Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kozna sedista Mondeo mk3

Unutrašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » utorak, 19. jan. 2016. u 00:17h

Nemam pojma, da li moze da se zavari matica pa sa jednim kratkim srafom samo da uhvatim?
Ne odgovara od drugog sedista skroz je ram drugaciji. Moje sedsite cak ni ovaj tepih ispod nema.
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od dax92 » utorak, 19. jan. 2016. u 00:25h

Bitno je da je oblik i dimenzija sedista ista.

Ja sad motam film.. tu se zadnja klupa pricvrscuje u bukvalno maticu koja je zavarena sa donje strane. Od lima do rezervoara ima dobrih 4-5 cm lufta, tako da se moze izbusiti rupa, ali svakako, polako i pazljivo.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Dalmatinac » utorak, 19. jan. 2016. u 00:42h

Ma kakav sam baksuz sigurno imam veci tank od standardnog pa bi ga probio odma :D
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Miner99 » subota, 2. sep. 2017. u 19:44h

Ljudi, ne znam da li je dobro mesto za ovo pitanje, ali neka me modovi premeste gde treba....Zna li neko da li pasu sedista od mondeo mk3 2006-god hedzbeka na moj mondeo mk3 2000-to god? IMam dobru ponudu za neka ocuvana kozna, pa me zanima dal da se upustam u frku ili ne..moj mondisa inace ima fabricka od textila, sa manje-vise vidljivim flekama...:) U stvari, ako samo jedan sraf ne pase odustajem...nemam vremena da se zezam previse..
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od milan_gt » subota, 2. sep. 2017. u 20:25h

Ak je i tvoj hec onda pase

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od duratecHE » subota, 2. sep. 2017. u 21:26h

Ako neko bide imao sivi plišani (pre rest) za karavana neka javi, hoće covek da vadi crnu i to dobru kožu za sivi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Miner99 » ponedeljak, 4. sep. 2017. u 20:39h

A kakva je situacija sa elektrikom? Ova kozna su iz 2006-e, a moja iz 2000-te. KOzna imaju vise elektronike...Ima li sanse da se to sve poveze da radi?
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 4. sep. 2017. u 20:44h

Koje elektronike? Ta od 2006. su uglavnom siromasnija sa 'elektronikom' od recimo 2003. I jesu lu full kozna il sa alkantrom?

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Miner99 » ponedeljak, 4. sep. 2017. u 20:49h

E sad ne znam sta je ta alkantra..al ako mislis na onu polu-kozu, nije to...full koza...samo ja sad na vozacevom imam samo gore-dole na dugme, a ovo vozacko ima i naperd-nazad...a suvozacevo ima samo gore-dole na taster, kod mene toga nema sad

https://postimg.cc/image/u3l14u8f9/

https://postimg.cc/image/i346huqed/
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od mbole » sreda, 6. sep. 2017. u 01:28h

Koliko se secam, sve komande i kompletna motorizacija je u samom sedistu, a sa auta do njega ide samo napajanje. Tako da podesavanje zavisi samo od sedista, ne od auta.
Za recimo grejace vec mora da postoji instalacija na autu.

Alkantara je ekstra skupa vestacka "jelenska koza" u sustini kvalitetnija od prave koze (i skuplja).
Druga je prica sto kod nas razne stvari zovu alkantarom, iako one nisu prosle pored nje (Alcantara je brand name, dakle nije svaka vestacka jelenska koza alkantara, iako izgleda isto ili slicno).
Iskreno... ne secam se da je Ford imao u ponudi sedista od alkantare za Mk3?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od dule0911 » sreda, 6. sep. 2017. u 11:19h

Ili je bila Alcantara ili neka kopija ili prevrnuta koza, u svakom slucaju izgledala je veoma slicno. Imali su je samo titanium modeli u kasnijim godistima (2005+ ako se dobro secam).
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od mbole » sreda, 6. sep. 2017. u 12:07h

Za mk4 postoji, oridjidji, moguce da je bilo i naposlednjim god mk3

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od duratecHE » sreda, 6. sep. 2017. u 13:28h

I men's' čini da sam vidjao u crnoj boji, pola-pola


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od mbole » sreda, 6. sep. 2017. u 15:04h

To sto je pola-pola ne znaci da je alkantara

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od duratecHE » sreda, 6. sep. 2017. u 15:33h

Ova

http://www.postadsuk.com/ford-mondeo-mk ... 013-3.html


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od FM III » subota, 9. sep. 2017. u 12:11h

To je samo deo sa perforiranom običnom kožom ;)
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Miner99 » subota, 9. sep. 2017. u 23:37h

