Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Alarm i kljuc

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
intromest
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 28. jul 2015. u 19:49h

Alarm i kljuc

Poruka od intromest » subota, 1. avg. 2015. u 11:34h

Sinoc mi se aktivirao alarm na Focusu 2001 i trebalo mi je 10-15min da provalim kako da ga deaktiviram. Najgore od svega je sto sam se parkirao blizu policijske stanice i sto je bilo 10tak ljudi koji su me gledali kao da obijam auto. A ja se uspanicio, ne znam gde cu. Sreca nekako sam provalio.

Sad gledam na netu i vidim da se aktivirao, jer sam zakljucao auto na daljinski, a otkljucao na kljuc. Proverio sam ovo 2 puta i zaista je tako. Mada procitah malopre i da ne moze da se otkljuca na kljuc, a da se ne aktivira alarm. Ne znam da li je tacno. Ne bih da aktiviram alarm opet zbog komsiluka i buke, pa me zanima da li moze auto da se zakljuca na kljuc (preko brave) i isto tako da se otkljuca, bez aktiviranja alarma?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Alarm i kljuc

Poruka od mbole » subota, 1. avg. 2015. u 12:50h

Da li je alarm fabricki ili aftermarket?

Ako je aftermarket, ne postoji druga opcija, osim da ga otkljucas daljinskim. Osim, ako sam alarm ima neku takvu opciju da kad dobije signal sa brave on se iskljuci. A do danas nisam video takav.
Ako je fabricki, trebalo bi da se i aktivira i deaktivira i kljucem.

System Arming

The system will be armed by the keyless entry remote transmitter when the following input sequence is followed:

1. Turn the ignition switch to the OFF position and remove the key.

2. Close all the doors (unlocked).

3. Press the LOCK button on the keyless entry remote transmitter to lock the doors. The turn signal lamps will flash once.

4. If the turn signal lamps do not flash, the system is not armed.

The system will also be armed when the following input sequence is followed:

5. Turn the ignition switch to the OFF position and remove the key.

6. Close all the doors (unlocked).

7. Lock the doors, with the mechanical key.


Disarming an Untriggered System

The system can be disarmed by carrying out one of the following procedures.

— Unlock a front door with a key.

— Unlock the front door by pressing the UNLOCK button of the keyless entry remote transmitter.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

intromest
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 28. jul 2015. u 19:49h

Re: Alarm i kljuc

Poruka od intromest » subota, 1. avg. 2015. u 13:13h

U pitanju je fabricki alarm. Mislim da je bas onaj Perimeter Alarm System iz uputstva. Stalno sam otkljucavao i zakljucavao na daljinski, medjutim, kad sam prisao autu, zvonio mi mob i ja u razgovoru mahinalno ubacio kljuc u bravu, okrenuo da ga otkljucam i alarm poce da pisti. Sva cetiri zmigavca i sirena, jedva ga ugasih.

Kao sto rekoh, danas sam probao isto. Zakljucao ga na daljinski, ubacio kljuc, otkljucao, otvorio vrata i alarm odmah poce da pisti. Ako ponovo probam da zakljucam i otkljucam na kljuc, nista se ne desi. Mora da se zakljuca i otkljuca na daljinski ponovo da bi prestao.

Iz tog kopiranog uputstva kod mene ne zasijaju zmigavci kad se zakljuca. A videcu sta ce se desiti kad probam da zakljucam i otkljucam na kljuc.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9879
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Alarm i kljuc

Poruka od sasa_f1 » subota, 1. avg. 2015. u 14:00h

Kada zakljucas jednom, ne sijaju migavci, kada zakljucas dva puta (double lock - ne mozes auto otvoriti ni iznutra) onda migavci blinkaju 2x.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Alarm i kljuc

Poruka od mbole » nedelja, 2. avg. 2015. u 01:05h

I mene je iznenadilo ovo uputstvo, posto znam da je za veliku vecinu fordova vazilo da se se fabricki alarm aktivira tek kad uradis double lock (nebitno dal kljucem dal preko daljinca).
Npr kod mondea Mk3 je i dalje taj sistem.

Pri tom, kljucem se aktivira/deaktivira alarm samo ako se koristi kljuc na vozackim vratima.

Ajd bas probaj, da zakljucas preko suvozackih, dal ce tad da blinknu migavci i da posle toga otkljucas vozacka. Ako tad zapisti alarm, ili je nesto pobrkano, ili je auto prebacivan sa desnog na levi volan.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

intromest
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 28. jul 2015. u 19:49h

Re: Alarm i kljuc

Poruka od intromest » nedelja, 2. avg. 2015. u 09:31h

mbole piše:I mene je iznenadilo ovo uputstvo, posto znam da je za veliku vecinu fordova vazilo da se se fabricki alarm aktivira tek kad uradis double lock (nebitno dal kljucem dal preko daljinca).
Npr kod mondea Mk3 je i dalje taj sistem.

Pri tom, kljucem se aktivira/deaktivira alarm samo ako se koristi kljuc na vozackim vratima.

Ajd bas probaj, da zakljucas preko suvozackih, dal ce tad da blinknu migavci i da posle toga otkljucas vozacka. Ako tad zapisti alarm, ili je nesto pobrkano, ili je auto prebacivan sa desnog na levi volan.
U pravu si, alarm se aktivira i sa jednim zakljucavanjem.

Probao sam da zakljucam i otkljucam na kljuc kod vozacevih vrata i otvorim ih i nije se upalio alarm (dakle pali se ako se zakljuca na daljinski i otkljuca na kljuc). Migavci blinkaju sa duplim pritiskom na daljinski, nisam probao dupli okret kljuca na vozacevim (ako se tako aktivira double lock sa kljucem). Probacu i to sto si napisao, cim se vratim kuci.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Alarm i kljuc

Poruka od mbole » nedelja, 2. avg. 2015. u 12:00h

Kjucem se dlock aktivira tako sto prvo okrenes kljuc kao da otkljucavas, pa tek onda zakljucas.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Security“