Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Koji akumulator?

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: koji akumulator!

Poruka od dimges » petak, 17. dec. 2010. u 17:47h

simke76 piše:Ok,hvala na odgovorima,posto nemam fabricku muziku nije problem da sam zamenim.Ostaje samo da vidim koji akumulator,a sto se tice Black i White horse za njih sam cuo da su losi tako da nisu ni bili u opticaju.Javljam sta sam uradio.
..ja imam fiestu 1.3/37kW 1996, fabricki Motorcraftow 43 Ah akumulator se ispraznio 20.02.2008. Zapalio sam kablovima, ali poshto auto koristi supruga reshio sam da zamenim akumulator, posebno sto je ovo bilo 3-ce praznjenje zadnjih 7 godina.
Odem u prodavnicu Vesne, medjutim prodavac me ubedio da kupim Rocket-ov akumulator od 44Ah, kome se ne doliva voda, vec se samo prati kontrolno staklo koje treba da bude zeleno. Cena ovog akomulatora je bila samo 4-5 eura skuplja od najobicnijih sa kiselinom i dolivanjem. Zasad je dobar, iako se auto vozi na kratke dionice, sa upaljenim svetlima i rano ujutru. Danas na -17 je trebalo duze verglanje od ~10sek. Jedino sto je akomulator malo vishi od Motorcraftovog od 43Ah, ulazi u kutiju, samo se nemoze staviti onaj mali profil odozgo sa originalnim muterima, a ja sam to reshio sa dva duza specijalna stolarska mutera reducirana napred , ima u radnjama, pa sam ga lepo stegnuo i odozgo. Garancija je 24 meseci, sad je skoro 3 godine od ugradnje, a poshto je i dalje zeleno na kontrolnom okcu nisam ga punio ili nosio u servis. mislim da ovako nekako mu dodje..Slika

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Akumulator Eskort '95. 1.4

Poruka od Estariol » petak, 17. dec. 2010. u 17:50h

Banner je austrijska marka, ne znam ništa onjima, osim da je 45Ah 4500 u Tempu, što mu dođe da za 200 dinara više imam akumulator koji se fabrički ugrađuje u Opel, dok sam Banner prvi put video letos u Tempu...
Markeđani slažem se! thumbsuph thumbsuph
Još samo uplata da legne... war
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
rile
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 11:32h
Lokacija: Zrenjanin

Re: koji akumulator!

Poruka od rile » petak, 17. dec. 2010. u 18:47h

Ma uzmi vartin akumulator i nema da brines. Za moju fiestu vartin kosta 10250 od 74ah. A mene zanima kakvi su to akumulatori iz EU? :D Posto moj akumulator je siv i samo na njemu pise made in EU. Jest glupo pitanje al ajd mozda je imao neko takav. Hteo sam da pogledam od koliko je taj moj al nigde ne pise.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: koji akumulator!

Poruka od Dusan64 » petak, 17. dec. 2010. u 18:55h

10000din? To mi malo deluje skupo.. Skoro je drugar kupovao aku,i dvoumio se izmedju Varte i Tople,obe su bile oko 8 i nesto ako se ne varam..

Avatar korisnika
rile
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 11:32h
Lokacija: Zrenjanin

Re: koji akumulator!

Poruka od rile » petak, 17. dec. 2010. u 18:57h

da da 10250. Bas sam pogledao na netu. Dao je valjda clan totti neki lik ili neko od njih sto ima avatar fokusa i tamo ukucas sve svoje podatke i on ti izbaci koje ima na lageru i cenu.

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: koji akumulator!

Poruka od Shomy_ksh » petak, 17. dec. 2010. u 19:18h

Hahah.. Pa vi ste jos i dobri sa cenom... Ja cu morati da se ispruzim 14 000din... Tako nesto.. Za od 98Ah
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: koji akumulator!

