Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od tihi13 » sreda, 10. jan. 2018. u 21:09h

Zbog problema sa centralnom, otkljucavanja i zakljucavnja, pokusao sam da ugradim daljinsko zakljucavanje u nadi da cu time resiti problem. Znaci, centralna mi se ne otkljucava odmah pri okretanju kljuca nego tek vise minuta kasnije. Najveci problem mi je zapravo sto ne mogu da otvorim gepek dok se ne otkljuce centralna, a brava na gepeku ne radi. Otisao sam kod elektricara na glasu, rekao sta je problem, kaze moramo da ti raskupusamo auto da vidimo gde je problem, a da ugradnja daljinskog nije bas pametna jer nece dobro raditi (pominje neke sajle). Prosto pitanje: Moze li se u ovaj model ugraditi daljinsko zakljucavanje ili ne?

p.s.

Protekla 2 sata citam gomilu postova na ovu temu medjutim nisam nasao konkretan odgovor.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od M.M.L. » sreda, 10. jan. 2018. u 21:33h

https://www.fordclubserbia.org/forum/vi ... 58&t=21435

ps. ima razlike izmedju mk1 i mk1.5 konkretno u instalaciji, ali se sve moze izvesti.

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od tihi13 » četvrtak, 11. jan. 2018. u 11:30h

Pogledao sam i tu temu ,uopste ne zelim sam da cackam vec da platim da mi neko to uradi ako bi mi to resilo problem. To je ono sto jos uvek ne znam.

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od tihi13 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 07:50h

Izgleda da niko ne zna :/

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 11:45h

Jel auto ima daljinsko vec(fabricko) ili je iz fabrike izasao bez ? Ili ne znas ?

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od Djole » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 12:02h

Čovek je napisao u prvom postu da ima, ali ima i problem sa tim.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 13:06h

Joj Djole opet propustas :P Napisao je da mu ne radi centralna to ne znaci da ima fabricko daljinsko :P

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od tihi13 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 14:13h

Auto nema centralnu fabricku, godiste je 2001 TDDI, (zapravo Lynx TD) i po hladnom vremenu centralna brava, znaci na kljuc, mi ne radi, otkljuca samo moja vrata. Brava na gepeku mi je zaribala, a dok se ne otvori centralna, gepek ostaje zakljucan. E sad, nekad proradi kada jako zalupim vratima nekoliko puta, ali ne uvek. Odvezao sam auto kod elektricara, kaze da sumnja na mikroprekidace, ali da to nije bas napravljeno da se otvara, i da ima tu dosta posla, svakako morao bi da skine tapacirunge sa vrata vozaca i suvozaca da vidi gde je problem. Kada sam pitao da li bi ugradnja centralne brave (aftermakret) resilo situaciju, kaze da moj model ima neke "sajle" i da to ne radi kako treba kada se ugradi. \

Sada pitanje, konkretno: Da li postoji nacin da se na taj model instalira daljinsko zakljucavanje, i ako ima, dali bi mi to resilo problem sa gepekom ili ne?

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 14:20h

Moze biti ali ne mora da znaci... Dok se ne otvori i ne pogleda i ne ustanovi zasto se ne otkljucavaju sva vrata ne zna se. A kad otkljucas na drugim vratima jel onda radi?

Sto se tice gepeka, ne mozes ga otvoriti na dugme ako je auto zakljucan, ili ako auto misli da je zakljucan pa to nije problem vec posledica.

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od tihi13 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 14:23h

Ne. I brava suvozaca je zaribala (zato i ne bih da menjam 2 brave) a kada otvorim neka vrata iznutra na polugicu samo ta vrata se otvore. Kod zakljucavanja nema nikakvog problema.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 14:32h

Mozes da probas da simuliras rad daljinskog, da prespojis odredjene zice cisto za probu, onda ces znati da li ce ti to pomoci ili ne.

