Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Popravka sedista

Unutrašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Popravka sedista

Poruka od dule0911 » utorak, 23. feb. 2016. u 22:21h

Posto nema skorije teme koja obradjuje neku slicnu tematiku da otvorim novu... Mozemo ovde bilo sta sto je vezano za sedista da pisemo, sto se mene tice.

Sredjujem polako sedista za xr, koristim neka stara Recaro iz Omege B. Sedista imaju duplo lumbalno podesvanje - dve sipke na koje je zakacena ravna plastika koja gura sundjer ka ledjima vozaca. Sa zadnje strane sundjera je zalepljena ova plastika, koja treba da spreci brze propadanje sundjera:

Slika

Ispod ovoga je sundjer ok, nije puko. Da li da ga ostavim ovako i nakrivim kapu ili da pokusavam neku popravku? Da ga odlepljujem ne bih, posto mislim da cu sa njim otkinuti i pola sundjera. Razmisljao sam da dodam (zalepim preko) sloj gume ili linoleuma. Ili plastiku, ali ne znam koju plastiku da iskoristim da je dovoljno cvrsta a i dovoljno savitljiva.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Popravka sedista

Poruka od 911s [SK] » utorak, 23. feb. 2016. u 22:56h

Lumbalne podrške nikad dosta, tako da možeš na ovu plastiku da zalepiš parče tankog aluminijumskog lima.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Popravka sedista

Poruka od dule0911 » utorak, 23. feb. 2016. u 23:03h

Dobra ideja, nije mi uopste lim pao na pamet :) A trebalo bi da je najpostojaniji od svega, samo da ivice lepo obradim da ne sece sundjer.
Fiesta!!

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Popravka sedista

Poruka od duratecHE » utorak, 23. feb. 2016. u 23:22h

Aluminijum je problematican za lepljenje, bolje ipak neka plastika i stranu koja se lepi obavezno matirati zbog boljeg prijanjanja lepka.
Mozba neki tvrdi filc koji se i koristi u tapetarske svrhe
Ako je ta omega imala recaro, verovatno je u njoj bose muzika o to odlicna,mogao bi i to uzeti ako je ok


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Popravka sedista

Poruka od dule0911 » utorak, 23. feb. 2016. u 23:59h

Sedista uzeta pre vise od godinu dana... Tako da ko zna gde su te omege :) Muzika mi je trenutno poslednja rupa na svirali... Ima mnogo stvari koje treba da se rese pre toga, muzika ce doci na kraju, i to nikakve ludarije, nesto bazicno samo da svira.
Medjutim sedista moraju da budu kako treba posto mi dosta znace jer imam problema sa ledjima.
Fiesta!!

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Popravka sedista

Poruka od duratecHE » sreda, 24. feb. 2016. u 00:02h

Ne znam kakva li je ona memo pena za jastuke i duseke
Sada prave te neke presovane sundjere za namestaj, treba obici neku tapetarsku radnju

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Popravka sedista

Poruka od 911s [SK] » sreda, 24. feb. 2016. u 02:05h

Alu nije problematičan ako se koristi adekvatan lepak, dvokomponentni odnosno epoksidni.
Može i kvalitetnija dvostrana traka lepljena na toplo, na površine prethodno dobro odmašćene.
Može i neki lepak na principu pritiska, ne vazduha...
Ima dosta opcija.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Popravka sedista

Poruka od Vlada pop » subota, 14. jul 2018. u 08:06h

Da li je moguće na Focusu skinuti mebl ili šta već sa naslona prednjih sedišta a da kada se vrati bude zategnut kao što je bio? I da li je na sedištima u kojima ima airbag taj deo kod airbag tanji nego na sedištima koja nemaju airbag, u slučaju da odlučim da prebacim airbag sa jednih na druga sedišta.
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Popravka sedista

Poruka od dax92 » subota, 14. jul 2018. u 17:17h

Air bag kad izleti razbije soferku i nacisto deformise poklopac.. Zar mislis da ga konac i tkanina od sedista mogu zadrzati da ne izleti?

