Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus MK2 problem sa zakljucavanjem

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
NeLePFC
Poruka: 21
Član foruma od: petak, 10. apr. 2020. u 12:39h

Focus MK2 problem sa zakljucavanjem

Poruka od NeLePFC » subota, 16. maj 2020. u 12:00h

Dobar dan drugari, video sam da ima vise slicnih tema,ali bez konkretnog odgovora. Dakle daljinsko zakljucavanje i otkljucavanje mi ne funkcionise najbolje. MK2 2008 godiste, karavan. Uglavnom treba da stiskam vise puta da bi prihvatio komandu i odreagovao. Kad otkljucavam pomocu kljuca isto se cudno ponasa,treba par puta da okrenem da bi se otkljucao. Prvo levo,pa desno. Nisam siguran da li je to inace praksa kod njih,posto sam ga kupio pre neki dan,ali najvise me zanima kako ovo daljinsko zakljucavanje da resim i ima li tu leka? Stavio sam nove najskuplje baterije i radi za nijansu bolje nego pre,ali opet ne kako bi trebalo. Kome uopste mogu da se obratim za resavanje tog problema,imate li preporuku za nekog dobrog majstora,inace sam iz Kikinde,po mogucnosti bilo bi dobro negde da je blize :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus MK2 problem sa zakljucavanjem

Poruka od mbole » subota, 16. maj 2020. u 13:15h

Kada mehanicki kljucem otkljucavas vrata, da li se ta vrata otkljucaju normalno a ostala ne, ili se ni ona ne otkljucavaju normalno?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

NeLePFC
Poruka: 21
Član foruma od: petak, 10. apr. 2020. u 12:39h

Re: Focus MK2 problem sa zakljucavanjem

Poruka od NeLePFC » subota, 16. maj 2020. u 13:22h

Pa i ona su se teze otvarala,e sad sam naspricao malo WD i deluje mi bolje. Mada videcu jos. Nego me ova centralna brine. Mogu li da uzmem neki polovan kljuc sa mehanizmom ili sta je pametno uraditi u tom slucaju?Koliko uopste kosta novi kljuc i ako on nije problem sta bi drugo moglo biti i kako resiti i gde? :D

Avatar korisnika
Simma
Poruka: 153
Član foruma od: nedelja, 24. nov. 2019. u 19:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: Focus MK2 problem sa zakljucavanjem

Poruka od Simma » subota, 16. maj 2020. u 16:31h

Ja sam imao slican problem,hteo je nekad a nekad sam uspevao tek posle vise pokusaja da otkljucam auto. Zamena baterije nije pomogla,pa sam otvorio kljuc i video da se mikroprekidac odlemio.Odneo sam u TV servis i zamolio ih da mi zaleme ponovo.To je standardni mikroprekidac i svugde moze da se nadje cak i ako skroz crkne.Radi kljuc kao nov. Mikroprekidac u kljucu je prilicno fiksiran plastikom tako da je ipak ponekad radio kad je uhvatio kontakt.To me najvise i zbunjivalo.
Ford Focus mk2 Trend 1.6 DURATEC SFI :ford2: 2008

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus MK2 problem sa zakljucavanjem

Poruka od mbole » subota, 16. maj 2020. u 16:55h

Ako ne radi centralna kako treba ni preko mehanickog otkljucavanja, to nema veze sa daljincem. Daljinac nema nikakvu ulogu, kada okrenes kljuc u bravi.
Ne mesajte centralnu bravu i daljinsko, to su dve razlicite stvari.

Ako imas problem i sa vratima koja mehanicki otkljucavas kljucem, to nema veze sa strujom, vec je sama brava u problemu. A ta brava komanduje ostalim bravama, pa ako ona ne radi, ne mogu da rade ni ostale

Malo je nejasno ovo sto si odgovorio..
Jel kad ne otkljuca ostale ne otkljuca ni nju ili nju otkljuca a ostale ne, ili nekad jedno nekad drugo, ili nisi ni probao dal su vrata otkljucana ako nisi cuo centralnu?

Da bi dobio upotrebljivu pomoc, moras da pruzis precizne podatke.
Niko od nas nije pored tvog auta pa da zna sta se desava

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

NeLePFC
Poruka: 21
Član foruma od: petak, 10. apr. 2020. u 12:39h

Re: Focus MK2 problem sa zakljucavanjem

Poruka od NeLePFC » subota, 16. maj 2020. u 18:45h

Jasno sve. Evo danas sam vise puta probao na kljuc i radi opusteno. Sve brave zakljuca i otkljuca automatski. Najjace sto ga imam tek 2,3 dana pa ni sam nisam jos jasno utvrdio u cemu je problem. :wtf: Pre ce biti da je daljinac problem onda kao sto Simma iznad napisa,posto je sav kilav. :) Listajuci forum dosta puta sam naisao na slicne probleme i koliko vidim da su im brave generalno lose,a ovaj kljuc cu videti kod kljucara da odnesem pa valjda mogu i oni da ga rese :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus MK2 problem sa zakljucavanjem

Poruka od mbole » nedelja, 17. maj 2020. u 03:46h

Niko ne kaze da su nemoguca dva problema. I losa brava i los kljuc
Al ajmo jedno po jedno, redom...
Inace fordovim originalnim kljucevima bas nista ne fali, osim ako si bas siledzija sa njima
Brave su vec druga prica, mada cak i nisu one same toliko problematicne, koliko je prodor vode ka njima

Sent using Tapatalk


Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Security“