Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

original ksenoni

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: original ksenoni

Poruka od Neša » nedelja, 17. mar. 2013. u 21:54h

Ako je tako onda ću da batalim ili da proučim malo tu problematiku.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: original ksenoni

Poruka od milan_gt » nedelja, 17. mar. 2013. u 22:42h

sto se prcanja oko morimoto sociva tice, to mogu kolege da ti objasne..(ovako napamet: otvaranje fara, secenje fara al da valja :) , fiksiranje i stelovanje sociva..)

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: original ksenoni

Poruka od BojanM » nedelja, 17. mar. 2013. u 23:23h

Aj i ja da se zapljunem, Ima li pomenuti morimoto projektor u sebi onu džudžu koja automatski niveliše snop?
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: original ksenoni

Poruka od Markedjani » nedelja, 17. mar. 2013. u 23:24h

noup.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: original ksenoni

Poruka od BokiRS » nedelja, 17. mar. 2013. u 23:50h

to i ne ide nista posebno na sam far. to ide na auto i kontrolise motoric na faru. u sustini moze da se stavi i na obican far
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: original ksenoni

Poruka od BojanM » ponedeljak, 18. mar. 2013. u 01:27h

Jasno mi je to za nivelator koji reguliše recimo promenu visine snopa usled različitog opterećenja vozila (bilo da je automaCki ili da ga ručno regulišeš dugmetom/potenciometrom u kabini), ali sam u tripu da motorčić koji to radi nije dovoljno brz za sistem koji treba da "pegla" neravnine na putu i sl... ali, možda je to i nepotrebna stvar.

Suština je da ne znam na šta je bistri pisac "Pravilnika..." mislio kad je napisao da automobili opremljeni kratkim svetlima sa gasnim izvorom svetlosti moraju da imaju automatski uređaj za nivelaciju snopa.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: original ksenoni

Poruka od lukijano » ponedeljak, 18. mar. 2013. u 22:55h

Pa evo...
Moj Mondeo ima taj automatski nivelator xenon snopa. Svaki put cim upalim svetla on ga malo iznivelise gore-dole (bukvalno u roku od 1 do 2 sekunde) do visine odredjene zakonom (kao kad ti pregledaju snop na tehnickom). Nakon toga, za vreme voznje verovatno on radi te minimalne korekcije, u zavisnosti od promene visine prednjeg dela vozila, ali je to toliko minimalno, da je ustvari zanemarljivo. Poenta je da kad ti opteretis auto (naravno pre zapocinjanja voznje), on odradi automatski potrebnu nivelaciju visine snopa i ti kao onda nikom ne smetas.

U sustini sve to moze covek i rucno da uradi (poluautomatski sa dugmetom), po nekom osecaju ili gledajuci u neki zid ili kapiju ispred sebe... vidis ocrtani snop i spustis ga otprilike ili cak i u toku voznje, kad vidis da ti drugi blicaju, a ti malo spustis... i to je to...

Pa na kraju krajeva, svi farovi kad nisu dobro iznivelisani smetaju i obicni i xenoni... bila je ta fora i kod stojadina, imale su one poluge za spustanje i podizanje fara ... samo sto su to bile ukupno dve pozicije i moralo je da se radi spolja iz motornog prostora... i to su ljudi godinama tako vozili i policija ti nikad nista nije kenjala ( a bilo ih je koliko hoces sa nepravilnim snopom, kad se ljudi opterete kad putuju negde)... e al sad su se nasli pametni kako da maltretiraju ljude.

Po meni, sasvim je dovoljno, za iskusnog vozaca, da ima i poluautomtski sistem, sa regulacijom iz kabine, al jbg... ne pisem ja zakone... na zalost...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: original ksenoni

Poruka od dule0911 » subota, 23. mar. 2013. u 10:10h

Dovoljno jeste, ali dosadi, bar meni. Ne mogu stalno da razmisljam o tome. Posto se auto vozi dosta u promenljivim uslovima da tako kazem, prazan, opterecen, pa sve u krug.
Jel imaju ti nivelatori odvojeno da se kupe? Da sami pomeraju snop u zavisnosti od toga koliko je gepek nakrcan? Ne znam ni gde se to montira, vrv na neki element oslanjanja ili slicno. I naravno, ako ne kosta pola bubrega, ako je tako mucicu prekidac i dalje :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: original ksenoni

Poruka od nikola_focus » subota, 23. mar. 2013. u 10:42h


Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: original ksenoni

Poruka od dule0911 » subota, 23. mar. 2013. u 11:51h

Pa nije strasno skupo. Valjalo bi i to posedovati jednog dana.
Fiesta!!

