Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

svetlo kabine i drzac za naocare

Unutrašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od dados » utorak, 21. feb. 2017. u 00:10h

Stigli su mi nosac za naocare i svetlo kabine koju mislim da postavim nazad iznad zadnjih sedista... e sad ako nije problem samo za mali help...

1.) Nosac za naocare
- Kod mene na vozacevoj strani nema nista.. prazno mesto gde bi trebalo da budu nosaci za naocare ili drzac za ruke ... sad bi trebalo verovatno nebo da seckam :) na koji nacin to najbolje odraditi i sa cim iseci te dve rupe da se postave nosaci ... da li je postavka ista kao i kod rucki? jer cini mi se da meni ovde nesto fali..

Slika

2.) Svetlo kabine za zadnja sedista
- Ovde znaci opet ide seckanje neba ... e sad tu mislim da imam sve.. imam plasticni okvir i svetlo... ali ako nije problem da mi neko kaze ko ima to zadnje svetlo gde ono stoji... :) gde da se postavi.. naprimer koliko je udaljeno od zadnjeg dela neba prema napred... i koje zice koristiti... i kako ste sve spojili... evo kako izgleda moje... ima srednje i svetlo za citanje... nosio bi kod elektricara, ali nece da se zajebavaju sa ovim stvarima, svi su do grla u poslu i samo me kuliraju :D

Slika

Slika

posle ovoga voleo bi postaviti svetla kod nogu napred i nazad i mozda ubaciti i svetla kod ogledala, mada mislim da to nicemu ne koristi...

3.) i za kraj koju sijalicu uzeti za rikverc svetlo da se pojaca malo? trenutno mi nekako slabo osvetljava.. )

Unapred svima zahvalan! :beer:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od mbole » utorak, 21. feb. 2017. u 00:36h

Taj drzac za naocare se motira direktno umesto rucki. Zar nemas vec proseceno nebo i dva cepa na tom mestu?
Jedino bi mogle da ti fale zabice koje tu idu.
Pogledaj: https://blamper.ru/auto/ford/focus/qa/k ... 13348b4639
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od Tiler » utorak, 21. feb. 2017. u 09:26h

1) Ako nemaš rupe sa čepovima iznad glave vozača moračeš da prosijecaš rupe... ali to istovremeno znači da vjerovatno nemaš ni žabice u koje se uvrću šarafi a stoje ispod tapacirunga... Dobra vijest je da žabice odgovaraju sa MK1 modela ( koje čuvaju ručke) te je potrebno da na prvom otpadu ili kod nekog od kolega nabaviš te dvije žabice... skineš keder, spustiš tapacirung, postaviš žabice, ocrtaš položaj žabica i na ocrtanom mjestu bušiš tapacirung... dobro je što je tu tapacirung uvučen malo pa otprilike već vidiš poziciju... kreneš sa manjom rupicom i kad nacentriraš žabicu onda pomalo proširuješ da fino uklopi da ne bude veća rupa...
...
2. Orijentir za zadnje svjetlo neka ti budu zadnje ručke... razvučeš konac između ručki , ocrtaš sredinu i tu staviš papirni šablon za rupu koji pripremiš prema UNUTRAŠNJOJ strani okvira... znači na ovoj zadnjoj slici kada je okvir okrenut vidiš unutrašnju ivicu okvira koja upada u rupu i učvrčuje se sa ovim plastičnim dijelovima , dok vanjski dio okvira služi da pokrije rubove rupe... na taj detalj moraš dobro paziti da ne bi napravio preveliku rupu... Kablove dovodiš od prednje lampe na način da provučeš komad kaljene žice , zakačiš kablove i dovučeš ih nazad... mislim da su kod mene na focusu korišteni kablovi za zvučnike ( 2 x 0,75) ali vjerujem da ima kolega koji će ti potvrditi taj detalj...
...
2 A ). podno osvjetljenje izvodiš takođe sa prednje lampe , ili sa konektora kako je Mbole u drugoj temi objasnio
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
daki_st
Poruka: 455
Član foruma od: nedelja, 2. mar. 2014. u 16:38h
Lokacija: Beograd

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od daki_st » utorak, 21. feb. 2017. u 11:20h

Gde su nabavio ovaj drzac za naocare?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od mbole » utorak, 21. feb. 2017. u 11:30h

http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 25#p460722
Mada... ko zna, mozda je nasao covek i negde drugo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od dados » utorak, 21. feb. 2017. u 18:45h

e hvala puno svima... pa da.. meni fale te zabice za nosace naocara... tako da sad njih cekam :(

