Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Lomster
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 28. sep. 2020. u 01:21h
Lokacija: Beograd

Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Poruka od Lomster » sreda, 2. jun 2021. u 11:46h

Zdravo,

Molim za pomoć, sinoć sam seo u auto, pomerio se nekih 100 metara izašao do prodavnice vratio se i nakon toga nisam mogao da upalim auto.

Kontrolna tabla se pali, čuje se pumpa, ali kada se okrene ključ za paljenje dolazi do jakog treperenja crvene lampice na satu istu kao i na klipu ispod



Išao sam kod električara "u kraju", skinuo je sve što je mogao, isto ponašanje automobila svaki put.

Pokušao je kablovima da proveri da li auto može da vergla i uspeo je, naravno bez ključa nego kroz haubu.

Molim vas za pomoć, preporuku šta mogu da uradim, već sam se jednom šlepao po beogradu, mogu to da uradim opet ali bih voleo da odem kod nekog ko bi stvarno mogao to da reši. Zvao sam neke električare upućuju me na ljude koji se bave ključevima ali su svi zauzeti.

Preporuku sam kod svog električara dobio da jednostavno skinem imobilajzer kod nekog čoveka, čime naravno gubim tu neku sigurnost od krađe, ali opet, i nije neki nov auto a i ne želim da me sve ovo košta previše na kraju

Pukim čudom je auto zaverglao nakon što smo sklopiili sve oko volana i kablove, ali nije upalio (iz drugih razloga) i nakon toga je opet prilikom okretanja ključa počela jako da treperi crvena lampica.

Proverili smo i šok dugme (ako se tako zove) da ono ne blokira nešto ali ista je situacija.

Molim za pomoć :(

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Poruka od mbole » sreda, 2. jun 2021. u 13:17h

Prvo, probaj drugi kljuc, ako ga imas naravno.

Drugo, izbroj tacno kako trepce lampica.
Ostavi na kontaktu neka trepce brzo (potraje to jedno minut). Nakon toga ce poceti da trepce u nekom sporom ritmu, tipa jeda blink, pa onda tri za redom, pa opet tako.
Bas kao na kraju ovog klipa.
Onda mozemo nesto da zakljucimo, to jest da vidimo koji deo imobilajzera je u problemu.

Najverovatnije imas neki kontaktni problem u kablovima oko volana.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Lomster
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 28. sep. 2020. u 01:21h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Poruka od Lomster » sreda, 2. jun 2021. u 19:14h

Hvala za savet, nakon brzog treptanja treperi 1 pa 1, https://www.fordwiki.co.uk/index.php/PA ... ault_Codes gledao sam na ovom sajtu nažalost ne postoji 1:1 kod
:(

pozvao sam još jednog električara koji bi je rekao da ne želi da mi rastura volan da bi video kablove..

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Poruka od 911s [SK] » sreda, 2. jun 2021. u 20:51h

Ne prepoznaje ključ iz jednog od sledećih razloga:
- oštećena kapsula u ključu
- crkao čitač oko kontakt brave odnosno loš kontakt na njegovom konektoru
- crkao sam modul u glavnom kompjuteru odnosno loš kontakt na glavnom konektoru kompjutera ili hladan lem unutar kompjutera.

Za početak skinuti plastike oko volana, izvaditi kapsulu iz ključa i prineti je pod raznim uglovima i pozicijama čitaču (prstenu) dok je sam ključ u kontakt bravi za to vreme i dok pokušavate da zaverglate.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Poruka od mbole » sreda, 2. jun 2021. u 22:28h

11 nije primljen signal sa transivera. (transiver je deo koji se nalazi kod brave, citac).

Tako da nije do kljuca, vec ili sam transiver ne valja, ili sto je mnogo verovatnije imas problem sa zicama i konektorima do njega.
Poslednja opcija je PCM

No.. najverovatnije je problem sa zicama i konektorima, posto je proradilo u nekom trenutku, dok ste cackali plastike oko volana.

Inace, ovo su kodovi lampice, i odgovarajuci kodovi greska dijagnostike:

