Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Isključeni alarm se pali?!?!

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Isključeni alarm se pali?!?!

Poruka od adam » nedelja, 31. okt. 2010. u 19:18h

Ni sam ne znam odakle da počnem! Možda od slike i pitanja!

Slika

Slika je slikana sa suvozačeve strane, odmah iza fara. Nemam pojma šta su one dve stvari označene strelicama. Za ovu u donjem desnom uglu su mi rekli da je alarm. I tu leži suština mog problema!
Kad sam kupio auto (Mondeo I, 1.8td) rečeno mi je da je alarm raskopčan. Ni ključ nisam dobio fabrički sa onim čudom za gašenje i sve je to tako lepo šljakalo dok prošlog leta na pecanju nije iz čista mira počeo da mi se oglašava sa naizmeničnim, tihim tonom - kao kad neko vrlo kratko pritisne sirenu. Došao sam do auta, dao kontakt, skinuo sa kontakta i to je tada tako prošlo.U međuvremenu se svašta na autu popravljalo, menjalo - nikad se nije ponavljalo do prošle nedelje kada je počelo ponovo - auto taman dovežen od majstora, uparkirao, zaključao (ima centralnu) krenuo dva koraka - kad krenu opet, jednom, pa dva pita, pa ceo niz povezanih. Brzo otključam, kontakt dam, on stane... Izađem, zaključam, on opet. Probam da ga upalim - ni da zavergla (kao blokada motora, šta li). Onda skinem minus klemu sa akumulatora, vratim je, auto normalno kresne i ništa se ne događa. Zaključam, odem u stan, pogledam kroz prozor - auto svira i blinka sve u 16. Sad sam mu skinuo opet klemu i nemam pojma šta da radim.
Moram da napomenem da na mestu gde poklopac haube naleže na šasiju postoji sa prednje leve strane (na slici se ne vidi) mali prekidač na koji se pritisne kad se hauba spusti. Probao sam da pritiskam taj prekidač - kad ga stisnem alarm se ugasi, kako ga pustim krene da svira. Helphelphelp! (osim da odem kod majstora za alarme, šta mogu da mu raskopčam da ne svira i ne blinka a da nije minus klema - za početak)

Avatar korisnika
Turbo Force
Rostilj majstor
Poruka: 386
Član foruma od: sreda, 15. okt. 2008. u 16:14h
Lokacija: Beograd/Vozdovac

Re: Isključeni alarm se pali?!?!

Poruka od Turbo Force » nedelja, 31. okt. 2010. u 21:44h

Ja mislim da je taj alarm naknadno ugradjen ( nije fabricki). Morao bi da nadjes modul od alarma i da iscupas dzek, tad neces imati problema sa blinkanjem i sirenom obicno stoji ispod volana ili iznad papucica.

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Isključeni alarm se pali?!?!

Poruka od adam » ponedeljak, 1. nov. 2010. u 01:22h

Čuo sam neko škljocanje iza plastike kod leve noge suvozača. Mislim da ću morati to da skinem pa da vidim šta tamo ima.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Isključeni alarm se pali?!?!

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 1. nov. 2010. u 10:42h

Ako nemaš šemu alarma možemo samo da bajamo u pasulj šta treba da "izdžekaš" da bi ga isključio.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Isključeni alarm se pali?!?!

Poruka od adam » sreda, 3. nov. 2010. u 07:46h

Huh, pride sam čuo i to da je ta fora dosta zeznuta, jer ako samo iščupam taj džek (ako ga nađem uopšte ! ) može da mi se desi da blokiram boš pumpu i onda samo vraćanje džeka više nije dovoljno nego mora ceo alarm da se "prešteluje", ili tako nešto! Vidim da mi električar ne gine!
Errrrrr, koliko više zaje...cije sa ovim autom?!?! Šta je sledeće?

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Isključeni alarm se pali?!?!

Poruka od adam » ponedeljak, 20. dec. 2010. u 01:44h

Na kraju raskopčana oba alarma! Kaže mi električar da je mečki rodio dok nije "pohvatao" sva ožičenja!

A đavo me vukao za jezik... Sledeće sranje koje se dešava je anlaser!!!

Ima li kraja pizdarijama?

"Najbolji auto je novi auto!"
Haugh!

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Isključeni alarm se pali?!?!

Poruka od FiestaRS » utorak, 21. dec. 2010. u 18:25h

adam piše: Errrrrr, koliko više zaje...cije sa ovim autom?!?! Šta je sledeće?
Nije kriv auto.... nego vlasnici.... thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Isključeni alarm se pali?!?!

Poruka od adam » sreda, 22. dec. 2010. u 23:24h

Tačno tako!
I to ne sve one (ko zna koliko ih je bilo?) selje i goveda koji su ga gazili i ko zna šta mu sve radili dok nije došao do stani-pani!
NE!
Nego ovo samouvereno i svim znanjima o automobilima potkovano govedo što sad smile_computer1 umesto da gears , koje je mislilo da svojim bistrim okom i veeeeeeelikim znanjem može da proceni stanje auta i koji se na prvi pogled i prvi krug zaljubilo u nesrećnog Mondea!
E ko me sad j...e! Sad sam kupio školu! Al' sam je zato platio kao da sam u privatnu išao!!! Dođe mi da war
cekicko
- "Tako mi i treba kad nisam slušao šta mi majka govori!
- A šta ti je majka rekla?
- Ne znam! Nisam slušao!"

Ideja administratorima:
Otvoriti temu "Na šta obraćati pažnju pri kupovini polovnjaka/polovnog Forda". Cenim da bi mogao roman da se napiše!

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Isključeni alarm se pali?!?!

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 23. dec. 2010. u 00:53h

Nazalost moram da se nasmejem lol
Slika

Odgovori

Povratak na „Security“