Poruka od dule0911 » petak, 17. dec. 2010. u 19:28h

Vozis kombi neki ili manji kamion? :D
Koji ce ti toliki akumulator, nemoj ko moj cale sto stavlja uvek 100+ Ah u golfa 2 :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: koji akumulator!

Poruka od simke76 » petak, 17. dec. 2010. u 19:48h

Isao sam da vidim energizer akumulatore,ima od 52 ah oko 6.200,00 dinara i od 55 ah koji je 7.200,00 dnara,a sutra cu da pogledam jos neke pa cemo da vidimo na koji akumulator ce da padne izbor.
dimges mislim da bih ima isti problem kao i ti,ako su ti akumulatori vislji,odnosno ne bih mogao da stavim u kutiju,tako da cu pogledati neke koji se uklapaju,hvala u svakom slucaju thumbsuph

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: koji akumulator!

Poruka od Neša » subota, 18. dec. 2010. u 00:32h

Ma sve je to isti Q drugo pakovanje

Varta je prva ugradnja za mnoge nemacke modele... Ja bih kupio Banner,a dobar je i Exide
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: koji akumulator!

Poruka od Shomy_ksh » subota, 18. dec. 2010. u 01:32h

dule0911 piše:Vozis kombi neki ili manji kamion? :D
Koji ce ti toliki akumulator, nemoj ko moj cale sto stavlja uvek 100+ Ah u golfa 2 :D
moram zbog ozvucenja... na ovaj od 72Ah nece pojacalo da se upali sve dok ne upalim kola... i to bez kondezatora... kad ubacim kondezator morace mnogo jaci... ne smem preko 100
hahahaha
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Akumulator Eskort '95. 1.4

Poruka od Estariol » subota, 18. dec. 2010. u 12:00h

Kupio Exide od 50 Ah, izašao me 5100 dinara jer sam dobio 500 din. za stari kumuljator! Garancija 2 godine. thumbsuph
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: koji akumulator!

Poruka od simke76 » subota, 18. dec. 2010. u 15:50h

Kupio sam danas akumulator Energizer plus od 52 ah za 6.200,00 dinara,danas sam zvao na nekoliko mesta za akumulatore da vidim kakva je ponuda i izbor je veliki, uglavnom je garancija dve godine,a ovaj akumulator ima 3 godine garanciju,i kako mi je prodavac rekao nema potrebe za odrzavanjem,e sad da li ce biti bas tako videcemo ;)
Evo slika kako izgleda
[img][IMG]http://img80.imageshack.us/img80/6443/energizerplus.th.jpg[/img][/img]

Avatar korisnika
rile
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 11:32h
Lokacija: Zrenjanin

Re: koji akumulator!

Poruka od rile » subota, 18. dec. 2010. u 23:42h

A mene zanima sto fokusu 52ah a fiesti fabricki 72ah kad je fokus za klasu iznad? Nije pitanje za simke76 nego ovako za sve. ;) Ja sa 72ah teze palim na -10 (pod tim teze mislim na prvi put vergam 3 4 puta jer necu mnogo da verglam a iz drugog upalim a dok je vreme ok palim cim okrenem kljuc). Zar ne ide ono sto veci auto i sto bolje performanse, veci akulumator?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: koji akumulator!

Poruka od Markedjani » subota, 18. dec. 2010. u 23:53h

Zato što je tebi u fiesti dizel motor a u focusu benzinski motor... velika razlika ;)

Ja u mojoj Sierri 2.0 dohc imam akumulator od celih 42Ah i radi savršeno ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
rile
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 11:32h
Lokacija: Zrenjanin

Re: koji akumulator!

Poruka od rile » subota, 18. dec. 2010. u 23:58h

Aaaaaa vidis to nisam znao da tu postoji razlika. Zahvaljujem.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: koji akumulator!

