Stranica 1 od 1

Focus: centrala/Meta alarm problem

Poslato: sreda, 27. jun 2012. u 23:39h
od Vladapetr
Pročešljao sam ovaj ceo pdf, ali nisam našao problem sličan mom. Nije toliko velik ni alarmantan problem, ali počinje da nervira :)

Muči me zaključavanje, tj centralna brava.
Prvo me je povremeno zezalo, ali sada je već 3 dana totalni kolaps. Imam ključ i uz njega privezak Meta Systems alarma. Na privezak otključavam/zaključavam sve brave. Isprva se dešavalo da nekada neće da se zaključa na privezak, pa otvorim bravu cimnem malo iznutra(cimnem 2-3 puta ručicu za otvaranje) i on zaključa. Onda je kada zabaguje bilo nemoguće zaključati priveskom, pa sam zaključavao centralu ključem.
Od pre 3 dana priveskom mogu samo da otključam, zaključavanje centrale je moguće samo ključem na suvozačevim vratima. Okrenem ključ u vozačevoj bravi i samo se ta vrata zaključaju.

U čemu može biti problem? Kod koga da teram da pogleda, pre sam išao kod Killera i iskustva su mi ok. Ima li ko bolji predlog?

Re: Focus: centrala/Meta alarm problem

Poslato: četvrtak, 28. jun 2012. u 07:43h
od totti
Ako tražiš nekoga ko je u blizini Kilera, onda skokni do Buce (064/944-23-52) ili Ivana (063/103-55-11). Buca je Fordov servis, a Ivan servis za alarme i centralne.

Re: Focus: centrala/Meta alarm problem

Poslato: subota, 23. feb. 2013. u 11:32h
od Vladapetr
Da osvežim temu sa izveštajem:
- Buca mi nije pomogao oko centralne brave, jer mu to i nije posao mrgreen Ali mi je odradio strašan posao zimus kada sam imao jedan glupi kvar, i posle sam pred put kod njega menjao ležaj i još neka čuda. Odradio brzo i ispoštovao dogovor, cena korektna - od mene sve preporuke!

- Ivan mi je nešto čačkao u vratima, skidao bravice i tapacirunge, popravio... ali se kvar vratio posle 3 dana cekicko
Vozio sam tako još neki mesec dok mi nije prekipelo, pa sam otišao kod Ristića u Zemun - nadaleko hvaljenog majstora za brave. On me poslao kod svog drugara Neše iza Bežanijske bolnice, koji mi je za nepunih pola sata sredio i centralu i postavio radio uređaj, uputio gde i kako da odradim sitne popravke koje mi trebaju(baterija i dugme na daljincu, FM tjuner na fabričkom radiju...). Dakle, i za Nešu moja topla preporuka ;)