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: original ksenoni

Poruka od ackol » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 20:22h

lukijano piše:Pa evo...
Moj Mondeo ima taj automatski nivelator xenon snopa. Svaki put cim upalim svetla on ga malo iznivelise gore-dole (bukvalno u roku od 1 do 2 sekunde) do visine odredjene zakonom (kao kad ti pregledaju snop na tehnickom). Nakon toga, za vreme voznje verovatno on radi te minimalne korekcije, u zavisnosti od promene visine prednjeg dela vozila, ali je to toliko minimalno, da je ustvari zanemarljivo. Poenta je da kad ti opteretis auto (naravno pre zapocinjanja voznje), on odradi automatski potrebnu nivelaciju visine snopa i ti kao onda nikom ne smetas.

U sustini sve to moze covek i rucno da uradi (poluautomatski sa dugmetom), po nekom osecaju ili gledajuci u neki zid ili kapiju ispred sebe... vidis ocrtani snop i spustis ga otprilike ili cak i u toku voznje, kad vidis da ti drugi blicaju, a ti malo spustis... i to je to...

Pa na kraju krajeva, svi farovi kad nisu dobro iznivelisani smetaju i obicni i xenoni... bila je ta fora i kod stojadina, imale su one poluge za spustanje i podizanje fara ... samo sto su to bile ukupno dve pozicije i moralo je da se radi spolja iz motornog prostora... i to su ljudi godinama tako vozili i policija ti nikad nista nije kenjala ( a bilo ih je koliko hoces sa nepravilnim snopom, kad se ljudi opterete kad putuju negde)... e al sad su se nasli pametni kako da maltretiraju ljude.

Po meni, sasvim je dovoljno, za iskusnog vozaca, da ima i poluautomtski sistem, sa regulacijom iz kabine, al jbg... ne pisem ja zakone... na zalost...
A koje sijalice idu u Mondea? Negde sam video da ide D1S, ali mi to nije sigurno.
I da li neko zna gde su najjeftinije sijalice, da li su dobre ove Filips po oglasima. Moracu uskoro da menjam obe.Slabo mi sijaju a i gase se povremeno.

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: original ksenoni

Poruka od lukijano » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 22:00h

U pravu si idu D1S.

Inace i ja planiram da kupim bar jednu za rezervu...

Ja bih ti licno posavetovao, da ti to i majstor pregleda... nisam siguran da je to bas sve do sijalice. Ja koliko znam xenon ili radi ili ne radi... Kad crkne nema vise povratka... a mozda i gresim.
Malo me buni to sto kazes da ti povremeno prekida. Neka ti to za svaki slucaj prekontrolise neki majstor.

Ako dobijes odgovor za neke kvalitetnije D1s sijalice, (mislim da nisu neke kineske kopije) i ja cu se prikljuciti da kupim.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: original ksenoni

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 22:08h

Zoltan 0643646748 daje garanciju mislim godinu ili dve na sihalice (biras) prodaje xenone zadnjih 7-8god

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: original ksenoni

Poruka od ackol » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 22:19h

lukijano piše:U pravu si idu D1S.

Inace i ja planiram da kupim bar jednu za rezervu...

Ja bih ti licno posavetovao, da ti to i majstor pregleda... nisam siguran da je to bas sve do sijalice. Ja koliko znam xenon ili radi ili ne radi... Kad crkne nema vise povratka... a mozda i gresim.
Malo me buni to sto kazes da ti povremeno prekida. Neka ti to za svaki slucaj prekontrolise neki majstor.

Ako dobijes odgovor za neke kvalitetnije D1s sijalice, (mislim da nisu neke kineske kopije) i ja cu se prikljuciti da kupim.
Vec sam bio, i rekao mi je da je 99% sijalica. Nije imao vremena da mi zameni mesta i da pregleda. Ici cu ovih dana. Mada strasno slabo sijaju, juce po kisi sam morao da palim svetla za maglu da bi video put. Koliko sam se raspitao one polako crkavaju, menjaju boju, gase se...
Ima po oglasima i za 30e Filips, samo ne znam da li je original. Ne bi da kupim neko sr**e.
Zvacu ovog coveka iz predhodnog posta.

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: original ksenoni

Poruka od lukijano » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 22:48h

milan_gt piše:Zoltan 0643646748 daje garanciju mislim godinu ili dve na sihalice (biras) prodaje xenone zadnjih 7-8god
Hvala ti rodjo... Volim preporuke, zvacu ga sigurno...