Elem, ljudovi, moram da vas davim. Danas sam zemnio sedista i naisao na neke nedoumice. Mehanicki sam sve zasrafio kako treba, ali nisam povezao napajanja, jer mi treba mala pomoc. Dodacu skicu konektora, kako bi bilo jasnije, pa se nadam da ce neko od ljudi koji se malo vise razumeju u ovo od mene, da se javi kazemi sta dalje. Moja sedista iz 2000-te imala su onu "foliju" u sicevima, ova kozna je nemaju. moje staro sediste - vozacko, je imalo neki kao elektromagnet, koji detektuje poziciu sedista, samo u krajnjem polozaju kad se sediste pomeri skroz napred, vrv zbog airbag-ova...ova kozna to nemaju.Na mojim starim sedistima pirozatezaci pojaseva su imali dodatne kontakte zbog one folije u sicevima, ova kozna to sad nemaju. Ostal je manje-vise skoro sve plug-N-play... Sta ce se desiti ako samo nabodem stare konektore iz auta u ove nove? po rasporedu kontakata vidi se da su isti skoro za sve, samo me buni ta folija iz starih sedista i onaj elektroomagnet...


https://postimg.cc/image/lj94i3kw5/


ovaj beli kruzic je onaj sraf koji steze konektor..
Moze li ovo samo da nabodem i da teram??
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od duratecHE » nedelja, 10. sep. 2017. u 00:08h

Možeš. Ovo sto imaš na starim a ovamo ne su verovatno za senzore prisutnosti putnika, za AIR. Pretpostavljam.
Od 2003 su imali IPS za air.
Moraš to da istrazis, nemoj to tako voziti ako su ti imobilisani AirBagovi. Meni 2 puta glavu sacuvali.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Miner99 » nedelja, 10. sep. 2017. u 01:07h

OK, znaci da nabodem konektore i to je to... A sta da radim sto sad nemam vise te senzore prisutnosti putnika? I kako da zamenim taj IPS necim??
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od mbole » nedelja, 10. sep. 2017. u 02:57h

Jbg... zaboravili smo da u sedistima ima jos toga osim motorcica :(

Nazalost nemem seme za 2006, samo za 2000.

Foliju za detekciju dal neko sedi ima samo suvozacko sediste. Ako niko ne sedi na vozackom, auto je parkiran :)
Na konektoru vozackog sedista na mestu gde mislis da je folija, ustvari je prekidac u kopci pojasa. Ne znam gde je na tim novim sedistima.

"Magnet" je senzor pozicije vozacevog sedista, a od njega zavisi vremenski razmak izmedju okidanja prve i druge faze vozacevog air-baga.

Folija u suvozackom sedistu moze da se prevari (pisano je na forumu), tako da misli da uvek ima nekoga na njemu, al ce ti onda stalno kmecati da suvozac nije vezao pojas. No to moze da se resi onim "nastavkom", koji na jednoj strani ima muski deo kopce za pojas, a na drugoj zenski, tako da racunar uvek vidi da je pojas zakopcan, a kad neko stvarno sedne, veze ga stvarno u taj nastavak. Ako je prevaris da tamo nema nikoga, suvozacev air-bag se nece aktivirati u slucaju sudara.

Sve u svemu, moraces da se igras sa tim, posto ce ti air-bag modul kmecati kako nesto nije u redu, to jest nema signal sa pozicije vozackog sedista. kako to resiti... vec ne znam.

The driver air bag module is fitted to the steering wheel, the cover forming the outer surface of the steering wheel boss. The cover has invisible 'split lines' molded in its surface allowing the air bag to easily exit through the cover when the system deploys. The driver air bag has a volume of 55 liters.

A new driver air bag module and wiring harness with the air bag module electrical connectors must be installed following deployment.

The passenger air bag module is located above the glove compartment and is secured to the cross-vehicle beam and the instrument panel. The passenger air bag cover is an integral part of the instrument panel which has invisible 'split lines' to allow the passenger air bag to easily exit when the system deploys. The passenger air bag has a volume of 110 liters.

A new passenger air bag module and wiring harness with the air bag module electrical connectors must be installed following deployment.

Both the driver and passenger air bag modules contain two inflators. In the event of a frontal impact, in excess of a predetermined limit, the air bag control module will deploy the driver first stage inflator followed by the second stage inflator. The lapse time between the deployment of the first stage inflator and the second stage inflator is directly related to the accident severity and the information received by the air bag control module from the driver seat position sensor.

The air bag control module will also deploy the passenger air bag first stage inflator, provided that the passenger occupant classification sensor senses that the seat is occupied. The passenger second stage inflator will then also deploy and the lapse time between the first stage inflator deployment and the second stage inflator deployment is directly related to accident severity.

