Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Gepek se otvara pri paljenju auta | Plus auto vise ne moze da upali

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Springfield
Poruka: 50
Član foruma od: ponedeljak, 29. dec. 2014. u 14:39h

Gepek se otvara pri paljenju auta | Plus auto vise ne moze da upali

Poruka od Springfield » petak, 17. dec. 2021. u 18:31h

Pozdrav društvo,

Odšlepan je u fordov servis.

Prije 10dana kada su stale ove ogromne kiše pri jednom paljenju otvorio mi se gepek.

Pronašao sam na forumu da je vjerovatno ušla voda u bravu i da treba da se sve rastavi osuši naprska kontakt sprejem. Međutim pošto mi se gepek otvarao u 99% slučajeva na prvo paljenje posle noći a inače ne. A dani su hladni nisam baš imao vremena da sve rastavljam jer je Ford Mondeo 2011 ne znam ni kako bih ga rastavio sve je upakovano. A i nisam mnogo pridavao značaja svemu tome jer sam mislio da će se osušiti samo od sebe.

Međutim danas da upalim otvori se gepek i uopšte ne vergla samo kao nešto pucketa u suvozačevom dijelu gdje su osigurači dolje ispod i nema šanse da će da upali. Nekon nekoliko pokušaja čujem i jedno pucketanje u gepek i konstantno pucketanje u dijelu osigurača kod suvozača čak i naprijed kod akumulatora. I zatim mi je totalno nestala struja nisam više imao nikakav odziv niti sam mogao da zaključan auto ma ništa mrtav totalno.

Došao je majstor sa nekim aparatom povezao akumulator struja došla ali ne može da se upali opet pucketa kao gore kako sam već opisao. Posle više pokušaja nismo uspjeli da upalimo na kraju je došla šlepa i poveli su ga u servis.

Moram da napomenem da sam kod suvozača našao jedan osigurač od 10 koji sam zamijenio jer je bio pregorio.

Uglavnom nadam se da sjutra očekujem vijesti od ford servisa.

Interesuje me da li je neko imao sličnih problema ili možda istih i šta je bio uzrok problema?

I šta je obično to što može riknuti u ovom slučaju?

Da se pripremim džep na vrijeme :ozid: :( mrgreen

U pitanju je Ford Mondeo 2.0 2011 Limuzina.
Ford Mondeo 2011 2.0 TDCi ( 100kW )

Avatar korisnika
Springfield
Poruka: 50
Član foruma od: ponedeljak, 29. dec. 2014. u 14:39h

Re: Gepek se otvara pri paljenju auta | Plus auto vise ne moze da upali

Poruka od Springfield » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 16:02h

Evo ljudi update:

Preuzeo sam automobil kažu da je akumulator crkao i da je on izazvao sve te probleme kao i problem što se gepek otvarao.

Stavili su novi akumulator EXIDE 80A i sve prekontrolisali, kažu sve je u redu.

Čudno mi eto kako u petak nije mogao da upali kada je došao majstor sa tom kutijom i povezao akumulator ako je problem bio do akumulatora no dobro.

Kada je automobil ugašen neko duže vrijeme (više od 5 min) i kad dam kontakt kao da čujem negdje u predjelu gepeka jedan kratki zvuk kao "Tak" nešto se ne sjećam da se to čulo prije...

Uglavnom testirat ću ovih dana sve pa da vidim kako će se ponašati.

Moram napomenuti da nemam podatke da li je prije ovoga akumulator uopšte mijenjan i da li je to na njemu bio orginal. Ali znam da u poslednjih godinu dana pogotovo ako mi radi radio ili nešto drugo a auto nije upaljen pa posle jedno 10min izlazilo mi je obavještenje "low battery". Nikad nisam otišao da provjerim taj akumulator ali eto da znate ako počne da vam se tako nekad pojavljuje low battery pa makar i jednom idite odmah provjerite akumulator nemojte čekati kao ja.
Ford Mondeo 2011 2.0 TDCi ( 100kW )

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: Gepek se otvara pri paljenju auta | Plus auto vise ne moze da upali

Poruka od pegaz » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 18:14h

Moze biti do akumulatora. Ako ti auto upozorava da je low battery akumulator je pao ispod 60% napunjenosti a sam auto ce ti puniti aku do nekih 80-85% i tako odrzavati napunjenost. Ako imas dosta kratkih voznji (4-5km) auto nece stici da dopuni akumulator a ako je on los pa ima jako veliko samopraznjenje, posle par dana moze ti se sam isprazniti do nivoa da auto nece davati znake zivota.

Zanimljivo da tako prazan aku u drugom autu (probano na golfu 3 1.4 benzincu) radi tj pali auto a ova moderna cim padne ispod nekog napona, prave se mrtva.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Gepek se otvara pri paljenju auta | Plus auto vise ne moze da upali

Poruka od mbole » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 20:18h

Normalno... elektronika je prilicno osetljiva na prenizak napon.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Instalacije“