Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Izrada novog ključa

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Izrada novog ključa

Poruka od mbole » ponedeljak, 27. mar. 2023. u 22:43h

Ne moze nikako.
Ajd jos jednom... MORAS DA IMAS DVA KLJUCA da bi mogao da kodiras bilo koji kljuc.
Dal su to dva nova, ili jedan stari jedan novi... nebitno (naravno, stari mora da bude ispravan, a ne skuvan).
Al moraju da budu dva.

Kupi na otpadu bilo koji kljuc i u njega prebaci mac od skuvanog. Ali samo mac, ne i transponder (staklenu cevcicu).

De slikaj taj kuvani kljuc.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » utorak, 28. mar. 2023. u 14:33h

Ovo je sto imam , ovaj levo skuvani a desno sto mi je stiglo sa aliexpresa, sa sve elektronikom unutra sto ide , juce narezan.

Slika

Slika

Slika
Bio sam kod kljucara , kaze mi da sa ovim kljucevima ne moze nista da uradi,ovaj skakavc sa alija sto imam , ne zna on zasta je on sve bio koriscen, mozda za neki drugi bravu , uporan da uzmem kod njega sve , da mi on napravi nov sa daljinsko zakljucavanje da ima , kostace me 170e , da mi odradi obican ili da vidi sa li ima mesta u ovaj moj skakavc za cip kostace me 130e , obican kljuc da bude da nije skakavc nego klasica 150e a ako hocu da imam i rezervni 230e jer realno tolike cene da budu

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Izrada novog ključa

Poruka od M.M.L. » utorak, 28. mar. 2023. u 16:41h

Ne znam odakle si, nadji na KP ili nekim drugim malim oglasima kljuc sa cipom i narezi mac ili prebaci sa starog. Tog majstora batali i ukodiraj ih sam za paljenje i daljinsko otkljucavanje.

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » utorak, 28. mar. 2023. u 16:54h

Ovaj sto je uzet sa alija ima cip , uzeo sam ga komplet sa transponderom ono sta vec ide 4D60 , sve sto pasuje u grupi sam bio pisao i onda mi je neko pisao koj da uzmem i to je ovaj nov.Stari nema.kako da ukodiram ovaj nov , pokusali danas sa delphi dijagnostikom ali ne znamo kako , pokazuje da nema kljuca u bravi a ima ga i dat kontakt, pokazuje da ima dva programirana, nista mi tu nije jasno ili ne radimo sta treba?
Evo ovaj sa alija sta ima, na ovom crnom cipu pise
145-00
015073G

Slika

Slika

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Izrada novog ključa

Poruka od M.M.L. » utorak, 28. mar. 2023. u 17:28h

Evo ja cu ti sumirati jos jednom i iskljucujem se iz teme jer kao da ne citas sta ti ljudi govore.

- Trebaju ti minimum dva kljuca sa elektronikom (jedan imas, jedan ti fali)
- Treba ti Forscan sa ELM 327 ili neki drugi adapter i besplatna dvomesecna licenca, Delphi nije za to. Obrisu se svi stari kljucevi i dodaju dva nova.
- Treba da ukodiras daljinsko zakljucavanje/otkljucavanje (ima procedura na forumu za to, treba da se potrazi)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Izrada novog ključa

Poruka od mbole » utorak, 28. mar. 2023. u 17:55h

Ajd jos jednom..
Kupi na otpadu kljuc za tvoj model i godiste.
Prebaci mac sa kuvanog kljuca u njega
Tada elm-om mozes da uprogramiras ta dva kljuca
Cena je bezobrazna.
Za te novce mozes da kupis originalne kljuceve u Grandu, ako se nesto nije drasticno promenilo u zadnje vreme
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » utorak, 28. mar. 2023. u 18:15h

Ok skapirao sam, imam onaj ELM 327 sa uzb i bez uzb sto radi na blutut, samo ne mogu da se nakacim na njega nebitno.
Potrazicu neki kljuc sa otpada , a reci mi kako da ubacim ovaj moj mac , jer i drugi da nadjem da ima daljinsko ili moze obican onaj.
Kada budem imao dva komada u ruke , kako se krece sa kodiranjem , ubacujem jedan pa ga trazim na forscan pa posle drugi ili ?
Jer mogu iskoristiti caletov rezervni ili od suraka rezervno , znaci moj mac a njihov cip , jer nece posle njima da poremeti da ga koriste pri paljenju

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Izrada novog ključa

Poruka od mbole » utorak, 28. mar. 2023. u 21:16h

Daljinsko i paljenje su dve potpuno odvojene stvari, samo spakovane u isto kuciste.
Tako da je sve jedno koji ces... stvar toga dal hoces da imas dva sa daljincem ili ne.
Daljinsko se programira posebno, i apsolutno nikakve veze nema sa paljenjem auta (i za to je dovoljan jedan funkcionalan kljuc, ne treba nikakav elm bilo sta, postoji procedura opisana vise puta u ovoj temi).

