Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kamere u kolima

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Kamere u kolima

Poruka od darko darko » subota, 24. mar. 2012. u 21:09h

ajde bre milane, nece niko da ti pusti nezanimljivu voznju, nego gde ces da se zgranes....
Poslednja izmena: darko darko, na dan subota, 24. mar. 2012. u 21:18h. Ukupno izmenjeno 1 put.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamere u kolima

Poruka od RS_cabrio » subota, 24. mar. 2012. u 21:15h


Avatar korisnika
doca80
Poruka: 183
Član foruma od: sreda, 14. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kamere u kolima

Poruka od doca80 » subota, 24. mar. 2012. u 21:22h

e hvala za link,nasao sam i gde ima da se kupi,i nije skupo po mom misljenju :) samo bez 32 gb memorijske ne vredi jer samo tako moze da snima celu noc... jel neko to ugradjivao,jel postoji neka posebna procedura za ugradnju,tj da li je potrebno strucno lice za ugradnju?

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kamere u kolima

Poruka od milan_gt » subota, 24. mar. 2012. u 21:24h

pa treba strucnjak :D ja probao i snima celu noc.. :D
Poslednja izmena: milan_gt, na dan subota, 24. mar. 2012. u 21:25h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kamere u kolima

Poruka od BojanM » subota, 24. mar. 2012. u 21:25h

Zavisi, ako nisi nikada u životu video kako se montira npr. GPS u kolima može da bude komplikovano... a možda i ne. :)

Elem, celokupna diskusija spojena u jednu temu. thumbsuph
RS_cabrio piše:ova izgleda ima to na pokret
Većina ima detekciju pokreta, ali su im mogućnosti snimanja pri niskom osvetljenju mizerne.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
doca80
Poruka: 183
Član foruma od: sreda, 14. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kamere u kolima

Poruka od doca80 » subota, 24. mar. 2012. u 21:30h

znaci montaza je ''piece of cake'' :) :)

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kamere u kolima

Poruka od BojanM » nedelja, 25. mar. 2012. u 14:19h

Ko je ono tražio snimak dosadne vožnje gde se ništa ne dešava?

[youtube][/youtube]

To je kvalitet snimka koji nude ove jeftinije kamere... zvuk sam morao da ukinem, pošto se od čangrljanja poklopca za USB slot, koji je bzvz ostao nepričvršćen, ne čuje ništa pametno.

A ovako to izgleda kada se uporedi sa snimkom koji je malo obrađen (stabilizovan): http://youtubedoubler.com/3ypu
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamere u kolima

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 25. mar. 2012. u 14:24h

Kakav li je zvuk kada se vozi sa otovrenim krovom? Sta misliš ima li neka pozicija manje napadna nego taj centralni deo gde se stavlja a da hvata sve?

Avatar korisnika
doca80
Poruka: 183
Član foruma od: sreda, 14. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kamere u kolima

Poruka od doca80 » nedelja, 25. mar. 2012. u 14:25h

Jel mozes tu kamericu da zarotiras da snima unutrasnjost vozila? Pitam jer npr nocu kad ostavis auto na parkingu i ukljucis da snima na pokret,u slucaju da ti neko obije auto, da kamera snimi lopove,a nikakve vajde ne bi imao ako ona nastavi da snima kroz soferku :)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kamere u kolima

Poruka od milan_gt » nedelja, 25. mar. 2012. u 14:28h

e jesi morao da cekiras da ne moze na mob. da se gleda!

sent from white land..

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kamere u kolima

Poruka od BojanM » nedelja, 25. mar. 2012. u 14:33h

@RS Cabrio: šušti i buči, ali ne bi trebalo da bude strašno, pošto ga šoferka dosta brani od vetra. Inače je ovde pozicija kamere bila uz suvozačev A stub, gde mi najmanje smeta.

