Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kodiranje kljuca?

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Avatar korisnika
djole3113
Poruka: 142
Član foruma od: ponedeljak, 27. dec. 2010. u 00:22h
Lokacija: Uzice
Kontakt:

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od djole3113 » petak, 21. dec. 2012. u 18:57h

Zato sto to nije taj daljinac koji tebi treba,koliko ja znam.ako neko ima ideju kako da ti pomogne,voleo bih da cujem,da nesto naucim.
A to sto radim za lovu,ne radim tebi,500 km smo daleko.Hteo sam da kazem da ti kineski daljinci sa ugradnjom kostaju 30,40 evra,to je lakse,brze i sigurnije. I ne mozes da ocekujes da neko resi neki problem preko foruma.Tako si se ljutio na Dragomira kad si imao problem sa autom zasto ti ne kaze sa filigranskom preciznoscu kako da ga popravis.Pa nije madjionicar ni vidovit.Covek te tad uputio na najblizeg moguceg majstora koga poznaje a ti si hteo sve po principu uradi sam.Jel znas koliko ti je duga tema o problemima na focusu?Zapitaj se koliki je tvoj udeo u tome.
A sto se tice hobija prckanja po kolima,u pravu si,zaradi se lepo na takvima kad batale i ono sto je bilo ispravno.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od totti » petak, 21. dec. 2012. u 19:18h

Djole, nažalost često čovek ispadne grbav kad hoće da pomogne...
Slika

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od veljo_81 » petak, 21. dec. 2012. u 22:21h

pomogli su mi ljudi, kako nisu, rekli su da nemam fabricki daljinsko i to je to, sta imam da kupujem neke daljince kad ga nemam
i zasto bih vadio jedan koji je naknadno ugradjen da bih ubacio drugi mnogo manje kvalitetan
otkud tebi da sam se ja ljutio na dragomira, covjek je predlozio neke ljude u bl, meni nije odgovaralo da idem u bl da popravljam auto star 10 godina i od 3 milje evra, aj da je nesto staro godinu dvije pa treba neko ko je to vec radio ok
naprotiv, meni se cini da je njemu nesto krivo bilo, ne znam sta, ako je ovo forum onda pricamo kako smo rjesili probleme i tako pomognemo nekom, kazemo gdje je najpovoljnije kupiti djelove, gdje nije itd
ovo je trebalo da prerast u raspravu kako da se kupi onaj modul za daljinac na otpadu i ubaci u auto koji ga nema ali otislo je na drugu stranu
jel ako ja postavim pitanje u vezi elektronike dobijem odgovor da odem kod nekog ko se tim bavim i platim da mi to uradi, ako postavim o mehanici dobijem odgovor da odem kod nekog mehanicara da on to uradi, jos samo fali za ono sto sam pisao u vezi vode u focusu da je neko rekao ma odi kod nekog limara on ce ti to uraditi :)

Avatar korisnika
djole3113
Poruka: 142
Član foruma od: ponedeljak, 27. dec. 2010. u 00:22h
Lokacija: Uzice
Kontakt:

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od djole3113 » petak, 21. dec. 2012. u 23:09h

Veljo,još ovo i što se mene tiče prekidam diskusiju.
Ako već imaš jedan daljinac,on ne radi sam od sebe,telepatski,nego kad pritisneš taster,dugme on pošalje neki signal do nekog risivera koji se nalazi negde u automobilu.I onda se otključa,zaključa itd.Obzirom na to da su daljinci koje si kupio totalno drugačiji od tog koji već imaš(instalacija,to nešto što prima signal napravljeno je da to radi u paru sa starim daljincem),da li si očekivao da novi daljinci sami nauče da prepoznaju risiver i on njih? To bi već bila veštačka inteligencija.Ja ovo bolje ne umem da objasnim,a opet,ako neko zna kako da "naučiš" nove daljince da rade sa starom instalacijom-neka napiše.
A što se tiče tvog nesporazuma sa Dragomirom,zaista mislim da je hteo da ti pomogne ali nije mogao na daljinu.Uostalom,ne poznajem ni Njega ni Tebe lično, pa niti koga branim niti kritikujem.Samo sam te podsetio na "istoriju bolesti" tvog forda i rekao bih,pogrešnu metodologiju koju primenjuješ u "lečenju".