Kako da ubacis tvoj mac... jbg... kako si ga izvukao iz ovog kuvanog? Seci, lepi... snadji se...

Kako i sta sa forscanom... to vec ne znam. To moras da zamolis MML-a da se ponovo vrati u temu :)

Njima nece da poremeti nista.
Cip u kljucu je fiksiran i ukodiran jednom za sva vremena. Sta god ti radio sa ELM, ili cim god hoces.. neces ga poremetiti (osim ako ga skuvas :))
Ti uopste ne programisras kljuc. Programiras racunar u autu da prihvati kljuc sa tim cipom iz tvog kljuca.

Nego... sad gledam ovaj tvoj skuvani kljuc..
Ovde nigde ne vidim chip transpondera (taj koji sluzi da bi mogao da upalis auto).
Ova elektronikica je daljinac, nema veze sa paljenjem.
Bice da je "nestao u akciji kuvanja" :)
Malo me cudilo sto to ne radi, posto je taj cip prilicno otporan na temparaturu, a vlaga mu ne smeta ni malo, posto je zapecacen i nema napajanje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Izrada novog ključa

Poruka od Djole » utorak, 28. mar. 2023. u 21:59h

M.M.L. piše:
utorak, 28. mar. 2023. u 17:28h
Evo ja cu ti sumirati jos jednom i iskljucujem se iz teme jer kao da ne citas sta ti ljudi govore.

- Trebaju ti minimum dva kljuca sa elektronikom (jedan imas, jedan ti fali)
- Treba ti Forscan sa ELM 327 ili neki drugi adapter i besplatna dvomesecna licenca, Delphi nije za to. Obrisu se svi stari kljucevi i dodaju dva nova.
- Treba da ukodiras daljinsko zakljucavanje/otkljucavanje (ima procedura na forumu za to, treba da se potrazi)
:suicide:
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » sreda, 29. mar. 2023. u 07:08h

Bio je transponder ona mala cevcica, kada sam otvarao ovaj skuvani i uzeo u ruke taj mali deo on se raspao , ali i pre nego sto sam ga otvarao da vidim sta se desilo nije hteo da pali auto samo je otvarao , tada sam isto bio kod ovog istog kljucara i trazio mi 80e za novi kljuc i rekao mi da od skuvanog nema nista.Tako da sam ga ostavio na stranu i uzeo rezervni i njega koristio u medjuvremenu narucio ovaj sa alija , jbga nisam se nadao da ce ovaj rezervni da se zgubi, da sam ga tada kodirao pre dve godine kada je stigao sad ne bi imao problema ali sta je tu je.Shvatio sam, hvala vam , probacu danas sa ovim mojim novim kljucem i uzecu rezervni od caleta , sada sam poslao mail da mi aktiviraju program forscan na dva meseca , cim stigne aktivacija probacu pa javljam sta sam i da li sam uspeo.
Video sam temu sto se tice aktivacija daljinca.
Ako hoce samo M.M.L da se vrati na temu ako budem imap problema sa ovim ELM , kako i sta da prvo odradim.

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » sreda, 29. mar. 2023. u 12:45h

E ovako , uspeo sam da aktiviram , uzeo sam onaj moj jedan i uzeo sam od caleta kljuc da koristim njegov cip za moj mac.Izbrisao sam 2 kljuca koja su bila programirana , ubacio sam ovaj moj kinez i prihvatio ga , pa sam uzeo moj mac i prislonio caletov rezervni i njega prihvatio , sada sa oba palim auto.Bitno je da moj kinez radi , sad cu da nadjem jos neki da aktiviram da bih imao rezervni , posle sam uzeo caletov rezervni da njegov upalim i nije hteo da prihvati njegov.Moracu sada opet njegov rezervni da aktiviram da mu vratim kako je bilo.Hvala svima na savetima , mozda sam bio malo vise dosadan ali mi mnogo znaci sto sam uspeo , hvala jos jednom.

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » sreda, 29. mar. 2023. u 20:11h

Sta sada moze da bude, te prihvati kljuc i upalim auto vozim se ugasim dam kontakt treperi ona lampica iznad sata i nece da upali , nekoliko puta dam i oduzmem kontakt i prestane da treperi i upali , jer je do loseg kvaliteta samog cipa ili sam trebao jos nesto da uradim prilikom prigramiranja

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Izrada novog ključa

Poruka od M.M.L. » sreda, 29. mar. 2023. u 20:14h

Kada trepti znaci da nije prepoznat kod. Mozda imas neki metalni privezak, nisi dobro stavio ampulu ili ona nije ispravna. Ako kod nije prepoznat mozes samo da verglas i to je to.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Izrada novog ključa