@doca: naravno, mada da sam ja taj neko i da snimim budžu od kamere zalepljenu običnim vakumom za šoferku, poneo bih je sa sobom. :P

@milan: jesam, pa kako bi u suprotnom imao protiv čega da se buniš! Evo ti na :P
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
doca80
Poruka: 183
Član foruma od: sreda, 14. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kamere u kolima

Poruka od doca80 » nedelja, 25. mar. 2012. u 14:46h

to jeste da bi poneo i kameru sa sobom,ali najvise mi je zbog onih sto razvale gepek u potrazi za prvom pomoci i alatom :) a i lopovi su cesto su zauzeti vrednijim stvarima u unutrasnjosti vozila,pa jos mrkli mrak na parkingu,pa zurba da sto pre odrade cd plejer i sl...sve to utice da ni ne primete takve stvari kao sto je neka dzudza okacena na soferku :) . Znam vise primera gde su ljudima ostale navigacije u kolima nakon sto su im lopovi obili kola zbog stvari koje sam naveo...

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamere u kolima

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 25. mar. 2012. u 14:51h

sta ces da radis sa lopovima i da ih snimiš? do 15 000 dinara im nece nista. Meni su jednom uhvatili lopova koji mi je pokrao cd, telefoin i napravio stetu,ali me mrzelo da ga ganjam i trosim vreme.

@ Bojan : pa da, mislio sma negde da je tutnem sa strane,ali i ovako previse stvari vucem non stop, navigacija, DVD,telefon, novcanik...sad jos i ovko ako dodam..al je kul stvar, definitivno

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kamere u kolima

Poruka od milan_gt » nedelja, 25. mar. 2012. u 14:53h

pa ti probaj dal ce odneti i tu dzuzdju na soferci.. :D

boki sad videh da nisam stavio :D vidim da mi post deluje mnogo strogo hahahaha

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kamere u kolima

Poruka od BojanM » nedelja, 25. mar. 2012. u 14:56h

Doco, to misliš da li će da im se vidi lice na razdaljini od par metara u mrkloj noći kada podignu gepek vrata a sa njima i policu pozadi? Možda, mada čisto sumnjam.

Vidi, bez ikakve namere da uvredim, mnogo filozofiraš oko jedne takve stvari. Ja je ne bih koristio za tu namenu, jer mislim da nema svrhe: pitanje je koliko će lice moći da se raspozna na tom snimku, šta ako zaboraviš da uključiš kameru, šta ako je odnesu, šta ako ti snimaš gepek a lik sedne na vozačevo sedište i odradi ti plejer, ili šta ako ti samo zvekne prozor i ukrade nešto sa sedišta a natukao je kapuljaču... Plus ovo što Petar kaže, mali iznos štete, zabole i njih i muriju.

Najveća primena koju kamera može da ima je da odvrati nekog od namere da se petlja baš sa tvojim kolima, ali za to on prvo mora da skonta da je u pitanju kamera tj. da je vidi, a onda osnovna premisa "neće je ni primetiti" pada u vodu.

Ali, ako se tebi čini kao dobra ideja, ona svakako može da se koristi u te svrhe i mogu da ti jedino kažem: samo napred. thumbsuph
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kamere u kolima

Poruka od milan_gt » nedelja, 25. mar. 2012. u 15:03h

imaju snimaci sa 9 ulaza..(9 kamera) :D

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kamere u kolima

Poruka od BojanM » nedelja, 25. mar. 2012. u 15:05h

Znam ja da ti voliš da snimaš iz više uglova i poza, ali nisam znao da ti je auto k'o kuća Velikog Brata™. :P
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kamere u kolima

Poruka od milan_gt » nedelja, 25. mar. 2012. u 15:10h

ne ne, to njemu za auto :D ali Trade Mark si stavio :D

Avatar korisnika
doca80
Poruka: 183
Član foruma od: sreda, 14. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kamere u kolima

Poruka od doca80 » nedelja, 25. mar. 2012. u 15:22h

BojanM piše:Doco, to misliš da li će da im se vidi lice na razdaljini od par metara u mrkloj noći kada podignu gepek vrata a sa njima i policu pozadi? Možda, mada čisto sumnjam.

Vidi, bez ikakve namere da uvredim, mnogo filozofiraš oko jedne takve stvari. Ja je ne bih koristio za tu namenu, jer mislim da nema svrhe: pitanje je koliko će lice moći da se raspozna na tom snimku, šta ako zaboraviš da uključiš kameru, šta ako je odnesu, šta ako ti snimaš gepek a lik sedne na vozačevo sedište i odradi ti plejer, ili šta ako ti samo zvekne prozor i ukrade nešto sa sedišta a natukao je kapuljaču... Plus ovo što Petar kaže, mali iznos štete, zabole i njih i muriju.

