Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Transponder chip za Focus mk1

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Avatar korisnika
Ford Focus Dača
Poruka: 60
Član foruma od: petak, 23. mar. 2018. u 17:33h

Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Ford Focus Dača » sreda, 5. feb. 2020. u 02:11h

Društvo moze li pomoć?

Ovako za ford focus mk1 2001 bih heo da _kloniram_ ključ pa me sad malo buni koja vrsta transpondera treba za tako nešto? Jel bese 4D60 čip kao sa ove moje slike? Znači da se razumemo, ne da radim nov nego da KLONIRAM čip.
Imam moj org (ključ) i u njemu transponder koji radi pa bih uz pomoć njega to odradio, mislim ne ja već ključar ili ko već zna to da radi...

E isto me interesuje dali postoji mogućnost da iskoristiim stari transponder iz ključa kog sam kupio zbog elektronike i daljinca i u njemu je bio transponder glass chip e sad dali on ima mogućnost da se iskoristi ili je zauvek zaključan?

Evo i slike jel meni ovakav model čipa treba za kloniranje:🤔🤔


Slika
hahahaha Ako vam ide suviše lako - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo!! :ford:

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Djole » sreda, 5. feb. 2020. u 05:18h

Treba ti baš taj. U koliko imaš već neki chip možeš ga iskoristiti

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od mbole » sreda, 5. feb. 2020. u 09:34h

Posto on hoce da KLONIRA postojeci cip, tesko da moze da iskoristi vec postojeci.
Tipicno su cipovi jednokratno programabilni, to jest, kada se jednom u njega upise kod, nije ga moguce vise promeniti.

4D60 je oznaka cipa bez obzira da li je vec programiran ili je blanko.
Samo govori o protokolu i enkripciji koju cip podrzava.

Drugim recima, treba mu blanko, neprogramiran cip.
Ne znam razliku u oznaci izmedju blanko i vec programiranog.

Al i dalje ne kapiram cemu kloniranje?
Zar nije jednostavnije uprogramirati jos jedan cip u auto? To bar rade i najprostije dijagnostike. A za kloniranje cipa je vec potrebna namenska oprema.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford Focus Dača
Poruka: 60
Član foruma od: petak, 23. mar. 2018. u 17:33h

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Ford Focus Dača » sreda, 5. feb. 2020. u 10:12h

Imam jedan ovakav transponder izvađen iz ključa sa daljinskim upravljanjem onaj da 3 tastera...
Inače je od forda focusa mk1 2004 uzet zbog korišćenja elektronike iz njega tačnije, imam takva 2 komada posto sam uzeo taj i ključ sa onom fiokicom za čip od tog fokusa koji je stranac a ja ga uzeo na otpadu za neke smesne parice ta dva ključa sam uzeo...od elektronski ključ sam uzeo gornji deo plastike za moj i iz mog sam izvadio transponder i kupio donji deo tela tj mač i narezao ga. Imao sam jedno vreme
3.kom ključa koji otključavaju i pale vozilo 2 sa daljinskim i jedan običan sa fiokicom za čip.
Ali jedan je izgubila supruga 😥 a jedan je pregažen i to traktorom čitaj rasturen u param parčad puko transponder pukla stampana ploča tako da od njega ima samo krivi donji deo mača koji sam koliko toliko mogao da ispravim i sad on moze samo da otvori vrata i ništaa više jbg sa tim ključevima definitivno nemam sreće... E zato sad hoću klon ključ... Ranije sam mogao da sam kodiram novi transponder preko imobilajzera posto sam imao dva funkcionalna ključa ali eto spao sam na jedan i sad pripremam taj klon ključ za koji imam sve,
imam elektroniku bateriju čip narezan mač ako bude od ovih starih moglo da se iskoristi onda je super... Čak idem na varijantu da izradim i jedan skakavac daljinski ključ i onda bi ponovo imao 3 kom ključa kod mene u Knjaževcu nema trenutno niko ko moze da mi iskodira i odradi novi ključ ima samo jedan lik koji mi moze izraditi klon ključ e sad sta i kako i zbog čega samo to moze stvarno neznam 🤔😂😁😂😂 uf ala sam ga upetljao u objasnjenju. 😁😁☝️☝️☝️Nadam se da me razumete sta vam opisah u ovom postu....??? 😂😂😁😂😂
hahahaha Ako vam ide suviše lako - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo!! :ford:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od mbole » sreda, 5. feb. 2020. u 11:25h

Iskeno ne znam kako naruciti blanko cip (nisam to nikada radio).
Cini mi se da je neko pisao na forumu da je narucio upravo blanko od kineza.