Kôd: Označi sav tekst

³     WDS DTC     ³ Indicator  ³        Description/Condition        ³   Possible Source    ³     Action      ³
³                 ³ Flash Code ³                                     ³                      ³                 ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      0000       ³     -      ³        No DTC's, vehicle OK         ³                      ³                 ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      B1681      ³     11     ³   PATS transceiver signal is not    ³ Transceiver wiring   ³ Go to Pinpoint  ³
³                 ³            ³              received               ³     transceiver      ³     Test A      ³
³                 ³            ³                                     ³     connector,       ³                 ³
³                 ³            ³                                     ³  transceiver or PCM  ³                 ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      B2103      ³     12     ³   Transceiver antenna coil fault    ³     Transceiver      ³ Install a new   ³
³                 ³            ³       Vehicle does not start        ³                      ³   transceiver   ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      B1600      ³     13     ³  Non-PATS key or damaged encoded    ³    PATS encoded      ³ REFER to WDS.   ³
³                 ³            ³    ignition key, or no key code     ³     ignition key     ³   PATS test.    ³
³                 ³            ³  received. Vehicle does not start   ³                      ³   Follow the    ³
³                 ³            ³                                     ³                      ³  instructions   ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      B2431      ³     13     ³   Transponder programming failed    ³     Ignition key     ³ REFER to WDS.   ³
³                 ³            ³  Crypto transponder only. Vehicle   ³                      ³   PATS test.    ³
³                 ³            ³           does not start            ³                      ³   Follow the    ³
³                 ³            ³                                     ³                      ³  instructions   ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      B1602      ³     14     ³   Partial key read of PATS key.     ³    PATS encoded      ³ REFER to WDS.   ³
³                 ³            ³       Vehicle does not start        ³    ignition key.     ³   PATS test.    ³
³                 ³            ³                                     ³     Transceiver      ³   Follow the    ³
³                 ³            ³                                     ³                      ³  instructions   ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      B1601      ³     15     ³  Incorrect key code, Unprogrammed   ³    PATS encoded      ³ REFER to WDS.   ³
³                 ³            ³    PATS key (keycode format OK)     ³     ignition key     ³   PATS test.    ³
³                 ³            ³ Vehicle does not start (20 second   ³                      ³   Follow the    ³
³                 ³            ³         anti-scan invoked)          ³                      ³  instructions   ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      U1900      ³     16     ³ CAN communication link between the  ³ Circuit, PCU or PCM  ³ REFER to WDS.   ³
³                 ³            ³   PCM and PCU (DI diesel only).     ³                      ³   PATS test.    ³
³                 ³            ³       Vehicle does not start        ³                      ³   Follow the    ³
³                 ³            ³                                     ³                      ³  instructions   ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      B1213      ³     21     ³ Number of programmed PATS encoded   ³ Incorrect number of  ³ REFER to WDS.   ³
³                 ³            ³  keys below minimum. Vehicle does   ³ keys programmed or   ³   PATS test.    ³
³                 ³            ³              not start              ³    PATS encoded      ³   Follow the    ³
³                 ³            ³                                     ³     ignition key     ³  instructions   ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      B2141      ³     22     ³   NVM Configuration failure. No     ³ New PCM or new fuel  ³ REFER to WDS.   ³
³                 ³            ³  security ID exchange between PCM   ³ injection pump (PCU) ³   PATS test.    ³
³                 ³            ³  and PCU (DI diesel only) Vehicle   ³                      ³   Follow the    ³
³                 ³            ³           does not start            ³                      ³  instructions   ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³      B2139      ³     23     ³ Data mismatch (received data does   ³ New PCM or new fuel  ³ REFER to WDS.   ³
³                 ³            ³    not match what was expected)     ³ injection pump (PCU) ³   PATS test.    ³
³                 ³            ³   Security messages do not match    ³                      ³   Follow the    ³
³                 ³            ³  between PCM and PCU Vehicle does   ³                      ³  instructions   ³
³                 ³            ³              not start              ³                      ³                 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÁÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÁÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÁÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÁÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Lomster
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 28. sep. 2020. u 01:21h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Poruka od Lomster » sreda, 2. jun 2021. u 22:51h

Pa hvala vam veliko obojici, mbole ovo šaljem sebi mejlom odmah da imam u budućnosti :)

sutra ću dodatno da proverim pa javljam novosti, hvala još jednom!!!

Lomster
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 28. sep. 2020. u 01:21h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Poruka od Lomster » petak, 4. jun 2021. u 12:54h

Nažalost problem se nastavlja, juče me je posetio prijatelj koji je došao sa dijagnostikom i utvdili smo u početku da je bilo grešaka i da su se sve odnosile na probleme sa strujom, povezali smo auto kablovima i upalio je odmah, radio je i mislili smo da smo rešili problem, jer je nakon toga dijagnostika vraćala da nema grešaka..

Ubrzo nakon toga se desilo da je počela klapna za filter klime koja se nalazi ispod šoferke da udara, i kada se upali auto tačno se čulo pam pam pam a ako se gleda, nakon skidanja filtera, tako je mogla da se vidi da "landara" tj 3-4 puta se otvori i zatvori tako da jako lupi.

Uspeli smo da isključimo motorčić koji je ustvari pokretač te klapne u nadi da je to ustvari ono što je uticalo na nestanak struje u automobilu.

Upalili auto, pustili ga da radi, i nakon 6-7 minuta auto se ugasio. Probali smo opet da ga upalimo, isto treperi crveno svetlo kao opisano gore, vraća kod 1:1. Nakon toga smo probali jedan ključ drugi ključ ništa, onda se sedne u auto, daljinskim zaključavanjem ga zaključamo otključamo probamo sa jendim ključem isto ponašanje, probamo sa drugim ključem on upali.

Uključili smo motorčič koji je lupao, lupao je narednih nekoliko puta, onda je potpuno prestao da lupa.

Nakon toga smo u narednih pola sata probali sve moguće kombinacije sa klučevima, upaljenom klimon, svetlima radiom da se pali auto i celih pola sata je palio kako treba na najkraći okret ključa bez pritiska kvačila ili gasa. 15 minuta ga ostavili da ne radi, probali opet, ista priča, vrti ključeve u krug otključaj zaključaj kola iznutra, odjednom upali.

Ista situacija se desila i jutros, morao sam da probam opet auto 5 minuta nije hteo da upali i samo odjednom je upalio.

Ja ovde sumnjam na bravu ali nisam siguran šta bih mogao oko toga da proverim..

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Poruka od mbole » petak, 4. jun 2021. u 21:33h

Stvari koje pominjes su vezane sa sasvim razlicitim sistemima.
Npr, verglanje i paljenje tj imobilajzer su vezani za PCM, klapna za modul klime, daljinsko za GEM...

Prvo sto bih proverio su kontakti na klemama akumulatora a posle toga mase sa akumulaora na sasiju i na motor.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Ford Fiesta mk4 2001 zetec 1.25 - Ne vergla, imobilajzer možda

Poruka od zolee » subota, 5. jun 2021. u 00:24h

Huh. Kad citam sta te je snaslo samo mi dodje da se pomolim za tebe. Ne daj Boze nikom. Koji djavo od greske...
Nadam se da cete naci uskoro sta je problem.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Odgovori

Povratak na „Security“