Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Cerada za kola od satorskog krila

Unutrašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od bozicboki91 » četvrtak, 28. okt. 2010. u 19:28h

Drugari ovih dana sam resio da napravim ceradu za moju fiestu xr2i tj da sasijem od satorskog krila . . .
Sta vi mislite o tome ? naso sam dimenzije na netu i samo da krenem sa radom duzina je 3800 mm sirina 1631 mm Висина 1321 mm
http://www.carfolio.com/specifications/ ... dimensions

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od Cedo » četvrtak, 28. okt. 2010. u 19:54h

Ne bih preporucio,samo ces se napatiti..imam je za drugi auto i mogu ti reci da sam se samo mucio sa njom,leti je mozda i ok ali zimi kad padne kisa pa se uhvati led pa preko i sneg koji se tesko cisti sa platna thumbdown ,pricam ti iz iskustva..imas lagane najlonske cerade,lake za rukovanje,ciscenje,lako se i sloze i odlazu pa bih ti to savetovao pre nego upropastis par satorskih krila,namucis se u izradi i skontas da ti to sve nije trebalo mrgreen ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od bozicboki91 » četvrtak, 28. okt. 2010. u 19:57h

aha , razumem sta hoces da kazes ... a mislis da ce platno da se zalebi za soferku kad padne sneg , led i tako to . . .

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od Cedo » četvrtak, 28. okt. 2010. u 20:03h

Ma haos mi je pravila,prvo platno upije vodu pa se zaledi u obliku auta mrgreen a jos ako je ispod na autu malo snega sve se to lepo slepi da popiz....onda se tesko skida a mozes da zamislis kako je tesko sloziti,ja se ne bih upustao u to da sam na tvom mestu..ova najlonska je ce ti olaksti zivot i ustedeti zivce veruj mi :D ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od bozicboki91 » četvrtak, 28. okt. 2010. u 20:14h

kako platno da upije vodu , ima platno koje ne propusta vodu , ja od toga mislim da napravim . . . cu probam dok me ne iznervira sto ti kazes , da se malo nerviram , pa cu ga bacim ako ne valja ... nego hvala i tebi na savetu drugar thumbsuph

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od Shomy_ksh » četvrtak, 28. okt. 2010. u 20:23h

satorsko krilo ne propusta vodu ! ... cak i kad se natopi vodom ne propusta osim u slusaju ako dodirnes satorsko krilo... sto je slucaj kod tebe da ce satorsko krilo da nalegne na auto... kao sto ti rece cedo, ovo ti je samo za leto dobro resenje...kad je zima ili kisa imaces muke...

em kad se natopi sa vodom bude teze +200-300% ... tako da ces em da usvinjis auto em ces da se iskilavis... lol


a da ne pricamo kad se natopi pa bude niska temperatura... nedao bog... hahahaha
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od Cedo » četvrtak, 28. okt. 2010. u 20:26h

Satorsko krilo ce propustiti vodu u to ne sumnjaj..tesko da ces neko drugo nepropusno platno naci kao sto je recimo platno za one lake satore a mogu ti reci da i oni popuste posle duze kise,a znas i sam da kisa nekad ne prestaje danima tako da...tvoja odluka,ja sam moju iskoristio za neke druge stvari,u prevodu makaze su radile mrgreen ,zimi je totalno nekorisna iako je pravljena bas za auto i od dobrog jakog platna..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od bozicboki91 » četvrtak, 28. okt. 2010. u 20:28h

ma dobro , hvala ti na savetu , bar da znam sta me ceka thumbsuph

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od Cedo » četvrtak, 28. okt. 2010. u 20:45h

Shomy_ksh piše:satorsko krilo ne propusta vodu ! ... cak i kad se natopi vodom ne propusta osim u slusaju ako dodirnes satorsko krilo... sto je slucaj kod tebe da ce satorsko krilo da nalegne na auto...
E to je poenta,naravno satorsko ima to svojstvo da voda klizi sa njega iako je natopljeno vodom pa je za sator odlicno ali u ovom slucaju kada je prislonjeno uz auto a kisa pada danima,veliki minusi i sneg :-( nece to funkcionisati kako treba..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od bozicboki91 » četvrtak, 28. okt. 2010. u 21:10h

drugari a sta mislite u platno da se ubaci i sasije sundjer ili mozda bolje stiropor u obliku soferke da se ne lepi zimi za staklo . . .
ako nista drugo ima po nis , po tempo , interex one cerade pa cu njih da uzmem a i mislim da nisu skupe ... thumbsuph

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od Cedo » četvrtak, 28. okt. 2010. u 21:16h

Nemoj nista usivati pogotovo sundjer a stiropor ce ti se svejedno odmah izlomiti,pri skidanju,slaganju..stavis nesto na soferku pre cerade i to je to,karton,najlon itd..nisu skupe i olaksace ti zivot maximalno thumbup ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od bozicboki91 » četvrtak, 28. okt. 2010. u 21:22h

sta mislis majstore , dal da sasijem od satorsko krilo kao sto sam i planirao pa posebno da stavljam karton na soferku ?
kako ti kazes tako cu te poslusam ...