Poruka od Markedjani » nedelja, 19. dec. 2010. u 00:01h

Postoji naravno zato što je dizelu potreban dosta jači alnaser i naravno imaš i same grejače koji vuku dosta struje pa je zato potreban dosta veći akumulator koji će sve to da istrpi ;)

Kod benzinca je sve to dosta lakse zbog samog nacina paljenja ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1267
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: koji akumulator!

Poruka od Scorpio 696 » nedelja, 19. dec. 2010. u 00:38h

simke76 piše:a ovaj akumulator ima 3 godine garanciju,
i kako mi je prodavac rekao nema potrebe za odrzavanjem,e sad da li ce biti bas tako videcemo ;)
To je otprilike kao bosh silver sa nalepnicom preko cepica.
Isto me cudilo kad rece da nema ordzavanja.
Ali koliki je rok trajanja takvom akumulatoru?
jbga ja zaboravio da zabelezim kad sam ga uzeo ali ima skoro 2god.
inace b.silver 74Ah 680A bio je negde oko 9k din.
Slika

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: koji akumulator!

Poruka od Shomy_ksh » nedelja, 19. dec. 2010. u 12:21h

rile piše:Ja sa 72ah teze palim na -10 (pod tim teze mislim na prvi put vergam 3 4 puta jer necu mnogo da verglam a iz drugog upalim a dok je vreme ok palim cim okrenem kljuc).
nesto tebi tu nije kako treba... proslu zimu evo npr na Bozic u Krusevcu bilo -18 ... moja fiesta upalila bez ikakvih problema, mislim da je alnaser okrenuo 2-3puta i vec je motor slozio rad... isto je 72Ah ... evo i sad u ovom periodu pali kao mina ;)
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: koji akumulator!

Poruka od simke76 » nedelja, 19. dec. 2010. u 14:27h

Scorpio 696 piše:
simke76 piše:a ovaj akumulator ima 3 godine garanciju,
i kako mi je prodavac rekao nema potrebe za odrzavanjem,e sad da li ce biti bas tako videcemo ;)
To je otprilike kao bosh silver sa nalepnicom preko cepica.
Isto me cudilo kad rece da nema ordzavanja.
Ali koliki je rok trajanja takvom akumulatoru?
jbga ja zaboravio da zabelezim kad sam ga uzeo ali ima skoro 2god.
inace b.silver 74Ah 680A bio je negde oko 9k din.
I kod ovog akumulatora je nalepnica preko cepova,ali koliko sam uspeo da vidim nije kao kod starijih akumulatora tj. ne vidim da bih mogao da ih otvorim.
Za ove akumulatore Energizer sam pronasao da su pod Johnson Controls koji je lider u proizvodnji akumulatora i da su im akumulatori MF(bez odrzavanja),nisam uspeo nesto vise o tome da nadjem.A meni je prodavac rekao da nema nista da se tu odrzava jer su zatvoreni i nema dolivanja kao kod starih akumulatora.Raspitacu se ja jos pa cu da javim sta i kako.
Nasao sam jos i da je na zapadu garancija 5 godina a kod nas 3 godine,i to da bi bila puna garancija od 3 godine,mora se otici na kontrolu posle 24 meseca,jer u protivnom nista od pune garancije od 3 godine.
Vazano za rok trajanja,nisam nasao nista o tome koliko traju takvi akumulatori.

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: koji akumulator!

Poruka od dimges » nedelja, 19. dec. 2010. u 16:13h

http://www.johnsoncontrols.com/publish/ ... rands.html

ne vidim ih tu... a i Varta akumulatore koje radi Johnson Control rade i drugi, isto kao kod svih auto delova ima toga , mali miliun proizvodjaca svega i svacega...

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: koji akumulator!

