Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo MKIII 2001 - fabricki alarm i otvaranje gepeka

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Mondeo2.0
Poruka: 33
Član foruma od: četvrtak, 17. feb. 2011. u 16:20h
Lokacija: Nis, Srbija

Mondeo MKIII 2001 - fabricki alarm i otvaranje gepeka

Poruka od Mondeo2.0 » nedelja, 20. feb. 2011. u 14:35h

Pozdrav,

1. znam da je pitanje mozda glupo, ali kako utvrditi da li auto ima fabricki alarm? Na saticu na centralnoj konzoli postoji crvena dioda koja svetli kada se auto zakljuca, ali nista se ne cuje kada zakljucam auto preko daljinskog a nista od migavaca ne "trepne". Znaci nemam ni vizuelnu ni audio potvrdu da je auto zakljucao (osim sto cujem brave kako se zakljucaju)

2. Na kljucu sa daljinskim zakljucavanjem/otkljucavanjem takodje imam i dugme za otvaranje gepeka. E sada, kao da mu treba duze vremena ili nekoliko puta da pritisnem dugme za otvaranje gepeka da bi se ovaj otvorio? Da li je to normalno ponasanje?

Unapred hvala na odgovorima, i ne zamerite ako pitam osnovne stvari.

Pozdrav,

Milan
Mondeo MKIV 2.0 Benzin 2010

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo MKIII 2001 - fabricki alarm i otvaranje gepeka

Poruka od dule0911 » nedelja, 20. feb. 2011. u 14:43h

1. Kad jednom pritisnes dugme za zakljucavanje, brave se zakljucaju spolja. Kad drugi put pritisnes, brave se zakljucaju i iznutra i dobices vizuelnu potvrdu (migavci 2 puta) da je odradjeno "duplo" zakljucavanje. Kad otkljucavas nema porebe 2 puta, jednom pritisnes i auto je otkljucan.
Za alarm ne znam sta da ti kazem kako da ga probas, moj ima fabricki alarm i samo par puta sam uspeo da ga upalim ali retko kad uspem da reprodukujem situaciju. Probaj sledece, mislim da sam ga tako zadnji put aktivirao: otkljucaj ga preko daljinca i otvori gepek (preko daljinca isto, ali samo da brava odradi, nemoj da ga bukvalno otvaras). Sacekaj 45 sekundi (posto se automatski zakljucava posle 45sek ako ne otvoris nijedna vrata). I onda probaj da otvoris gepek, ako zapisti tj zasvira sirena imas alarm, u suprotnom ne. Ovo je jedini scenario kojeg se secam, mozda ima i laksi nacin :D

2.Gepek se preko daljinca otvara sa 2 pritiska na dugme za otvaranje gepeka.
Fiesta!!

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Mondeo MKIII 2001 - fabricki alarm i otvaranje gepeka

Poruka od FM III » nedelja, 20. feb. 2011. u 15:15h

1. Zaključaj kola sa dva pritiska dugmeta na daljincu i samo ključem otvori npr. haubu ili ostavi prozor otvoren i otvori preko ručice iznutra, oglasiće se sirena ako imaš fabrički alarm. Inače ta crvena lampica kada svetli na svake 2 sekunde onda je uključena blokada motora a kada daš kontakt i sačekaš da se sve lampice pogase i ona će se ugasiti pokazaće da je kod sa ključa učitan.
2. Otključavanje samo gepeka je sa 2 pritiska na dugme unutar 3 sekunde.
ps. potraži manual na netu ima objašnjenja za sve tipove Mondea 3 i za svu opremu (ja sam skinuo na hrvatskom)
http://hr.diplodocs.com/korisnicki-prir ... /MONDEO-_4
klikni na PDF ikonicu, unesi kod i preuzmi fajl od 4,5 mb
Pozdrav!
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

makarije
Poruka: 34
Član foruma od: ponedeljak, 3. avg. 2009. u 19:21h

Re: Mondeo MKIII 2001 - fabricki alarm i otvaranje gepeka

Poruka od makarije » nedelja, 20. feb. 2011. u 19:04h

Blokada motora koja svetli na satu je fabrička stvar, i skoro 100% sam siguran da nemaš alarm.
To sa dugmetom za otvaranjem gepeka je kod svih isto, nije nikakav problem kod tebe. Pretpostavljam da je namerno urađeno da se to ne bi činilo slučajno.

Pošto te zanima sigurnost, da li znaš da sa svakim ključem od vozila tipa FORD možeš da zaključaš bilo koj automobil tipa FORD?
Naravno, otključavaš samo svojim ključem!

Odgovori

Povratak na „Security“