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od tihi13 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 14:39h

Ja sam medicinski tehnicar i fizioterepeut. Ako treba da bodem igle tu sam vrh. Ako te bole ledja, i tu mozemo da sredimo. ALi oko struje u kolima sam totalni duduk. Oko mehanike jos znam ponesto, pogotovu za benzinski auto za dizel malo slabije. Ja bi to da platim da neko drugi uradi, ali sa obzirom da mi je matori pouzdan elektricar dao savet da ne stavljam centralnu, ne bih da mi neki alavko samo uzme pare pa da me vise zajebava nego sto radi. Ako je neko radio na slicnom modelu kao sto je moj, bilo bi lepo da mi kaze kako radi, i koji je model stavio.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 14:43h

Evo par informacija mozda ti nesto koristi od toga:

1.Kako sam te ukapirao auto ima centralno zakljucavanje (jos nisam sreo fokusa da nema) ali nema daljinsko.

2.Gepek i njegovo otkljucavanje / otvaranje je nezavisno od ostatka centralne,dakle ako ti je auto zakljucan (bez aktiviranog alarma,gepek mozes otkljucati na dva nacina prvi je kljucem u bravu,to kazes da nije kako treba i drugi je na dugme u kabini(treci daljinsko a to nemas) a posto se tebi auto pravi pametan pa centralna ne otkljuca kako treba stoga dugme u kabini za otkljuvanje gepeka ne radi dok nije centralna otkljucana) isti je princip i kada je auto otkljucan i kada je zakljucan zato je nezavisno.

3.Posto smo utvrdili da imas centralno zakljucavanje a nemas fabricko daljinsko (da imas fabricko lakse bi bilo popraviti njega) onda je odgovor na tvoje pitanje da je moguce ugraditi aftermarket daljinsko koje kosta od 15e pa na gore zavisno od kvaliteta,nije previse komplikovano za ugradnju ali,ima jedno VELIKO ali ta vrsta daljinskog se ''kaci'' na centralnu jer logicno njega treba da otkljuca i samim tip opet logicno da bi to sve lepo funkcionisalo tebi centralna treba da radi normalno. Dakle uslov za taj tip aftermarket daljinskog je da posedujes centralnu sto imas,ali ispravnu.

4.Ovo moze da ti pomogne samo u slucaju da tebe zeza cilindar unutar rucke/brave i nsita drugo jer ako je do ostatka sistema centralne onda ne moze jer je potrebno da radi kako treba jedino se cilindar ne koristi..

Zakljucak je da sredis prvo centralnu da to sve funkcionise kako treba pa onda ubaci aftermarket daljinsko samo da znas da oce po neki put da brljaju jbg zavisi sta uzmes...

PS Centralno zakljucavanje znaci da se sva vrata zakljucavaju/otkljucavaju zajedno odatle i naziv centralno bez obzira na koji nacin to radis da li je kljucem u bravi da li signalom,i to svaki fokus ima a ovaj drugi deo je daljinsko zakljucavanje koje signalom komanduje centralnom dosta ljudi mesa sta je centralno a sta daljinsko cini mi se da i ti malo mesas jer si rekao da auto nema centralnu bravu,ima je,nema daljinsko

A da i ako je auto tddi onda je endura a tdci je lynx tako bi valjda trebalo,ne secam se da na dijagnostici imam fokusa sa tddi da je lynx a moj kacim na duratorq lynx a u pitanju je tdci

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od mbole » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 17:13h

Da jos malo zakomplikujemo :)
Najpre 2001 godiste postoji u dve verzije:
1. do avgusta 2001, nema GEM vec central locking module
2. od avgusta 2001, ima GEM
Instalacije su slicne ali ne identicne, nacin upravljanja je skoro isti.

Nadalje, signal sa fabrickog daljinca (sa antene) dolazi direktno na GEM/CLM i on dalje komanduje bravama. Nije isto kao kada otkljucava centralna, posto tada signal daju mikroprekidaci u samim bravama, i taj signal ne ide na isto mesto kao ovaj sa daljinskog.

Aftermarket daljinci ne mogu da se povezu da rade kao fabricki, posto GEM/CLM direktno obradjuju signal sa antene, zakljucuju da li je to kljuc koji je regularan... bla bla.
Oni se u sustini povezuju tako sto "glume" da su se vozaceva vrata otkljucala/zakljucala, a tebi to ne radi.

