Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fusion 1.4 tdci, '10 godište - osvetljenje komande ventilacije treperi

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
aljosa97
Poruka: 17
Član foruma od: nedelja, 23. maj 2010. u 16:36h
Lokacija: Šid

Fusion 1.4 tdci, '10 godište - osvetljenje komande ventilacije treperi

Poruka od aljosa97 » nedelja, 9. dec. 2018. u 18:56h

Sprema se se sve za servis , ali ima jedan problemčić pa ako neko može pomoći!? Svetlo koje sija u središnjoj tabli na kojoj su oni potenciometri za pojačavanje temperature i brzine ventilacije, žmirka. Verujem da ili sijalica ne sedi dobro ili kontakt pa sam hteo skinuti tablu da vidim. Neki savet kako se skida ta središnja tabla ili ako ima neki link za to?

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5822
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Fusion 1.4tdci servis

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 9. dec. 2018. u 19:03h

skidao sam na Fiesti ali da me ubijes ne znam gde sve ima srafova, ima kad se otvori kaseta, pa se skine plastika ispod volana pa tu im a par komada, zabica nesto i nema tako da ces videti sam kad krenes da skidas, prvi put sam skidao bez ikakvog upustva pa sam skinuo bez problem, da bi povukao prekidace prema sebi moraces da otkacis i sajilu od klapni ispod nogu suvozaca, krenes polako i videces sve, pazi samo na zabicu od sajile hoce da pukne.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fusion 1.4 tdci, '10 godište - osvetljenje komande ventilacije treperi

Poruka od Markedjani » nedelja, 9. dec. 2018. u 19:24h

Za početak pošto je to tabla kao na restyle Fiesti tj kao na mojoj... proces je sledeći.

Mora da se izvadi plejer napolje (4 metalna "ključa" su potrebna)... evo i video uputstvo.



Kad se izvadi plejer mora da se skine centralna plastika na instrument tabli, ima 4 šrafa koja drže tu centralnu plastiku, dva šrafa pri dnu i dva šrafa pri vrhu plejera... vrh centralne plastike se drži na žabice i samo pažljivo treba odvojiti od table. ( naravno moraju da se raskače džekovi sa dugmeta za sva 4 migavca i od grejača zadnjeg stakla i od šoferke ako ima)

Kad se skine centralna plastika, može se prići komandama ventilacije i mogu da se odvoje... sa zadnje strane komande ventilacije se nalaze sijalice.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14380
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fusion 1.4 tdci, '10 godište - osvetljenje komande ventilacije treperi

Poruka od mbole » nedelja, 9. dec. 2018. u 23:38h

Ovo nemoj raditi ovih dana napolju. Samo u toploj garazi. Plastika se ukruti na nizim temperaturama i imas sve sanse da polomis zabice.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Instalacije“