Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kako onesposobiti sirenu alarma?

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Obsidian
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 14. nov. 2021. u 17:22h

Kako onesposobiti sirenu alarma?

Poruka od Obsidian » utorak, 26. apr. 2022. u 17:38h

Pozdrav, danas prao auto (u pitanju je focus mk1 tddi) i ne znam da li je nekako negde usla voda, ali zaglupio fabricki alarm. Kljuc je onaj jajasti sa tri dugmeta i ima double lock i podizanje stakala kad se drzi dugme za zakljucavanje.

Uglavnom oprao auto, ostavio da se susi i posle 3-4 sata odem do marketa. Tamo zakljucao auto daljinski, posto skoro nikada ne zakljucavam preko brave, posle par minuta da otkljucam, ono ne reaguje uopste, kao da je daljinac bez baterije. Probao sva tri dugmeta i nista. Cekao ja tu jedno pola sata, rekoh mozda dodje sebi, pokusavao i daljinski da otvorim da pomerim bateriju, ali nista.

Ovo nije prvi put da se zaglupi tako, pa sam znao da ako otkljucam na bravu, da ce se aktivirati alarm. Medjutim posto ne vredi vise cekati, otkljucam ja i odmah nakon otvaranja vrata, krece zurka. Probam da zatvorim vrata i zakljucam ponovo na kljuc, medjutim nista, alarm i dalje cepa. Udjem unutra, pokusam da dam kontakt vise puta, ali ni to ne pomaze. Upalim auto normalno, ugasim, rekoh prepoznace kljuc, medjutim alarm sve vreme razbija bubne opne. Ljudi se tu okupili, gledaju i ja sta cu, vidim da nema poente, upalim ponovo i vozim kuci.

Vozio tako par kilometara sa alarmom i sva cetiri, stanem i rekoh da probam opet. Ugasim auto i izadjem, probam na dugme od daljinskog, ono ga zakljuca odmah i prestade alarm.

Da ne bih vise dolazio u ovakve situacije, zna li nekako kako mogu onesposobiti bar sirenu alarma, ako moze i preko osiguraca? Po zvuku se culo da je negde pozadi, ili gepek ili odmah iza ledja zadnje klupe.

Takodje, zna li neko postoji li bilo koji drugi nacin koji ne bi aktivirao alarm u ovom slucaju? Da nije proradilo dugme na daljincu, da sam skinuo kleme i posle vratio, ponovo bi se aktivirao alarm.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kako onesposobiti sirenu alarma?

Poruka od mbole » četvrtak, 28. apr. 2022. u 05:10h

Koje godiste (i mesec proizvodnje) je taj focus?
Sirena je pozadi, u gepeku sa leve strane.

Najjednostavnije potpuno resenje ako vec hoces da "ubijes" alarm, je da promenis central locking/alarm modul (ili gem ako je auto mladji), za verziju koja ima duplo zakljucavanje ali nema alarm.

Ali... alarm ne bi trebalo da se upali ni ako otkljucas vrata kljucem.
Tako da imas neki problem sa celom pricom. Lako je moguce da ti voda negde ulazi i stize do modula, pa se on zbog toga zablesavi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Obsidian
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 14. nov. 2021. u 17:22h

Re: Kako onesposobiti sirenu alarma?

Poruka od Obsidian » četvrtak, 28. apr. 2022. u 21:39h

Nisam siguran za mesec, pogledacu sutra tacno, godiste je 2000 ili 2001. Moze li sirena samo da se raskaci i mozes li mi reci tacnu lokaciju u gepeku?

Ovo za aktiviranje alarma kad se zakljuca preko daljinca, a otkljuca preko brave mi je bilo cudno, pa sam gledao po netu kad mi se prvi put desilo i video i po stranim forumima da se desava ljudima. Drugi im rekose da je normalno i da navodno imaju fore oko 30 sekundi da startuju auto i da to deaktivira alarm, ali rece covek da kod njega nije slucaj, kao ni kod mene... Nazalost ne mogu sad da nadjem koji je forum bio.