Resenja postoje dva:
1. Sredis brave koje su u problemu. Najverovatnije mikroprekidaci u njima, mada tebi ni mehanicki nevaljaju koliko sam shvatio. Mikroprekidace da ti sredjuje neko... nema varijante. Ne moze da naplati, a kad bi naplatio, kostalo bi te vise od brave. To jedino da radis sam, al kazes da ti to ne ide.
Ostaje da se brave zamene.

2. Nabavis polovan GEM/CLM koji ima fabricko daljinsko, ugradis ga umesto svog, nabavis i kljuc (ili vise njih) koji imaju fabricki daljinac, i to ce poceti da radi, samo ce zbog losih kontakata na mikroprekidacima i dalje da zeza, al na drugi nacin. Recimo ti otkljucas daljincem, a on kroz pet minuta iz cista mira sam zakljuca ili slicno.

Sve u svemu, jedino ti ostaje varijanta da nadjes polovne ispravne brave (ne menjaju se kljucevi, posto cilindar ostaje isti, menja se samo brava).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 17:17h

Odprilike tako nekako,moze aftermarket ali mora centralna da bude ispravna isto tako iza neki drugi polovan original,svejedno mu treba ispravna centralna.
ja sam prosle godine prodao jedan aftermarket za 1700rsd ( prvobitno je bio kupljen za ovaj drugi porodican auto mk1 tddi medjutim njemu sam sredio daljinac tako da ovo ostalo pa sam kasnije prodao da ne truli bezveze :D

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od mbole » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 17:23h

Ako uzmeds polovan GEM/CLM koji ima daljinsko, onda centralna ne mora da bude ispravna da bi radilo otkljucavanje/zakljucavanje daljincem.
Posto preko daljinca GEM/CLM direktno komanduje motorcicima, a ne preko mikroprekidaca u bravama. Zato recimo mozes da sa fabrickim posebno otkljucavas samo vozacka a posebno ostala vrata ako ga tako isprogramiras (jedan klik ili dva klika), ili gepek...

No... kad bi centralna bila skroz "gecrkt", ili jednostavno otkaceni mikroprekidaci, to bi radilo. Ali centralna koja "zeza", ce najverovatnije nastaviti da zeza samo ce pravi nove, drugacije probleme.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 17:28h

Pa to kazem,mislim na ceo sistem centralne ne samo na mikroprekidace,mora da bude ispravan sta god odlucio za dalje.
Tako da mu ne gine popravka ili zamena prvo,sa tim majstorom sto je pricao izgleda da nece da zavrsi posao tako da neka trazi nekog drugog
Ne znam odakle je nije napisano na profilu sumnjam da je blizu mene da mu preporucim ovde nekog,nek se javi neko iz njegovog kraja

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od tihi13 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 20:22h

Iz Panceva sam. Sto se tice modela automobila ukucao sam vin na FordEtis i izbacio mi je ovo: Focus 1998-2005, 1.8L Lynx Diesel TC (90PS), State Blue (Metallic), boja je tacna, kao i to gde je vozilo prodato (italija) kao novo. Majstor mi je isto rekao za novu bravu. Kaze da zamenski deo kosta oko 60e, za oreginal i da ne gledam. Preporucio mi je nekog svog kolegu, zvao sam tog kolegu, on vise ne radi u penziji je, pa mi preporucuje nekog treceg da potrazim tamo i tamo, i trazim tog lika...Iskreno, mnogo mi je to komplikovano. Kako da znam da li moj auto ima GEM?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od mbole » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 20:36h

Poslednje slovo u broju sasije (pozicija 12) za 2001:
J, U, M, P, B, R, A januar-jul
G, C, K, D, E avgust - decembar

Predposlednje (pozicija 11) godina:
W - 1998
X
Y
1
2
3
4
5 - 2005

Od avgusta na dalje - GEM.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus MK1 TDDI ugradja daljinskg zakljucavanja

Poruka od tihi13 » ponedeljak, 15. jan. 2018. u 20:52h

1P... Znaci nema.

Odgovori

Povratak na „Security“