Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

problem sa centralnom bravom ford focus 1.8tdci

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Avatar korisnika
niikola83
Poruka: 19
Član foruma od: sreda, 2. maj 2012. u 22:45h
Lokacija: Zajecar

problem sa centralnom bravom ford focus 1.8tdci

Poruka od niikola83 » sreda, 2. maj 2012. u 23:20h

Pozdrav ljudi,
15ak dana sam vlasnik focusa, koji je fenomenalan, odradio mu veliki servis, samo mi je ostala centrala... koja je malo konfuzna :blink:
prica kaze sledece:
sve brave rade na kljucu. e sad, nekad centrala radi(sve zakljuca normalno) a nekad ne (samo otvori vozaceva ili suvozaceva vrata), daljinac na kljucu isto ne radi, bio kod kljucara, proverio baterije i kljuc, kaze da je ok, da nije do njega... isto tako ne radi dugme za gepek... sta to moze da bude ? hvala na odgovoru...

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: problem sa centralnom bravom ford focus 1.8tdci

Poruka od Zelj@ » četvrtak, 14. jun 2012. u 14:41h

Pod uslovom da je daljinski ispravan sam od sebe,moguće da ga treba dekodirati tj. resetovati.To možeš u ovlašćenom (ne ovlašćenom) servisu-skuplja varijanta ili ako imaš šemu, a to može neko sa foruma (Ko ima Fokusa) da ti kaže proceduru,kako dekodirati preko kontakta.To je čest problem kod svih auta sa Dalj. zaklj. koji nastane nakon zamjene akumulatora ili nedostatka napona ili sl.
Probaj izguglati kako se dekodira ključ putem kontakta i daljinskog na Ključu.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: problem sa centralnom bravom ford focus 1.8tdci

Poruka od mbole » subota, 16. jun 2012. u 00:48h

Ne treba ga dekodirati vec obrnuto: kodirati :) i to ne kljuc, vec auto (kljuc ima svoj kod odredjen jednom i za sva vremena u fabrici, samo treba reci autu da ga prihvati)

Ovo je procedura za Mk1 (osim sto si napisao da je auto fenomenalan, mogao si bas da napises i koje je godiste :))

Remote Transmitter Programming — Vehicles With: Radio Frequency Keyless Entry (410040)

Note:
A maximum of four remote transmitters can be programmed to the vehicle. Programming must be done at the same time for all the remote transmitters.

Note:
Before entering the remote transmitter programming mode, make sure that the vehicle battery is fully charged and that the anti-theft system is not armed or triggered (if equipped).

1. Close all doors to make sure conflicting chimes do not sound during programming.
2. Turn the ignition switch from position I to position II four times within six seconds.
3. Turn the ignition switch to position 0.
4. A chime sounds and an LED will illuminate to indicate that the learning mode has been accessed and it is possible to program remote transmitters.
5. Within 10 seconds of the previous step, press any button on the remote transmitter being programmed until a chime is heard and the LED flashes. This indicates a new transmitter code has been successfully received.
6. After each successful remote transmitter programming, another 10 second learning mode is automatically entered, up to a maximum of four times.
7. To program additional remote transmitters, repeat step 5.
8. The system will exit the learning mode if the ignition switch is turned to position III, no new remote transmitter is programmed during the 10 seconds or if four remote transmitters have been programmed.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
niikola83
Poruka: 19
Član foruma od: sreda, 2. maj 2012. u 22:45h
Lokacija: Zajecar

Re: problem sa centralnom bravom ford focus 1.8tdci

Poruka od niikola83 » subota, 16. jun 2012. u 21:03h

2001 god :D izvinjavam se ... hvala na savetima probacu nesto vec da uradim...

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: problem sa centralnom bravom ford focus 1.8tdci

Poruka od Zelj@ » nedelja, 17. jun 2012. u 15:24h

Pa znao sam ja da je ovo tvoja interesna zona :) Bole
Ma daaaa treba ga kodirati, moj lapsus ;) i naravno recimo da sam na to mislio, ali loše i nepromišljeno napisao, kod prima auto Comp. tj modul.

Odgovori

Povratak na „Security“