Nozzlezator
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:12h

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od Nozzlezator » četvrtak, 28. okt. 2010. u 22:01h

Takve cirade su smrt za farbu i sjaj, video sam bas dosta automobila koji su bili pod takvim ciradama i svuda je bilo mikronskih riseva od cirade, jer je to platno kao sto svi ynamo veoma grubo.
Veruj mi rodjace bolje da ti stoji na suncu i kisi nego pod takvom ciradom. Boja na suncu za 10 godina bude kao ta pod ciradom za dve.

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od bozicboki91 » četvrtak, 28. okt. 2010. u 22:10h

da jeste , u pravu si , kad se malo bolje razmislja . . .
Pa nista onda cu da kupim ceradu u tempo ili gde vec i to je to...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od dule0911 » četvrtak, 28. okt. 2010. u 22:15h

Moj savet, znam da nije nikakvo resenje problema ali... Napravi nastresnicu ako imas kucu pa uz kucu, ili garazu, jedino dobro resenje ako neces zimi da cistis auto od snega. Znam da je finansijski veliki izdatak, ali je isto tako jedina dobra stvar s kojom imas komfor.
Fiesta!!

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od bozicboki91 » četvrtak, 28. okt. 2010. u 22:24h

bas sad i ja o tome razmisljam dule , jedino tako , to je prava stvar za mene kako delim dvoriste sa komsijama , jedino ispred kapije ....
nego to otom potom ...

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od Cedo » četvrtak, 28. okt. 2010. u 23:48h

bozicboki91 piše:sta mislis majstore , dal da sasijem od satorsko krilo kao sto sam i planirao pa posebno da stavljam karton na soferku ?
kako ti kazes tako cu te poslusam ...
Kolega ja sam imao lose iskustvo sa ceradom,kad se zaledi samo ce ti stetu praviti,pa ti je moj savet da nabavis neku laganu najlonsku ako oces kako tako da ga zastitis ovu zimu ;) ..naravno ovo sto je Dule reko je najbolje a to znas i sam,jbg ako imas gde to je neprocenjivo,znaci na prolece se bacis na posao ;) a sad gledaj kako ti je najlakse..pozz
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od bozicboki91 » petak, 29. okt. 2010. u 00:19h

hvala drugari vozaci . . .

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od taunus76 » subota, 30. okt. 2010. u 20:36h

Letos kad sam radio auto pokrivao sam ga najlonom bio je jedan period kisa i nista mu nije bilo. Posto to nije lepo izgledalo odem da kupim ceradu u Top autu. Imaju, lepa tanka pise nepromociva sve super. Pokrijem ja kola njome, bacim najlon, i tog dana udari pljusak da ne poverujes. Gledam ja kroy prozor i vidim kako se "nepromociva, super deluxe" pokrivalo za kola lepi na krov pa tako dalje, stane kisa a u kolima 10cm vode. Onda povadim sav enterijer, tepihe, izolaciju pa susenje, nova izolacija ...

Ta cerada za kola se prodaje svuda (razliciti proizvodjaci) ali je materijal isti i nije ni za k.... Nemojte nasedati na to najbolji je najlon verovali ili ne a i najjeftiniji. Ja sam posle stavljao najlon (onaj isti koji sam bacio na stranu) i samo zatezao ceradu preko njega da ne landara. Sve to na coskovima kola i ostrim ivicama matira boju a ne daj boze da se zalepi kamencic na ceradu pa da je povuces sa kola - ko rende.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Cerada za kola od satorskog krila

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 31. okt. 2010. u 00:37h

Ja imam iskustvo da sam na školjku na koju je već palo jako malo kiše stavio najlon, to tako stajalo preko noći, sutra sve to lepo ispeklo sunce pa se najlon zalepio i dobio sam fleke tamo gde je bilo vlage ispod.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Styling enterijera“