Najveća primena koju kamera može da ima je da odvrati nekog od namere da se petlja baš sa tvojim kolima, ali za to on prvo mora da skonta da je u pitanju kamera tj. da je vidi, a onda osnovna premisa "neće je ni primetiti" pada u vodu.

Ali, ako se tebi čini kao dobra ideja, ona svakako može da se koristi u te svrhe i mogu da ti jedino kažem: samo napred. thumbsuph

ne znas celu situaciju pa zato i napises da je ovo mnogo filozofije...moj kraj je mali kraj u kojem zivim i ima 2-3 problematicna coveka koji mogu raditi takve stvari,i nisu profesionalci u lopovskom poslu nego cisti amateri...a takve stvari su se pocele konstantno desavati u zadnje vreme u mom mirnom kraju...i siluetu coveka da snimi kamera dovoljno mi je da ih prepoznam...a plus profesija su mi kompjuteri,pa cu neprepoznatljiv snimak napraviti da bude full fullova posle raznih obrada u raznim programima....i prepoznacu likove...a kad ih prepoznam :) :) :) niko nije spominjao muriju...i ja poznajem likove koji za 20e daju meni da biram sta kome da polome :) :) :) a ja sam takav da bi nekome obe ruke i noge polomio samo zato sto su pokusali bilo kome da ukradu bilo sta,ne zbog para i vrednosti robe,nego zbog principa jer mrzim lopove...

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kamere u kolima

Poruka od BojanM » nedelja, 25. mar. 2012. u 15:30h

Blago tebi pa si to objavio na forumu koji svako može da pročita... i ne - nisam prevideo tu mogućnost o kojoj govoriš, u bilo kom slučaju je previše filozofije, jednostavno lupi pare i uzmi kameru ako si već ubeđen da će da ti završi posao. thumbsuph
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kamere u kolima

Poruka od milan_gt » nedelja, 25. mar. 2012. u 15:37h

hahahaha

Avatar korisnika
doca80
Poruka: 183
Član foruma od: sreda, 14. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kamere u kolima

Poruka od doca80 » nedelja, 25. mar. 2012. u 15:42h

mogu opusteno da kazem to na forumu jer zakonski nista niko ne moze da uradi nesto po tom pitanju bez dokaza da sam ja to nesto i uradio...a to se nece desiti :) ubedjen sam da ce mi kamerica raditi posao,pogotovo sto tih par sumnjivaca nemaju veze sa mozgom o tehnici,garantujem da nemaju pojma ni da postoje kamere za auto...

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kamere u kolima

Poruka od milan_gt » nedelja, 25. mar. 2012. u 15:45h

aj kad ih snimis okaci ovde :D

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kamere u kolima

Poruka od BojanM » nedelja, 25. mar. 2012. u 15:54h

Pre, koliko, 9(?) poruka:
BojanM piše:samo napred. thumbsuph
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
doca80
Poruka: 183
Član foruma od: sreda, 14. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kamere u kolima

Poruka od doca80 » nedelja, 25. mar. 2012. u 16:00h

ako dodju kod mene da cackaju oko kola,hocu,okacicu snimak,garantujem :) samo tek za par dana kupujem kamericu...dok to stigne brzom postom...a i taman da imam vremena da se raspitam da li postoje mikro kamere koje se postave da budu skrivene negde u kolima da se ne mogu videti ni po danu,pa mozda odlucim to da kupim...mada takve kamere mogu samo da snimaju unutrasnjost...time gubim jednu od opcija koju zelim da imam,i koju bih dobio kupovinom ove velike kamere,a to je snimanje puta kroz soferku....ali sa opcijom broj 2 tj mikro kamera sakrivena negde dobijam da ako mi provale u auto, ne mogu da maznu kamericu jer je nece videti... Jos cu skontati sta da kupim,razmislicu dobro o tome...ali nesto kupujem od navedenog,to je sigurno...

Odgovori

Povratak na „Security“