Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kamera za snimanje saobraćaja iz kola?

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Avatar korisnika
FiestaBG
Poruka: 29
Član foruma od: petak, 2. avg. 2013. u 22:52h
Lokacija: Београд - Гроцка - Заклопача

Kamera za snimanje saobraćaja iz kola?

Poruka od FiestaBG » petak, 16. avg. 2013. u 01:17h

Нема ко није гледао неки снимак удеса( претежно из русије) снимљен једном оваквом камерицом lol
Скоро сам видео један снимак на ком је жена стала на семафор а када јој се приближио ауто иза она убацила у рикверц и ударила ауто иза. Зна се која јој је била намера, а без камерице то не би било могуће доказати. То је разлог зашто ја разматрам куповину једне. Да ли неко на форума има и користи неку камерицу? Које је ваше мишљење о њима?
Овде има пар камерица од којих ми је за око запала ова:
http://multimedia.benchmark.rs/digitaln ... /strana_2/
RoadRunner 530a5
Slika
Slika

Specifikacije:

Video snimanje: 1080p@25fps, 720p@50fps, 720p@25fps
Ugao snimanja: 120 stepeni
Fotografije: 5 megapiksela
Ističe je: kvalitetno noćno snimanje, detekcija pokreta, mini HDMI izlaz

Sadržaj pakovanja: kamera, nosač za vetrobran, punjač za auto, USB kabl, uputstvo, garancija

Cena: 153 evra
Цена јесте мало висока, али кад мало боље размислим није ништа у поређењу са оним од чега може да спаси.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Daki_81 » petak, 16. avg. 2013. u 21:14h

Nije loše imati kamericu, naročito ko ne izlazi iz gradske gužve jer tu su najčešća čukanja...

E sad ako hoćete nešto mufte može da posluži i ova aplikacija za android telefone, fino radi i dobro je što snima "u pozadini" tj. ako vam radi navigacija ona snima ili može i da se ugasi ekran recimo pa se prištedi baterija...

https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Vladapetr » nedelja, 15. dec. 2013. u 00:21h

Odavno se meračim da pazarim neku auto kameru za snimanje saobraćaja.
Posle detaljne pretrage po netu i analize nekoliko testova odlučio sam se za G1W.
Pravi ozbiljno dobre snimke(snimke "full HD" kamerica što se kod nas prodaju jede za doručak), cena je osetno manja a i po dimenzijama je mnogo prihvatljivija.
Pošto je kamera stigla kod drugara i moram da sačekam još neki dan da mi je prosledi, zamolio sam ga da je proba i napravi par snimaka. Više nego zadovoljan sam onim što ovo čudo beleži(prebacite na HD):
[youtube][/youtube]

Cena je $52, besplatna poštarina. Uzeo sam i karticu od 32gB, klase 10, za $27.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od dule0911 » nedelja, 15. dec. 2013. u 00:58h

Ja sam planirao da uzmem DVR-027, ali ovo je ocigledno bolje, hvala za info thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Vladapetr » nedelja, 15. dec. 2013. u 01:04h

Pogledaj ostale fajlove tog korisnika, ima još 2-3 klipa.
Ako ti treba link za kupovinu, pogledaj kod OVOG lika: Grujic je porucio i stiglo mu je ovde bez problema. Ja sam poručio u Austriju jer frajer preporučen na dashcamtalk.com ne šalje za Srbiju.
U suštini su iste, G1W sa Novatek čipom, i cena se razlikuje samo za dolar.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od dule0911 » nedelja, 15. dec. 2013. u 01:19h

Jedina mana koliko mogu da vidim jeste manji kapacitet baterije u odnosu na dvr-027, i sto baterija nije lako izmenljiva (jer sam se razmisljao da je uzmem za jos nesto pored kola). Ali sve ostalo je bolje.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Vladapetr » nedelja, 15. dec. 2013. u 01:29h

E to već ne znam, ja sam gledao isključivo za auto.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Dzigi Bau
Poruka: 116
Član foruma od: nedelja, 20. okt. 2013. u 18:14h
Lokacija: Kraljevo

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Dzigi Bau » nedelja, 15. dec. 2013. u 12:11h

Kad vec pomenuste ovo, i mene ovo zanima .