@Tiler thanks za opsiran info.. neke stvari su mi jasnije sad malo...

nosac naocara je uzet od kolege forumasa magnat... u jako dobrom stanju su i nosac naocara i svetlo.. kad sam ih oprao ki novo :) samo jos da zabicu nabavimo :)

e jedino samo ako moze savet i sa neko rikverc svetlo.. hteo bi da pojacam malo.. pa ako imate predlog koju sijalicu uzeti? tnx

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od FM III » utorak, 21. feb. 2017. u 19:23h

Čini mi se daje Tiler i još neki to radili, tj uzimali rikverc svetlo za englesko tržište i onda imaju 2 sijalice po 1 sa svake strane.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od Tiler » utorak, 21. feb. 2017. u 21:39h

ja sam ubacivao lijevi rikverc tacno je... ustvari u oglasima je na prodaju ta lampa... meni je to bilo jedino rjesenje za pojacavanje rikverca...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od bo. » utorak, 21. feb. 2017. u 22:44h

1. nisam radio, neznam. Al za isjeći rupe možeš sa dobrim skalpelom.

2. Svjetlo postavi tako da ga možeš sa vozačevog sica paliti/gasiti, obrati samo pažnju na centar, ravnaj se po svjetlu naprijed. Samo pripazi da neideš previše nazad, prema zadnjoj šajbi. Jer tamo počinje malo deblji filc, nije svuda jednake debljine. Znam da sam imao sreću pa potrefio taman na granici.
kao što Tiler kaže, prvo okvir precrtaj na papir ili još bolje tvrdi karton ili šperploču, zatim probaj okvir uglaviti na karton/šperploču da vidiš kako nasjeda. Jer ako previše izrežeš tad si u velikom problemu..
Kad si zadovoljan kako sjeda, tad tu šemu precrtaj na papir, zalijepi ju na krov i ocrtaj.
72 puta mjeri, jednom reži.

Koliko se sjećam vučeš 3 žice. Ovo kroz sredinu krova je najteži način. Probavao sam skoro sat vremena pa sam na kraju odustao jer nisam mogao pogoditi rupu na limu pojčanja krova. Spoji na prednjoj lampi žice, zatim skini gumu gore kod krova i provuci žice prema stupcu vrata i onda ih provuci prema zadnjoj lampi. Tu ti samo treba nešto malo više žice jer praviš slovo U umjesto slova I.
Ako već nemaš osvjetljenje nogu naprijed, onda povuci žice od lampe prema dole niz nosač šajbe. Samo pripazi koje žice spajaš gdje, ove za osvjetljenje nogu moraju ići sa srednjeg svjetla, jer ono dobija struju kad se vrata otvore, ostala dva svjetla ne.

Za osvjetljenje nogu pogledaj u mojoj garaži kakve trake sam koristio, mislim da ima i link tamo na aliexpress. Njih lako učvrstiš vezicama.

P.S. kad sve žice provučeš i spojiš sva svjetla, zadnja stvar koju radiš je spajanje tih žica na svjetlo naprijed. Jer inače ćeš vjerojatno skidati kutiju osigurača i mijenjati osigurač zbog kratkog spoja. Znam to iz iskustva mrgreen

3. http://www.ebay.com/itm/321935361188?_t ... EBIDX%3AIT
Ovu imam i super svijetli.
Bilo bi bolje da je jača i manje plava ali je i ovo OK.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od dados » sreda, 22. feb. 2017. u 16:04h

ljudi svaka cast na objasnjenju i hvala puno... skidam kapu svima... :beer: thumbsuph ...

EDIT
E ida @bo video sam ove cevi sto si stavio da svetle ispod nogu.. ova bela je super ispala.. razmisljam mozda bi mogao da probam da ubacim plave.. ali se bojim da ne bude malo previse.. da ne ispadne da pravim diskoteku od auta :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od mbole » sreda, 22. feb. 2017. u 18:01h

Plava = kič

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od dados » sreda, 22. feb. 2017. u 22:04h

ma ja.. jbmt plavu.. verovatno ce ici bela :)

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od Tiler » sreda, 22. feb. 2017. u 23:06h

nista plavo... cak ni plavkasto... samo bijela ... od 4500 - 5000 K....
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od dados » četvrtak, 23. feb. 2017. u 10:07h

thumbsuph :) tnx

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od dados » nedelja, 12. mar. 2017. u 23:10h

Odlucio danas da krenem sa instalacijom svetla na zadnejm sedistu.. pa imam par novih pitanja :D

