Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

ters
Poruka: 21
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 21:47h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od ters » petak, 15. jan. 2016. u 11:28h

Pozdrav kolege :)

Evo da ne otvaram novi post, da postavim jedno pitanje, opet u vezi svjetala na mom Focusu.

Neznam dali sam vec napisao, kod mene se svjetla pale manuelno. Kada upalim auto, okrenem dva puta prekidac na desnu stranu i to je to. Medjutim, u zadnje vrijeme sam primijetio neki cudan zvuk iz lijevog fara kada upalim svijetla. U stvari samo kada upalim kratko svijetlo, ne poziciju. Nekada taj zvuk traje 10-ak sekundi a nekada sve "do kraja voznje". Kod mene farovi imaju onu funkciju za regulisanje duzine snopa svjetala. Snimio sam kratki video pa mozete poslusati kako to izgleda, u stvari zvuci. Sta bi, po vasem misljenju, mogao biti problem i kako ga rijesiti ??

Hvala, ide video:

[youtube][/youtube]

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od sasa_f1 » petak, 15. jan. 2016. u 11:35h

Imas neku zivotinjku unutra. lol

Jedina po meni donekle logicna stvar je motoric za nivelaciju.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od M.M.L. » petak, 15. jan. 2016. u 13:30h

Meni to zvuci kao trenje izmedju dva plasticna zupcanika.

ters
Poruka: 21
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 21:47h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od ters » četvrtak, 4. feb. 2016. u 14:25h

Pozdrav :(
Ako me ista natjera da smaknem ovoga mog Forda, to ce biti problemi sa strujom :(
Jucer sam bio na tehnickom pregledu (svako 2 godine) i nisam prosao, kaze ne rade mi stop-svijetla. Ja se pravo zacudio kako je moguce da oba ne rade, nije moguce da su obe sijalice crkle istovremeno. Dodjem ja kuci, rastavim svijetla pozadi, gledam sijalice od stop-svjetala i vidim da su ispravne. Posto sam sve malo detaljnije pregledao utvrdio sam da kada upalim svijetla (manuelno se pale), stop svijetla stalno gore te se stoga i ne vidi da kocim kada su svijetla upaljena. Medjutim, ako kocim kada su svijetla ugasena, onda se stop-svijetla normalno pale kada kocim. Zmigavci normalno rade a pozicija pozadi neradi ni lijeva ni desna. Rikverc-svijetlo takodjer normalno radi.

Ima li neko neku ideju kako ovo rijesiti ??

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od mbole » četvrtak, 4. feb. 2016. u 16:28h

A auto je? Godiste, oprema, karavan, hatch... sto vise detalja, pre dobijas smislen odgovor.
Instalacije umeju znatno da se razlikuju.

Ovako napamet, prvo bih proverio masu za zadnju svetlosnu grupu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

ters
Poruka: 21
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 21:47h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od ters » petak, 5. feb. 2016. u 07:08h

Ford Focus, 1,8 TDDI, 66KW-karavan, godiste 2002.
Poslednja izmena: FM III, na dan petak, 5. feb. 2016. u 12:42h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema razloga da citiraš poruku pre tvoje jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju Brzi odgovor ili Odgovori a ne Citiraj

ters
Poruka: 21
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 21:47h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od ters » petak, 5. feb. 2016. u 18:24h

Ovo nisam primijetio prije danas :(
Ranije sam pisao da se kod mene svijetla pale manuelno pa danas kada sam upalio auto u garazi, prije nego sam upalio svijetla slucajno sam pritisno na kocnicu
i iznenadio se kada sam vidio da se pale prednja svijetala (pozicija) i svijetla na komandnoj tabli. :(


Ford Focus, 1,8 TDDI, 66KW-karavan, godiste 2002.

