Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Alternator puni, lampica za akumulator se nikada ne pali, start/stop ne radi

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Darko BGD
Poruka: 10
Član foruma od: petak, 22. feb. 2019. u 16:39h

Re: Alternator puni, lampica za akumulator se nikada ne pali, start/stop ne radi

Poruka od Darko BGD » ponedeljak, 11. mar. 2019. u 15:33h

Hvala.

Na renou je to Multiplex mreža. Pitam jer nisam siguran. Sve je isto samo drugi nazivi.

Darko BGD
Poruka: 10
Član foruma od: petak, 22. feb. 2019. u 16:39h

Re: Alternator puni, lampica za akumulator se nikada ne pali, start/stop ne radi

Poruka od Darko BGD » petak, 3. maj 2019. u 14:58h

Pozdrav svima.

Što se tiče teme koju sam pokrenuo, rešeno.

Hvala članovima foruma koji su mi savetovali zamenu alternatora jer su bili u pravu. Regler je menjan i stavljen je ne odgovarajući. danas sam kupio polovan alternator koji je po svim brojevima isti kao moj i posle zamene sve radi. Lampica akumulatora se ne pali i strt/stop sada radi.
Alternator sam kupio u Beogradu u servisu Zoki Ford u Malom mokrom lugu po jako povoljnoj ceni. Ako nekom treba nešto od delova slobodno može da ih pozove jer su jako korektni i nisu prevaranti. Cene delova kod njih su barem za 30% jeftinije.

Hvala svima još jednom.

Aca06

 
Poruka: 2036
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h

Poruka od Aca06 » petak, 3. maj 2019. u 15:15h

Eh ti alternatori :doh:
Rekoh ti ja da komp sam iskljuci sve sto je nepotrebno kad alternator prolupa.
Super sto si resio problem.
Uzivaj u voznji.
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW

Semi
Poruka: 85
Član foruma od: nedelja, 6. maj 2018. u 15:22h

Poruka od Semi » subota, 3. avg. 2019. u 23:11h

Imam slican problem od danas na svom Focusu mk3.
Naime, zamenjen akumulator i nakon zamene proverimo punjenje, a ono 12,5. Ne svetli nikakva lampica, pali, ide normalno, ali ok, ne valja alternator nesto i mora remont. Verovatno je to i "ubilo" prethodni akumulator.

Oteram auto kod elelktricara na glasu u Smederevu, te diode, te nisu, dobre su. Otisla plivajuca remenica, kupim nju, pa javlja da i regler ne radi kako treba i da on mora da se zameni. Vec pucam, ali kad sam vec pojeo ono sto se ne jede, nek ide.
Zameni on i regler. Odem po auto, punjenje ok, preko 14, ali se pali lampica za akumulator nakon pola minuta, minut od startovanja i automatski "off" na start-stop sistemu. Kaze, regler nije originalni, pa komp izbacuje gresku. Nista ne smeta, idi na odmor, a ja narucujem originalni i kad se vratis menjamo ga.
Provozah ja prvo auto i cim sam stisnuo malo jaci gas on upali "check engine", izgubi snagu, verovatno upao u limp mode.
Vratio mu auto odmah.

Ono sto me sada najvise brine jeste da li je auto mogao da upadne u safe mode zbog neodgovarajuceg reglera?
Ok, zamenice se odgovarajucim, ali se bojim da nije jos nesto strucnjak zeznuo.
Focus mk3 1.6 tdci

Semi
Poruka: 85
Član foruma od: nedelja, 6. maj 2018. u 15:22h

Poruka od Semi » ponedeljak, 5. avg. 2019. u 22:21h

Resen problem.
Nakon zamene svega i svacega na alternatoru, a ispostavilo se da i drugi regler nije odgovarajuci i da i dalje nije bilo punjena na aku, izrevoltiran zbog svega kazem majstoru da vrati moje stare delove i vrati novac nazad.
On to i uradi uz ciscenje svih kotakata i statora i nakon toga punjenje 14,2-14,3. Ostale su samo nove cetkice koje je takodje malo ismriglao, kako bi, kako kaze, skinuo zastitni lak sa njih, ako ga je bilo.

Vozao ga celo popdne, pratio punjenje i sve ok.
Ispraticu jos ovih dana, ali eto, ako neko bude imao slican problem mozda ovo pripomogne.
Focus mk3 1.6 tdci

Odgovori

Povratak na „Instalacije“