Sa dva klon kljuca, neces moci da kodiras treci. Trebaju ti dva razlicita da bi mogao da uradis treci.

Sta znam, Nis, Paracin... nisu predaleko.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford Focus Dača
Poruka: 60
Član foruma od: petak, 23. mar. 2018. u 17:33h

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Ford Focus Dača » sreda, 5. feb. 2020. u 16:59h

Gotov sam nemaa voznje lampica za imobilajzer samo trepće... Puče kao da je od stakla 😥😥😥
Koji je sad postupak nemam rezervni ključ ovo je bio jedini funkcionalni. Prošog meseca sam jedan pregazio i jedan je supruga izgubila... Malopre htedoh da probam novi daljinski ključ koji je pripremljen za kloniranje kopiranje itd i prilikom vađenja staklene ampulice tj čipa on puče skroz! Evo dole vidite sliku.. 😥😥😥
Šta sad drugari šta je pametno? Kako da rešavam ovaj problem? Odakle da počnem?

Slika
hahahaha Ako vam ide suviše lako - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo!! :ford:

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Almighty.shO » sreda, 5. feb. 2020. u 17:10h

Pocnes od novog transpondera ;D
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Ford Focus Dača
Poruka: 60
Član foruma od: petak, 23. mar. 2018. u 17:33h

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Ford Focus Dača » sreda, 5. feb. 2020. u 17:26h

Imam dva transpondera iz polovnih daljinaca tj ključeva
dali oni mogu da posluže? Izvađeni su iz ključeva od ford focusa 2004 god i valjda su 4D60 e sad dali mogu oni da nečemu posluže? Imam dva komada ovakvih kao sa slike.
Sto se oni uopšte kvare kad pukne staklo i jel ovo u kapsulici kao da ima neka tečnost ili mi se čini?
Šta sad treba i odakle da krenem jel moze da se koriste ova dva stara sto imam?

Slika
hahahaha Ako vam ide suviše lako - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo!! :ford:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od mbole » sreda, 5. feb. 2020. u 17:59h

Mogu, ali moraju dijagnostikom da se ukodiraju u auto

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford Focus Dača
Poruka: 60
Član foruma od: petak, 23. mar. 2018. u 17:33h

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Ford Focus Dača » sreda, 5. feb. 2020. u 19:20h

@mbole
To druže... znači može preko dijagnostike da se ubace ova dva transpondera... znači vrede... ima nade za uspeh. 👍👌

Auto je trenutno na popravci odvezoše ga malopre na šlep prikolici i trenutno majstor električar radi na resavanju problema... Ishod ćemo videti sutra javiću sta je bilo... Nadam se da će biti sve ok! 🤔🤔
hahahaha Ako vam ide suviše lako - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo!! :ford:

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Djole » sreda, 5. feb. 2020. u 19:44h

Jbg da si bliže može da se reši da ne košta.. Ovako jbg

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Ford Focus Dača
Poruka: 60
Član foruma od: petak, 23. mar. 2018. u 17:33h

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Ford Focus Dača » sreda, 5. feb. 2020. u 20:58h

@Djole hvala druže.

Reseno ,,ponovo jašem,, :beer: sredio ga majstor sad imam ponovo 2 funkcionalna ključa ne (KLON) ... i mogu da sad sam dodam još koji ključ koliko sam ja shvatio po proceduri ovde na forumu..

Ako ne grešim... Malo sam to gradivo zaboravio ali obnoviću ga..

Uspeo je da ona dva transpondera stavi u funkciju preko dijagnostike tj da ih iskoristi! :bravo: 👌👍👍

Znači imao sam moj 1 ključ i dva stara transpondera od (druga dva ključa) i majstor mi je uradio (narezivanje jednog ključa i dao jedan ključ sa fiokicom za transponder čip odradio dijagnostiku), i tO jE tO
Svo to zadovoljstvo je ispalo 40€ jbg

Evo ključićaaa


Slika
hahahaha Ako vam ide suviše lako - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo!! :ford:

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Djole » sreda, 5. feb. 2020. u 21:13h

Dobro nisu te mnogo ošurili. Možeš da dodaješ sada uz pomoć 2 ostale do max 8 čini mi se

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Ford Focus Dača
Poruka: 60
Član foruma od: petak, 23. mar. 2018. u 17:33h

Re: Transponder chip za Focus mk1

Poruka od Ford Focus Dača » sreda, 5. feb. 2020. u 23:58h

@Djole
Još jedan daljinac i još jedan običan i endee dosta mi jeee boze zdravlje 👌👍👍🍻🍻
hahahaha Ako vam ide suviše lako - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo!! :ford:

Odgovori

Povratak na „Security“