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od polaris » petak, 5. feb. 2016. u 18:53h

Na karavanu je jedna sijalica sa dve zarulje za stop i poziciju,zato te buni kad upalis svetla da ti stop non stop radi.Kad upalis svetla pozicija ti radi non stop tj jedna zarulja,a kocnica pri pritisku pedale upali se druga zarulja.I meni je crkla pre neki dan,samo mi je pozicija radila.
Ovo ti je sijalica https://www.google.rs/search?q=sijalica ... -vpSObM%3A
Focus Mk1 karavan TDDI

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od 911s [SK] » petak, 5. feb. 2016. u 20:16h

Mislim da čovek vrlo jasno razlikuje poziciju od stop svetla, pročitaj ponovo njegove postove.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od polaris » petak, 5. feb. 2016. u 21:14h

Procitao sam.i?Samo dajem moju sugestiju sta bi moglo da bude.
Focus Mk1 karavan TDDI

ters
Poruka: 21
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 21:47h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od ters » petak, 5. feb. 2016. u 22:10h

Kod mene na zadnjem staklu na vratima od gepekta ima ono dugo svijetlo koje se pali pri kocenju. I ovo svijetlo, kao i donja stop-svijetla, stalno svijeti cim upalim svijetla na autu.

Ovako to kod mene izgleda (snimljeno danas u garazi)

Auto upaljeno, radi u "leru", svijetla izgasena, ja pritiskam kocnicu. Prednja pozicija i komandna tabla rade kao " light show"

[youtube][/youtube]

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od M.M.L. » petak, 5. feb. 2016. u 23:31h

Imas kratak spoj negde ili masa prespaja.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od Daniel » subota, 6. feb. 2016. u 10:11h

proveri u kakvom su stanju zice sto izlaze iz krova i ulaze u gepek vrata, tu znaju da se pokidaju i da dodje do kratkog spoja..
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Stefaan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 30. avg. 2015. u 00:18h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od Stefaan » utorak, 6. sep. 2016. u 15:46h

Imam problem, narucio sam neke LED sijalice H1 za dugo svetlo, ovakve http://img.goglasi.com/img/104636211
Prethodne obicne su sasvim normalno radile, probao sam pre nego sto sam poceo sa zamenom. Kada sam zamenio jednu na desnom faru, LED sijalica nije radila, rekoh ajde mozda nece posto je LED, vratim obicnu, kad ono ni ona ne radi, proverim na akumulatoru da li mozda nije crkla, ono radi.
Proverio sam sve osigurace i u kabini i ispod haube, svi su dobri, releje sam takodje menjao sa drugog fokusa, opet nista, ocistio sam kontakte u faru, nista se nije promenilo. Znaci na drugom faru (levom) sve radi, i dugo i oboreno svetlo, ali na desnom, sa ispravnom sijalicom, ne radi samo dugo, kratko radi.
Ne znam sta da radim, ne znam u cemu bi mogao biti problem???

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od mbole » utorak, 6. sep. 2016. u 15:51h

Glinericu u sake, pa proveri prvo jel dobijas napon na dzeku sijalice.
Onda proveris i masu na dzeku.

Ako tu nema struje ili mase, javi tacno godiste/mesec (mk1, 2, xx znaci jako malo), reko bih da je hatch sa avatara, opremu...
Pa da ganjamo gde moze da bude.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Stefaan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 30. avg. 2015. u 00:18h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od Stefaan » sreda, 7. sep. 2016. u 02:55h

Da, u pitanju je fokus sa avatara. Imao sam multimetar nego nesto zeza, ne mogu njime da izmerim napon.
Videcu sutra da kupim glinericu pa se javljam kad proverim.

Avatar korisnika
Stefaan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 30. avg. 2015. u 00:18h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od Stefaan » sreda, 7. sep. 2016. u 17:34h

Danas sam uzeo da merim, prvo sam izmerio da li mi negde vuce struju, ne znam da li sam dobro merio, evo pogledajte https://s10.postimg.io/91easeop5/VIDEO0 ... 136450.jpg (svi potrosaci su bili ugaseni, nemam alarm itd..) valjda su rezultati ok, ne znam? Ne razumem se toliko u autoelektriku.
Onda sam glinericom pokusao da izmerim napon na dzeku sijalice, nema napona. A masu ne znam kako da izmerim na dzeku.
Auto je 2001. god. ima GHIA opremu. Samo da napomenem, ja sam tako kupio auto, nije restajling model, naknadno su mu stavljeni farovi i branik od restajling modela, proizveden je 15. marta 2001. god.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od mbole » četvrtak, 8. sep. 2016. u 01:00h

Nemoj ovako vise da probas dal vuce struju. Ako vuce, ubices instrument ko zeca :)

Masu meris tako sto drugi kraj glinerice stavis na plus pol akumulatora. Ako svetli, imas masu.
No posto nemas napona na dzeku, verovatno je problem na toj strani.