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od veljo_81 » subota, 22. dec. 2012. u 15:48h

ne moze druze ni jedan daljinac na ovo, moze samo da odem kod nekog ko radi meta system i da mi on kodira jos koji daljinac, nemam ja fabricki daljinsko, samo centralu
mozda ta metodologija jest pogresna ali meni bolja nego da idem u servis pa da redom mjenjam dok se ne nadje, nije problem ja cu da platim da se meni popravi auto, al problem je kad se plati a problem i dalje ostane, onda ja odem po svoj novac, normalno i za ruke i za djelove jel je problem i dalje prisutan i boli me ono sto je neko pogresno rekao u cemu je kvar
ja sam bio u servisima i svako odmah zna sta je, ma ja sam to vec radio, isto to tako bilo itd i ja lijepo kazem nije problem ali ako ne bude ti meni pare nazad, e onda svi odjednom zaborave da su znali gdje je problem, ici redom i mjenjati znam i sam :)

Avatar korisnika
djole3113
Poruka: 142
Član foruma od: ponedeljak, 27. dec. 2010. u 00:22h
Lokacija: Uzice
Kontakt:

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od djole3113 » subota, 22. dec. 2012. u 16:07h

Upravo tako Veljo,imaš centralnu,na nju se natakari kineska instalacija za daljinac i Bog te veselio! thumbsuph Drago mi je da si shvatio.
A ti majstori koji su ti redom menjali delove,ne znam šta da kažem,stvarno su nevaljali :zuti:

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od veljo_81 » subota, 22. dec. 2012. u 17:15h

a ne mislis da bih mogao da kupim onaj modul od daljinskog i alarma pa to lijepo provucem sam
to mi treba da neko objasni, moze-ne moze-kako-sta sve treba kupiti
to mi objasnjenje treba, to kinesko prodaje moj drugar oko 50 km, znaci za mene je nekih 25-30, ali ugradnja je skupa i tim dobijam samo jos jedno daljinsko, kontas, ovaj sto ja imam radi bez problema ali me strah da cu zakljucati kljuc pa morati razbijati staklo i zato sam kupio ova 2 a nisam ni gledao jel imam daljinsko u autu, nesto dzaba para sam ih platio 10-ak dolara
e ako vec moram da dam neki novac najradije bih stavio onu originalnu ako moze i to onu sa alarmom, ne znam ima li instalacija vec u autu pa se samo pokaci ili mora sve, itd
nemoj djole da se ljutis ali moram da reagujem kad me tu prozoves da necu da dam koju marku
a sto se tice majstora danas sam bio u servisu, ubi me potrosnja goriva, i posto sam usuo 10-40 ulje na nagovor jednog majstora koji nije imao nego 10-40 a kazu da moze da trosi vise i zbog ulja idem da uspem 5-30 i kaze mi covjek u drugom servisu ma kakvi 5-30, za tebe je 5-40, 5-30 je samo za nove motore, i ja kazem necu, ako mjenjam ulje s kojim sam presao samo 2000 kilometara onda cu da uspem 5-30, sipaj mi 5-30 a on kaze nemam
poenta price, boli nekog kako ce auto da ide i kako ce da trosi, njemu je bitno samo da proda, ne kazem da su svi takvi ali vecina jest

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od rajko rajko » petak, 18. jan. 2013. u 15:31h

ja sam skoro kupio Mondeo 1.8 td, sa jednim kljucem. na kljucu imaju dva dugmeta za daljinsko zakljucavanje i otkljucavanje, i verovatno za alarm. medjutim, to kod mene ne radi. juce sam zamenio baterije, i sad mi svetli ona mala lampica, ali brave ne reaguju. probao sam po nekim uputstvima sa net-a da uparim, ili kako se to vec kaze, ali nece. sinoc sam bio kod jednog elektronicara, i on je probao, ali kaze da nece. navodno, na kontakt bravi ima mnogo lufta, pa ne moze da pogodi polozaje 1 i 2, sto je neophodno da se uradi 4 puta uzastopno da bi se ukodirali brava i kljuc. moram napomenuti da je brava, kljuc, vrata, instrument tabla, i jos kojesta prebaceno sa mondea V6, 2.5 cm3.ako neko ima iskustva, ili neku ideju kako da se ovo resi, molim za savet. hvala, i pozdrav :ford:

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od veljo_81 » petak, 18. jan. 2013. u 16:44h

rajko rajko piše:ja sam skoro kupio Mondeo 1.8 td, sa jednim kljucem. na kljucu imaju dva dugmeta za daljinsko zakljucavanje i otkljucavanje, i verovatno za alarm. medjutim, to kod mene ne radi. juce sam zamenio baterije, i sad mi svetli ona mala lampica, ali brave ne reaguju. probao sam po nekim uputstvima sa net-a da uparim, ili kako se to vec kaze, ali nece. sinoc sam bio kod jednog elektronicara, i on je probao, ali kaze da nece. navodno, na kontakt bravi ima mnogo lufta, pa ne moze da pogodi polozaje 1 i 2, sto je neophodno da se uradi 4 puta uzastopno da bi se ukodirali brava i kljuc. moram napomenuti da je brava, kljuc, vrata, instrument tabla, i jos kojesta prebaceno sa mondea V6, 2.5 cm3.ako neko ima iskustva, ili neku ideju kako da se ovo resi, molim za savet. hvala, i pozdrav :ford:
koja je godina mondeo

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od rajko rajko » petak, 18. jan. 2013. u 17:12h

96-to. Mk1

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od shomicus » petak, 18. jan. 2013. u 17:35h

Ako imaš daljinski sa dva dugmeta trebalo bi da na vratima spolja u okviru ručice za otvaranje imaš i jednu fotoćeliju,u tom slučaju se ključ kodira malo drugačije:
-ubaci ključ u kontakt bravu i okreni u poziciju 1
-sačekaj da se upali lampica imobilajzera pored sata i da gori konstantno
-izadji iz auta i usmeri daljinski u fotoćeliju
-pritisni dugme sa jednom strelicom i drži ga pritisnutog dok ne blinkne crvena lampica na daljinskom
-bez puštanja prethodno pritisnutog dugmeta pritisni dugme sa dve strelice 4 puta za redom i pusti oba u isto vreme
-lampica na imobilajzeru će ti blinkati 4 puta kao znak da si programirao
-uđi u auto i okreni ključ na kontakt da ugasiš mod za programiranje

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od veljo_81 » petak, 18. jan. 2013. u 17:42h


Avatar korisnika
djole3113
Poruka: 142
Član foruma od: ponedeljak, 27. dec. 2010. u 00:22h
Lokacija: Uzice
Kontakt:

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od djole3113 » petak, 18. jan. 2013. u 18:04h

Mondeo 93> Mondeo 96> (Infrared 2 Button)
Procedure
1. Unlock Vehicle, and turn ignition to position 1.
2. Wait until the PATS LED illuminates (app 10 seconds)
3. Switch Ignition to 0 – within 5 seconds – LED will remain on
4. Point the Remote at one of the front Receivers
5. Press a button and keep pressed – within 20 seconds of step 3
6. When the LED on the Key lights press the other button 3-5 times
7. Release both buttons while still aiming at the receiver
8. If successful, both LED’s will flash 5 times
9. Repeat 5—9 for additional transmitters (within 30 seconds)
10 .When completed, Turn Ignition to II then 0 to store the Keys
A pazi sad,ima i varijanta radio remote
Mondeo 96> Scorpio > 98 (Radio 2 Button)
Procedure
1. Turn Ignition to II, then turn ignition from II to I and back 4 times within 3
seconds.
2. The PATS LED on dash should light.
3. Turn Ignition to 0. Then press Unlock button and keep it pressed until the
PATS LED flashes 4 times (new fob first, then old)
4. Turn Ignition to II, then back to 0 to end.
Ne znam koji je kod tebe ali jedna od ove dve procedure pomaze ako je elektronika daljinca ispravna.

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od rajko rajko » petak, 18. jan. 2013. u 18:07h

shomicus piše:Ako imaš daljinski sa dva dugmeta trebalo bi da na vratima spolja u okviru ručice za otvaranje imaš i jednu fotoćeliju,u tom slučaju se ključ kodira malo drugačije:
-ubaci ključ u kontakt bravu i okreni u poziciju 1
-sačekaj da se upali lampica imobilajzera pored sata i da gori konstantno
-izadji iz auta i usmeri daljinski u fotoćeliju
-pritisni dugme sa jednom strelicom i drži ga pritisnutog dok ne blinkne crvena lampica na daljinskom
-bez puštanja prethodno pritisnutog dugmeta pritisni dugme sa dve strelice 4 puta za redom i pusti oba u isto vreme
-lampica na imobilajzeru će ti blinkati 4 puta kao znak da si programirao
-uđi u auto i okreni ključ na kontakt da ugasiš mod za programiranje
sad sam išao da probam, ali kad je ključ u bravi u položaju 1, lampica na imobilajzeru se ne pali! upali se tek u onom položaju gde se pali radio, tj, za zub ispred kontakta!

