Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

promena moda otkljucavanja vrata

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Avatar korisnika
jegor
Poruka: 16
Član foruma od: ponedeljak, 19. jul 2010. u 11:50h
Lokacija: Novi Sad

promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od jegor » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 21:00h

Pozdrav,
Zamenio sam konzolu za centralno bravu na ford focus-u 2001.
Odneo kod elektricara da programira kljuc i primetio da sa ovom novom konzolom, prvi pritisak na dugme za otkljucavanje otkljucava samo vozacka vrata, a drugi i sva ostala. Prethodna konzola je sve otkljucavala na jedan pritisak dugmeta.
Da li postoji mogucnost da se menja ovaj mode otkljucavanja?

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od Cedo » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 21:45h

Probaj ovako:u isto vreme pritisni i drzi par sekundi dugme za otkljucavanje i dugme za zakljucavanje ,dok ne cujes biiiiiip ili ako ne bude nikakvog zvucnog signala drzi tako 5 sekundi i trebao bi da reprogramiras daljinac da otkljucava sva vrata samo jednim pritiskom,istom metodom omogucavas/onemogucavas tu opciju..e sad tako je kod mene na mondeu pa vredi da pokusas i ti na fokusu ;) ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
jegor
Poruka: 16
Član foruma od: ponedeljak, 19. jul 2010. u 11:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od jegor » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 21:54h

cedo86 piše:Probaj ovako:u isto vreme pritisni i drzi par sekundi dugme za otkljucavanje i dugme za zakljucavanje ,dok ne cujes biiiiiip ili ako ne bude nikakvog zvucnog signala drzi tako 5 sekundi i trebao bi da reprogramiras daljinac da otkljucava sva vrata samo jednim pritiskom,istom metodom omogucavas/onemogucavas tu opciju..e sad tako je kod mene na mondeu pa vredi da pokusas i ti na fokusu ;) ..
Hvala na brzom odgovoru, probao, ali izgleda da to ne radi kod focusa.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od Cedo » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 22:17h

Jbg thumbdown ..sad sam video da se kod Mondea pale migavci kao znak da je postupak uspesno zavrsen a ne biiiiiip signal,a dugmici se drze min 4 sekunde i ako ti to ne radi,nemam drugi predlog osim da kontaktiras tog elektricara..nadam se da ce neko od vlasnika Fokusa znati thumbsuph ...
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od CougarXR » utorak, 16. nov. 2010. u 09:23h

@cedo86

Hvala prodato

Kod mene na Cougar-u je identično kao na Mondeu sa sve paljenjem migavaca kao potvrdom, a baš me je smarao dupli klik za otključavanje svih vrata...
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
jegor
Poruka: 16
Član foruma od: ponedeljak, 19. jul 2010. u 11:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od jegor » utorak, 16. nov. 2010. u 10:34h

Izgleda da moj kvar uopste nije bio do console. Naime, isto se desava i sa ovom drugom koju sam stavio.
Kada otkljucam vrata, posle izvesnog vremena, i ne svaki put, vrata se otkljucaju jos jednom. Obicno se to desi u toku voznje, posle 15-ak minuta, ali ponekad i cim sednem u auto.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od Cedo » utorak, 16. nov. 2010. u 11:28h

CougarXR piše:@cedo86

Hvala prodato

Kod mene na Cougar-u je identično kao na Mondeu sa sve paljenjem migavaca kao potvrdom, a baš me je smarao dupli klik za otključavanje svih vrata...
thumbsuph (pogledaj i ostale dodatne opcije za Mondeo)

@Jegor
Kako mislis otkljucaju se jos jednom?Jel samo cujes zvuk rada na prazno motora centralne,s`obzirom da su vrata vec otkljucana ili se otkljucaju ostala vrata ako si recimo otkljucao samo vozaceva?Zanimljivo Fokus ima opciju namestanja automatskog zakljucavanja vrata u voznji kad se predje 7km/h,pa da te ipak pitam jesi siguran da se otkljucavaju vrata a ne zakljucavaju cekicko? Uglavnom izgleda kao da nesto brljavi jer kazes da ti se to desava nekad odmah a nekad posle 15 min...
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
jegor
Poruka: 16
Član foruma od: ponedeljak, 19. jul 2010. u 11:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od jegor » utorak, 16. nov. 2010. u 19:01h

cedo86 piše:
CougarXR piše:@cedo86

Hvala prodato

Kod mene na Cougar-u je identično kao na Mondeu sa sve paljenjem migavaca kao potvrdom, a baš me je smarao dupli klik za otključavanje svih vrata...
thumbsuph (pogledaj i ostale dodatne opcije za Mondeo)

@Jegor
Kako mislis otkljucaju se jos jednom?Jel samo cujes zvuk rada na prazno motora centralne,s`obzirom da su vrata vec otkljucana ili se otkljucaju ostala vrata ako si recimo otkljucao samo vozaceva?Zanimljivo Fokus ima opciju namestanja automatskog zakljucavanja vrata u voznji kad se predje 7km/h,pa da te ipak pitam jesi siguran da se otkljucavaju vrata a ne zakljucavaju cekicko? Uglavnom izgleda kao da nesto brljavi jer kazes da ti se to desava nekad odmah a nekad posle 15 min...
Cuje se zvuk otkljucavanja svih vrata. Kao kada otkljucas daljinskim jednom, pa stisnes otkljucavanje jos jednom, verovatno je to zvuk motora centralne.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od Cedo » utorak, 16. nov. 2010. u 20:07h