Ali me zanima i druga strana, kako je ovo regulisano zakonom ? Jer koliko znam ne smemo snimati policajce, a sta ako je ukljucim, i zaustave me, snimi ih kamera , sta onda ? :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od mbole » ponedeljak, 16. dec. 2013. u 01:52h

Oprosti, a gde to pise da ne smes da snimas policajce?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Vladan » ponedeljak, 16. dec. 2013. u 02:42h

Ja ih snimam, doduse ne namerno, ali ih posle namerno okacim na YT .
U ova dva su glavni junaci, a pojavljuju se u jos njih ...

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 16. dec. 2013. u 02:53h

Ovi što su najviše na prvom snimku, jel su te nešto proveravali ili si napravio neki prekršaj?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Vladan » ponedeljak, 16. dec. 2013. u 08:14h

Ma to uopste nisu saobracajci, vec kao "imate li nesto u vozilu da prijavite?"???! Ne znam koja je to vrsta, interventna ili sta, mislim da su u obezbedjenju aerodroma.


Sent from VladanMovies using Tapatalk

Avatar korisnika
Dzigi Bau
Poruka: 116
Član foruma od: nedelja, 20. okt. 2013. u 18:14h
Lokacija: Kraljevo

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Dzigi Bau » ponedeljak, 16. dec. 2013. u 08:30h

mbole piše:Oprosti, a gde to pise da ne smes da snimas policajce?

Pa koliko ja znam pise u zakonu . A i znam kada sam slikao policajca da su pretili krivicnom prijavom i hteli da me privedu . A kasnije sam pitao druga saobracajca i rekao mi je da nije dozvoljeno da ih snimas . Ti mislis da je dozvoljeno snimanje/slikanje ?

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 16. dec. 2013. u 11:29h

Vladan piše:Ma to uopste nisu saobracajci, vec kao "imate li nesto u vozilu da prijavite?"???! Ne znam koja je to vrsta, interventna ili sta, mislim da su u obezbedjenju aerodroma.


Sent from VladanMovies using Tapatalk
Mislim da je mislio da li imas neku drogu, oruzje ili tako nesto pa da mu odmah prijavis.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od darko darko » ponedeljak, 16. dec. 2013. u 13:14h


Avatar korisnika
Dzigi Bau
Poruka: 116
Član foruma od: nedelja, 20. okt. 2013. u 18:14h
Lokacija: Kraljevo

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Dzigi Bau » ponedeljak, 16. dec. 2013. u 20:07h

Od ovog lika sam uzimao neke stvari i mislim da je cena/kvalitet odlican odnos .

Svidja mi se sto moze i da snima na pokret, pa da se snimi ako se neko mota oko auta .

Mene samo kopka ovo oko zakona, ali to bih resio na svoj nacin .

Ako bude zainteresovano vise nas mozemo da se dogovorimo da kupimo vise komada i dobijemo popust . :jeeej:

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 16. dec. 2013. u 21:00h

Mozda je odnos ulozeno/dobijeno ok, ali sta vredi kad je snimak los? Mislim, gledajuci snimke koje ta kamera pravi, nisu previse upotrebljivi ako se nesto ne daj boze desi. Vide se glavni obrisi i ostalo, ali registarske oznake nisu ciste. To je inace kopija DVR-027 kamere, i mislim da je nesto kao k2000 ili dvr-027 minimum ispod kojeg ne treba ici.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Vladapetr » nedelja, 22. dec. 2013. u 23:04h

Danas je ekipa sa garaža foruma odradila test auto-kamera. Nas nekoliko je vozilo u koloni, svako je imao jednu ili dve kamere namontirane. U snimanju su učestvovale 2 G1W, GoPro, neka skuplja Prestigio kamerica(GoPro fazon) i još 2-3 jeftinije varijante. Kao referenca je uzet snimak sa mobilnog telefona kojeg smo montirali u jedan auto, u pitanju je SGS2.
Snimljen je jedan krug po gradu u 15:00h, drugi uveče oko 18:00.