Avatar korisnika
djole3113
Poruka: 142
Član foruma od: ponedeljak, 27. dec. 2010. u 00:22h
Lokacija: Uzice
Kontakt:

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od djole3113 » petak, 18. jan. 2013. u 18:15h

Onda ti je radio remote a ne infrared i probaj ovu drugu varijantu koju sam ti napisao

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od veljo_81 » petak, 18. jan. 2013. u 18:19h

probavao je tu sa 4 puta kontaktom i nije islo, dioda na ovoj prvoj soluciji ne treba da svijetli odmah nego nakon 10 sekundi, sacekaj malo pa vidi hoce li se upaliti

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od shomicus » petak, 18. jan. 2013. u 18:55h

Pa na zubu ispred i treba da se upali,kontakt za radio,možda sam ja pogrešno napisao ali se pali na kontaktu za radio,jedan zub pre kontakta za paljenje thumbsuph

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od veljo_81 » petak, 18. jan. 2013. u 19:01h

ne javlja se rajko mora da je ubo kombinaciju pa uziva u daljinskom :)
gotivno je to kad zakljucavas kljucem pa predjes na daljinac

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od rajko rajko » petak, 18. jan. 2013. u 19:12h

Svaka čast momci! Hvala puno na pomoći! Ipak je bila ova prva varijanta, nego ja nisam sačekao da upali lampicu. Radi!!!! Na jednu strelicu zaključava, a na dugmetu sa dve strelice, nakon prvog pritiska zaključava vrata, a drugim pritiskom zaključava gepek. E sad, kako se pali alarm? U funkciji je, jer mi se jednom upalio, a ja ne znam ni kako se upalio, ni kako sam ga ja posle ugasio!!!

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od shomicus » petak, 18. jan. 2013. u 19:17h

Trebalo bi da bude upaljen posle 2 pritiska na zaključavanje,da blicnu migavci i imobilajzer 2 puta i da se aktivira alarm,nisam siguran ali ako neko zna već će se javiti.

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od veljo_81 » petak, 18. jan. 2013. u 19:18h

mislim da samo trebas stisnuti dva puta za zakljucavanje i ukljucujes alarm
jesi probao da li zatvara prozore, spusti ih i zadrzi zakljucavanje, trebalo bi da zakljuca i podigne prozore

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od rajko rajko » petak, 18. jan. 2013. u 19:28h

Sad sam probavao par puta, ali ništa. Ne blinkaju žmigavci uopšte, a i probavao sam da otvorim gepek i da gurnem ruku unutra u nameri da ga nekako aktiviram, ali ništa!
prozore nisam probao. tek sad videh da ste mi i to napisali. :vid budale: ali, probacu. bitno mi je da mi radi daljinsko zakljucavanje. jos kad bi i alarm radio,... :jeeej: ko sisa prozore
Poslednja izmena: rajko rajko, na dan petak, 18. jan. 2013. u 19:35h. Ukupno izmenjeno 1 put.

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od veljo_81 » petak, 18. jan. 2013. u 19:31h

jbg, u autodati pise i za alarm i za zakljucavanje ova procedura, znaci treba samo kombinacija tipki na daljincu ili je mozda odmah ukljucen cim zakljucas, cekaj nekog iskusnijeg da ne lupamo bezze

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od rajko rajko » petak, 18. jan. 2013. u 19:37h

ok. miswlio bih da nije ispravan alarm, ali kazem, jednom mi se ukljucio, a ja pojma nemam kako. tada mi daljinac nije ni radio.

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: Kodiranje kljuca?

Poruka od rajko rajko » petak, 18. jan. 2013. u 19:53h

Opet sam išao da probam, i evo rezultata: prvim pritiskom zaključava vrata, a drugim zaključava gepek i pali alarm. Prozore ne zatvara, ali sam probao da nakon uključivanja alarma, gurnem ruku kroz otvoren prozor, i istog momenta se upalio neki ravnomeran, pomalo odvratan, i ne baš jak alarm! Dakle, i to sad radi. Jedino, žmigavci ne blinkaju ni u jednoj varijanti, tako da osim tihog mehaničkog zvuka, tj.škljocanja brava, nemam predstavu da li je otključao/ zaključao!!!

Odgovori

Povratak na „Security“