Ovo drugo je, naravno, moguce, ali moras imati prakse za to.. nije lako namestiti ga kako je bilo jer svi savovi moraju biti na tacnom mestu. Sundjer ima udubljenje na tim mestima.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Popravka sedista

Poruka od Vlada pop » subota, 14. jul 2018. u 17:37h

Ok, hvala ti na detaljnom odgovoru
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14392
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Popravka sedista

Poruka od mbole » nedelja, 15. jul 2018. u 02:07h

Koliko se secam, na bokovima tapacirunga postoje namerno oslabljena mesta zbog airbagova. Mada... ne smem da tvrdim, al mota mi se po glavi da sam negde procitao.
Nije problem da li ce air bag pocepati presvlaku (naravno da hoce), vec gde ce je pocepati, odnosno na koju stranu ce da "krene".
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Popravka sedista

Poruka od Vlada pop » nedelja, 15. jul 2018. u 02:50h

Pitanje sam postavio jer sam nekad, negde pročitao da nije preporučljivo stavljati presvlake na sedišta koja imaju airbag zbog nepravilnog otvaranja airbag - a. To mi je dalo pretpostavku da možda ni sama tkanina nije ista na mestima gde se isti nalazi. Da sam siguran da tkanina sa tim nema veze, ne bih postavio to pitanje i ne bih posle odgovora ostao još gluplji nego što sam mislio da jesam....
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Popravka sedista

Poruka od Tiler » nedelja, 15. jul 2018. u 08:58h

mbole piše:
nedelja, 15. jul 2018. u 02:07h
Koliko se secam, na bokovima tapacirunga postoje namerno oslabljena mesta zbog airbagova. Mada... ne smem da tvrdim, al mota mi se po glavi da sam negde procitao.
Nije problem da li ce air bag pocepati presvlaku (naravno da hoce), vec gde ce je pocepati, odnosno na koju stranu ce da "krene".
Tacno tako... namjenski oslabljena tkanina sa strane da bi airbag isao u zeljenom smjeru... i tacno je da nije preporucljivo stavljati presvlake koje na istim mjestima nisu oslabljene...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Gabau
Poruka: 170
Član foruma od: petak, 15. feb. 2013. u 22:45h
Lokacija: Skopje

Re: Popravka sedista

Poruka od Gabau » nedelja, 15. jul 2018. u 10:03h

Evo kako je kod mene presvlaka. Tkanina je rasecena i samo prostepana kod airbega. Slika

Avatar korisnika
nikouro
Poruka: 253
Član foruma od: utorak, 5. dec. 2017. u 09:58h
Lokacija: Beograd

Re: Popravka sedista

Poruka od nikouro » ponedeljak, 19. apr. 2021. u 09:59h

Jedna od starijih tema na forumu. Vidim da ima nekoliko tema ali nigde ne nadjoh odgovor pa da ozivim ovu :)
@mbole ... u drugoj temi pitao za skicu sedista ? U pitanju je FF mk1.
Procitao na par mesta da je veoma jednostavo rasklopiti tj skinuti tapacirung odnosno presvlaku. Procitao da i pojedini clanovi istu svremena na vreme operu u ves masini .... ali nikako da vidim kako skinuti presvlaku.
Da li mora celo sediste da se vadi sa sina ?
:ford: Slika :ford:
:poke: - Ford Focus mk1 90ks 2000 - :poke:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14392
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Popravka sedista

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. apr. 2021. u 12:17h

I odgovorio ti, samo nije bilo povratne informacije :)

viewtopic.php?f=58&t=24528&p=617266#p617273

Izgradnja - ugradnja
https://mega.nz/file/qEE2VZKQ#xI08kmD_6 ... Wyz2dfDmmY

Rastavljanje-sastavljanje
https://mega.nz/file/rJVCWRDT#xcYCxwZsQ ... yBSPge7g9s

Obrati paznju da za svaku operaciju postoji po nekoliko varijanti, zavisno od konkretnog modela sedista (godiste, oprema...)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Popravka sedista

Poruka od van » ponedeljak, 19. apr. 2021. u 23:52h

Ја сам прао у машини седални део бар 3 пута о за ту акцију не мора да се скида седиште , мада лакше је скинити седални део ако се скине седиште , поготову са аку шрафилицом . Скине се за мање од минут ако су разрађени шрафови .
Наслонски део је доста компликованији, захтева пола сата да се скине мебл бар 2 сата да се склопи ( бар је мени требало )
Мебл је окачен челичним кукицама у облику слова С мораш да их уврћеш да се отворе и после некако кљештима да их стискаш да се склопе када враћаш мебл

Odgovori

Povratak na „Styling enterijera“