Za dan-dva će uredništvo da sredi snimke i digne ih na YT, pa kačim ovde da vidite kako koja kamera radi.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od mbole » ponedeljak, 23. dec. 2013. u 00:20h

Dzigi Bau piše:
mbole piše:Oprosti, a gde to pise da ne smes da snimas policajce?

Pa koliko ja znam pise u zakonu . A i znam kada sam slikao policajca da su pretili krivicnom prijavom i hteli da me privedu . A kasnije sam pitao druga saobracajca i rekao mi je da nije dozvoljeno da ih snimas . Ti mislis da je dozvoljeno snimanje/slikanje ?
U kom to zakonu pise?
To sto ti prete je nesto sasvim drugo. Prete i za gomilu drugih gluposti, pa kad shvate da znas kako to nije prekrsaj, da vidis kako podviju rep. A i ti si nasao koga ces da pitas :) Sta si ocekivao kao odgovor.
Ne mislim, citam zakon :)

Postoji nekoliko izuzetaka ali oni se odnose na sasvim drugacije situacije, ali cak i tada, policija ima pravo da zabrani snimanje, a snimanje nije generalno zabranjeno:

"nijednim pravnim aktom nije zabranjeno korišćenje opreme za audio-vizuelno snimanje u javnosti. Postoje određeni izuzeci od ovog slučaja kao što je zabrana snimanja na određenim lokacijama (poput ambasada, vojnih objekta i sl.), ali na tim lokacijama su jasno istaknuti znaci kojima se ovo zabranjuje. Takođe, Zakonom o policiji je u čl. 65. st. 3. regulisano da policija ima pravo da zabrani snimanje mesta događaja radi zaštite žrtava krivičnog dela, oštećenih zbog prekršaja ili drugog događaja, kao i u cilju zaštite interesa postupka. Ovo pravo ne predstavlja i obavezu policije tako da će od njihove procene u svakom konkretnom slučaju zavisiti da li će snimanje biti dozvoljeno ili ne (npr. zarad zaštite žrtava silovanja, nasilja u porodici i sl. kao i kada su žrtve maloletna lica policija će po pravilu zabraniti snimanje)."

ili ako te zanima ceo tekst: http://www.besplatnapravnapomoc.rs/2012 ... de-iz-voz/

Odnosno odgovarajuci clan zakona imas ovde: http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_policiji.html

Obrati paznju da sluzbeno lice moze da zabrani snimanje SAMO pod uslovima predvidjenim zakonom, ne kad se njemu prohte. I pri tom, ima pravo da zabrani snimanje mesta dogadjaja... bla bla, ali nema pravo da zabrani snimanje njega.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dzigi Bau
Poruka: 116
Član foruma od: nedelja, 20. okt. 2013. u 18:14h
Lokacija: Kraljevo

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Dzigi Bau » ponedeljak, 23. dec. 2013. u 07:43h

Ma znam kakvi su oni, ali ovo mi je drugar, a i recimo naletao sam na diskusije po fejsu i uglavnom su pisali da je krivicno delo ako ih slikas dok su u uniformi . U fazonu da ih na neki nacin ometas .

A iz ovog teksta sto si okacio '' tako da će od njihove procene u svakom konkretnom slučaju zavisiti da li će snimanje biti dozvoljeno ili ne '' , mislim da tu moze da zloupotrebe polozaj, sto verujem da hoce .

U ovom tekstu u sustini pise da generalno nije zabranjeno, osim ako ugrozava privatnosti, mesto zlocina itd .

