Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

ford eskort mk6 sitni problemi i chuda luda

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
zarleone
Poruka: 7
Član foruma od: subota, 4. feb. 2012. u 04:44h
Lokacija: zrenjanin

ford eskort mk6 sitni problemi i chuda luda

Poruka od zarleone » petak, 17. feb. 2012. u 02:55h

pozdrav svima...od skoro sam postao vlasnik solidnog autica..no muche me razne sitnice

1.vecheras oko 20h sam parkirao auto ispred kuce...napolju je bilo -1..oko ponoci dodjem do kola da ih uteram u dvoriste..kad brava centralna ne reaguje..ne moze da otkljucha..ni jedna ni druga vrata..ni rezervni kljuc ne pomaze..daljinsko mi radi samo ako ostavim ukljucenu poziciju..a nisam lud da drzim...ne znam da li je zaledila il sta joj je na -20 je otvarala...cekacu dan pa ako proradi super,ako ne onda muke i nauke..

2.sirena je malo radila malo nije radila sad ne radi u opste..osiguraci su ok,zice se nisu otkacile..
3.onaj kruzic sto mi podize i spusta farove ne funkcionishe..kratka svetla su mi jako podignuta ne znam kako da ih nastelujem da li moze rucno ili mora da se opravlja taj kruzic
4.imam zetek motor 1600cm 16v....zagledao sam ga malo i ne mogu da provalim gde mi stoje svecice..
5.pre ovog auta vozio sam juga..i kao da sam presao u avion..auto ide solidno ali nekako mi nema razlike izmedju plina i benzina...mislim da bi trebao bolje da vuche...da li zamenom svecica filtera i ako moze neko da mi kaze chega josh mogu da mu poboljsham performanse?
6.potrosnja mi je oko 14 litara plina na 100km po gradu a 11na otvorenom..brzine menjam tu na oko 2000 obrtaja..da li je to standardno ili bi trebalo da bude manje
7.kad ga startujem na hladno..da li na plin ili benzin u prvih 5 do 10 min cuje se kao neko kuckanje u motoru kao da je dizelash dok se ne ugreje posle je sve ok?

nadam se da ce neko ovo prochitati i da ce me posavetovati,objasniti i pomoci :)

Avatar korisnika
DULEmajstor
Poruka: 206
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2011. u 08:37h
Lokacija: Josanicka Banja

Re: ford eskort mk6 sitni problemi i chuda luda

Poruka od DULEmajstor » nedelja, 19. feb. 2012. u 15:33h

7:
lupaju ti ventili, najverovatnije su ti otisle gumice ventila zbog plana. Plin oslobadja vecu toplotnu energiju i kad se gazi zesce , to strada.

Za ostalo ne znam, odpovorice neko.

sinisam
Poruka: 126
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2011. u 19:11h
Lokacija: žabalj

Re: ford eskort mk6 sitni problemi i chuda luda

Poruka od sinisam » nedelja, 19. feb. 2012. u 15:55h

6. mislim da bi trebalo da bude manje.mondeo 1.8 na plin trosi manje od tvog eskorta.proveri to kod majstora za plin.1.8 16v mondeo 98g trosio oko 8,5 na otvorenom.to sam licno merio a po gradu buraz kaze malo preko 12 . po NS

5. kad sredis stavku 6. bice razlike verovatno :D

2. meni se desi kad se sirena napuni vodom zimi ili blatom, da nece da radi neko vreme,valjda dok to ne poispada.mozda imas isti problem

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: ford eskort mk6 sitni problemi i chuda luda

Poruka od BojanM » nedelja, 19. feb. 2012. u 16:20h

1. Pretpostavljam da nije fabrički daljinac, pitanje je sa kojeg kola je uzet stalni napon ali ako je to urađeno sa pozicionog svetla ima šanse da je tu negde došlo do kvara. Ne verujem da se "opravilo samo" tako da cenim da je to za kopanje po instalaciji i pronalaženje felera, ili za posetu električaru.

2. sirena dobija masu preko šrafa kojim se kači na šasiju, proveriti da li je kontakt dobar, da se nije razlabavio od vibracija, korodirao jer je izložen vodi i blatu itd.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
DULEmajstor
Poruka: 206
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2011. u 08:37h
Lokacija: Josanicka Banja

Re: ford eskort mk6 sitni problemi i chuda luda

Poruka od DULEmajstor » nedelja, 19. feb. 2012. u 17:57h

2:
Ako ti je sirena u obliku trubice, mozda nece zbog blata i vode, slobodno u nju naprsti VD40 i stiskaj malo sirenu. Kad se on malo sasusi ,sutradan ce ti svirati bolje nego sto si mogo da sanjas.
Ovo je PROVERENO (provereno pomaze vd40 kod ovih sirenica).

zarleone
Poruka: 7
Član foruma od: subota, 4. feb. 2012. u 04:44h
Lokacija: zrenjanin

Re: ford eskort mk6 sitni problemi i chuda luda

Poruka od zarleone » subota, 25. feb. 2012. u 19:09h

DULEmajstor piše:7:
lupaju ti ventili, najverovatnije su ti otisle gumice ventila zbog plana. Plin oslobadja vecu toplotnu energiju i kad se gazi zesce , to strada.

Za ostalo ne znam, odpovorice neko.
\


koliko kosta zamena tih gumica na ventilima i da li moze da mi stradaju ventili ako to u skorijem roku ne reshim?mogu li ga voziti tako josh neko vreme..?hvala na odgovoru

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: ford eskort mk6 sitni problemi i chuda luda

Poruka od Markedjani » subota, 25. feb. 2012. u 19:21h

Ne lupaju ti ventili nego hidropodizači...

Problem može biti sami hidropodizači,loše ulje,loše podmazivanje,loša uljna pumpa,začepljeno sito uljne pumpe i recimo može biti neki problem sa glavom motora.

Ali s'obzirom da ti kucka prvih 10 minuta... hidropodizači su verovatno za zamenu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Security“