1.) posto nemam osvetljenje nogu kod vozaca i suvozaca, pokusacu i ovo ubaciti.. ali nikako da najdem taj tekst ponovo, da nekada ford ostavi zice spremne ali ne stavlja sijalice... pa su neki samo ubacili led lampice i radilo je osvetljenje nogu napred.. ja sam se podvukao ispod volana ali to je bila ziva muka :D .. prvo me udario pritisak u glavu posto sam lego u neku cudnu pozu :) trazio par sekundi ali dzaba.. gledam ko tele u šarena vrata.. jel moze neko da mi kaze samo sta tacno da trazim ili gde se otprilike nalazi? ili zica koje je boje .. bilo koja informacija bi bila super.. ili cak ako neko ima vremena da ubaci telefon pa uslika da vidim kako to izgleda...

2.) kad budem stavljao svetla nogu za zadnja sedista... odnosno ispod sedista vozaca i suvozaca.. da razvlacim zicu sa prednje lampe ili da idem od zadnje lampe koju cu postaviti..

3.) ako ustanovim da nemam pripremljeno za svetlo nogu napred od strane Forda :) .. da li da vucem zicu sa prednje lampe ili moram da trazim u nekom busenu zica?

4.) skinuo sam prednju lampu da vidim kako su zice spojene i kako da ih razvucem.. mislio sam da ce biti zica levo, desno i u sredini ali jok :) imaju dve levo i dve desno.. znaci 4 umesto tri :doh: .. i sad ponovo razmisljanje sta je sta.. ili samo da nakacim nazad kako je napred i to je to.. da ne razmisljam puno :) ovako izgleda lampa prednja... znaci sa jednje strane dve zice braon boje i braon - plava.. a sa druge strane crno-plava i crno-zelenkasta

Slika

a gore ima slika kako izgleda ova lapma za nazad.. i mislim da izgleda skoro indeticno.. tako da sam razmisljao samo da udjem zicama u ove stopice, prikazane na slici ispod.. i tako ih razvucem... i spojim nazad... i da napomenem samo da sam otkacio konektore te crne sa prednje lampe i nakacio na nove i radi sve.. srednje svetlo radi, i rade i svetla za citanje.. sto znaci da onda samo treba da iste te zice po istoj semi nakacim nazad.. jedino me bunilo to sto ovde ima 4 zice a ne 3 kako sam video kod nekih na netu.. pa sad ne znam koja je zica za to srednje svetlo da mogu da nakacim zice za osvetljenje nogu...

Slika

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od Tiler » ponedeljak, 13. mar. 2017. u 10:03h

1. Ako imaš razvučenu instalaciju trebaš imati grla T10 koja se nalaze odmah ispod plastike iznad nogu...
2. Produžiš sa prednjeg podnog osvjetljenja ispod tepiha i izađeš pored ventilacije ispod sjedišta... ostavi dovoljno kabla da možeš pomjerati sjedište...
3. sa prednje krovne lampe niz A stub....
4. nisam siguran... to su detalji koje nisam ja radio...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od dados » ponedeljak, 13. mar. 2017. u 13:03h

ok.. tnx Tiler... pogledacu bas ispod te plastike da nema neko grlo prazno :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od mbole » ponedeljak, 13. mar. 2017. u 14:34h

dados piše: 4.) skinuo sam prednju lampu da vidim kako su zice spojene i kako da ih razvucem.. mislio sam da ce biti zica levo, desno i u sredini ali jok :) imaju dve levo i dve desno.. znaci 4 umesto tri :doh: .. i sad ponovo razmisljanje sta je sta.. ili samo da nakacim nazad kako je napred i to je to.. da ne razmisljam puno :) ovako izgleda lampa prednja... znaci sa jednje strane dve zice braon boje i braon - plava.. a sa druge strane crno-plava i crno-zelenkasta

Slika

a gore ima slika kako izgleda ova lapma za nazad.. i mislim da izgleda skoro indeticno.. tako da sam razmisljao samo da udjem zicama u ove stopice, prikazane na slici ispod.. i tako ih razvucem... i spojim nazad... i da napomenem samo da sam otkacio konektore te crne sa prednje lampe i nakacio na nove i radi sve.. srednje svetlo radi, i rade i svetla za citanje.. sto znaci da onda samo treba da iste te zice po istoj semi nakacim nazad.. jedino me bunilo to sto ovde ima 4 zice a ne 3 kako sam video kod nekih na netu.. pa sad ne znam koja je zica za to srednje svetlo da mogu da nakacim zice za osvetljenje nogu...