E sad... nevollja je sto se seme za auto kakav je izasao iz fabrike i za te farove koje ti imas razlikuju.
Razlikuju se pocev od konektora farova (fizicki nisu isti), tako da je tu ili stavljan neki adapter ili je prelemljivano ili prebudzen konektor od onog koji je druga polovina 2001.

Problem ti je negde izmedju releja dugog svetla i fara, posto levo dugo radi, a relej je isti za oba.

Na restajl farovima, na konektoru fara, struja za dugo svetlo dolazi na pin 1 a pre restajla na pin 6. U oba slucaja u pitanju je zeleno/narandzasta zica.
Za desno dugo tu struja dolazi sa osiguraca F27 (10A u motornom prostoru) a na njega stize sa releja (isto kod oba modela).
Ako ti radi indikacija dugog na instrument tabli, taj osigurac je kako treba, posto sa njega ide struja i za signalnu lampicu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Stefaan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 30. avg. 2015. u 00:18h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od Stefaan » četvrtak, 8. sep. 2016. u 13:25h

PROBLEM REŠEN. Hvala na pomoci. U pitanju je bio bas osigurac F27, ne znam kako mi je promakao, možda jer sam osigurace proveravao multimetrom onako da zapišti ako veza nije prekinuta. Nisam ni prometio da li mi radi indikacija dugog jer vozim po gradu i retko palim duga svetla.
Svakako je neko tu nesto cackao, stavljeni su original konektori sa restajling modela, evo slika: https://s21.postimg.cc/x5yk7oak7/VIDEO0 ... 057596.jpg
https://s13.postimg.cc/leaxccamv/VIDEO0 ... 112703.jpg
Vidi se da jedan kabl nije povezan (ne znam da li je tako i na drugom faru) pod brojem 7, to je valjda za uzemljenje za motorčić, u kabini imam tockic za nivelaciju farova, ali ne funkcionise, pa je verovatno to uzrok tome, jer sam na dzeku za motorcice ranije proveravao da li ima struje, i dobija napon kad pomeram tockic u kabini koji se menja zavisno od broja na tockicu, mislim da je na broju 4 oko 3-4V pa se polako podize kako pomeram tockic i na broju 0 bude oko 12V, tako je bilo na oba fara, ali se nivo farova ne pomera niti se cuju motorcici. Prekidac mi je ovakav: http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/ ... Dn/$_1.JPG
Problem koji sam jos imao u vezi sa farovima, zbog njihove zamene naravno, a to je da mi se gase kratka kad upalim duga i obrnuto. To sam resio na ovaj nacin http://www.ofoc.ca/hid/step05.html
Hvala na pomoći jos jednom :)

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1334
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od skolioza » četvrtak, 8. sep. 2016. u 16:35h

mene i dalje zajebavaju kratka svetla..cas rade cas ne rade..gledao sam kontakte i dzekove spajanja nigde nista nisam primetio da fizicki izgleda kao problem
zakazao sam kod elektricara pa cemo videti sta je..sve drugo radi normalno
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

Ford TDDI
Poruka: 403
Član foruma od: sreda, 3. okt. 2012. u 11:36h

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od Ford TDDI » četvrtak, 25. apr. 2019. u 08:43h

Poz drugari.Fokus TDDI,juce u voznji primetim da mi ne radi desno kratko svetlo,skinem i vidim da se istopio dzek-konektor. Menjao sam ga vec jednom pre nekoliko meseci i stavio keramički. Vidim da je smercovalo malo na fasungu sijalice ali sijalica nije pregorela. Da napomenem da sam vozio po losem putu pa sumnjam da nije bio dobar kontakt pa da se mozda zbog toga istopio dzek. Neki vas savet da li da zamenim samo dzek ili da vidim sa nekim auto elektricarem,jedan drugar mi rece da pogledam da li je dobra masa,jer valjda hoce i zbog nje to da se dešava?

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Focus 1,8 TDDi - crkavaju sijalice

Poruka od Djole » četvrtak, 25. apr. 2019. u 12:36h

Proveri masu obavezno

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Odgovori

Povratak na „Instalacije“