Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Levo stop svetlo Focus mk1 hatchback

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Bojan86
Poruka: 42
Član foruma od: četvrtak, 24. nov. 2016. u 22:58h

Levo stop svetlo Focus mk1 hatchback

Poruka od Bojan86 » ponedeljak, 12. nov. 2018. u 22:28h

Pozdrav svima!
Naime, naisao sam na jedan problemcic za koji imam muke oko resavanja.
Problem je u tome sto mi levo stop svetlo ne radi. Dakle, pozicija radi, ali stop svetlo ne. Srednje i desno funkcionisu. Probao sam sa zamenom sijalice, ista stvar. Sad, znam da nije osigurac, posto mi ne bi radilo nijedno stop svetlo da je on zveknuo, ovako nemam ideju.
Cackao sam po forumu ovde, naisao sam na slican problem, ali utoliko sto je bilo u pitanju desno svetlo i gde je covek imao problem sa masom (tipa odvrnuo se sraf ili tako nesto). Sad, nasao sam ja masu za desno svetlo, znam gde se nalazi, ali gde je ono za levo svetlo? Krenuo bih od toga najpre, osim ako neko nema neku bolju ideju? Probacu da naprskam dzek od kompletne lampe sa kontaktnim sprejom, mada nisam primetio da ima nekih problema kod njega... Inace, svetlo mi do skoro najnormalnije radilo.
Molim vas za pomoc, verujem da je neko imao istu situaciju, eventualno da je imao susreta sa njom. Zanimaju me iskustva i predlozi.
Hvala svima!

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4871
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Levo stop svetlo Focus mk1 hatchback

Poruka od Djole » ponedeljak, 12. nov. 2018. u 23:06h

Mozda te zezaju kontakti.. Video si da imaju dva, probaj sa unimerom ili probnom lampom dolazi li struja na sam fasung da nemas masu ne bi radila ni pozicija ni migavac

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Levo stop svetlo Focus mk1 hatchback

Poruka od Focus » utorak, 13. nov. 2018. u 08:51h

Samo "grlo" u koje ulazi sijalica, vremenom od vlage ili toplote ili kombinacije istog ili ko zna cega zapekne i izgubi kontakt. Resenje je ili da ti elektricar ako uopste hoce da se s tim zeza otvori grlo, mora da se slomi, popravi nakalemi kontakt i onda to gde je slomljeno zalemi nekom masom za plastiku. Drugo resenje je da kupis sa otpada grlo koje radi i zamenis.
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14380
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Levo stop svetlo Focus mk1 hatchback

Poruka od mbole » utorak, 13. nov. 2018. u 08:55h

Masa je zajednicka za levo i desno stop svetlo, osim za bas rane modele (pre avgusta 99), gde je simetricno u odnosu na onu za desno, isto na veznom limu.

Mada ce pre biti da te zezaju kontakti u samoj lampi.
Proveri glinericom jel dobijas struju na zeleno/crvenoj zici koja ide u konektor lampe.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Bojan86
Poruka: 42
Član foruma od: četvrtak, 24. nov. 2016. u 22:58h

Re: Levo stop svetlo Focus mk1 hatchback

Poruka od Bojan86 » subota, 17. nov. 2018. u 14:53h

Hvala svima, probacu po vasim savetima da resim problem, nadam se da je nesto prosto, da ne moram da se maltretiram previse.

Bojan86
Poruka: 42
Član foruma od: četvrtak, 24. nov. 2016. u 22:58h

Re: Levo stop svetlo Focus mk1 hatchback

Poruka od Bojan86 » subota, 22. dec. 2018. u 14:27h

Evo i mene da se javim i da vas obavestim da sam resio problem. U nastavku je resenje, ako neko bude imao slican problem, neka proveri ovo. Nazalost, nisam slikao nista, ali cu pokusati da budem dovoljno detaljan sa opisom.

Bojan86
Poruka: 42
Član foruma od: četvrtak, 24. nov. 2016. u 22:58h

Re: Levo stop svetlo Focus mk1 hatchback

Poruka od Bojan86 » subota, 22. dec. 2018. u 14:31h

Naime, problem je bio u sijalicnom grlu. Sve sam ostalo otpisao metodom eliminacije i na kraju je sledece: na grlu ima dva kontakta, jedan za poziciju i jedan za stop svetlo, gde navrtanjem kontakti sijalice treba da nalegnu na ova dva. To se kod mene nije desavalo jer je kontakt stop svetla bio zaprljan. Moze da se nategne sijalica i da legne na oba kontakta, i da to funkcionise, ali bez ciscenja nema smisla, pomeri se sijalica od truckanja i opet smo na istom.
Naprskao sam kontaktni sprej i ocistio grlo cetkom za flase, nalegla sijalica bez problema i radi kao nova.
Eto u svakom slucaju resenja ako se neko susretne sa ovim tipom problema. 🙂

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Levo stop svetlo Focus mk1 hatchback

Poruka od tihi13 » subota, 29. dec. 2018. u 12:33h

Pa to je problem u 80% slucajeva. Tako je meni bilo sa svetlom fara, mada sam ja parce smirgle "namestio" na vrh srafcigera i time malo osmirglao patinu. Proradilo iz prve.

Odgovori

Povratak na „Instalacije“