Slika
Cek malo, ovo sto pises se ne uklapa sa ovim sto je na slikama.
Na prvoj slici imas:
crno/plava i crno/zuta sa desne strane
narandzasto/plava i narandasta sa leve strane

na drugoj slici su koliko vidim ove dve "crno/plava i crno/zuta sa desne strane"

Mislim da nemam semu bas za tvoj auto (zadnje sto imam je 2004), ali mozda moze da ti pomogne.
Na njoj su crno/plava i crno/zuta kratko spojene unutar same lampe (proveri unimerom)
Ali nema ove narandzaste, vec postoji crna koja ide direktno na masu.

Ta crno/zuta vodi ustvari ka zadnjoj lampi u plafonu, tako da nije iskljuceno da imas izvucenu instalaciju za nju.

Ponavljam ovo je za 2002-2004, nije sigurno da je kod tebe isto.

Evo je kompletna sema, pa mozda ti pomogne:
https://mega.nz/#!LIMgkYKR!CrwZxqLGjYgW ... OKPPjSr1OA
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od dados » ponedeljak, 13. mar. 2017. u 16:13h

da moguce je da sam okrenuo lampu prilikom drugog slikanja pa ispadne naopako.. ali uglavnom ima cetri zice.. sa jedne strane su crno/plava i crno/zuta a sa druge narandzasto/plava i narandasta .. tako da moram samo da skontam koje je to srednje svetlo.. ali provericu da nije ta crno/zuta..

e sad, kao sto sam i naveo.. otkacio sam sve konektore sa prednje lampe.. i probao da ubodem u tu sto sam kupio za nazad.. cisto da vidim jel radi... prvo sam ubo konektor sa tim narandzastim icama pa onda plavo crni i na kraju zuto crni.. ali vidis nisam se setio da probam da vidim sta ce se desiti :) ... predpostavljam da ne moze nista da se desi ako to tako cackam.. da sprzim nesto? tako? ... mislim akumulator is ve je upaljeno.. ali kontam da nema tu sta samo skidam konektore i nakacim na drugu lampu

EDIT:

trazio nesto po supi malopre i naidjem na ovo "steinel combi check tester"

Slika

samo kako se ovo koristi :) ima dva dugmeta .. test 1 i test 2... i dve te igle.. ali nemam pojma gde bodem drugu iglu.. i kad koji test pritiskam?

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: svetlo kabine i drzac za naocare

Poruka od dados » subota, 18. mar. 2017. u 15:03h

skontao sam uredjaj kako se koristi... igla ili pipalica na uredjaju je plus a ova sto visi je minus... i sam prikaze koliki je napon okvirno.. ne pokazuje tacno vec zaokruzi.. stim da ako je izmedju 12 i 6 naprimer lampica na 12 slabije svetli...

nemam sad vremena da ovo odradim pa se malo oduzilo... i sacekace jos jedno vreme

a zavukao sam se malo ispod auta da vidim osvetljenje nogu :) i ono prc.. ja nisam te srece da je razvuceno, pa je mesto predvidjeno za to prazno...

Slika

nasao sam kod jednog stranca kako je kod njega fabricki pa po tome video da kod mene nema... jedino primetio sam da on ima tu neku crnu tkaninu, kao izolaciju sto ja nemam kod vozacevih mogu, jedino kod suvozaca to postoji.. pa moguce da je ovo englez ili to kod mene fali

Slika

uglavnom, zice cu da razvucem tu... ali moracu verovatno ovo da uzimam kao taj soket za lampicu.. https://goo.gl/D1u3KL ili cu nesto vec izmisliti...

a šema zica za ovu novu lampu sto ce ici nazad bi trebala da je ova ( a vrlo verovatno je tako i za napred ).. ali cu proveriti jos jednom sa majstorom.. posto par njih kaze da je za zicu narandzasto - plava i crno - zuta obrnuto nego sto ja kontam

desno:
narandzasto plava - uzemljenje
stim da na mojoj prednjoj tu ima i cisto naradzasta koja je razvucena negde, nisam jos proverio...

levo:
crno plava - stalni 12V
crno zuta - ovo bi trebalo da je paljenje i gasenje svetla kad se otvore vrata.. jer tacno se vidi na slici da je ovo povezno samo sa srednjim svetlom.. ali par njih mi kaze da je ovo uzemljenje a naradzasto plava da je plus, odnosno detektovanje vrata

Slika

Odgovori

Povratak na „Styling enterijera“