Regardless of the driver seat position or the passenger occupant classification sensor (unless the occupant classification sensor determines that the passenger seat is unoccupied) both the second stage inflators will deploy 100 mS following the first stage deployment. This 'disposal' deployment has no effect on the air bag pressure, but is a protection measure for the rescue services.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od Miner99 » nedelja, 10. sep. 2017. u 08:07h

Tako sam nesto i mislio da je u pitanju. Na ovom "novom" vozackom ima taj detektor u zatezacu za to da li neko sedi u sedistu ili ne, samo nisam upisao njegovu poziciju u konektoru .... Za onaj "magnet" sam i slutio da je to to, samo nisam znao kako se tacno zove...Kako je to reseno na ovim 'novim "sedistima nemam pojma, nema tog magneta nigde.

A sto se tice folije iz suvozacevog sedista, u starom je svakako riknula, pa mi je svitkala sijalica na instrument tabli stalno, ovako bar znam da je nema...:) Jednostavno cu da "preskocim" kontakt za te zice i gotovo.
U starom ima kontakt koji ide od folije iz sica, i kontakt koji , pretpostavljam, vraca taj signal nazad u zatezac, to su dva kontakta koja sada nemam na ovim "novim".
E sad, da li od te folije zavisi samo airbag kod suvozaca, ili utice i na vozacki?

I da li ima veze sto sam na "novim " sedistima ostavio njihove pirozatezace, a nisam prebacio sa starih moje? Nece da prijavljuje neku gresku zbog toga?

A to kmecanje air bag modula....kako to da kod mene nema toga???? Msm, nema nikakvog zvuka. Jedino ta lampica na tabli koja svitka...

Jedino sto me brine je da li postoji mogucnost da pokazuje neku gresku posle svega, nista drugo. Ostalo vec znam.
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od duratecHE » nedelja, 10. sep. 2017. u 11:11h

Malo je komplikovano.Totalno drugačije funkcionise IPS.
SlikaSlika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od mbole » nedelja, 10. sep. 2017. u 12:24h

Na lampicu sam i mislio da "kmeci", nema nikakvog zvuka. U sustini su ti deaktivirani air-bagovi, posto senzori koji trebaju modulu nisu spojeni. Tako da imas gresku.

Ajd jos jednom: ne postoji detektor sedenja u vozackom sedistu. Ni u kom obliku. Posto ako niko ne sedi u vozackom sedistu, auto se ne vozi, vec stoji parkiran.
Detektor vezanosti pojasa je nesto drugo, posto vozac moze i da ne veze pojas.
Ako pojas nije vezan, ne aktiviraju se pirozatezaci.

Senzor pozicije je jednostavno izbacen na novijim sedistima. Dal moze nekako da se "nabudzi" sa starog... ne znam.

Sto se tice suvozacevog sedista, posle 6/2002 je senzor dal neko sedi u njemu drugaciji. Postoji posebna kontrolna jedinica za njega koja je negde sa leve strane sedista.

Sve u svemu, ili ces morati da "varas" suvozacko da neko stalno sedi u njemu i da nabudzis senzor pozicije, ili ce ti air bagovi biti deaktivirani.
Mozda je ipak najbolje da udas ta sedista i nabavis odgovarajuca.

Evo je kompletna logika za tvoj auto: https://mega.nz/#!sxcmCBII!ckm-CK_4pEKw ... F14GusJgj8
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od duratecHE » nedelja, 10. sep. 2017. u 14:05h

Problem je totalno drugačijoj kontrolnoj jedinici i u tome sto su kod IPS sistema jastuci "dvostepeni" a uslove za aktivaciju daju neki drugi senzori i ima ih dosta vise. Tražio sam ali nisam uspeo da nadjem shemu instalacije za Jastuke u IPS a i da jesam, čini mi se da se ne bi prcalo jedno s' drugim, centrala nije ista.
Kod FL modela će se otvoriti jastuci i ako nije vezan pojas.

Znaci, mogao bi ih upariti sa tvojom centralom kada bi ubacio senzore prisustva od starih središta i ti kontakti ti nedostaju na novim džekovima Ali " kada bi" ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kozna sedista Mondeo mk3

Poruka od mbole » nedelja, 10. sep. 2017. u 18:45h

Jastuci su dvostepeni i kod starog mondea (ovaj gore tekst je za 2000-to godiste).

Jastuci se otvaraju nevezano za pojas, ali ne okidaju pirozatezaci ako nije vezan, ili ako racunar misli da nije vezan. No prekidaci iz kopci se lako prevezu (to je obican prekidac, nije ko folije).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Styling enterijera“