog motorića.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » ponedeljak, 18. jan. 2016. u 23:54h

Slika

Sta da radim s ovim, nemam rupu za sraf, kako da pricvrstim ovo zadnje sediste? Skoro da je stabilno i bez pricvrscivanja ali moram nesto da smislim, any ideas?
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od BojanM » utorak, 19. jan. 2016. u 00:01h

A kako je bilo pričvršćeno prethodno? Ili ova nisu bila iz istog tipa karoserije...
Ako nema opasnosti da zakačiš rezervoar ili nešto drugo vitalno, izbuši rupu gde ti odgovara.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » utorak, 19. jan. 2016. u 00:02h

Ma gde da busim, ispod je rezervoar, bukvalno odma... Na tepihu postoji rupa ali nema na sasiji. Koliko znam sedista su iz istog ST220 sa kog mi je i ST220 body Kit.
Staro sediste je samo bilo prikaceno u tu rupu nize.
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od FM III » utorak, 19. jan. 2016. u 00:06h

A da skineš stare šarke i isto popnitnom pričvrstiš za naslon, ili ako su iste šarke pomeriš ove.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od dax92 » utorak, 19. jan. 2016. u 00:09h

I ta sedista su iz karavana i nikako ne razumem zasto kod tebe u podu ne postoje rupe za srafove kad su ti delovi isti na svim tipovima karoserije. Tek iza tog lima se spajaju drugi paneli koji se razlikuju kod limuzine, karavana i hatcha.

Inace, moze se ili prebaciti koza na tvoje staro sediste, ili zameniti taj sedalni deo sa bilo kojim kozinim koji ti pase sto se tice tih kacenja.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Odgovori

Povratak na „Styling enterijera“