Pretpostavljam da elektricar ne moze da izmeni nikakve funkcije, osim da promeni sam modul? Ako se ne varam, modul je iza fioke kod suvozaca, tako da mi bas nije jasno kako tu ulazi voda uopste.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kako onesposobiti sirenu alarma?

Poruka od mbole » četvrtak, 28. apr. 2022. u 23:30h

Ako je 2000-to, nije bitno koji je mesec, ako je 2001, onda pre avgusta imas modul, a posle avgusta imas GEM.

Da moduli su iza kasete.
To je jedno od "cuvenih" mesta gde voda ulazi na focusu.
Zapuse se odvodi ispod haube, ili ne lezi lepo plastika ispod sofersajbne...

Nazalost ne znam bas tacnu lokaciju sirene, ali svakako moras da skines tapacirung u gepeku sa leve strane, pa ce se vec negde videti.

Ja citam servisno uputstvo, ne znam sta pisu po forumima :)
Moguce je da je nesto menjano sa generacijom koja je dobila GEM, mada koliko se secam nije...

System Arming

The system will be armed by the keyless entry remote transmitter when the following input sequence is followed:
1. Turn the ignition switch to the OFF position and remove the key.
2. Close all the doors (unlocked).
3. Press the LOCK button on the keyless entry remote transmitter to lock the doors. The turn signal lamps will flash once.
4. If the turn signal lamps do not flash, the system is not armed.

The system will also be armed when the following input sequence is followed:
5. Turn the ignition switch to the OFF position and remove the key.
6. Close all the doors (unlocked).
7. Lock the doors, with the mechanical key.

Disarming an Untriggered System
The system can be disarmed by carrying out one of the following procedures.
— Unlock a front door with a key.
— Unlock the front door by pressing the UNLOCK button of the keyless entry remote transmitter.

System Triggering
When the system is triggered, the system flashes the turn signal lamps, and sounds the anti - theft system horn.

When armed, unauthorized entry into the vehicle without using a key or keyless entry remote transmitter is detected by a switch being triggered in the door latch, liftgate latch, luggage compartment latch or hood latch. The system will also be triggered if the ignition switch is turned to the ON position or if the audio unit is disconnected.

The anti - theft system will not activate, if the liftgate or luggage compartment is opened using the key or remote entry transmitter due to an inhibit switch.

Disarming a Triggered System
Carrying out either of the following steps will disarm the triggered anti - theft system.
— Driver or passenger front door is unlocked with a key.
— Pressing the UNLOCK button of a remote entry transmitter.

When the system has been triggered, the anti - theft horn will shut off automatically after 30 seconds and the turn signal lamps will shut off automatically after 5 minutes. The system will then reset to an armed state and will trigger again if another intrusion occurs.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Obsidian
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 14. nov. 2021. u 17:22h

Re: Kako onesposobiti sirenu alarma?

Poruka od Obsidian » petak, 29. apr. 2022. u 22:44h

Danas sam bas pomerio kasetu da vidim. U pitanju je isti ovakav zeleni modul https://i.ibb.co/kD8r1vz/2.jpg, part number na kraju mu je FD. Pipao sam svuda oko modula, sve je suvo, doduse sad se mozda i osusilo, ali npr nema ni onih fleka od vode sto ostanu kad se osusi. Primetio sam i da guma/plastika koja naleze sa soferku sa spoljne strane ima lufta, ali ne znam da li moze da stigne odatle do modula, deluje bas daleko.

Ovo sto si napisao je sve tako osim:

Disarming a Triggered System
Carrying out either of the following steps will disarm the triggered anti - theft system.
— Driver or passenger front door is unlocked with a key.
— Pressing the UNLOCK button of a remote entry transmitter.

Jer otkljucavanje preko brave aktivira alarm kod mene.

Odgovori

Povratak na „Security“