Mislim, nemoj mi zameriti, ne pokusavam da ti protivrecim, ali kod mene su policajci katastrofa, ne moze ni da zamislite, pa se bas iz tog razloga informisem malo bolje za svoja prava .

Secam se kad su mi pisali za parkiranje, i ja onako besan slikao ulicu da se vidi da svi zivi isparkirani a samo meni pisu jer dzipovima ne smeju, i policajac je bio na slici . Onda je policajac prisao, uzeo telefon i izvadio list da pise jos jednu prijavu , i secam se da je pominjao zatvor da l' bese do tri godine . Znam ja njihove fore, sve to ok, ali ipak sam se malo raspitivao kasnije oko toga, da bih bio siguran .

Inace evo kako parkira sprovodilac zakona koji mi je pisao prijavu i drzao predavanja

http://s21.postimg.cc/laeb65vom/11032013010.jpg

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od darko darko » ponedeljak, 23. dec. 2013. u 10:30h

posaljes sliku i zoves pauka, ima ta fora! Pazi mozes da snimas i u stanu nekoga bilo sta, ali moras da ga obavestis ili recimo svoj razgovor snekim niko nemoze da ti zabrani da snimas, tvoj licni, ako se nekome nesvidja nemora da prica!
bole :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: za post, svaka cast, pola od ovoga nisam znao, ubedjen sam bio drugacije!

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Vladan » ponedeljak, 23. dec. 2013. u 10:57h

Uskoro cu postaviti novi snimak, juce me zaustavio u K. Milosa, kod Londona, jer sam prosao na zuto, sto nisam ni sporio. Samo sam rekao da sam mislio da nije bezbedno da kocim. Drzao mi predavanje, zaplicuci jezikom, ali mozda je deformcija a ne alkohol, ..., na kraju, naravno, "pa sta sad da rdimo ... to su milioni dinara, bodova, ..., oduzimanje vozila ...". Ja, kao I uvek, rekoh: "samo vi raite po zakonu, kako morate", I kao I obicno, dovidjenja, dovidjenja, I nikom nista.

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Vladapetr » ponedeljak, 23. dec. 2013. u 11:07h

Po nekoj logici poenta auto-kamera je da vozača izvade iz eventualnih neprilika, ne da nekog drugog uvale u istu. Šta će biti ako novine tipa Kurir ili Alo vide taj snimak, pa krenu sa kampanjom "evo kako oni brinu o našoj bezbednosti, propuštaju ljude koji priznaju da su učinili prekršaj, na 02:23 se čuje šuštanje - to mu vozač daje pare..." Ima da nam sednu na život, pisaće kazne i kad si kriv i kada nisi...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od Vladan » ponedeljak, 23. dec. 2013. u 11:44h

Pa, pod
1. tesko da ce moj snimak zavrsiti u kuriru, ja im ga sigurno necu poslati.
2. nisam priznao zlocin, vec sam se pozvao na pravilo iz ZOBSa, clan 142 (tada nisam mogao da se setim koji je clan u pitanju, ali sam znao da postoji), tako da je on mogao da mi pise prijavu, pa na sudu da se dokazujemo itd.
3. ne cuje se sustanje, jer im pare ne dam. Oni hoce, traze, mole,..., direktnije ili manje irektno, a ja ne dam. Radije cu kod sudije da platim 30000, nego njemu da dam 1000. (Ono dao sam 1 ili 2 puta, kad sam bio u zurbi. Od toga, jednom nije hto da uzme 500din, bilo mu malo, ja nisam imao vise.)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Камера за снимање саобраћаја из кола?

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 23. dec. 2013. u 11:57h

sad svi panduri imaju snimace razgovora sa sobom (stoji im budza na grudima) pa kad oni tebe mogu da snimaju mos i ti njih, samo pare da ne pominjete nego pre nego sto vas legitimise gurnete crvenu u dokumenta, tako mu date i nece se buniti a vi o parama ne progovarate i super..

Odgovori

Povratak na „Security“