Poruka od simke76 » nedelja, 19. dec. 2010. u 17:22h

dimges piše:http://www.johnsoncontrols.com/publish/ ... rands.html

ne vidim ih tu... a i Varta akumulatore koje radi Johnson Control rade i drugi, isto kao kod svih auto delova ima toga , mali miliun proizvodjaca svega i svacega...
Ko ce gaznati,evo gledam garantni list i pise energizer,i pored toga logo johnson controls.A za Vartu i Optimu sam video da se isto rade tamo.
Ja sam danas postavio akumulator i imam isti problem kao i ti jer je akumulator malo vislji od Motorcraftovog,nije mnogo ali ne mogu da stavim onaj plasticni poklopac odozgo da lepo upadne i ona traka sto ga fiksira ne moze da dohvati lepo da ga fiksira,pa se razmisljam sutra da odem tamo gde sam kupio pa nek se oni zezaju sa tim, jer sam ga lepo pitao koji ide za Focusa zbog dimenzija i odmah mi je taj preporucio ;)

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: koji akumulator!

Poruka od lasto » nedelja, 19. dec. 2010. u 20:29h

Ja imam odlično iskustvo sa Somborskim akumulatorom, evo već sedma zima da radi bez problema, jedino u junu i u septembru prekontrolišem nivo vode, možda sam za ovih 6 godina dosuo ukupno pola litre vode.
prošle godine pred zimu sam ga dopunio, za svaki slučaj, i to je to...
da napomenem, automobil stoji napolju, tj nije garažiran.

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: koji akumulator!

Poruka od Estariol » ponedeljak, 20. dec. 2010. u 09:31h

Za novije Fordove vam trebaju akumulatori visine 175mm, ima ih Exide koji se fabrički ugrađuje u Opel. http://www.akumulator-shop.rs/
Švedski Tudor akumulatori takođe imaju modele te visine ali nemam link za njihov sajt.
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
rile
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 11:32h
Lokacija: Zrenjanin

Re: koji akumulator!

Poruka od rile » ponedeljak, 20. dec. 2010. u 13:07h

Shomy_ksh piše:
rile piše:Ja sa 72ah teze palim na -10 (pod tim teze mislim na prvi put vergam 3 4 puta jer necu mnogo da verglam a iz drugog upalim a dok je vreme ok palim cim okrenem kljuc).
nesto tebi tu nije kako treba... proslu zimu evo npr na Bozic u Krusevcu bilo -18 ... moja fiesta upalila bez ikakvih problema, mislim da je alnaser okrenuo 2-3puta i vec je motor slozio rad... isto je 72Ah ... evo i sad u ovom periodu pali kao mina ;)
Ostavi ga dva dana napolje, ne da je garaziran na -10, nemoj mu ni prilaziti i dodji treci dan i okreni kljuc, ako upali sa 2 verganja, ja moj bacam u begej ovde posto mi je najblizi. thumbsuph
Meni se ponekad ni ne pali grejac, npr kad ga uvece koristim i onda preko noci stoji i ujutru ga upalim bez problema. Al samim tim sto stoji i prazni se akumulator 2 dana i sve, i ako ti upali, ma ne fiesta tvoja nego nov novcan auto iz prve, dodji da guram ovaj moj u begej.

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: koji akumulator!

Poruka od simke76 » ponedeljak, 20. dec. 2010. u 14:28h

Ovako stoje stvari,isao sam danas tamo gde sam kupio akumulator i premerili su mu punjenje i pokazuje da puni 14.9V, oni su mi rekli da je to mnogo,da bi trebalo da bude od 14.2V do 14.4V(tako stoji i u garantnom listu ),i da zbog toga moze da se desi da kao i kod starog dodje do prepunjavanja(na starom akumulatoru kad sam skinuo sve je bilo oksidiralo na polovima).
Oni su me savetovali da odem do Granda da oni pogledaju jer kazu mozda je otisao regler,ja sam sad bio do jednog elektricara koji mi je rekao da je sve preko 15v mnogo i da ovo sto je kod mene nije strasno.
Dajte neki predlog sta da radim ili preporuku za nekog dobrog elektricara.

Odgovori

Povratak na „Instalacije“