Jeste to je zvuk centralne..ali nesto se tu ne slaze,odnosno tesko da se mozemo razumeti ovako preko postova da bi se utvrdilo sta je tacno u pitanju..evo kakva je situacije kod mene a imam aktiviran taj sistem dvostrukog otvaranja..prvi klik na dugme i otvore se vozaceva vrata sa pratecim zvukom centralne;drugi klik otvaraju se ostala vrata sa takodje zvukom centralne e sad kad pritisnem treci put cuje se samo zvuk "tk" jer normalno motor nema vise sta da otvori pa proizvede taj tup zvuk "tk"..e sad ako ti cujes taj zvuk "tk" nesto oko centralne brljavi pa motoric pokusava da otkljuca vrata iako su otkljucana..ako cujes klasican zvuk otkljucavanja/zakljucavanja onda postoje tri mogucnosti 1.nisu sva vrata bila otkljucana pa je centralna otvorila ostala (pre sedanja u kola proveri jesu sva vrata otvorena iako si dva puta pritisnuo dugme na kljucu) 2.centralna je zakljucala vrata (to ces isto lako proveriti,kad cujes taj zvuk otvaranja/zatvaranja proveri sva vrata,a neko drugi neka proveri spolja ili otvori prozore pa proveri sam) 3.centralna je zakljucala pa otkljucala vrata i sve osim tog zvuka ispada ok mrgreen ali nije jer centralna naravno treba da radi na tvoju komandu :D ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
jegor
Poruka: 16
Član foruma od: ponedeljak, 19. jul 2010. u 11:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od jegor » sreda, 17. nov. 2010. u 13:16h

cedo86 piše:Jeste to je zvuk centralne..ali nesto se tu ne slaze,odnosno tesko da se mozemo razumeti ovako preko postova da bi se utvrdilo sta je tacno u pitanju..evo kakva je situacije kod mene a imam aktiviran taj sistem dvostrukog otvaranja..prvi klik na dugme i otvore se vozaceva vrata sa pratecim zvukom centralne;drugi klik otvaraju se ostala vrata sa takodje zvukom centralne e sad kad pritisnem treci put cuje se samo zvuk "tk" jer normalno motor nema vise sta da otvori pa proizvede taj tup zvuk "tk"..e sad ako ti cujes taj zvuk "tk" nesto oko centralne brljavi pa motoric pokusava da otkljuca vrata iako su otkljucana.
Upravo tako. Ja na ovoj mojoj staroj centralki nemam sistem dvostrukog otvaranja, tako da je u pitanju pokusaj otvaranja vec otvorenih vrata i cuje se samo tup zvuk.
Posto sam pokusao i sa drugom centralom, i ponasanje je isto, elektricar rece da ce sada da krene da pregleda brave.

Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od CougarXR » sreda, 17. nov. 2010. u 13:32h

cedo86 piše: thumbsuph (pogledaj i ostale dodatne opcije za Mondeo)
Na žalost samo otključavanje vrata sa jednim ili sa dva klika radi na mom Cougar-u... ali bolje išta nego ništa... thumbup
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od Cedo » sreda, 17. nov. 2010. u 16:32h

jegor piše:
cedo86 piše:Jeste to je zvuk centralne..ali nesto se tu ne slaze,odnosno tesko da se mozemo razumeti ovako preko postova da bi se utvrdilo sta je tacno u pitanju..evo kakva je situacije kod mene a imam aktiviran taj sistem dvostrukog otvaranja..prvi klik na dugme i otvore se vozaceva vrata sa pratecim zvukom centralne;drugi klik otvaraju se ostala vrata sa takodje zvukom centralne e sad kad pritisnem treci put cuje se samo zvuk "tk" jer normalno motor nema vise sta da otvori pa proizvede taj tup zvuk "tk"..e sad ako ti cujes taj zvuk "tk" nesto oko centralne brljavi pa motoric pokusava da otkljuca vrata iako su otkljucana.
Upravo tako. Ja na ovoj mojoj staroj centralki nemam sistem dvostrukog otvaranja, tako da je u pitanju pokusaj otvaranja vec otvorenih vrata i cuje se samo tup zvuk.
Posto sam pokusao i sa drugom centralom, i ponasanje je isto, elektricar rece da ce sada da krene da pregleda brave.
Javi sta ste uradili..

@CougarXR
thumbup naravno..neke stvari se razlikuju od modela do modela..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6046
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od Daniel » subota, 20. nov. 2010. u 23:03h

malo kasnim al kod mene na focusa kad drzim 5s za otkljucavanje spuste se svi prozori a kad drzim zakljucavanje 5s ona se podignu svi prozori :D
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
zikson
Poruka: 32
Član foruma od: utorak, 23. nov. 2010. u 13:11h
Lokacija: Arandjelovac
Kontakt:

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od zikson » utorak, 15. mar. 2011. u 17:15h

jegor piše:Kada otkljucam vrata, posle izvesnog vremena, i ne svaki put, vrata se otkljucaju jos jednom. Obicno se to desi u toku voznje, posle 15-ak minuta, ali ponekad i cim sednem u auto.
Kod mene se desava isto.

Avatar korisnika
jegor
Poruka: 16
Član foruma od: ponedeljak, 19. jul 2010. u 11:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: promena moda otkljucavanja vrata

Poruka od jegor » petak, 18. mar. 2011. u 11:58h

Jesi uspeo to nekako da resis? Ja sam sad u fazi da probam sa drugom vozackom bravom.

Odgovori

Povratak na „Security“