Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zamena volana Ford Kuga 2016

Unutrašnje uredjivanje.
Odgovori
bojsa
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. avg. 2011. u 17:38h
Lokacija: Beograd, Cukaricka Padina

Zamena volana Ford Kuga 2016

Poruka od bojsa » utorak, 7. sep. 2021. u 07:41h

Cao drugari, hteo bih da menjam volan sa moje Kuge 2016, za ovaj sa novijih modela iz 2017. pa navise (slike ispod).

Fabricki volan mi je ergonomski i estetski potpuno bezveze. Deluje manje kvalitetno nego sto bih ocekivao, kao da je sa nekog kombi/pikapa i pritom pristup tasterima nije prirodan za mene - potpun ergonomski promasaj. Ovaj iz 2017. sam imao u rukama kada sam testirao neki Ford Focus 2017. i potpuno je druga prica. Daleko kvalitetnije mi deluje i ergonomski je na tri nivoa iznad.

Nasao sam par komada po oglasima, generalno gledano to su ti tasteri i sve deluje jako slicno, ali sam vidjao po netu da se menja i spulna volana. Da li neko ima predstavu koliko bi ceo taj proces bio komplikovan i da li spulna volana zaista treba da se menja? Unapred hvala! pa navise (slike ispod). Nasao sam par komada po oglasima, generalno gledano to su ti tasteri i sve deluje jako slicno, ali sam vidjao po netu da se menja i spulna volana. Da li neko ima predstavu koliko bi ceo taj proces bio komplikovan i da li spulna volana zaista treba da se menja? Unapred hvala!

Dakle, sa ovoga:
Slika
Na ovo:
Slika

Unapred hvala!

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4523
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Zamena volana Ford Kuga 2016

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 7. sep. 2021. u 13:09h

Moze to @Zec26 da ti odradi

Racunaj da moraju i diode da se menjaju jer taj volan ima crveno osvetljenje a kod tebe u autu je plavo

Spulna se koliko znam ne menja

Volana ima po oglasima ali airbagova nema

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

bojsa
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. avg. 2011. u 17:38h
Lokacija: Beograd, Cukaricka Padina

Re: Zamena volana Ford Kuga 2016

Poruka od bojsa » utorak, 7. sep. 2021. u 14:30h

Hvala, provericu sa njim oko spulne.

Inace, proverio sam sto se boje tice, osvetljenje i na novijem modelu plavo, tako da nema potrebe. U sustini, naci cu ja sve, nego me strasno interesuje da li treba spulna da se menja, koliko vidim po stranim forumima ipak mora i to zbog kablova, ali i tempomata.

Stavise, ako se prate uputstva nije cak ni toliko tesko, vec sam skidao na Alfi nekoliko puta volan i sve, ali nisam nikad vadio spulnu, pa me samo to malo brine :)

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4523
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Zamena volana Ford Kuga 2016

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 7. sep. 2021. u 17:42h

Upravu si, ne znam sto se prebacih da je crveno osvetljenje

Onda ti treba volan i airbag samo, za spulnu proveri

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Odgovori

Povratak na „Styling enterijera“