Stranica 1 od 1

Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: petak, 28. dec. 2012. u 22:52h
od mt82
Pre par dana sam kupio fokusa i nisam ulazio u detalje oko alarma. Smatrao sam da imam centralnu bravu i alarm koji reaguje samo kad se vrata otvore. Čitajući stare teme na podforumu "Sigurnost", video sam da imam i dvostruko zaključavanje, senzore pokreta, automatsko otvaranje/zatvaranje prozora.

1. Ono što me interesuje je da li je normalno da se prilikom otključavanja/zaključavanja automobila aktiviraju i žmigavci. Kod mene se čuje samo zvuk zaključavanja centralne brave i to je sve. Voleo bih da kad sa par metara pokušam da zaključam/otključam auto dobijem i nekavu audi/vizuelnu potvrdu.

2. Kad dvostruko zaključam auto, mogu da ga ljuljam ili udaram koliko hoću, ali se alarm ne aktivira.

3. Koliko sam shvatio alarm bi trebalo da se oglasi i kad se hauba otvori, a auto je dvostruko zaključano, a to kod mene nije slučaj.

Auto je Focus mk1 2003. god. Znam da ima dvostruko zaklučavanje, senzore pokreta i automatske prozore.

Re: Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: petak, 28. dec. 2012. u 23:26h
od djole fiesta
Prvo proveri da li alarm radi. Sedi u kola, duplo zaključavanje i maši ručicama... Ako se ne pali, imaš u nekoj od tema proceduru za proveru šta ne funkcioniše... Brava na gepeku, haubi, vratima ili modul CSM, čak i radio. Trebalo bi žmigavci da se dva puta upale, bez zvuka, pošto je alarm , bar na starijim focusima nakačen na sirenu. Evo nađoh i proceduru na engleskom (ima i tema sto posto) al na engleskom:

This module is equipped with a manually activated self-test. When self-test is activated the central security module (CSM) will give visual and audible response every time an input is actuated.

To activate the self-test mode the ignition must be in the OFF position. Press a interior lamp switch six times within eight seconds. Once the CSM has entered self-test mode, the module will sound the horn and flash the turn signal lamps once to acknowledge the input. The following are inputs to the CSM that can be tested while the CSM is in self-test mode:

— Remote transmitter

— Hood switch

— Driver door interior lamp switch

— Passenger door interior lamp switch

— Liftgate interior lamp switch

— Driver door lock motor set/reset switch

— Passenger door lock motor set/reset switch

— Liftgate anti-theft inhibit switch

— Integrated lock/unlock switches within power door lock actuator

— Ignition switch

— Radio disconnect trigger

— Tailgate release switch

Ovo "Press a interior lamp" se odnosilo koliko se sećam na prekidač unutrašnjeg svetla na vratima, ali možda grešim, nađi temu...

Na lupanje neće se alarm aktivirati a na otvaranje haube treba da se aktivira...

Re: Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: petak, 28. dec. 2012. u 23:35h
od mt82
Alarm radi. To sam već utvrdio. Kad zaključam samo jednom i pokušam da vrata otvorim iznutra alarm se pali. Kad zaključam dva puta i sačekam malo pa pokušam da aktiviram senzore pokreta, alarm se isto upali. Kad je alarm upaljen onda rade i žmigavci. Oni dakle jesu prikopčani na alarm, ali me interesuje zašto se ne upale kad palim ili gasim alarm. Haubu mogu da otvorim bez da se alarm upali, iako je auto dvostruko zaključano.

Sad je kasno da budim komšiluk. Pokušaću sa ovim uputstvom sutra, pa ću da javim šta je bilo.

Re: Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: petak, 28. dec. 2012. u 23:45h
od djole fiesta
Da te ne plašim, ako je auto udaran sa prednje strane možda mu je zamenjena brava na haubi. Brava sa elektronikom za alarm i bez elektronike potpuno isto izgledaju. I u jednu i u drugu može da se utakne džek s tim da u ovoj drugoj nema ništa (lično sam se uverio)...

Re: Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: subota, 29. dec. 2012. u 07:56h
od totti
Ovo ^ je tačno i veoma moguće thumbsuph

Trebao bi da se oglasi na otvaranje haube i kad je samo obično zaključan.
Što se migavaca tiče, blinkaju samo kad ga duplo zaključaš, prilikom otključavanja i običnog zaključavanja se ne pale (barem je tako bilo kod mene) thumbsuph

Re: Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: subota, 29. dec. 2012. u 08:39h
od mt82
Kod mene se na pale ni kod duplog zaključavanja.

Re: Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: ponedeljak, 31. dec. 2012. u 00:00h
od djole fiesta
Imao sam sličan problem, imao sam duplo zaključavanje ali nisu se palili žmigavci. Za alarm sam mislio i da ga nemam. Onaj test od gore nisam umeo da odradim... Ne znam kako sam došao na ideju da skinem džek sa brave od haube, mora od dole pored hladnjaka. Kao pokušavao sam unimerom da izmerim neke otpore al ništa mi nije bilo jasno. Onda sam malo rizikovao i lepo prespojio džek običnom žicom (kontao sam kad je hauba zatvorena i kolo je zatvoreno). Tada su žmigavci na duplo zaključavanje proradili (a za alarm ne znam jer pre toga ga nisam ni probao). Onda sam se namučio da skinem bravu od haube (valjda su bila dva šrafa pored hladnjaka), budžio sam i neke ključeve da bi im prišao. Onda sam amerikanerom raspertlovao bravu i utvrdio da u njoj u opšte nema elektronike (i naravno posle toga je nisam mogao sastaviti). Onda sam otišao na jedan otpad i tražio bravu sa focusa koji je imao fabrički alarm. Na otpadu nisu znali da razlikuju bravu sa alarmom od brave bez alarma i dali su mi da probam pet šest komada. I na kraju sam pukao 20 evrića na običnu bravu jer nisam uspeo da pronađem pravu.
Džek mi je i dalje prespojen žicom al žmigavci blinkaju... :bravo:

I da, znao sam da mi je focus udaran...

Re: Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: ponedeljak, 31. dec. 2012. u 12:23h
od mt82
Zvao sam zvanični servis i rekli su mi da to može biti do podešavanja alarma i da je najbolje da auto odvezem na dijagnostiku. Odvešću auto uskoro u servis pa ću tačno znati gde je problem.

Re: Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: petak, 25. jan. 2013. u 23:16h
od rajko rajko
i, sta kaže dijagnostika? Ne znam kako je vama, ali meni baš predstavlja veliki nedostatak to što nemam i neku audio ili vizuelnu potvrdu da mi je auto ostao zaključan.razlika između običnog i duplog zaključavanja kod mene je u tome što se drugi put čuje zaključavanje brave na gepeku.

Re: Par pitanaj u vezi alarma na Focusu mk1

Poslato: subota, 26. jan. 2013. u 21:18h
od mt82
Nisam ga vozi na diagnostiku, ali sam malo bolje pogledao i video da na bravu ne dolazi nikakav kabl. Malo sam ga potražio i našao, kratko ga spojio kao i sve radi. Ne mogu da priđem bravi da ga ukopčam da bih video da li je brava menjana ili se kabl jednostavno otkačio (ili ga je neko namerno otkačio)

U svakom slučaju, problem je i meni bili brava na haubi.