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: original ksenoni

Poruka od lukijano » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 22:54h

ackol piše:
lukijano piše:U pravu si idu D1S.

Inace i ja planiram da kupim bar jednu za rezervu...

Ja bih ti licno posavetovao, da ti to i majstor pregleda... nisam siguran da je to bas sve do sijalice. Ja koliko znam xenon ili radi ili ne radi... Kad crkne nema vise povratka... a mozda i gresim.
Malo me buni to sto kazes da ti povremeno prekida. Neka ti to za svaki slucaj prekontrolise neki majstor.

Ako dobijes odgovor za neke kvalitetnije D1s sijalice, (mislim da nisu neke kineske kopije) i ja cu se prikljuciti da kupim.
Vec sam bio, i rekao mi je da je 99% sijalica. Nije imao vremena da mi zameni mesta i da pregleda. Ici cu ovih dana. Mada strasno slabo sijaju, juce po kisi sam morao da palim svetla za maglu da bi video put. Koliko sam se raspitao one polako crkavaju, menjaju boju, gase se...
Ima po oglasima i za 30e Filips, samo ne znam da li je original. Ne bi da kupim neko sr**e.
Zvacu ovog coveka iz predhodnog posta.
Evo ovako... na proslom autu imao sam xenone i kad je crkla sijalica, crkla je odjednom, bez slabljenja... mislim do zadnjeg casa je radila u punom sjaju... verov totalni i momentalni prekid.
Medjutim, ono sto mi je ortak pricao, je opet nesto drugo. On mi je rekao da kad xenon crkne, sijalica nastavi da sija ali kao obicna sijalica, tj samo se zari vlakno, ali bez gasa koji je unutra... Ova druga varijnata mi onda lici na tvoj slucaj... fakticki da radi kao obicna sijalica.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: original ksenoni

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 23:00h

obicno posle zime hoce da izblede i oslabe..

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: original ksenoni

Poruka od backarelli » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 23:09h

Meni su bile Osram sijalice (fabricki farovi) . Jedna je pocela da slabi, dok je druga skroz sijala zuto i slabo. Tako reci, nista nisam video dok vozim. Za Osram, na zalost, nisam imao kintu, jer kostaju blizu 140e par. Kupio sam Philips od nekog lika, dobio garanciju 1 god i platio 40 evrica par. Kada sam menjao, video sam da je ta sijalica koja je crkla, pobelela skroz iznutra...

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: original ksenoni

Poruka od ackol » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 23:15h

Jesu li bile ok te Filips?

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: original ksenoni

Poruka od lukijano » ponedeljak, 1. apr. 2013. u 23:21h

Upravo sam i ja to hteo da ga pitam... koliko dugo vec vozi sa tim philipsom... i kako mu sijaju...

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: original ksenoni

Poruka od ackol » utorak, 2. apr. 2013. u 16:14h

Nsao sam radnj u Beogradu gde je Osram 30e ili dve za 50e Garancija 12 meseci.

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: original ksenoni

Poruka od backarelli » utorak, 2. apr. 2013. u 16:45h

Teško da si video Osram XENARC 35W (D2S) za 50e par ... ;) Te sam ja gledao i bile mi skupe. (jedna sijalica izmedju 55 i 65e)

Philips sam stavio pre otprilike mesec-mesec i po dana . Za sada rade posao . Medjutim, nisam najzadovoljniji, ali ne zbog same sijalice, već što nikako da se nakanem i očistim projektore i ispoliram stakla (plastiku, kako god) . Rezultati bi sigurno bili bolji. Sijalicama sam zadovoljan, bar za sad. OOvaj lik što ih prodaje, kaže da do sada nije ni imao reklamacije na iste, te je zato produžio garanciju sa 6 meseci (koju je davao u početku, dok nije znao kakve su) na godinu dana ...
Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: original ksenoni

Poruka od ackol » utorak, 2. apr. 2013. u 17:20h

Ovo su D1S. Videcu i ako neko ide do Madjarske da mi tamo potrazi. A gde si ti kupio tvoje?

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: original ksenoni

Poruka od backarelli » utorak, 2. apr. 2013. u 19:48h

Imaš PP ;)
Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: original ksenoni

Poruka od lukijano » utorak, 2. apr. 2013. u 22:09h

Posalji i meni PP

Odgovori

Povratak na „Instalacije“