Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

univerzalna centralna otvaranje gepeka Fiesta MK1

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
ukotche
Poruka: 11
Član foruma od: ponedeljak, 15. nov. 2010. u 18:03h

univerzalna centralna otvaranje gepeka Fiesta MK1

Poruka od ukotche » ponedeljak, 10. avg. 2015. u 23:30h

Dobro vece svima, Nadam se da izdrazavate ovu vrucinu, pogotovo ako ste u svom ljubimcu, a nemate klimu :)
Evo ovako.
Kupio sam novi modul za centralnu bravu (stari sa alarmom, crkao) i na ovom novom ima dugme za otkljucavanje gepeka.
Zica koja sluzi za otvaranje gepeka je crno-crvene boje i na uputstvu pise "BOOT RELEASE (250 mA). Inace odavno sam izbacio bravu sa gepeka , na njeno mesto stavio kameru za rikverc i naravno na vec postavljenu sajlu tj. metalnu sipkicu za otvaranje gepeka vezao motor za centralnu i u kabini stavio taster prekidac, koji kada se pritisne daje + na motoru i otkljucava bez problema i sajla ga odmah po otvaranju vrati u pocetni polozaj. Ah da kada sam pokusao da izmerim napon na zici za otvaranje gepeka, nakon drzanja tastera 5 sekundi.dobio samnekih 0.58 V .
E sad, moja pitanja su sledeca:
1. Da li sam unimer ne stigne da prikaze pravu voltazu koja se dobija za otvaranja gepeka zbog kratkog impulsa ili je tostvarno nekih 0.6 V i treba jos nesto da dodam pa da dobijem 12 V ???
2. Posto je struja na tom iyvodu jako mala 250mA pretpostavljam da treba da se postavi relej, i da mi pomognete oko poveyivanja releja???
3. Da li sam moyda kupio modul na kome to bas ne radi kako treba iliuopste ne radi???
Inace sam elektrotehnicar,ali oko ovoga se patim vec par dana. :doh:
Nije sramota reci, da nesto ne znas. Ne mogu, svi sve da znaju. :P
Hvala unapred na odgovorima. :ford:

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: univerzalna centralna otvaranje gepeka Fiesta MK1

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 10. avg. 2015. u 23:56h

1. Vrlo je moguće da sam modul ne daje struju na izlazu za gepek dokle god se drži pritisnut taster, već samo u prvih npr pola sekunde ili sekundu. Zato su za neka merenja i dalje pogodni analogni instrumenti.
2. Relej kao i svaki drugi, 4 izvoda, dva su pobuda, druga dva su kotva. Jedan od pobude ide na masu, na drugi dovodiš izlaz sa modula. Što se kotve tiče - na jedan dolazi stalnih 12v, drugi ide prema plus izvodu motora u gepeku.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

ukotche
Poruka: 11
Član foruma od: ponedeljak, 15. nov. 2010. u 18:03h

Re: univerzalna centralna otvaranje gepeka Fiesta MK1

Poruka od ukotche » utorak, 11. avg. 2015. u 15:03h

on daje napon ali tek posle 5 sec. drzanja ali izgleda digitalni unimer ne pokazuje realan napon jel je kratak impuls.

Odgovori

Povratak na „Security“