Poruka od Djole » sreda, 29. mar. 2023. u 20:58h

Ne može da vergla u koliko nije prihvatio ključ... Može da se desi da kineski transponder jednostavno zeza... Moje iskustvo sa njima je sareno neki rade extra neki zezaju.
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » sreda, 29. mar. 2023. u 20:58h

Moguce da nije ona ispravna kako treba , te je cuta te nece da cita, nemam ni jedan privezak na njemu.sutra cu se videti sa covekom koji ima kljuceve na prodaju pa cu moj mac da prepakujem u jednog skakavca i od tog kljuca da izmem cip i da njega programiram.Samo mi reci M.M.L- Kada sad ubacujen ispada treci kod mene da bi vratio caletu rezervni da nista ne brisem na dijagnostiku samo idem programiraj i da li tako kod caleta da uradim ili kod njega sada moram kao kod mene da obrisem 2 i da vratim njegova dva.Hvala ti
Djole piše:
sreda, 29. mar. 2023. u 20:58h
Ne može da vergla u koliko nije prihvatio ključ... Može da se desi da kineski transponder jednostavno zeza... Moje iskustvo sa njima je sareno neki rade extra neki zezaju.
Jeste ne vergla , te ga vidi pa ga ne vidi , do cipa je , napravicemo ga sutra , vazno da smo uspeli.Hvala vam

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Izrada novog ključa

Poruka od M.M.L. » sreda, 29. mar. 2023. u 21:43h

Mislim da moras da obrises sve i da dodas opet iz pocetka, probaj

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Izrada novog ključa

Poruka od mbole » sreda, 29. mar. 2023. u 22:16h

Caletov kljuc bi morao da radi kod njega u autu.

Prilikom kodiranja, NISTA, ali apsolutno nista se ne menja na kljucu. I ne moze da se promeni sve i da hoces.
Sam transponder (cevcica) moze da se programira samo jednom. I to je uradjeno u fabrici kada je kljuc napravljen.

Cas pominjes caletov kljuc, cas caletov rezervni kjuc.
Jel si se igrao samo sa jednim, ili su dva u opticaju?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » sreda, 29. mar. 2023. u 22:51h

mbole piše:
sreda, 29. mar. 2023. u 22:16h
Caletov kljuc bi morao da radi kod njega u autu.

Prilikom kodiranja, NISTA, ali apsolutno nista se ne menja na kljucu. I ne moze da se promeni sve i da hoces.
Sam transponder (cevcica) moze da se programira samo jednom. I to je uradjeno u fabrici kada je kljuc napravljen.

Cas pominjes caletov kljuc, cas caletov rezervni kjuc.
Jel si se igrao samo sa jednim, ili su dva u opticaju?
Jedan kljuc pominjem, na rezervni sam mislio.Rezervni nece kod caleta , jer sam njega koristio kod mene a njegov kljuc hoce koji on koristi stalno.
Poslednja izmena: totti-, na dan četvrtak, 30. mar. 2023. u 00:29h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Izrada novog ključa

Poruka od Markedjani » sreda, 29. mar. 2023. u 23:03h

svaka čast ko uspe da skapira njegova pisanija, ja sam se izgubio još kod prvog posta sa skuvanim ključem.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » četvrtak, 30. mar. 2023. u 17:11h

Opet ja.Ne znam sta se desava vise , nece da pali auto.Cip od kineza prihvati i nece da prihvati , probam rezervni cim od caleta nece vise ni njega.Uzeo sam opet da vidim na forscan i pise da programirana dva.Posto vise nije hteo ni jedan, opet sam izbrisao 2 programirana i da probam da ih programiram opet ali sada nece ni jedan cip da prihvati.Jer moram nove cipove da nadjem ili je nesto drugo u pitanju.
Juce je pokazivao ovako i ove greske

Slika
A sada imam ovu gresku U1262 ,da ne pravi ona problem

Slika

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Izrada novog ključa

Poruka od M.M.L. » četvrtak, 30. mar. 2023. u 17:33h

Mozda je u volanu/bravi/citacu koda problem

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » četvrtak, 30. mar. 2023. u 17:48h

Kako sve to da proverim?Gde se nalazi taj citac koda?Sad cu opet da pokusam, posle pauze od sat vremena.

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » četvrtak, 30. mar. 2023. u 23:31h

Posle nekoliko pokusaja nisam uspeo nista da uradim .Sutra su proveriti taj citac, pa da vidimo sta cu da uradim.
Da li postoji mogucnost iskljucivanja tog citaca?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Izrada novog ključa

Poruka od mbole » petak, 31. mar. 2023. u 00:33h

A sta ce onda da posalje kod kljuca PCM-u, da bi on pristao da pokrene auto?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Izrada novog ključa

Poruka od totti- » petak, 31. mar. 2023. u 07:03h

E to ne znam 😁, mislio sam da moze nesto da se ugasi, da komp preskoci to citanje.

Odgovori

Povratak na „Security“